• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
My sme vzdy s manzelom mali spolocne peniaze,uz od cias,kedy sme spolu len chodili - boli sme v anglicku,sami v cudzom svete,ked niektori z nas nemal ,tak sme si poziciavali navzajom a nakoniec z toho vznikla spolocna kasa...a s takymto stavom sme vstupili aj do manzelstva,ziadne moje ,tvoje,ale nase...
Boli chvile kedy nebolo ani na chleba,ale vzdy sme to riesili spolu - ked bolo najhorise,tak sme zbalili kufre a odisli zit "von" nech mozeme volnejsie dychat :wink:

Miriamkac - mozno "ubohe" je silne slovo,ale ja sa s nim asi tiez ztotoznujem.Mat totizto "chapajuceho a milujuceho" manzela je ZAKLAD MANZELSTVA a ked to tak nie je,tak asi je problem niekde inde a vobec nie v peniazoch...
15. máj 2008 o 11:14  • Odpovedz
otrivinka...tú poznámku na Juliu si si mohla odpustiť :unamused: ...nevieš ako sa veci majú
mám dojem, že si na ňu alergická a nech napíše Julia čokoľvek, vždy ti to bude vadiť :rolling_eyes:
15. máj 2008 o 11:21  •  2 deti  • Odpovedz
aj MM chdia SMSky a tak ako dadulkýn,ani môj sa nikdy nevypytoval kde a čo som kupovala,nehovorím keby to bola velká čiastka,ale kedže chodí somnou na nákupy a vie,že každý väčší nákup v tescu platíme 1000-2000SK,tak je to v pohode.ked idem kupovať niečo iné ako potraviny,vždy mu dopredu poviem,a nikdy nefrfle,neviem si predstaviť,že by sme platili každý "svoje" účty a pod.ved sme jedna domácnosť,ludia čo sa milujú a dôverujú si a o tej dôvere to asi je.....

ale myslím si,že každý ako si to zariadi na začiatku,tak to potom aj je,my sme mali vždy spoločné peniaze :grinning:
15. máj 2008 o 11:30  • Odpovedz
autor
bzuco nemohla lebo ta zena vie taku kravinu niekedy tresnut,ze sa mi rozum zastavuje,,,,, ale to nie je o nej ja som sa tu slusne pytala a chcela som vediet ako to vsetky doma mate a dakujem kazdej kocke co mi napisala odpoved aspom viem ako to v inych rodinach funguje dakujem baby,,,,
15. máj 2008 o 12:30  • Odpovedz
kedze sme zarabali obaja tak sme mali kazdy svoj ucet a muz zarobil viac a tak platil ucty.
nic sa nezmenilo, len som si "vydupala" aby mi k materskej posielal k materskej na moj ucet z jeho, pohybuje sa to od 5000 do 10000sk. je to akurat. nakupi plati on...ja platim detom hracky, oblecenie a podobne.
15. máj 2008 o 12:35  • Odpovedz
presne ako pisala alex aj ja mam svoju financnu rezervu, u nas moj manzel toho vela neminie, do prace to ma 10min. peso, nakupovanie oblecenia neznasa takze ho obliekam ja a stravuje sa doma pretoze sa snazim kazdy den varit kedze velmi neoblubujeme fast foody :astonished: financie vediem do zosita a manzel si to moze hocikedy prezriet... hlavny minac penazi som ja a mam plne k dispozicii jeho ucet, pokial sa zaplati hypoteka a vsetky ucty tak nejako extra vela neminame na blbosti, snazime sa co najviac cestovat za cerstvym vzduchom a to ide samo o sebe dost do prachov :unamused: nuz ale moj cestovatelsky duch sa nezaprie :grinning:
15. máj 2008 o 13:29  • Odpovedz
tiez vase rezervy vam zavidim, nam sa nikdy nepodari ziadna urobit.
sme obaja typy, ze do krajnosti minieme.
jedina nasa rezerva je prekrocenie limitu v banke :slight_smile:
15. máj 2008 o 13:58  • Odpovedz
otrivinka, bez urazky, ale tvoj manzel sa sprava ako despoticky idiot :angry: ja si vobec neviem predstavit, ze by som mala peniaze takto "na pridel"...to by som mu velmi rychlo prestala varit, prat a zehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale je super, ze ti tato diskusia pomohla zacat konat :slight_smile:
15. máj 2008 o 14:00  • Odpovedz
skor si myslim, ze chlapom treba polopate vsetko povedat...tiez som par mesiacov bola v smutku, ze ma nebavi si stale pytat!...stacilo povedat a peniaze su. on sam povedal, ze ho to nenapadlo, kedze vsetko platil a peniaze dal...no ja som mala v sebe hrdost a nepytala si...az nakoniec som mu povedala, ze nech mi posle za cely mesiac na ucet, ze je to praktickejsie a nech sam zvazi kolko, kedze vsetko plati on. niekedy sa vyplati otvorit usta.
