• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
otrivinka, len sa nedaj aj ked bude protestovať, trvaj na svojom, kompromis môžeš spraviť taký, že na nákup pôjdete spolu... :wink:
14. máj 2008 o 17:50  • Odpovedz
nenechaj si so sebou zametať, tvoj muž to musí pochopiť raz a navždy, musíš trvať na svojom. Držím palce.
14. máj 2008 o 18:47  •  3 deti  • Odpovedz
autor
aviril dakujem no som zvedava ked vecer pride co bude lebo je tu dost husta atmosfera po vcerajsku ale urcite si uz budem stat za svojim a nepustim pokym mi nebude davat peniaze ako ma tak sa stahujem ja nebudem zivorit aj s mojou dcerkou
14. máj 2008 o 18:59  • Odpovedz
Vieš čo...??? Daj mu toto všetko prečítať čo si o ňom myslíme... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to by bol asi podraz...?!?!?! :pensive:
14. máj 2008 o 19:03  • Odpovedz
koľko potrebujem, toľko miniem. máme spoločný účet, z ktorého sa všetko platí, a nikdy sa mi nestalo, že by mi manžel prideľoval peniaze :rolling_eyes:
14. máj 2008 o 19:04  • Odpovedz
Ahojte. No máte to niektoré tažké :unamused:
U nás je to tak, že na môj účet idú všetky peniažky a ja platím účty, nakupujem malé nákupy sama a na veľké ideme spolu, teda on tlačí košík a ja tam všetko nahádzem, zaplatím a on zase všetko nahádže do auta :sunglasses: Nemá ani kartu od účtu ani nič, on ani nechce, ešte aj stravné lístky mi dáva :grinning: A to je všetko okrem auta na mňa napísané, v rátane domu. Niesme ani manželia a funguje to tak už skoro osem rokov. Niekedy mi príde až smiešne, keď si pýta peniaze na benzín alebo cigarety :sweat_smile: ani si len sám nezoberie, a to aj keď vie, kde máme vždy nejakú hotovosť doma..
14. máj 2008 o 19:53  • Odpovedz
ivca podobne u nas...aletak ked vsteky ucty ja platim aj nakupy robim, nema sa co starat...hlavne je ze je najedeny a sama mam dost rozumu ze viem kolko mozem minut...
14. máj 2008 o 19:55  • Odpovedz
Leishmania, veru tak, ak sa mám už starať o domácnosť, nemôžem sa presa stresovať, že čo mi povie, koľko som minula.. Účty sú zaplatené načas, má čo jesť, opraté, ožehlené o dieťa postarané, ale naštastie nekecá mi do toho keď niekam idem aj sama, niežeby som ale chodila denno-denne :grinning:
Mne sa to celé zdá fakt na hlavu postavené, že má byť žena v pozícii "žobráka" a prosiť o každú korunu aby mohla nakúpiť.. Veď ak žijeme v spoločnej domácnosti ako rodina tak sa delíme o všetko!!
14. máj 2008 o 20:03  • Odpovedz
otri...nečítala som všetko,ale skús mu napísať na lístok v sobotu ráno zoznam čo všetko potrebuješ a nech to nakúpi,napíš tam čo najviac a nielen potraviny ale aj prášok na pranie,dačo pre malú,drogeriu..nech to ide kúpiť sám alebo spolu s tebou,odkladaj si bločky z nákupov a ak na to príde,hoď mu ich na hlavu,nech pozrie koľko čo stojí a či kupuješ zbytočnosti.Ja s tým problém nemám,odkedy som na Rd manžel mi dal kartu a vyberám z účtu kam mu chodí výplata,ale nedaj sa,zo vzduchu sa žiť nedá,držím prsty.
14. máj 2008 o 20:05  • Odpovedz
tak u nas je to tak, ze moju celu vyplatu vcucne hypoteka, takze zijeme z manzelovej vyplaty a na nakupy chodi vyhradne on, ja uz ani pomaly neviem, co kolko stoji... :unamused: :grinning: :grinning: :grinning:
ked potrebujem peniaze, vyberam si z uctu... :wink:
celkom nam to takto funguje, som spokojna... :slight_smile:
14. máj 2008 o 20:06  • Odpovedz
Otrivijanka ako janinah píše.. A len tak pre zaujímavosť sa ho opýtaj, či má vôbec predstavu koľko stojí obyčajný chlieb!
