• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
vsetky co zarobi :wink:

pytat si od neho peniaze na kavu alebo dokladovat kazdy nakup potravin, to by bolo pre mna nepredstavitelne ponizujuce. :sweat_smile:
15. máj 2008 o 01:03  • Odpovedz
ja teda zarabam a nie som odkazana na manzelov pridel, ale este ked som nepracovala tak sme mali obaja kartu k jednemu uctu a okrem vacsich poloziek sme nikdy ziadne vydavky nekomentovali, viem predsa kolko si mozeme dovolit a navzajom si verime, tak si neviem predstavit, zeby som mala cakat na nejaky prispevok, sme rodina, o vsetkom rozhodujeme spolocne, preco by mal mat iba muz pristup k peniazom? je to pre mna nepredstavitelne
15. máj 2008 o 01:19  • Odpovedz
mne muž dá celú výplatu(predtým to bolo do ruky, teraz to príde na spoločný účet a ja si to vyberiem :wink: a keď na niečo potrebuje, tak si odo mňa pýta :wink:
15. máj 2008 o 07:55  • Odpovedz
my mame kazdy svoj ucet....mangel plati vsetko, ja som mu vzdy davala peniazky raz mesacne, primeranu cast mojej vyplaty, zvysok som si nechala a vlastne som tym setrila na svadbu, potom na babo....teraz na rezervu a na veci pre krpca:slight_smile: o vsetkom vsak rozhodujeme spolu, ja mu to vsak skoro vzdy odsuhlasim, lebo on vie, ako nam to vychadza....a vzdy ked pride z nakupu skonstatuje, ze platime viac za to iste....no co uz :frowning2:
15. máj 2008 o 07:56  • Odpovedz
práve som zistila,že ten môj mi ani sám nejde do penaženky a pritom je na stole :astonished: ,nechal mi odkaz prines mi 200sk, ešte že robíme v jednom podniku :slight_smile: ,alebo to je preto,že ma chce konečne po 3 dnoch vidiet lebo ja ked prídem z práce tak on spí,a ráno ked odchádza spím zas ja :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. máj 2008 o 08:15  • Odpovedz
autor
no caute baby tak som si s nim dnes rano sadla a povedala som mu pekne do duse,ze nakupovat bude on alebo spolocne a ze mi na stol bude davat dostatok penazi aby mala nasa dcera co jest kazdy den a ze ucty nech plati on a matersku dame na dceru suhlasil tak som zvedava do kedy mu to vydrzi som mu povedala,ze sa odstahujem a nech sa stara sam o seba aby videl ake to je tak sa zlakol ved kde najde taku sprostanu ako som ja a este som mu povedala,ze ked mi neda peniaze tak nebude mat oprate navarene a neurobim v domacnosti nic v sobotu ma ku nam dojst jeho rodina na oslavu narodenin co mala nasa dcera a som mu povedala nech sa stara o nich pekne on,ze ja ani prstom nepohnem ked je on na mna taky tak ma prehovaral nech mu to neurobim ved ja mu este ukazem ale vsetkym vam dakujem za povzbudenie a vase prispevky k tejto teme povzbudilo ma to konat este raz diky moc baby :wink: :grinning:
15. máj 2008 o 08:20  • Odpovedz
no vidis - zatial to ide pekne
netreba popustit :sunglasses:
15. máj 2008 o 08:45  • Odpovedz
otrivi...: Ja som dakedy bez penazí celý mesiac ...
Nedá mi peniaze , vezme mi auto ... a podobne :grinning:
15. máj 2008 o 08:52  • Odpovedz
autor
sonja a ako to riesis?
15. máj 2008 o 08:54  • Odpovedz
Novieš ono toho veľa neporiešiš , ked sa s tebou muž nerozpráva... :rolling_eyes:
Ak mu poviem , že mi treba auto a peniaze , tak si rýchlo niečo vymyslí , napr.: zajtra musím isť do práce autom lebo skončím neskoro a nemám autobus a pod...
Takže keď nemám auto , nemožem nikam isť, takže mi vlastne netreba ani peniaze
Bývame totiž Pánu Bohu za chrbtom , bez obyčajných potravín takže ...
15. máj 2008 o 09:00  • Odpovedz
otrivinka, to je super, len sa nedaj. :wink: a keby niečo, tak sme tu, aby sme ťa podržali :wink:
15. máj 2008 o 09:01  • Odpovedz
sonja, tak to si neviem predstaviť...
