• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
libka: to my máme úvěrů několik, takže kdybych měla vzít celkový úvěr, co máme dohromady, tak to taky neutáhnu ani náhodou. Jinak právě kvůli tomu úvěru jsme si taky mysleli, že mi manžel bude muset něco dávat, ale nakonec není třeba. Já nijak neutácím, jen za jídlo.
23. mar 2009 o 17:21  • Odpovedz
no my mame nastastie len 1 uver, a nie vysoky, takze ho z rodicovskej v pohode utiahnem... ale my peniaze nedelime na moje tvoje, vsetko ide na jeden ucet, takze nemam sajnu kto co plati :sweat_smile:
23. mar 2009 o 18:31  • Odpovedz
Ahojte. Tak sa pripojím aj ja. Mne dáva manžel tiež všetky peniaze, samozrejme, okrem nejakého "vreckového" pre seba na cigy a noviny..., pretože on ani nevie, čo sa kde platí a keďže je celý týždeň mimo, tak by sa ani nemal kedy o účty starať. Všetko nechal namňa a tak aj financie. Aj keď poviem pravdu, že niekedy, keď vidím napríklad kamošku, ktorej sa o všetko stará manžel a ona vlastne nemá ani tušenie, kam idú peniaze, stačí jej, že jej dá štedré vreckové, tak trošíčka zavidím tú jej bezstarostnosť, lebo jej odpadajú starosti. Ale asi by som tak nevedela existovať, že by som nemala poňatia na čo sa míňa.
23. mar 2009 o 19:12  • Odpovedz
Mna celkom staranie sa o financie bavi, teda pokial su :sweat_smile: horsie je ked musis platit a nemas z coho :stuck_out_tongue_closed_eyes: tiez by som nevedela fungovat ako tvoja kamoska... som zvedava co by robila keby zrazu to stedre vreckove stopol :rolling_eyes:
24. mar 2009 o 05:59  • Odpovedz
tak u nás společný účet není, každý máme vlastní, víme, kolik tam máme a já neuznávám, když manžel dává všechno manželce a nechává si "kapesné". My to taky bereme, že peníze jsou nás obou a když jeden potřebuje, tak druhý mu dá.
24. mar 2009 o 09:27  • Odpovedz
Tolko kolko potrebujem a kolko si mozme dovolit... :wink:
24. mar 2009 o 09:38  • Odpovedz
Ja mam svoje a on svoje. On plati vsetko a ja si kupujem co chcem.
24. mar 2009 o 10:13  • Odpovedz
My mame spolocny ucet a spolocne gazdujeme...a kto co potrebuje tak si to kupi... :sunglasses:
24. mar 2009 o 10:33  • Odpovedz
tak my mame kazdej svuj ucet... na muj chodi materska a na jeho vyplata ze ktere se poplati vse co je potreba a neco tam zbyde... plati vse pres internet takze nikam nemusi chodit... a kdyz dojdou z jeho uctu tak se bere z meho... penize mame spolecne a kdyz chce rekne si a nevidim na tom nic spatneho...treba moje kamoska oba pracuji plati najemne na pul,internet na pul, nakupy na pul... to mi prijde divne...ale budiz jejich rozhodnuti a jim to vyhovuje tak proc ne... :wink:
24. mar 2009 o 10:38  • Odpovedz
ja ked si chcem nieco kupit na seba alebo nieco drahsie malemu, tak mu to ozmanim a kupim. nikdy mi nezakazoval. ale peniaze mame spolocne. pretoze setrime a spolu nam to ide lepsie ako keby mal kazdy sam svoje peniaze.ja si kupim co potrebujem a nevyhadzujem zbytocne peniaze. a mojmu muzovi sa nechce behat po obchodoch, takze on ide dva krat do roka do jedneho obchodu a tam si kupi komplet vsetko na oblecko. a ak potrebuje nieco do auta alebo na futbal tak len oznami a hotovo. nezakazujeme si nic. sami najlepsie vieme ze za nas nikto neusetri ani korunu, tak sa podla toho spravame. a ani nemam rada ked sa setri na jedle, takze my sme na rovnakej vlne v tomto. :slight_smile: :slight_smile:
24. mar 2009 o 12:48  • Odpovedz
tak u nas drzi kasu manzel,on plati vsetky vydavky prevodom,,a ja dostanem svoju matersku ,manzelove stravne listky a ked mi treba este tak mi vyberie,,ked nam treba nejaky velky nakup,ideme spolu a skrtame kartou,,ale uvazujem nad tym ,ze ked nastupim do prace ,ci dat este vyplatu na jeho ucet,a mat dva karty,,alebo otvorit si svoj,a nežobrat od muza,ale zivit dva ucty zbytocne???
24. mar 2009 o 13:11  • Odpovedz
my mame kazdy svoj ucet a peniaze spolocne, napr, z manzelovho odide hypoteka, elektrina, plyn a z mojho potom vyberieme a mame spolu vsetko :wink: ale tiez som rozmyslala nad tym, ci 2 ucty nie su zbytocne. :sweat_smile:
24. mar 2009 o 13:16  • Odpovedz
