• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
Otrivinka... nezávidím ti stále sa doprosovať nejakému chlapovi...!!! Adelik čo ti radila, je dobrá rada... choď do toho...!!! Až ťa ľúbi, zabojuje...!!! Tiež držím palčeky :wink: :slight_smile:
20. máj 2008 o 10:28  • Odpovedz
autor
zuzi dik ved ja len cakam ako to vsetko dopadne
20. máj 2008 o 12:22  • Odpovedz
otrivi a je taky , žeby za tebou išiel nech sa vratis? lebo ten moj tlk ked sa mu vyhražam tak mi povedal, že by neprišiel oni maju taku blbu hrdosť :angry:
dufam že sa polepši ten tvoj niekedy je to tažke :pensive:
20. máj 2008 o 12:24  • Odpovedz
Mam znameho jemu zena vkuse vykrikovala ze najdi si inu, ked sa hadali....tak si nasiel inu a teraz robi sceny, ze tej novej priatelke vyrila na auto ze kuva...tak to tiez nechapem, ked sa na chlapa velmi tlaci a potom tak urobi a este viac hysterci potom ona neviem o co jej ide, to je len priklad to sa netyka otrivijanky.
20. máj 2008 o 12:55  • Odpovedz
autor
pacna jasne,ze by na kolenach prosil ved len ked idem ku mojej mame,tak sa ma uz pyta kedy dojdem domov ved on si ani sam nevie navarit proste nic nevie co kde mame v domacnosti raz som bola u mamy 4 dni dosla som domov a skoro ma slahlo!kuchyna ako po vybuchu drhla som ju 2 hodiny takze pankovi je dobre ked som tu,lebo on by tu zahynul
20. máj 2008 o 13:05  • Odpovedz
Ahojte no ja si neviem predstavit že by mi chlap nedaval peniaze,sice mame 2učty a ked poviem tak da.Moja mama to ma ako ty otrivinka a asi horšie.Všetko prepil a maločo jej daval a to sme 6surodenci,chalupu postavila za svoje peniaze a teraz ho nemože vyhodit lebo ma polovicu.Teraz si zobral požičku na chlast a mama ju musi splacat.Som rada že moj taky nieje.
Držim palčeky nech sa ti to vyrieši
20. máj 2008 o 18:58  • Odpovedz
autor
womenne no keby som to mala ako tvoja mama,tak je u nas vrazda ten moj nefajci a nepije nastastie ale nechapem preco tvoja mama plati za neho pozicku ked je na jeho meno
20. máj 2008 o 19:31  • Odpovedz
Môj muž mi síce peniaze dáva, donesie domow celú výplatu a ja si zoberiem, keď potrebujem, ale pomaly zisťujem, že je to tiež pekný idiot...
3. jún 2008 o 20:38  • Odpovedz
moj muž v ruke svoju výplatu radšej ani nemá :grinning: , chodí mu na môj účer a ja sa starám o všetky šeky, nákupy a podobne. A ak potrebuje tak mi povie a ja mu dám bez pýtania, koľko potrebuje. Spotrebiče vyberáme spoločne, veci na pc si kupuje sám. Ak by mal kasu on, tak týždeň žijeme ako králi a potom 3 týždne hladujeme :slight_smile:
4. jún 2008 o 06:18  • Odpovedz
my mame peniaze spolu , ale tiez vyblakuje, ze vela minam. Mame dve deti a oni nevedia co potrebuju a co potrebuje domacnost. Su niekedy ako trpaci. Tiez ma strasne nastve, ked povie kolko som minula na nakupe a to som sa snazila kupit nejake oblecenie v akcii v Tescu. Ja nemam ani co na seba, lebo som pribrata po porode ale on ma satnik lepsi ako moja dcera :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. jún 2008 o 09:00  • Odpovedz