14. máj 2008 o 20:07  • Odpovedz
to je fakt hnusne od niektorych chlapov, ze z materskej nieco platit, mne pride rodicovsky prispevok na ucet a este treba dolozit, aby to stacilo na najom, ked som pracovala zarabala som dost dobre a bola som sebestacna, my sme s manzelom devat rokov, a on by sa hanbil keby mi povedal, ze nieco nekupi mne alebo dcerke, on si dopreja a dopraje aj nam, mam kraditku, ktoru na konci mesiaca doplni a na rodinne nakupi chodime spolu a ja sa nehanbim si aj pytat, sme si najblizsi ludia tak preco by som sa mala hanbit
otrivinkajanka - to je v povahe muza a poviem ti, ze takeho by som nechcela :frowning2: drz sa hadam sa to zlepsi, skus zautocit na jeho jesitost, ze sa nedokaze postarat o svoju rodinu a pod.
14. máj 2008 o 20:09  • Odpovedz
ja mam stastie na manzela. ked miniem svoje, da mi kolko potrebujem a to vam poviem, ze nazaraba velmi dobre. zijeme skromnejsie, ale detom nic neodoprieme,ak to potrebuju. aj ku mne je taky, ze ak potrebujem, kupime to. to skor ja som ta, ktora vsetko preratava. ale aspon sa doplname.
su naozaj chlapi, ktori zenam peniaze nedavaju, aj ked ich maju dost. mam taku kamosku. mali by si uvedomit, ze ide o ich rodinu, ich domacnost. otrivinkajanka skus to, nedaj sa.
14. máj 2008 o 20:22  • Odpovedz
mangel robi na tyzdnovky,vyplata chodi na ucet. :pensive:
kartu mam len ja :sunglasses:
davam mu na tyzden 800sk,z toho 500sk ho stoji cestovanie. :fearful:
fajci,takze si z toho plati aj cigarety :wink:
ked odchadza do prace,vzdy sa pride opytat,ci si moze z mojej penazenky vziat drobnych 8sk na kavu :grinning:
sme manzelia 7r a takto to funguje stale a zatial ho nenapadlo protestovat :wink:
neni pod papucou.fakt.
14. máj 2008 o 20:31  • Odpovedz
Ahojte. U nas to funguje presne ako pisala jaduska. Este aj s tymi tyzdnovkami. :grinning: Manzel sa nestazuje, este mi zavola pri kazdom vybere z bankomatu kolko a na co si vybera :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....a keby mi to nezavolal, tak pokial to je viac ako 1000,-Sk tak na to pridem...mam to totiz vseeetko preratane, lebo prehlad o platbach mam ja...takze poznam do bodky celu bilanciu uctu...
14. máj 2008 o 20:57  • Odpovedz
babulky, zhrniem to, väčšina z nás sa stará o to aby boli účty zaplatené, navarené, postarané o chod domácnosti a na to sú potrebné peniaze. sme rodina, žijeme spolu a nie je nič "moje" a "tvoje" všetko je spoločné. ak chlap nechce dať prachy, nech sa stará sám, na akékoľvek výčitky typu prečo nie je navarené a pod. nemá nárok.
rodina je jeden celok a tak to má fungovať.

a ak sa mu nepáči, že sa má o všetko starať sám a ešte aj pracovať, tak nech odovzdá bankomatovú kartu manželke :grinning: :grinning: :grinning:
14. máj 2008 o 20:59  • Odpovedz
a ani môj muž nie je pod papučou, vie aká je realita našich financií, tak to tak aj berie. ked potrebuje peniaze len mi povie, že si berie toľko a toľko, aby som o tom vedela :slight_smile:
14. máj 2008 o 21:01  • Odpovedz
no baby, ja s otvorenými ústami čítam ako to funguje vo vašich rodinách, som si myslela, že také časy sú už dávno preč :confused: ale klobúk dole, že ste si to vedeli zariadiť. tých 8 korún na kávu, to je fakt sranda.
môj manžel zaplatí energie a mne dá stravné lístky.