Nemám přečtenou celou diskuzi, jen letmo, ale nějak nechápu tohle rozdělování financí :confused: U nás to funguje tak, že přítel platí ze své výplaty větší částky jako nájem, leasing apod a pak už platíme oba všechno, jednou já, jednou on. Ne jako na střídačku, ale style kdo se naskytne třeba u kasy dřív, ten zaplatí. Až mi peníze dojdou (mateřská dojde hned :sweat_smile: ) tak přítel buď vybere všechno, nebo jen část, ty peníze mám na to, kdyby mi doma něco došlo a šla jsem na nákup, nebo chtěla někam vyrazit. Jinak jezdíme většinou na nákupy společně. Nikdy mi nebránil si cokoliv koupit, nikdy jsem nemusela prosit o peníze na boty nebo tak. :confused:
24. mar 2009 o 14:03  • Odpovedz
Jsme spolu s přítelem 15ctej rok a máme taky jeden společnej účet.Naprosto nám to vyhovuje.Většinou se o prachy starám já,páč ráda jezdím nakupovat.Větší výdaje probereme spolu.Ještě to,abych se ho musela prosit o každou korunu :astonished: :astonished:
24. mar 2009 o 14:14  • Odpovedz
tolik kolik chci a když je to možné dát. :grinning:
24. mar 2009 o 14:53  • Odpovedz
baby,
ančo máte dva účty ked aj tak máte spoločné peniaze? Nie je to zbytočné platiť za dva účty..?
24. mar 2009 o 15:04  • Odpovedz
tamia: my máme taky dva, poplatek za druhý účet nás určo nezruinuje, vyhovuje nám to tak, vydělané peníze chodí na účet toho, kdo je vydělal a na jednu stranu mě nezajímá, za co manžel peníze utratil, takže ať má účet svůj.
24. mar 2009 o 16:12  • Odpovedz
my mame jeden ucet kam nam chodia obom vyplaty muz ma kartu od neho a ja pristup IB teda aj on.. ale my spolu robime tak aj nakupovat chodime spolu...
vacsie vydavky dovolenku nakup vacsich veci bycikel a pod... riesime spolu.. nevidim dovod na zvlast ucty
24. mar 2009 o 16:28  • Odpovedz
vsechny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ne, to ne....muz plati hypoteku a vsechyn ty veci okolo a ja mam materskou na jidlo apod. Kdyz nekam jdeme, plati ten, kdo ma u sbe penize nebo kartu, u nas plati ze vse je vsech, neexistuje si neco vycitat apod.
24. mar 2009 o 16:44  • Odpovedz
nedává mi nic, platí hypo byt, poplatky, telefony, internet, já mu pošlu 2500,-(tak jsem to vždycky dělala a zůstalo to), pak platím já leasing na auto, nezbyde mi nic skoro,ale 25. si přinesu výplatu, tak z ní žijem zase do 15. než přinese přítel výplatu a tak stále dokola :sweat_smile: a v obchodě platíme taky jak to přijde a kdo má u sebe koruny :wink:
24. mar 2009 o 16:52  • Odpovedz
Máme společné finance. Sice ne společný účet, protože oba máme své účty z doby, kdy jsme ještě nebyli svoji (já studentský), ale občas platíme mou kartou, občas jeho... Akorát nájem a služby platí muž trvalým příkazem, já zas většinou nápoj pro plechového miláčka. A jinak to řešíme operativně na místě :slight_smile:
24. mar 2009 o 17:27  • Odpovedz
my máme spoločný účet od začiatku manželstva,z kt.sa platí všetko.manžel dostáva často výplatu aj na ruku(robí v "super"firme) a celú ju dáva na "vyhradené"miesto.ak z nej berie,povie mi.takže gazdujeme spoločne.
24. mar 2009 o 18:14  • Odpovedz
Kolik si řeknu...
Prostě z mateřské poplatím jídlo, drogerii, případně další věci a když potřebuji ( a to potřebuji :slight_smile: ), dostanu další koruny. Nikdy mi nic nevyčetl, sice mi moc nevyhovuje si o peníze říkat, ale když je to bez výčitek a grimas, už mi to tak nevadí.
24. mar 2009 o 18:41  • Odpovedz
ahoj, nám chodí peníze na účet ve stejný den,pracujeme ve stejné firmě.já svůj účet vyberu celý,mám totiž mnohem nižší výplatu.manža vybere na složenky a na větší nákup,zbytek nechá na nákupy po zbytek měsíce.penízky dáme dohromady,poplatíme co je třeba+nákup,navíc si každý koupíme něco pro radost.a v průběhu měsíce děláme menší nákupy,nakupuje ten komu se chce do krámu.pokud ten den nakupuje manža,tak mi doma nechává kartu nebo penízky,abych si mohla nakoupit,když bych něco potřebovala a nechtěla čekat až příjde z práce
24. mar 2009 o 19:11  • Odpovedz
haha som sa pobavila nad nazvom temy, u nas je to skor tak, ze kolko ja necham z vyplaty manzelovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

