• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
tá materská je úbohá, to nestačí ani ako vreckové :angry:
14. máj 2008 o 11:23  • Odpovedz
dá mi kolko potrebujem.... on platí všetky náklady, ja mám materskú ako vreckové, aby som mala na kaderníčku, nejakú kávičku a tak.... :wink:
14. máj 2008 o 11:26  • Odpovedz
tily - tak tvoj prispevok mu skopirujem a preposlem. :grinning: :grinning: :grinning:

sice mi neda peniaze, ale aspon sa potesi, aku ma sporovlivu zenusku. :sunglasses:
14. máj 2008 o 11:27  • Odpovedz
Janka to ma velmi mrzi ze sa tvoj manzel takto chova a nedava ti dostatok penazí a odbije ta poznamkami a naozaj par korunami.
My mame spolocny ucet obaja vieme kolko minieme,o vsetky ucty,hypoteku a financie sa staram ja-pretoze moj muz dobre vie ze keby mal on vsetko platit a podobne tak asi nevyzijeme :grinning: manzel mi dava celu vyplaty vsetky stravne listky,prakticky on nenosi skoro ziadne peniaze pretoze tankujeme väcsinou spolu ked ideme na nakupy a jedina jeho nerest su cigarety a tie mu kupujem :grinning: :grinning:
drzim palce aby sa to u vas zlepsilo :wink:
14. máj 2008 o 11:29  • Odpovedz
cicushka - tvoja mama je mudra zena. :wink:
14. máj 2008 o 11:29  • Odpovedz
To ja mám materskú ako vreckové :sweat_smile: Takmer všetko platí MM a nikdy mi to ani len nepripomenul.. Dostávam od štátu almužnu a stačila by mi asi tak na jeden veľký týždenný nákup..
14. máj 2008 o 11:30  • Odpovedz
ja našťastie zarábam a aj počas materskej som zarábala celkom slušne, ale niekedy skrátka nestíham ísť do bankomatu, tak si vezmem z domu jeho peniaze a to je potom prúser, že beriem od neho, od seba...

ale má pravdu, lebo za apríl som minula na kraviny (občas potraviny, benzín, kozmetika, oblečko a pod, žiadna hypo, lízing, telefóny a pod) priemerný slovenský mesačný plat :frowning2:
14. máj 2008 o 11:31  • Odpovedz
alififi :wink: :wink: :wink:
14. máj 2008 o 11:32  • Odpovedz
ja si od 18 šetrím peniaze na účet, aj teraz tam vkladám, aj ked len 1000, ale predsa....
mne zo začiatku strašne vadilo, že som zrazu závislá finančne na partnerovi.... ale inak to nejde, kým som na materskej, tak to musí utiahnuť sám.... :wink:
14. máj 2008 o 11:33  • Odpovedz
No mne dá všetky peniaze a on si nechá akurát na cigarety a obedy :slight_smile:
14. máj 2008 o 11:33  • Odpovedz
ja mam k manzelovmu uctu kred.kartu takze vsetko je spolocne a ked dokazem so svojej PN ucetrit tak sa divi ako je to mozne
14. máj 2008 o 11:35  • Odpovedz
aj mne dava MM vsetko...tiez tankujeme spolu a aj velke nakupy spolu robime...vieme o svojich peniazoch - zatial mame kazdy svoj ucet, ale tento mesiac ideme urobit len jeden...a kedze sa vacsina plati z mojho, tak si MM len da urobit novu kartu a jeho ucet sa zrusi..neviem si predstavit, ze by mi ohladom penazi nieco vytkol :confused: ...ja som mu tiez nikdy nic nevytykala, hoci som zarabala takmer raz tolko ako on....na potraviny mame zosit, kde si dame vzdy rovnaku ciastku kazdy mesiac a vzdy si evidujeme nakupy...aj na "horsie casy" si odkladame spolu...a zvysok obhospodarujem ja, inak by to asi nedopadlo dobre :slight_smile:...a z jeho strany to bolo dobrovolne, kedze som povolanim financnik :wink:...a povie mi o kazdej korune a vsetko "mimo mesacneho rozpoctu" spolu prehodnotime, obzvlast teraz ked som na materskej....mame aj jednoduchu tabulku, kde si vopred napiseme vsetky nutne vydavky a prijmy a potom vidime, kolko nam ostava na "zabavu" :slight_smile:...
