• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
kolko potrebujem-mame spolocne korunky. :wink:
8. nov 2008 o 19:39  • Odpovedz
Nedava mi peniaze, vyberiem si z uctu, kolko potrebujem.kazdy mame vlastny ucet, ale mozeme disponovat aj tym druhym a predtym, nez tak urobime, povieme to partnerovi.
8. nov 2008 o 19:40  • Odpovedz
ahojte ak môzem povedz mu co byrobil ak mal dieta na bezl.diete tam su vysie palky.Cudujem sa ti ze to zvladas ,ja by som davno zbalila veci.My mame s mm spolocny ucet a môzem povedat ze nam to vyhovuje a 100perc,funguje.Manzel mi da do poslednej kotuny vyplatu aj ak ma bocaky viem kolko aj tie mi da.z mojej materskej sa plati pôzicka a vsetko taha manzel.Ak nieco pekne vydim tak ja som skôr skupa a on mi pôjde a kupi mi to.Sme 8rokouspolu-neoficiale-ofis bude 3,ale v zivote som od neho nepocula krive slovo a nie to krik.Ak môzem poradit sama s mojej iniciatyvy som zaviedla si tzv domace uctovnictvo-kde si pisem vstky utraty a prijmy a setrenia-mam prehlad o pohybe penazi.drzim palce nech sa to u vas viriesi ako kolvek-radsej k dobru
8. nov 2008 o 20:50  • Odpovedz
No zaujimave nazory rady. Zober manzela do obchodu a nech nakupuje on hned to pochopi. Ver mi a ked nie posli ho niekam. My mame s manzelkou spolocny ucet a co potrebuje to vytiahne ale treba to kontrolovat obcas aby sa neminulo viac ako je potrebne. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
8. nov 2008 o 22:56  • Odpovedz
Zaujimave a fakt niektore smutne pribehy :unamused:
Moj manzel je nastastie je rozumny, co sa tyka penazi, on ma naucil viac setrit a rozmysliet si, kolko na co dam a ja ho zas ucim nakupovat cez net :grinning: Peniaze mame spolocne, ucty zatial dva, ale neskor budeme mat uz len jeden. Peniaze vytahujeme striedavo, ked sme spolu v obchode, plati vacsinou on, ale niekedy aj ja, zalezi od toho, kto ma poruke penazenku alebo kto v nej kolko ma, pripadne, kto drzi na rukach maleho :slight_smile:

O vacsich investiciach rozhodujeme spolocne, zatial sme sa vzdy dohodli, uvidime, ako to bude, ked budeme zariadovat nas domcek :slight_smile:

To domace uctovnictvo je dobra vec, moj ocino si to vedie roky a pekne vie, ze kolko ich stoji strava, benzin a proste vsetko ... ja sa tiez na to chystam, ale zatial som si nenasla cas, mozno, ked sa osamostatnime, aby sme mali prehlad.
8. nov 2008 o 23:15  • Odpovedz
Este ma napadlo, ze poznam rodinu, kde drzi kasu prisne zena, jej muz, ktory mimochodom zarobi dost, nema velmi pristup k peniazom, dokonca si pride od nej pytat na cigarety a podobne a ona mu vytiahne zo svojej penazenky 50-tku a da mu aj na verejnosti ... to mi pride az ponizujuce.
V niektorych rodinach fakt zeny striktne drzia kasu, chlapi musia odovzdat vyplatu a s vyplatnou paskou - pre kontrolu ... no mozno to inac nejde pri niektorych nezodpovednych muzov. Nastastie moj taky nie je ... ani moj otec, ani svokor a nikto blizky z rodiny.