Máme 1 účet a k nemu 2 karty, keďže nie sme na hlavu, vieme čo si môžeme dovoliť. O väčších veciach sa rozhodujeme spoločne, bežnú spotrebu neriešime. Jesť predsa musíme. :grinning: A hlavne si navzájom veríme. Na mobile mám smsbanking, takže viem o každom manželovom výbere, občas ho podpichnem, hlavne keď vyberie väčšiu čiastku, ale vždy viem kvôli čomu vyberal a že v konečnom dôsledku tie peniažky sú pre dcérku, pre neho a mňa :dizzy_face: a
Otrivinkajanka - k tvojmu manželovi môžem povedať len toľko že to nie je bežný štandard, je to dehonestujúce a ja by som to osobne neznášala... ale viem že niekedy sú veci zamotané a veľmi ťažko sa hľadá schodné riešenie, hlavne keď je žena na rodičovskej a je finančne úplne závislá (rodičovský príspevok nepovažujem za príjem, je to almužna), tak držím palce nech sa to zlepší :sweat_smile:
6. jún 2008 o 05:33  • Odpovedz
Mame takisto jeden ucet a kazdy este zopar kreditiek ktore si kazdy sam strazime, aby sme si ich splacali nacas. ( pre pripad ze chcem nejake prekvapko a podobne) Vsetky vypisy vidime na nete a nemame nejake tajnosti. Vlastne sa o peniazoch skoro vobec nebavime, iba ak ide o nieco vacsie alebo ak nieco planujeme ako dovolenku. Vieme kolko mozme minut a co je prvorade, co treba platit. Ked vidim ze sme akurat tak sa musim krotit ( hlavne co sa malej tyka :zipper_mouth: ) Ucty platim taktiez ja, lebo manzel ani nevie kokateho je :grinning: ... Potraviny chodi kupovat aj on a hlavne chodime spolu na nakupy, takze vidi co to vsetko stoji.
Asi treba chlapa obcas posielat do obchodu ked je mudry, a hned sa spamata.
6. jún 2008 o 05:44  • Odpovedz
Otrivijanka, teraz som dočítala túto stránku a neviem či je dobré keď ťa volá naspäť kvôli tomu že si nevie ani sám navariť, asi by tam mali byť aj iné dôvody... sorry...
6. jún 2008 o 05:59  • Odpovedz
mne dava manzel 8 tis. ktore idu na domacnost a uver. na nakupy 3tis. /mes. ostatne si moze uzit.
9. jún 2008 o 08:00  • Odpovedz
my máme spoločnú kasu v podstate... Máme každý svoj účet, ale platime ako pride :grinning: :wink:
9. jún 2008 o 14:40  • Odpovedz
aj ja som mala takeho exmanzela. Ako dobre ze uz je ex... bola to len cast z toho vsetkeho co mi vadilo, ale uz je to za mnou. NEDAJ SA
9. jún 2008 o 14:45  • Odpovedz
najjulinka my to máme presne tak isto...
9. jún 2008 o 14:51  • Odpovedz
najhoršie hádky kvôli peniazom, akokeby sa manželia už nedokázali medzi sebou normálne o všetko porozprávať a všetko si vysvetliť a nájsť kompromis. Však to nejde - pýtať, dokonca prosiť si od neho peniaze, je to ponižujúce...
Treba sa vedieť porozprávať... všetko je len o tom.. tam to viazne.. :rolling_eyes:
9. jún 2008 o 15:14  • Odpovedz
lenka1977

