• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
no, mne nevydeluje peniaze manzel, ani ja jemu..mame spolocny ucet, obaja mame k nemu kartu, co sa da, platime cez IB, to vybavujem vacsinou ja, lebo ma to akosi bavi..:slight_smile: k hotovosti, co mame, mame tiez pristup obaja, vezmem si, kolko potrebujem..zda sa mi to ako dobry system, ani ho nechcem menit, ja si to neviem predstavit inak..ze by mi dal pevnu sumu a ze z toho musis vyjst cely mesiac.. :confused:
14. máj 2008 o 12:49  • Odpovedz
aj my mame spolocny ucet. Pride vyplata a rodicovsky, manzel poplati seky, ideme na nakup a vieme obaja o kazdej korune. Male a stredne nakupy robim ja a na velke ideme spolu. Ked sa ide kupit nejaka vacsia vec, tak sa dohodneme. Ale v podobnej situacii bola aj moja sestra, ked bola ma materskej. Muz jej tiez nedaval peniaze a ona musela z rodicovskeho vyplatit inkaso, seky a este aj stravu domov. Ked si chcela nieco kupit, tak musela pytat od muza a on to vzdy ofrflal. Hladala si novu robotu a velmi sa do nej tesila. Neviem ako by som riesila taku situaciu.Nemala kam ist a financne bola od neho zavisla.Musela len vydrzat kym nezacne robit aby mala nejaku korunu navyse. Neviem ti moc oradit, ale drzim palce aby si bola silna a aby ten tvoj dostal rozum.
14. máj 2008 o 12:58  • Odpovedz
Otrivinkajanka, sak ty mu tiez vydel, ze kolko moze zjest, ked sa bude sprchovat v polovici mu vypni teplu vodu a vypni telku, podla financneho limitu, ktory ti vydelil , podla toho by som mu prala, zehlila atd :sweat_smile:
14. máj 2008 o 13:04  • Odpovedz
Otrivijanka a nemôže byť ten tvoj chlap chorobne lakomý? Poznám také prípady z okolia a naozaj je s nimi ťažký život. Môj je pravý opak keby mi nedal výplatu tak do týždňa ma po nej a pred svadbou skoro celú výplatu dával mame, ktorá mu z nej dávala vreckové, strhla niečo na energie a stravu a ostatok mu odkladala na knižku. Ja som len prevzala po nej štafetu.
14. máj 2008 o 13:13  • Odpovedz
Otrivinkajanka, aj ja Ti poradím tiež len to, aby na nákupy chodil on, aby všetko platil, aby vedel, že to nieje také jednoduché ako si predstavuje :confounded:

My máme účet spoločný a len jeden. Na nájom, úver, poistky...som zadala trvalé príkazy, na nákup chodíme väčšinou spolu, takže obaja vieme, kde tie peniaze idú.
Hotovosť mám väčšinou ja pri sebe a keď manžel niečo chce, peniaze si vypýta :grinning: . On nieje veľmi "finančný typ", takže keby mal hotovosť on, asi by sme boli veľmi rýchlo bez peňazí :grinning: .
Okrem toho všetky peniaze, ktoré nás opustia - zapisujem :slight_smile:
Lebo predtým sme sa sami čudovali, kde sme dali peniaze...teraz mám prehľad :dizzy_face:
14. máj 2008 o 13:14  • Odpovedz
my od zaciatku nasho byvania mame jeden ucet a peniaze su spolocne..
kazdy vyberie ked potrebuje... :wink:
14. máj 2008 o 13:24  • Odpovedz
my mame spoloc. ucet, mame elektr. bankovnictvo, takze vidime obidvaja nase prijmy aj vydaje. manzel mi moc nevycita, na co minam, ale teraz uvaz. zoskrtat tak 10 000 kc, chceme za rok znizit hypoteku...
14. máj 2008 o 13:24  • Odpovedz
manžel mi dava všetky peniaze a vždy si vypyta aby mal volačo v penaženke, inak učty a všetko platim ja
14. máj 2008 o 13:26  • Odpovedz
ja co si setrim tych 500sk za mesiac, tak o tom moj partner vie. planujeme druhe bejby, narok na matersku nebudem mat, takze peniazky sa zidu :grinning:
14. máj 2008 o 13:55  • Odpovedz
..u nás to je tak,že šeky a hypotéku platíme spoločne,čiže na poly...aj väčšie nákupy platíme na poly...ale ked som bola na materskej bola som zavisla na manzelovi,vsetko platil on...ja som spravila tak 1x do mesiaca velky nakup z materskej a zaplatila aspon inkaso...a nemala som ..ked som potreobvala tak som si pytala...a nie vzdy mi dal...niekedy ma odbil slovami,to nepotrebujes,to je drahe...nemam peniaze...tak som sa jedneho dna na***** a nasla som si pracu...sice nechala som doma dcerku (vtedy 9 mesiacov)...stráži nam ju známa...ale uz nemam ten pocit ze som zavisla na nom..od neho....tam nech si tie jeho peniaze strci niekam....*******......