15. máj 2008 o 09:02  • Odpovedz
my mame sice 2 ucty,ale inac funguje spolocna domaca kasa :slight_smile: a berieme z nej peniazky kym sa neminu :slight_smile: Pre peniaze sme sa v zivote nehadali a to zijeme z jedneho da sa povedat priemerneho platu.
15. máj 2008 o 09:05  • Odpovedz
otrivi... momentálne je to asi tak, že toho na mna všetkého bolo dosť , v piatok som zbalila dieťa a odvtedy sme u mamy :cry:
Verte ženy , keby som ho dostala do rúk posledný týždeň tak ho zab... :grinning:
15. máj 2008 o 09:06  • Odpovedz
Baby, aj ja vam dakujem, aj ked mi je az do placu, ked tu citam niektore prispevky. A dakujem vam za to, ze si tu uvedomujem, ake mam stastie na dobreho muza, aj ked casto na neho frflem. Urcite mu dnes nezabudnem povedat, ze ho mam rada.... :wink:
15. máj 2008 o 09:13  •  1 dieťa  • Odpovedz
sonja, prajem pevné nervy a myslím, že si dobre spravila, chlapi potrebujú niekedy riadny šok aby sa spamätali. čo na to tvoj muž, že si odišla?
15. máj 2008 o 09:14  • Odpovedz
davaju??? to co je za tema....to ako na pridel....ty moj boze....to mi pride riadne ubohe... :astonished:
15. máj 2008 o 09:15  • Odpovedz
otrivinka,super :slight_smile: ....tak nech to fičí už len o.k. s peniazmi :slight_smile:
15. máj 2008 o 09:19  • Odpovedz
...julka suhlasim...
ved my sa o nich starame, perieme,varimestarame sa o deti...tak to znie ako keby sme dostali peniaze na domacnost ako milodar :slight_smile:
Nastastie tento "problem" nemam
15. máj 2008 o 09:21  • Odpovedz
ahojte dievčata.tak vidim ze sme na jednej lodi,asi su fakt chlapi vsetci rovnaky,u nas drzi kasu muz,on plati vsetky ucty,ja mam matersku jeho stravne listky,a ked uz nemam tak mi dolozi este 1000,ale bez slova to tiez nejde,ze ked mam peniaze som jak ciganka,nakupujem šeja hoja,a ked dochadzaju tak mi staci aj 100 do obchodu,,, :grinning: lenze to nepocita kolko treba na deti,a im stale nieco chyba,malemu plienky,starsiemu na vytvarny kruzok,teraz ide v pondelok do školy v prirode,no tam mu treba nakupit hodne,,predtym sme sa tiez hadali koli peniazom,ale aj to akosi prestalo,neviem ci pochopil ze je tu vsetko drahe,alebo sa mu uz nechce stale hadat,aj tak mu nedam pokoj... :grinning: :grinning: :grinning: drzim vam palce
15. máj 2008 o 09:23  • Odpovedz
no mi sme mali iný problém, ja som pracovala prv ako MM - mala som svoj účet a on doštudovával.... potom začal pracovať aj on a mali sme dva účty, prerábali sme domček a mali spoločnú kasu.... potom som išla na materskú a ja som zrušila účet - lebo tak či tak sme fungovali na jeden účet - proste sa z jedného previedli peniaze na druhý .... tak nám to pripadalo zbytočné..... a tu začali problémy.... keď som bola doma nevadilo mi to, lebo nerobil problémy za peniaze - ale účet bol jeho a keď som si vyberala peniaze, tak mu vždy prišla SMS - tak mal super prehľad čo a ako..... žiadna sloboda.... to som trocha protestovala, ale nič som s tým v podstate nerobila.... potom som začala pracovať, všeky "moje" peniaze išli na jeho účet.... som sa ozvala, že nech ho spravý spoločný a dá mi k nemu všetky práva - a to bol problém - lebo to nešlo.... (podľa neho ) takto sme sa dohadlovali 3 mesiace a až som sa raz nas.... a išla do banky a spýtala sa či to ide alebo nie - a ono div sa svete - bolo to možné... len ten môj leňoch tam ani nebol - tak som si rovno založila nový účet a nič mu nepovedala - ďaľšia výplata mi prišla naň a on čakal na moju výplatu a začínal byť nervózny že čo sa deje - prečo nechodí - vtedy sa spustila búrka - a tú som spustila ja :grinning: už bol ochotný ísť so mnou aj do banky a urobiť spoločný účet -ale ja som sa zaťala - on mal prehľad o každej mojej korune a ja som netušila ani koľko zarába...... a to nehovorím ani o bočákoch.... z ktorých si kúpil auto :grinning: a odvtedy je pokoj - rozdelili sme si šeky - kto čo platí, na malého to striedame - zapisujem to do zošita....