14. máj 2008 o 11:39  • Odpovedz
vsak nech si skusi ist do obchodu a nakupit co by chcel...za 100 korun tak par rozkov a mlieko...
ja zas ale chapem zeceny idu hore,takze ked si chlapi myslia ze konecne budu dake peniaze do kasicky,tak stupnu ceny a su z toho na nervy!ale mali by viac chodit na nakupy,lebo niekedy akokeby zaspali pri cenach z roku 2000!ale keby mi niekto nedal peniaze a potom chcel veceru...tak by som mu taku aj dala...!suchy chleba s cajom,nech vidi...
u nas to mame tak ze materska je na stravu...pokiial sa neminie,co je velmi rychlo...a ostatne musi bohuzial manzel,ja nekradnem...aj ked by som mu velmi rada pomohla v plateni...ale neda sa,ale take ze by som si musela pytat,to uz nas ZATIAL nebolo,ucet mame spolocny,ale aj tak sa pyta ci mam peniaze...
14. máj 2008 o 11:39  • Odpovedz
celu vyplatu :slight_smile: mame spolocny ucet :wink:
14. máj 2008 o 11:40  • Odpovedz
ale vsetko mi daval aj pred materskou a len sa cudoval, kolko zrazu dokazeme usetrit, ked som to mala pod dozorom :grinning:...velmi ho mrzelo, ze mesacne ani nevedel, kam mu odislo 10.000,- Sk...a teraz si taku srandu nemozme dovolit :grinning:...a vyhovuje mu to tak :slight_smile:
mne dava mesacne raz 5000,-, inokedy 6000,-. on si plati svoje poistenia, setrenia, benzin a mobil.
ja platim ostatne ... poistenie za seba, za maleho, potraviny, drogeriu, elektrinu, upc, svoj mobil a ine male vydaje.

uz 6 rok si setrim v prvej stavebnej, za polroka mi ju vyplatia :grinning:
okrem toho si druhy rok odkladam 500sk mesacne na zvlastny ucet.... cize ked bude najhorsie,
mam aspon na jedlo :unamused:
my mame 2 ucty...moj kde xodi manzelova vyplata a moj rodicovsky..a jeho, kde prevadzame peniaze,odkial nam stahuju elektrinu, hypo a odkladame tam peniaze na poistky..
neviem si predstavit,zeby som mala vyzit z rodicovskeho...u nas nepozname pojem moje a tvoje peniaze..su spolocne...a spolocne platime nakupy, inkaso atd...
14. máj 2008 o 11:43  • Odpovedz
... inak tiez si piseme do zisita kazdy vydaj... aspon viem kde sa peniaze rozkotulali a kde sa da usetrit :wink:
14. máj 2008 o 11:43  • Odpovedz
my sice deti este nemame a nie sme ani zosobaseni ale mame spolocny ucet, obaja zarabame samozreme mame rozne vyplaty ale vsetko platime zo spolocneho uctu, robime z neho nakupy a ked potrebujem peniaze tak si ich z toho uctu vytiahnem.
odkedy spolu zijeme mali sme peniaze bud spolocne alebo ziadne :grinning: a nemyslim ze sa to prichodom deti zmeni :slight_smile:
14. máj 2008 o 11:51  • Odpovedz
tak my máme s manželom spoločný účet. Ja aj on máme kreditnú kartu. Peniaze si pýtať nemusím.Nákupy robíme spoločne, účty sa platia cez IB. Raz za čas si sadneme a skontrolujeme, kde sa minuli financie.Ja sa nemôžem na manžela sťažovať.