Aky system ste si vytvorili? Pokial som nebola na MD tak sa to dalo. ja som mala svoj ucet a muz svoj. Platby a vacsie nakupy sli z jeho uctu, ostatok z mojho. Len teraz je to take ze z tych 5000 sa da tazko vyzit. System mame nadalej rovnaky. Je mi trapne od neho stale pytat ked nemam.
5. nov 2008 o 18:09  • Odpovedz
my mame všetky peniaze spoločné, každy vyberie "vyplatu" a necha si nejaké peniaze na účte pre vlastnu potrebu. Takže nepýtam, to je somarina, ani nedostávam "na prídel" to by som sa teda cítila ako daka chudera ...
5. nov 2008 o 18:14  • Odpovedz
1.pride vyplata
2.odidu uvery
3.vyberie zvysok a da do "kuhchyne"
4.pride materska

vsetko ide v podstate spolu :wink:
5. nov 2008 o 19:17  • Odpovedz
...my nepozname pojem "moje...tvoje"... :wink:
...vsetko je nase... :wink:
...v ramci starosti i radosti :dizzy_face:
5. nov 2008 o 20:39  • Odpovedz
tak ja drahemu vzdy poviem,,,co je tvoje je aj moje a co je moje do toho ta nic :grinning: :grinning: :grinning: ,,,ale ne,,u nas ziadne pytanie penazi si nefunguje. v prvom rade sa vyplatia seky,uvery a potom strava a zvysok,,,kedze obaja vieme ako natom financne sme a podla toho hospodarime :wink:
5. nov 2008 o 20:39  • Odpovedz
ja mam kartu od jeho uctu....
5. nov 2008 o 21:23  • Odpovedz
my mame tiez spolocny ucet, k nemu dve karty a vsetky vydavky si vidime, ja platim seky cez net a drahemu pride smska, ze z uctu odisli prasule... Akurat, ked nieco vyvedie, alebo sa pokazi na aute, tak sa mu vyhrazam, ze mu to stiahnem z vreckoveho, ktore samozrejme nedostava :sunglasses:
otrivi - by som posielala tvojho muza, nech teda zariaduje nakupy on. On si povie, co mas varit, tak mu daj zoznam, co k tomu potrebujes a nech ide nakupovat. By videl kto je nemozny... Chuda moja sestra mala takeho muza - ko..ta - poslala ho kupit kura, chcel perkelt a on jej doniesol kuracie chrbty, lebo boli lacnejsie... :pensive:
5. nov 2008 o 21:31  • Odpovedz
aj my mame "naše" nejak to tak fungovalo uplne od začiatku, ešte sme ani neboli manželia. nejak si delenie neviem predstaviť, možno preto, že aj moji rodičia majú všetko spoločné a v tom som vlastne vyrastala, tak je to premne samozrejmé :slight_smile:
5. nov 2008 o 21:35  • Odpovedz
účty máme spoločné, podobne ako peniaze na účtoch, v peňaženkách hotovosť/u nás neexistuje, že toto je moja peňaženka a ty mi do nej nemôžeš ísť, jednoducho ja si odtiaľ zoberiem ak nemám a tak isto je to aj naopak/ a dlhy-hypotéku...Keď idem na nákupy, automaticky si vyberám so svojimi kartami a taktiež manžel..Spolu kontrolujeme účty, robíme nákupy, chodíme do banky, sme spoludisponentmi na účtoch a určite mi nevyčíta, keď miniem o pár stoviek navyše, alebo pri veľkých nákupoch aj tisícok-keď je to potrebné,tak je to potrebné-veci do domácnosti, oblečnie,alebo len tak deckám a nám niečo pre radosť....

Neviem si predstaviť, že by ma niekto vydeľoval z peňazí, určoval mi koľko mám minúť a stále ma sekíroval za stav účtu...../nemíňam bezhlavo-vždy si rozmyslím čo idem kupovať, stále tam máme železnú hranicu, pre prípad núdze+ušetrené peniaze/

Jednoducho, manželia majú vlastniť všetko spolu, deliť sa o všetko, spolu sa o všetkom rozprávať, spolu všetko prežívať a vychovávať deti, starať sa o domácnosť-ak toto nefunguje, čo je to potom za manželstvo??!!
6. nov 2008 o 07:46  • Odpovedz
zuzitka,
zalozte si spolocny ucet, dohodnite sa kolko mesacne potrebujes a nech ti to z vyplaty prevadza - potom nemusis vypytovat...
my sme mali tiez 2 ucty, stale mame, aj pocas mojej md - pred nastupom na nu sme sa ale dohodli na sume - u nas to bolo 20k - ze to my staci na normalne vydavky - to mi mesacne prevadzal - moja materska bolo take vreckove na moje blbosti... ked mi to nevyslo, tak to bud doplatil alebo som si vybrala z mojich zasob :wink:
teraz uz pracujem a je to zase v pohode...
- podla mna tuto vec, ako sa bude fungovat ked zena zostane na materskej, treba vyriesit este predtym ako sa to stane, aby boli obe strany spokojne... ja som predsa zostala doma nie preto aby som si sunky valala ale aby som sa starala o nasu malicku - ktora je nas oboch a ktora ma prve mesiace potrebovala... pocas toho roka a nieco som si nebudovala karieru, nepracovala som na sebe...to musi chlap pochopit - ak nie, tak to aspon pre mna nie je vhodny otec pre moje dieta :frowning2:

- uprimne baby, ktore ste na materskej 2 a viac rokov a pritom pisete ze vam je trapne vypytovat, ze vam manzelia nedavaju ( u mna to evokuje pocit ze asi nezarabaju nejak svetoborne ) - preco neidete pracovat???
6. nov 2008 o 11:09  • Odpovedz
ked som bola doma tak kolko som potrebovala kedze uz robim tak uz je pohodka a spolu urcujeme co kupime.
6. nov 2008 o 11:17  • Odpovedz
my máme s manželom jeden účet na jeho meno lebo on bral pôžičku ,musel si otvoriť účet.tam chodí momentálne iba moja podpora a s tade sa platia účty.ked príde domov zamení peniaze a nakupuje ten kto má cestu do mesta väčšie nákupy robíme spolu.nikdy sme nemali dva účty ani sme nedelili čo je moje a čo jeho.kým som robila raz zarobil viac on,raz ja,ale problémy sme nemali,pre seba necháva iba toľko čo mu vonka treba ináč je všetko spoločné :grinning:
8. nov 2008 o 18:01  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.