15. máj 2008 o 09:26  • Odpovedz
...Edita, nie su vsetci rovnaki :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
my sa na vacsich vydavkoch vzdy dohodneme a mensie si kazdy hradi z penazi,co ma v penazenke :slight_smile:
A urcite sa tym budem riadit aj ked budem na MD.
my vacsinou raz do mesiaca vyberieme vacsiu sumu, z kt. potom miname napr. na potraviny, domacnost, poplatky...
15. máj 2008 o 09:26  • Odpovedz
julia225 slovo "ubohe" je tu dost silne. Ale keby si si precitala niektore z prispevkov tak niektore zeny nemaju to stastie na chapavych a prajnych manzelov. Ja som to stastie mala a ako pisala akvi, tiez si to uvedomujem a dakujem.
sonja2 odvaha sa ceni...drzim palce.
otrivinkajanka aj tebe drzim palceky a nech vam to vyjde....napis ako pokracujes... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. máj 2008 o 09:28  • Odpovedz
Presne pre toto som nechcela ist do vztahu tak, ze by som nemala vlastnu istotu. nepotrebujem aby mi chlap na oci vyhadzoval kazdu korunu. Nastastie teraz to funguje absolutne bez problemov, ale na to asi musi byt aj chlap dostatcne ´dospely´
15. máj 2008 o 09:31  • Odpovedz
Sonja-tiez drzim plce,nech sa drahy zobudi a pochopi ake pokladiky ma doma.
Otrivinkajanka- :grinning: -len tak dalej
15. máj 2008 o 09:31  • Odpovedz
etus...aj mi sa dohodneme na väcsich vydavkoch,,,ked si chceme kupit nieco,,,elektro...alebo nieco do bytu tak chodime spolu,,ale moj nevie pochopit to ze nam 4,je moja materska malo,a to vsetko prezerieme..(pardon)myslela som to nejak tak ze muzi zarabaju težky prachy,,a my chudery musime vyjst mesacne z tym co nam nadelia,,,a to by papal mäsko kazdy den,,,ale niesme na tom az tak zle,ale aj tak sa tesim do roboty a budem mat aj ja svoje korunky,,, :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. máj 2008 o 09:36  • Odpovedz
baby ja keď to tu čítam, tak mám normálne dosť. Ja nie som vydatá. A dúfam, že takéto ťahanice o peniaze nikdy nezažijem. Ja mám napríklad podpisové právo na priateľovom účte on na mojom nemá :grinning: Mám prehľad o všetkých jeho financiách nakoľko robím v banke.
15. máj 2008 o 09:43  • Odpovedz
môjmu mužovi tiež chodia sms-ky o každom pohybe na účte a nikdy sa ma nepýta,čo som kupovala :slight_smile:
15. máj 2008 o 09:47  • Odpovedz
no nám ťahanice skončili a aj hádky, on mi nikdy nepovedal že na čo som míňala ale proste ja som mala zlý pociť, že o všetkom vie.... o každej hlúposti - takto kupujeme veľké veci spolu a drobnosti a priebežné nákupy na striedačku - teraz je všetko ok a dal si to vysvetliť...... :wink: ja sa inak na MM nemôžem vôbes sťažovať, lebo milý a zlatý a stará sa o nás, ale mne proste vadilo, že vedel o každej mojej korune a ja som nemala tušáka koľko zarába a koľko minie.... pripadalo mi to fakt blbé
15. máj 2008 o 10:11  • Odpovedz
autor
sonja ja som sa tiez skoro vcera zbalila mala som take nervy,ze som myslela,ze uz ma slahne len som sa snim chcela este porozpravat a keby co i len slovom nesuhlasil,tak to urobim a pojdem ku mame ja dufam,ze to nejako vyriesis k spokojnosti vas dvoch ja som tiez zvedava dokedy mu to vydrzi ved uvidime a nedaj sa trvaj si na svojom ved nemozes umriet od hladu aj s dietatom julia a ty ked ides prispievat do nejakej temy najprv si premysli co napises a potom to sem daj nie kazda ma frajera v londyne alebo kde ho to mas a ma na konte libry,,,,,miriamkac ma pravdu,,,,,
15. máj 2008 o 10:30  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.