14. máj 2008 o 11:52  • Odpovedz
Ahojte, baby, ktore si setrite na zvlastny ucet...vedia o nom vasi manzelia???
14. máj 2008 o 12:10  • Odpovedz
ja keby som si setrila,tak by o tom mozno aj vedel...neviem ako by sa tvaril keby na to nahodou prisiel,ze naco mi je ucet,co ak...dost drsne,ale zas realisticke...
14. máj 2008 o 12:13  • Odpovedz
my mame spolocny ucet, obaja mame karty k uctu a obom nam tam chodia vyplaty. plus mame este jeden ucet mimo kde mame nasestrenu vacsiu rezervu... a tej sa nedotykame.. tam mame tiez prava obaja..
moj muz absolutne nefrfle.. ked nieco chcem kupit.. ked ide o neico vacsie.. TV a pod.. tak sa dohodneme... kedy a pod..
vacsinou ma este on nahana aby som si neico kupila a pod.. jedinu chybu ma ze mi nevie vybrat vhodny darcek... to mu musim posepkat.. co chcem...
utcty vacsinou kontrolujem ja ci vsetko odislo co malo cez IB...
14. máj 2008 o 12:16  • Odpovedz
my mame ucet jeden(moj :wink: ) kde nam chodia peniazky, ucty platim ja a aj nakupujem daheho s tym nezatazujem vzdy mi povie kup co chces a nestara sa kde davam peniaze a samozrejme ja to nezneuzivam. chodia nam smsky na mobil z vybermi a zostatkom cize vzdy vieme co sa kde dava.
Neviem si predstavit ze by som si od muza pytala peniaze a on mi dal par korun a este by to ofrflal.
14. máj 2008 o 12:22  • Odpovedz
otrivinkajanka, to ma mrzi, poznam vela takychto 'sporkov' aj z mojho blizkeho okolia... :frowning2: .... niektori muzi si myslia, ze sa vsetko doma spravi 'samo' a rodina zije zo vzduchu.... dufam ze mu das poriadnu priucku a konecne pochopi aka je zena v domacnosti nepostradatelny jav :slight_smile: ..... moj manzel je 'bohemska' povaha a rad sa o vsetkych stara....to hovori za vsetko..
14. máj 2008 o 12:28  • Odpovedz
marinkaa - keby som si skreckovala bokom, tak by som si to nechala pre seba :zipper_mouth:
14. máj 2008 o 12:29  • Odpovedz
autor
no keby som mala z coho tak si tie peniaze urcite odlozim bokom na nejaky iny ucet aby o tom nevedel ale nemam z coho citim sa ako ta najposlednejsia chudera a vcera to malo poslednu kvapku fakt som na pokraji zrutenia s nervami a nechyba malo a odidem nech vie co je to starat sa o velky barak a o vsetko
14. máj 2008 o 12:31  • Odpovedz
ja navrhujem na veceru nejaku "specialitku"...ved z muky a vody sa daju spravit napriklad take tvrde halusky,co mu same isto moc chudit nebudu!ale tak spoharom vody to bude lepsie :angry:
14. máj 2008 o 12:33  • Odpovedz
9500 na vsetko aj so sekmi :grinning: ,ale ked potrebujem na nieco viac,nerepta :wink: :slight_smile:
14. máj 2008 o 12:38  • Odpovedz
nemůžu proti mužovi říct jediného křivého slova ( v tomto případě) když jsem byla na MD dávali jsme peníze na jeden účet a z toho platili všechno. Nikdy mi nic nevyčetl, ani oblečení ani kosmetiku, nebo knižku. Navíc jsem si zaplatila školu a jazykové kurzy. Na jeden účet dáváme peníze i teď a funguje to stejně. Vím že si něco dává bokem za cesťáky ale já si všechn kupuji za společné. Já se starám o kasu už 18 let, nákupy dělám taky sama a nkdy si nestěžoval
14. máj 2008 o 12:39  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.