15. máj 2008 o 14:14  • Odpovedz
tak u nás to je naopak, ja mám financie v rukách a manžel dostáva "prídel". ale to je tým, že ja platím všetky účty, chodím na nákupy a pod. manžel chodí len do roboty a naspäť, tak potrebuje len na cestu, desiatu má z domu. no ale až taká lakomá nie som a určite má toľko peňazí, aby si mohol kúpiť nejakú sladkosť alebo minerálku, dokonca si vždy aj ušetrí a potom si kupuje samé hovadiny. a keď chce ísť na pivo, tak vždy dostane navyše. jemu to takto vyhovuje a vždy odložím nejakú tú päťtisícovku, ak by som tak neurobila, tak by to bolo určite inak
15. máj 2008 o 15:32  • Odpovedz
otrivinkajanka, sonja, drzim palceky... budte neoblomne... My sme mali s MM tri roky spolocne peniazky este sme ani manzelia neboli. Mame sice dva ucty, ale nikdy sme nedelili, ci su nejake peniaze jeho alebo moje, a dufam, ze k tomu ani nedojde (a hlavne nie pocas MD :sweat_smile: ) ja sa staram, aby boli poplatene vsetky splatky a pod. (to je jedno z ktoreho uctu), nakupy robime vzdy spolu a o kazdej vacsej veci sa vzdy dohodneme vopred,a kedze chodi so mnou do obchodu, dobre vie co kolko stoji :wink:
15. máj 2008 o 16:56  • Odpovedz
a kludne im povedzte, nech si skusia spocitat, kolko mesacne by dali za opatrovatelku a domacu paniu, ktora by im chodila prat, zehlit, nakupovat, varit a starat sa o bejvak, asi by ich to rychlo preslo... :angry: a to maju este bez jedla a pravidelnych uctov.... :wink:
15. máj 2008 o 17:10  • Odpovedz
moj manzel ani nepipine ked nieco nahodou miniem nad limit vzhladom nato, ze ja som financovala z vlastnych zdrojov velmi velku cast nasho bytu :slight_smile: takze pre nho je teraz cest, ze sa o nas moze takto starat a ze nemusim robit a stresovat sa v praci, mne to vyhovuje, ja som velmi rodinne zalozeny clovek :slight_smile: ale keby som mala od neho vyslovene drnkat prachy tak tak to by som nezniesla, radsej by som isla do prace :confounded:
15. máj 2008 o 22:25  • Odpovedz
Baby to si fakt pisete do zosita kolko ste minuli aby si to manzelia mohli hocikedy pozriet? :confused:
15. máj 2008 o 22:53  • Odpovedz
ja by som taký zošit potrebovala, ale určite by som veľa vecí vynechávala :grinning:
15. máj 2008 o 22:54  • Odpovedz
ahoj....zaujimava tema..mne osobne pripada blbe zapisovat si do pisanky,,co kedy som minula ,len aby si to mohol manzelik kuknut...myslim,ze nik nekupuje blbosti len tak pre nic za nic..takze ani pisanka nebude :grinning:
15. máj 2008 o 23:03  • Odpovedz
no mne nič. My mame spoločnú kasu a gazdujeme spolu :sunglasses: :wink: :slight_smile:
15. máj 2008 o 23:34  • Odpovedz
Ja tiež nemám prístup na jeho účet ale keď potrebujem tak mi dá kartu ale podpisové právo nemám tiež si niekedy pripadám ako v pavučej sieti myslela som si že iba ja mám tento problém ale vidím že Vás je tu dosť.
No niekedy záleží akú má náladu niekedy je s ním tiež tažká reč o peniazoch. Keď su džindžili je lalala keď sú neni neni lalala v preklade keď su peniaze je zábava keď nie sú neni. :sunglasses:
16. máj 2008 o 00:24  • Odpovedz
Ale zase musím si priznať že som dosť marnotratná ale to sú asi dúfam že všetky baby no to viete keď idete okolo výkladu so super botami a šatami ojojo.držte sa babenky
16. máj 2008 o 00:32  • Odpovedz
sylverka tak to poznam :slight_smile:
16. máj 2008 o 00:34  • Odpovedz
my zapisujeme kazdy mesiac co minieme, nie na to aby mohol ten druhy kontrolovat co ten prvy nakupil ale aby sme mali prehlad kolko minieme a ak je to moc tak na co a co by sa dalo prip buduci mesiac okresat.
peniazky mame spolocne, sice ma kazdy svoj ucet ale ked treba posle mi na moj aby som tam mala stale nejaku rezervu. nikto nikomu nevydeluje, ked potrebujeme hotovost, tak popytame ci ten druhy nema ale nikdy sa nestalo ze by mi na nieco chybalo.