8. nov 2008 o 23:19  • Odpovedz
u nás to je tak...že máme jeden účet...a na ten idú peniažky...či odo mňa...či od manžela....a každý máme svoju kartu do bankomatu....takže...to čo treba...bud kúpi on...alebo ja...občas pohundre...že sme tento mesiac vela minuli...ale to občas hundrem aj ja...ale nikdy mi nepovedal...keď som si čosi chcela kúpiť, či na kozmetiku...či na seba...či kaderníctvo...že nie...u nás je to fajn.. :wink: ale poznám aj rodiny...kde je to voči ženám fakt dosť kruté...keď muž zaplatí inkaso a myslí si, že to s financovaním skončilo....a nedajú korunu naviac...a pritom si neuvedomia...že na potravinách sú to nenormálne položky...že do domácnosti okrem potravín treba aj drogériu...atd...atd...nuž...aasi tak. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. nov 2008 o 13:43  • Odpovedz
toľko koľko potrebujem :wink:
9. nov 2008 o 16:03  • Odpovedz
my mamte tiez spolocny ucet z ktoreho si vyberiem kolko potrebujem a nikto ma nekontroluje kolko som vybrala a na co som to vybrala. Mam aj svoj vlastny ucet na Slovensku a ked sa mi minie dam vediet a hned mi manzel urobi prevod. :slight_smile: a tiez som rada ze ho nezaujima kde a kolko miniem asi je to tym ze nie som minac penazi :slight_smile:
10. nov 2008 o 09:50  • Odpovedz
No ja si ani nechcem predstavit ako by to vyzeralo keby mi muž vydeloval peniaze.Máme spoločný účet a vyberám kolko potrebujem a kedy potrebujem.Taký chlap ktorý vydeluje vlastnej žene na vlastné deti a žiju spolu pre mna nieje chlap.Kým som nebola na materskej som ja mala vyšší príjem.A tiež som neriešila kto kolko minie.Teraz ja som tá ktorá dostáva almužnu(materskú)a tiež neriešime kto a kolko minie.Musím tak robit aby sme vyšli celý mesiac z výdavkami.A to mi muž občas zoženie lacnejšie mäso a tak.Tiež sa stará aby sme niečo aj ušetrili. :wink:
10. nov 2008 o 09:59  • Odpovedz
No u nas je to tak, ze kazdy mame svoj vlastny ucet. Ja si matersku pominam na co chcem, to mi nekontroluje, on poplati poistky, inkaso,byt, urobi raz tyzdenne velky nakup vsetko, co uzna za vhodne- este stale sa zariadujeme, takze furt cosi dokupujeme do bytu- technicke veci on- doplnky a dekoracie ja. Ked peniaze miniem, on sa ma opyta, ci este mam -ak mam poviem, ze ano ak nie- tak mi da tisicku. Tu ked miniem, da mi dalsiu. Takze bez penazi nie som, ale trochu mi vadi, ze potom mi uz zo svojich penazi, ked ja miniem svoje- vydeluje a vie lepsie ako ja, co potrebujem do domacnosti.
10. nov 2008 o 10:00  • Odpovedz
mesacne dostavam peniaze podla potreby, vcera sme boli na velky mesacny nakup, plus take 3 tisicky dostanem medzi ruky na ine potreby, mame velke splatky tak musime gazdovat rozumne a hlavne setrne, materska ide cela na deti, z tej na domacnost neminam a hlavne z tej zobracenky to ani na deti nestaci :confounded:
10. nov 2008 o 10:05  • Odpovedz
Ale aby som veci uviedla na pravu mieru- ja s peniazmi neviem narabat- tu mam od toho jeho- a ja sa aspon nemusim zatazovat- on to s peniazmi vie a preto aj mame este aj den pred vyplatou za co kupit chleba- ale keby som to mala viest ja- tak uz po dvoch tyzdnoch by sme kukali do prazdnych hrncov- proste ja som rada, ze mam takeho chlapa, co vie s peniazmi narabat a aj ked mi vydeluje potom zo svojich penazi- vie, preco to robi- pozna ma, ze ja by som sa neudrzala na uzde a kupovala aj to , co netreba. Takto nam to fugnuje a je to bezpecne. :grinning:
10. nov 2008 o 10:06  • Odpovedz
My máme dva účty,na jeden chodí manželova vyplata a na druhý moja ale obaja môžeme disponovať s obidvoma.V podstate sú peniaze spoločné-z jedného sa platí nájom a z druhého úver a šeky,ešte nikdy ma nenapadlo povedať že iba ja platím byt a pod.Obaja vieme koľko sa minie,na nákupy chodíme spolu a dosť často aj manžel sám takže sa nemôže čudovať kam sa strácajú peniaze.Švagriná dostáva od muža každý mesiac rovnakú sumu na výdavky/napr.12000/ale nemá to jednoduché,lebo vždy treba aj viac-synovi do školy,..ale viac nedostane lebo veď už jej dal,tak potom si musí požičať od mami,od nás ale to nie je výhra lebo po výplate to musí vrátiť
10. nov 2008 o 12:57  • Odpovedz
mame 2učty vyplata chodi na jeho z toho mi da cca 12000.-ztoho platim najom,inkaso,strava,+čo treba.On si nechava a každy tyžden robi nakup,moja materska ide na poistky a ked niečo chyba napr,teraz oblečenie.Vždy ked miniem tak vyberie z učtu nieje problem nikdy mi nevyčita kolko som minula som rada že ej taky lebo moja mama take štastie nemala :confounded:
10. nov 2008 o 13:04  • Odpovedz
horallka :grinning: kedysi som aj ja tak gazdovala, ze tyzden pred vyplatou som bola len na suchom chlebe...ale to som este nemala rodinu...inac tiez neviem moc gazdovat, bud brutalne setrim, alebo zase minam jak sialeny...
ja mam kartu od manzelovho uctu a vsetko platime z jeho vyplaty, stravu, leasing, ucty...a neviem, ci ma kontroluje podla vypisov, ale zatial sa nikdy nestazoval.
ja mam este dva vlastne ucty, na jeden chodi materska, inac ho nepouzivam, iba ked vynimocne si doprajeme nejaky vacsi luxus, tak to zaplatime z nasporenych koruniek...teraz napr. umyvacku riadu.