on mi len zavola, ze milacik dosla vyplata a potom uz len sleduje, ako mu chodia sms frnk frnk a ostane mu tam tak, aby mu vyslo 30 eur na tyzden, to je podla mna dost, kedze nepije, nefajci, ma elektricenku a po robote ide rovno domov a obeduje v drvivej vacsine za gastrace. ked si usetri, tak ma plus...na tie mu uz v ziadnom pripade nesaham

a btw, mame ucty 4 :grinning: :grinning: z toho 3 su moje resp. pisane na mna. mam svoj ucet, kam mi chodila vyplata, teraz rodicovsky, on ma svoj, kam mu chodi vyplata. treti ucet mame kvoli hypo, museli sme si ho zalozit, kedze sme HU brali v inej banke (takze je to tzv. bytovy ucet a z toho sa platia vsetky platby ohladne bytu) a stvrty je sporiaci.

ja totiz razim teoriu, ze treba z kazdej koruny (centu) vyzmykat co to da. preto som rozratala vsetky povinne platby na mesacne davky (napr. poistka za auto - platime 1x rocne 8tis, tak som z toho spravila 12 mesacnych splatok po 650 korun, poistka za byt platime 1x polrocne 1500, tak je to 250/mesacne. a takto nascitam vsetky tieto platby a odvediem to kazdy mesiac na sporiaci ucet. tam to 'zaraba' a ked pride datum splatnosti, tak to z toho sporiaceho zas prevediem naspat na bezny a uhradim to. nemusim sa potom strachovat, ked mam v jeden mesiac zaplatit trebars 4.5tis zivotnu poistku plus zakonnu na auto plus elektricenku a ze z coho budeme ten mesiac zit...jednoducho to mam 'predsporene'

a ma to este tu vyhodu, ze velmi dobre viem, kolko si mozem dovolit dany mesiac minut, kedze platba za kreditku je variabilna, takze ak jeden mesiac minieme viac, druhy musime priskrtit....chcela by som sa dostat do idealneho stavu, ze po splateni vsetkeho aj kreditky nam este ostane nieco na setrenie, ale to sa asi na materskej neda, zatim tlacime pred sebou stale na kreditke par nesplatenych tisic... :confounded: a mimochodom, kreditku mame zalozenu jednu, k mojmu uctu (to som mala este z cias pracovnych) a muzovi som dala iba urobit dodatkovu kartu aby sme sa nemuseli handrkovat o to, ze tento nakup platil z vlastneho alebo tak. proste vsetko, co sa tyka domacnosti, plati z kreditky a vsetko svoje zo svojej karty.