A na velke nakupy chodime spolocne aby vedel ze kolko co stoji.......a ma prehlad...

ale mi sa vlastne vkuse hadame len koli peniazom.....a dost casto:frowning2:.....
14. máj 2008 o 13:57  • Odpovedz
Aj u nas mam kasu v rukach ja.Tiez mi drahy dava vsetky peniaze,ktore zarobi.A ked potrebuje tak si zoberie.Inak neviem si predstavit,ze by mi daval na pridel...ze dnes minies tolko a tolko. :confused: On ma vzdy len poprosi,aby som ich vsetky hned neminula. :grinning: Inak to niekedy ani nejde-seky,hypoteka atd... :unamused:
14. máj 2008 o 13:58  • Odpovedz
tak mi mame spolocny ucet s ktoreho sa plati vsetko...seky aj strava.Tiez si neviem predstavit ze by mi mangel daval peniaze a vydeloval mna,u nas to skvor vyzera tak ze kasu mam ja,teda on je hlava,ale bez krku sa hlava nepohne.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. máj 2008 o 14:01  • Odpovedz
Tak takéto delenie peňazí v manželstve - moje, tvoje ja vôbec nechápem. My máme spoločný účet, tam chodí manželova výplata aj rodičovský s rodinnými prídavkami. My to absolútne neberiem tak, že výplata je jeho a rodičovský je môj. Všetky peniaze sú naše. On pracuje v robote a ja pracujem doma, akurát jeho štát platí lepšie ako mňa :wink: Nájom, pôžičky, poistky, telefón, proste všetky výdavky platíme z účtu a keďže chodí na týždňovky, tak mu každú nedeľu dám peniaze aby mal na cestu a jedlo. So zvyškom už hospodárim ja.

Keď ste raz rodina, tak všetko je vaše spoločné, nie predsa? keby si sa flákala, míňala peniaze po baroch, na automaty a pod.,tak nepoviem ani pol slova, ale takto, no neviem, mňa by asi zavreli za vraždu pri takom mužovi (nič v zlom :wink: )
14. máj 2008 o 14:16  • Odpovedz
aj my mame jeden a to spolocny ucet z ktoreho platime hypoteku,mobily,inkaso,internet,a ine vydavky co mame.na nakupy chodime spolu,takze o vsetkom ma prehlad :wink: ked kupujeme nieco vacsie do domacnosti tak sa vzdy dohodneme a vyberieme to spolu.a mame to uz takto 9 rokov odkedy sme manzelia,a funguje to,nemame s tym problemy. :slight_smile: od prvej chvile mi daval vyplatu vsetku do ruky,totiz este pred 9 rokmi mu nesli peniaze na ucet ale dostaval ich na ruku. :wink: :slight_smile:
14. máj 2008 o 14:19  • Odpovedz
jaduska; presne, suhlasim :slight_smile: inak, mne manzel este aj niekedy povie, ze mi nezavidi, ze on si v praci aspon odpocinie...ja ho ani v noci nebudim, ked ma vstavat do prace, teraz ked bola mala chora, tak som mala 24-hodinovky :sunglasses: za par drobnych :sunglasses:
14. máj 2008 o 14:20  • Odpovedz
presne tak jaduska ako pises ,nie je to moje alebo tvoje peniaze ale predsa nase. :wink: aj u nas je vsetko spolocne,hoci poznam takych co platia vsetky vydavky na polovicu a tak...neviem sa ktomu vyjadrit lebo nemam s tym skusenosti
14. máj 2008 o 14:22  • Odpovedz
jaduska -si to dobre napisala.... :wink:
14. máj 2008 o 14:23  • Odpovedz
My máme peniaze tiež spoločné, máme 2 účty, aj tie pokladáme za spoločné. A keď nemám čas si vybrať z bankomatu, vypýtam si od neho a nikdy sa ma ani nepýta na čo :sunglasses: Môj manžel často robí nákupy aj sám, keď ide z práce, možno by si spravila dobre, keby aj on občas nakúpil - by videl, čo koľko stojí a že ak nechce byť hladný, tak nákup za 100SK nestačí. :angry:
14. máj 2008 o 14:29  • Odpovedz
no ja poznám aj taký prípad, keď manželia boli spolu na nákup a pri pokladni si počítali, kto koľko má dať peňazí (škoda,že tu nie je smajlík ťuk-ťuk na hlavu :slight_smile: )
14. máj 2008 o 14:33  • Odpovedz
no,peniaze,to je ten dovod preco sa ludia najviac hadaju,bohuzial len z lasky sa vyzit neda :unamused:

ale predstavit si zeby mi manzel vydeloval kolko mozem minut,tak to si neviem teda,aj ked viem ze je vela takych,bohuzial
14. máj 2008 o 14:37  • Odpovedz
Jaduska: my to máme doma presne tak isto - spoločný účet a čo je moje je aj tvoje a naopak :slight_smile:
14. máj 2008 o 14:40  • Odpovedz
retaux - veď to v tom je podstata rodiny (aspoň podľa mňa)
14. máj 2008 o 14:42  • Odpovedz
my máme každý svoj účet,ale kartičky mám od oboch ja :grinning: ...takže financie sú spoločné :slight_smile:
14. máj 2008 o 14:45  • Odpovedz
Jaduska: aj ja si to myslím - aj naši tak žili celý život a nikdy sa pre peniaze nehádali. Veď žena nenakupuje za tie peniaze len pre seba, veď stravu jedia všetci členovia rodiny a s ostatnými vecami je to tiež tak.

Dadulka: aj u nás to tak bolo, keď sme mali dva účty - od oboch som mala kartičky ja. Teraz už máme len jeden a kartičku mám ja :grinning:
14. máj 2008 o 14:48  • Odpovedz
tak to fakt nezávidím. Môj všetko čo zarobí mi dá a ja mu potom z toho dávam. Veď ja viem najlepšie, čo treba poplatiť, čo treba pokúpiť... a keď on niečo potrebuje, tak mu na to dám, pokiaľ to nie je vyložená volovina. tak to u nás funguje už 9 rokov a on sa vôbec nesťažuje. neviem si predstaviť, že by ma vydeloval.
suseda to má opačne. minule som si kúpila baldachýn na postieľku a ona sa ma spýtala, že "a manžel ti to dovolil kúpiť?" Skoro som na riť padla, prečo by mi nemal dovoliť. Ani som sa nepýtala, kúpila som a hotovo. A on sa ešte z toho tešil, aké pekné som kúpila. A koľkokrát ma ešte aj hreší, čo si niečo na seba nekúpim a tak.
14. máj 2008 o 14:48  •  3 deti  • Odpovedz
mne dáva manžel 10000 mesačne, z toho a z mojej materskej platím v podstate všetko- inkaso, elektrinu, káblovku, internet, kupujem veci malému, ale nejako sa to dá, on kupuje benzín do auta a platí si svoj mobil a posilňovnu.
Spoločný účet nemáme, lebo keď som pracovala, zarobila som asi o 1/3 viac ako on a vadilo by mi, keby mi kafral do toho, koľko som z toho pomíňala- a to som veru pomíňala dosť- xixi
14. máj 2008 o 14:48  •  2 deti  • Odpovedz
autor
baby ja vam normalne zavidim ale ste zlate dakujem vam vsetkym za rady dnes vecer mu poviem,ze nakupovat bude on a z toho co nakupi sa bude aj varit uz mi dosla trpezlivost ja som neni nejaka chudera s ktorou si bude robit co chce
14. máj 2008 o 16:24  • Odpovedz
otrivinkajanka len to skus a daj vediet ako tvoj podareny manzel reagoval...
14. máj 2008 o 16:34  • Odpovedz
My máme prašule spoločné a manžel ma neobmedzuje :grinning:
14. máj 2008 o 16:41  • Odpovedz
my tiez spolocne, vsetko co zarobi minam ja :grinning:
14. máj 2008 o 17:07  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.