no a potom este mam jeden v rakusku a z neho platime hypoteku, lebo tu mame v eurach, tam mi zase chodi dorovnavanie materskej a vsetko, co treba zaplatit v eurach, tak platime z toho uctu...
a zavidim vsetkym babam, ktorych manzelia chodia na velky nakup.... :dizzy_face: keby chcel ten moj, tak ja ani jeho kartu nepotrebujem... :sweat_smile:
10. nov 2008 o 13:31  • Odpovedz
my to mame tak, ze v den vyplaty si vecer sadneme, napiseme an papier nase prijmy, potom sumu co nam zoberu z uctu (plyn, poistky a pod. ) dalej vydavky co treba zaplatit na poste, dalsia kolonka su ine vydavky co nas ten mesiac cakaju a potom je zostatok, co nebyva velka ciastka :grinning: a ak potrebujem co to este ine zoberiem z uctu, kedze nam na mobil chodia sms aka transakcia sa stala, tak aj muz vie kedy a koko vyberiem z ucty a naopak. :slight_smile:
10. nov 2008 o 13:38  • Odpovedz
Mne dava manzel vsetko do koruny.Vraj on nepotrebuje,on zije z lasky.Karty mam ja a ked potrebuje,tak mu dam.Obedy ma v robote,fajcit nefajci,na pivo nechodi,tak na co by mu boli?No jedine detom na darceky. :grinning:
10. nov 2008 o 13:39  • Odpovedz
ahoj ejco to je super,ze mmti zije s lasky aspon mu ne,usis varir :grinning: :dizzy_face: .potom mas dokonalu polovicku. :sweat_smile:
10. nov 2008 o 14:25  • Odpovedz
to este fakt existuje ,ze muz vydeluje zene peniaze???alebo ze si zena musi pytat??? :confused: moj manzel plati vsetko-poistky,splatku za dom,elektrinu,dokonca aj moj ucet za telefon...ked som bola na materskej tak platil aj stravu .teraz platim ja z mojho iba stravu a oblecenie pre deti.a ak mi nevychadza ,tak si vyberiem z jeho :grinning: akurat mu to oznamim :slight_smile:
10. nov 2008 o 14:37  • Odpovedz
No co, polepsil sa ten manzel otrivinkajanka, alebo stale vyvadza? Vidim ze cakate druhe babenko, tak hadam sa mu vratil zdravy rozum :sweat_smile:
23. mar 2009 o 15:54  • Odpovedz
tak mne manzel dava vsetky pretoze bol natolko lenivy aby si otvoril svoj vlastny ucet tak jeho vyplata ide vlastne na moj ucet.ale aj keby sme mali kazdy svoj ucet tak by manzela ani nenapadlo aby mi vydeloval.sme predsa manzelia a vsetko mame spolocne ako deti,byt, tak aj peniaze.tuto temu mu ani nedam precitat aby si to hadam nerozmyslel a nelutoval ze sa tak rozhodol:grinning:
23. mar 2009 o 16:02  • Odpovedz
no toto je divna tema. samozrejme ze mi dava vsetky, pretoze viem kolko zaraba.pretoze aj ja pracujem kde on. takze mame rovnako. a ak chce peniaze, tak si vyberie a povie mi na co. nemame problem v tomto. skor ja som ta horsia.ked je v robote, tak ja si chodim po nakupoch... :grinning:
23. mar 2009 o 16:05  • Odpovedz
my hospodárime spoločne, žiadn vydeľovanie, len preto, že muž zarába a ja nie? máme spoločné peniaze, každý si vytiahne koľko potrebuje
23. mar 2009 o 16:07  • Odpovedz
manžel mi nadává nic :slight_smile: a já ani od něj peníze nepotřebuju.
23. mar 2009 o 16:37  • Odpovedz
no aj mi spoločne, aj prijmi aj výdaje sú spoločné, každý si zoberie koľko potrebuje :slight_smile:
23. mar 2009 o 16:42  • Odpovedz
no takych je malo kacka.va, vacsinou je mamicka na materskej na toho manzela odkazana, nevravim ze kazda, ale vacsina... :sweat_smile:
23. mar 2009 o 16:44  • Odpovedz
u nás jediné, co se změnilo, že jsem veškeré platby spojené s bydlením hodila na manžela :grinning:. Navíc mám dvouletý rodičák a ještě z toho platím svůj úvěr. Nezbývá pak toho tolik, ale v pohodě mi to stačí.
23. mar 2009 o 17:14  • Odpovedz
no mi mame podstatne nizsi rodicovsky tu na slovensku ako v cechach, vy to mate dobre riesene, tu keby mala maminka tahat len z rodicaku tak pokapu od hladu... je vela takych pripadov ze uver maju raz taky vysoky ako rodicovsky :sweat_smile: :pensive:
23. mar 2009 o 17:16  • Odpovedz
kolko vypytam, ked pytam kazdy den, na par dni s aukludnim a pokracujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. mar 2009 o 17:19  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.