jaj boze, zas som sa nechala uniest....sorry za romaaan :astonished:
24. mar 2009 o 21:00  • Odpovedz
ja sa tiez pridam..my mame tiez spolocny ucet..ucet je manzelov..ja teraz nepracujem tak som zrusila bezny ucet mam len sporiaci..ale manzel mi ako sme sa zobrali vybavil karticku z bankomatu... a mam peniaze aj jeho k dispozicii...nikdy som nemala s tym problem...a ani on so mnou co sa tyka financii..hoci niekedy mam vycitky svedomia ze boze zasa platim z karty..ale vsetko je hrozne drahe..az mi je z toho niekedy zle..
no a ked mam svoje peniaze zarobene bokom tak si platim z toho poistuku, a bezne vydavky..ale ucet mam stale k dispozicii kedze manzel pracuje mimo mesta..neveim si predstavit ze by som mala byt len tak..no aj ked je pravda ze is vydelime peniaze..ze na tyzden tolko a neminiem ale to skor z praktickeho hladiska..lebo potrebujeme ustetrit na nabytok do bytu a tak..ale nie je to kvoli tomu zeby mi nedal..on by asi nemohol tak ani existovat keby vedel ze tu ziivorim... a kedze si clovek slubil v dobreom aj zlom.. o tom je laska.. a keby sme mali dietatko ..ktore toho vela potrebuje..no neviem si predstavit ze by som mu nemala co dat papat..fakt nezavidim..ja by som tvojha manzela nesetrila a fakt mu dala asi nakupovat ako ti radili nejake kocky..lebo on podla mna nema predstavu o realnom zivote co kolko stoji... a to bol taky setrny stale?nikdy ste sa pred materskou nerozpravali ake to bude ked ty nebudes mat prijem??ja neviem..take veci sa predsa debatuju dopredu..dnes ludia nemaju navyskakovanie a povacsine ti kazda z nas povie ze ma co robit aby vysli s korunkami..teda eurami uz teraz :slight_smile: tak o nejakom setreni len pre mna nemoze byt ani rec..no drzim ti palce..a ked si najdem pracu tak zasa pojdu prachy na spolocny ucet..a vsetko riesime spolu..dost nam idu platby cez banku, cez prikaz..takze tak..
:wink:
24. mar 2009 o 21:08  • Odpovedz
kacenqa..to mas fajn..myslim s tym ze ako prehadzujes prasule z jednej strany na druhu.. xi xi :grinning:
24. mar 2009 o 21:15  • Odpovedz
kikusa - podla mna je to super sposob, ako z 'nicoho' vytrieskat aspon daco...ono je to asi 200 eur mesacne, co takto odvadzame na ten sporiaci ucet a kazdy mesiac sice aspon jednu uhradu z tych penazi robime, ale v globale sme stale v pluse a tie peniazky sa tam kumuluju. mozno to spravi za 1/4 roka 10 eur na urokoch, ale furt lepsie, ako nic...

a z nicoho hovorim preto, ze tie peniaze by si takcitak za danu poistku alebo sluzbu zaplatila. cize to nie je setrenie v pravom slovazmysle. len vyuzivas terminy splatnosti....
24. mar 2009 o 21:20  • Odpovedz
Stejně je to jedno, kolik kdo máte účtů.... pokud jste manželé, máte vše společné, je to jen o penězích za vedení účtu
24. mar 2009 o 21:25  • Odpovedz
mandarinka - no, mozno z pravnickeho hladiska....de iure, ale de facto ale poznam pary, ktore si striktne pisu kazdy jeden vydany cent a na konci mesiaca to zrataju, odrataju si niektore polozky, ktore boli vyslovene jedntlivcove a zbytok rozdelia na polovicu...

a mimochdom - vsetko spolocne nemame. ja som napr. dostala nejake peniaze od rodiny, takze su to MOJE peniaze, nie nase peniaze. samozrejme som ich vrazila do bytu, aby nam klesla hypo, ale keby som sa rozhodla skrblit si ich na ucte, tak manzel nemoze povedat ani n...

a tych 50 korun za vedenie uctu ma uz vazne nevytrhne....
24. mar 2009 o 21:31  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.