14. máj 2008 o 21:02  • Odpovedz
Teeeda.. to sa teda divam, co tu niektore pisete. U nas je to tak, ze moj muz plati vsetky ucty aj nakupy a moj prijem (kym daky bol) sme akoby setrili na mojom ucte a ked sa kupuje nieco vacsie, tak sa pouzilo to nasporene... Teraz mam len obcasny prijem z prilezitostnych prac a tak si neviem predstavit, ze by mi muz nedaval ani korunu, alebo dokonca ocakaval, ze urobim nakup.. :unamused:
14. máj 2008 o 21:07  •  1 dieťa  • Odpovedz
lucia 79 ,podla toho co si napisala aj teba zadeluje s peniazmi ?
14. máj 2008 o 21:08  • Odpovedz
nie mňa nezadeluje s peniazmi, ja si na seba zarábam sama, všetko finančne náročnejšie platí on, postavil dom, kúpil autá, atď.
14. máj 2008 o 21:11  • Odpovedz
podla mojho muz som skartovacka na peniaze :angry:
14. máj 2008 o 21:19  • Odpovedz
ja som si to takto umyselne nezariadila.manzel proste chodi na tyzdnovky,takze ucty,nakupy,atd...je len na mne,ale to ze si pride pytat aj drobne na kavu ma vzdy rozosmeje :grinning:
100x som mu hovorila,ze mi nemusi zdokladovat kazdu korunu,ktoru minie :grinning:
raz som "spreneverila" 8000sk z nasho uctu/pozicala som ich segre/.pri kazdom pohybe penazi na ucte mu pride SMS-ka.a on sa ma doteraz neopytal,naco som vyberala 8000sk. :rolling_eyes:
14. máj 2008 o 21:20  • Odpovedz
mata2 - kde vyrabaju takych super manzelov? :grinning:
ale ja sa tiez nestazujem. Strasne by ma ponizovalo, keby mi mal manzel vydelovat peniaze, ja mu tiez nevydelujem, kolko polievky moze zjest pripadne, ze mu ozehlim len tri tricka a operiem iba5 parov ponoziek a stym musi vyjst cely mesiac (sice tym by som viac ublizila sama sebe, to by bol smrad) :sweat_smile:
14. máj 2008 o 21:32  • Odpovedz
u nas to bolo tak, ze kym som robila, nakupovala som ja, z mojo platu(ale nerozdelovali sme co je moje a co je jeho), zjeho uctu sa stahuje byt, telefon, uver. teraz, ked dostavam len matersku, tak ju miniem na nakupy a ked uz nemm, tak mi da, kolko potrebujem. sme manzelia 5 rokov a stale mame dva ucty, skor z lenivosti, nechce sa nam do banky. prehlad o peniazkoch mam ja.
14. máj 2008 o 21:33  • Odpovedz
Závidím vám všetkých vaších super manželíkov!
Ten môj bol občas riadny držgroš. Nikdy mi nedával svoju výplatu, dokonca mne kontroloval koľko peňazí z materskej mám. Kým som bola tehotná a dostávala cca 8000 mes a on vtedy zarábal nejakých 10.000, tak peniazeboli spoločné, ale keď som začala dostávať materskú 4.000 a on zarábal 15.000, tak to už boli jeho a moje. Platil účty a ja zase všetko pre dieťa a domácnosť. Dobre vedel kde peniaze míňam a aj tak mi neveril. Každý deň kontroloval bločky a ak som náhodou nejaký nemala, bolo zle, o peniaze som ho musela niekedy prosiť a zvyšok vrátiť. Nemohla som si kúpiť nič na čom sme sa nedohodli. Dokonca pamätám, že mi nechcel dať ani malému na plienky, že keď som si minula, tak nemám. Aj kvôli tomu sme sa rozišli, stále sme však manželia, ja som však s malým v zahraničí, mám svoje príjmy a konečne sa necítim ako väzeň. Kúpim si čo potrebujem a kedy potrebujem a som spokojná, a konečne mi nevyčíta, že žijem z jeho peňazí.
Pomaly sa však karty obracajú a teraz ma prosí aby som sa vrátila, že sa zmení...
14. máj 2008 o 22:00  • Odpovedz
Je i luto, že to máte niektoré tak ťažké, držím palčeky. My máme dva účty, môj a manželov. Keďže ja mám výhodnejšie podmienky, trvalé príkazy idú z manželovho... a jemu tam aj chodí viac peniažkov, takže z toho viac míňame. A z môjho vyberáme an inkaso..., lebo moj bankomat je bližšie. Ale každý máme svoju kartu, tak ked je dačo treba , jednoducho kupime... ani jeden nekpujeme "blbosti" (až na nejaké tie vynimky) a teda čo je treba, to je treba a keď jednoducho jeden z nas nemáme peniakžy, neriešime to a jednodycho vyberie ten duhý a rozdelíme si. Ani ma nenapadlo, že dakde vie byť stým tolko problémov :frowning2: Držkajte sa. Mám to ja ale šťastie.
14. máj 2008 o 22:43  • Odpovedz
Aj ja sa divím, akých máte niektoré super manželíkov.... :wink: , teda nie všetky :frowning2: .
Mne ten môj nedáva ani korunu, teda ani vlastne nepotrebujem, lebo zasa platí všetky účty, nákupy/skoro všetky/, malé nákupy platím ja, lebo to chodím sama, ale samozrejme ak sú treba na niečo peniaze a ja nemám, tak dá, ale ideme to zaplatiť, popr. kúpiť spolu. Zatiaľ mi ani nevadí, že mi nedáva peniaze, lebo by som ich aj tak minula na blbosti a takto kupujem, len to čo potrebujeme/teda nie vždy :grinning: /. A radšej nech poplatí všetko on a ja nemám starosti, čo kde a ako....
A z materskej si vystačím, lebo to sú fakt malé nákupy, čo robím...
Vyhovuje nám to takto.
14. máj 2008 o 22:59  • Odpovedz
No, my máme spoločnú domácnosť, takže aj spolu hospodárime :grinning: (nie sme manželia) Máme jeden účet (môj), na ktorý chodia všetky preniaze, moja obrovská materská :grinning: , chlapov skromný zárobok :grinning: :grinning: :grinning: a rodinné prídavky (tie nás úplne prevalcujú) O účet sa starám ja, však je môj :rolling_eyes: (to znamená mesačné platby, inkasá, bežné výdavky), na nákupy chodím tiež ja, väčšie výdavky spolu prediskutujeme, ale vybaviť ich musím spravidla ja (ešte aj chlapovo auto som musela ísť kúpiť ja, aby ho..... On si ho len prišiel odviezť!!!) Karty od účtu máme obaja, ale chlap ju ešte nikdy nepoužil, on tvrdí, že najlepší bankomat je moja peňaženka :sunglasses: (je vždy poruke, z domu sa netreba ani pohnúť a podľa toho, koľko je v nej vie, ako sme na tom práve finančne. Ale poctivo mi hlási, koľko si z nej práve "vycucol" :grinning: )
14. máj 2008 o 23:34  • Odpovedz
aj my mame spolocnu domacnost a neviem si predstavit, zeby som si mala od manzela pytat peniaze. sice mame dva ucty. jeden spolocny a jeden mam ja sama (kedze som sa vydavala na vyske, nasi mi platili pravidelne ako na studium, tak ako sestram). na moj ucet mi potom moje vyplaty, ked som este robila, kedze pracujem v rodinnej firmicke. a teraz dal manzel vypoved, ja som sa vratila do prace naplno a on sa stara o deti a tiez mu nedavam peniaze. proste su na spolocnom ucte, ked potrebuje vybera a plati. a tak isto to bolo, ked som bola na materskej ja. ale inac o ucty sa staram ja a ja mam prehlad, ze kedy, kam a kolko platime. a tiez si hocikedy navzajom vyberame z penazeniek peniaze a niekedy si to aj zabudneme povedat.
14. máj 2008 o 23:58  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.