16. máj 2008 o 05:11  • Odpovedz
ahojte. no mna dostal uz len nazov tejto temy...ja si vobec neviem predstavit, ze by to u nas v domacnosti fungovalo na pridel - ci uz z manzelovej alebo mojej strany. my od prvej chvilky co sme spolu, sme brali vsetky nase peniaze za spolocne, a to sme s manzelom zacali chodit, ked sme mali obaja 17 rokov. vtedy to boli sice len drobne sumy, ale hned od prvej chvilky sme si povedali, ze sme MY a nie JA a ON - cize vsetko bolo NASE...ked sme zacali chodit obaja do prace, tak sice sme mali kazdy svoj vlastny ucet ale peniaze sme mali spolu. ked mne napriklad daco chybalo, bez problemov sme to zaplatili s manzelovho (teda vtedy manzel este nebol) uctu alebo opacne. teraz mame stale dva ucy, ale funguje to tak, ze na jeden chodi manzelova vyplata - z toho sa vsetko vsecicko poplati, co sa tyka najmu, hypo, dalsieho uveru, elektriky....a co zostane sme akoze usetrili - no a z mojho uctu zijeme - to jest, potraviny, oblecenie a ine vydavky....
16. máj 2008 o 09:06  • Odpovedz
ja som tiez zacala zapisovat co miname - a tiez z toho isteho dovodu ako letuskah - proste vediet kam tie sproste peniazky idu :angry:.

inaksie mame dva ucty a MM vzdy ked vidi ze chyba prihodi :stuck_out_tongue_closed_eyes: kupujem tak ja ako on a ucty sa platia z mojho
16. máj 2008 o 09:12  • Odpovedz
:slight_smile: u nas to tiež funguje tak že vsetky peniaze su spolocne, a to od chvile co sme si povedali že nas vztah berieme važne......peniaze "spravuje" manžel.....ja ani neviem kedy mi chodi materska :sweat_smile: a vsetky peniaze co zarobim mu tiež odovzdam ... vsetky ..... ono to znie tak idiotsky, ako kedy som bola nejaky otrok ... ale ja skutocne nemam problem si od neho aj 10x za den vypytat peniaze a kupit si co chcem, nikdy mi nepovedal že mi peniaze neda alebo že si nemožem kupit to ci ono.... takže si myslim že je to uuuuuplne v pohode a nie je to pre mna ponižujuce, teda aspon ja sa ponižena necitim :wink: možno pre to že manžel sa tvari úúúplne v pohode ked mi peniaze dava a nie ako majster sveta :wink:
inak aj vsetky ucty ... vsetky ma na starosti on.....ja mu vypisem a prichystam vždy na termin seky /sak zas aby som vedela kde kolko platime :slight_smile: / a on ich chodi vyplacat.
a tiež zapisujeme vsetko co minieme ... fuuuuuuuuuuuu a teda už sme to radsej prestali ratat na konci mesiaca :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
16. máj 2008 o 09:34  • Odpovedz
xena22 ja som len chcela podotknut, ze podstatou temy bolo pomoct a poradit jednej (pripadne viacerym rodinam), ktore si zabudli na zaciatku vytycit jasne pravidla a nie odsudzovat ich rozhodnutia ako slovom "ubohy" co je ubohe? Ich vztach, muz, zena? Ja obdivujem tie dievcata, ktore sa snazia dat veci na pravu mieru a drzim im palce. (ono, vies, niekedy je ina situacia v rodine, ked zarabaju obaja partneri, a ina, ked zrazu vypadne jeden plat, niekedy to partner nezvladne, ale to neznamena hned, ze je "ubohy".) Ja takiso nesuhlasim s "vydelovanim" penazi a myslela som si, ze tato "doba muzov" uz je prezitkom.
16. máj 2008 o 09:36  • Odpovedz
Tiež si myslím, že tá Tvoja poznámka otrivinkajanka bola dosť krutá. Myslím, že jej manžel nie je v Londýne... majú iný problém. :pensive:
16. máj 2008 o 09:37  • Odpovedz
maybee aj s tebou suhlasim.....nie sme od toho, aby sme mali krute poznamky....no nie?
16. máj 2008 o 09:39  • Odpovedz
otrivinkajanka,nechapem preco sa rozculujes,ved ti niesi david coperfild a nevies spravit zazrak a navarit bez penazi,tak jednoducho nevar,vyprazdni totalne chladniku a na vecerumu daj travu na tanier.ja som odmietla pracu kvoli svokrovi a dcerke som zostala doma v cudzom svete s materskou co staci na 1dnovy nakup a tak som pekne drahemu povedala,ze mi tu vyplatu da on a este aj svokor mi nieco dav,tak je to okej...ale kym som to nenavrhla tak to bolo tak ako u teba,cakat kym mi nieco da len tak na malinky nakup.inak velke nakupy robime spolu v nakupnom centre,alebo idem do Nemecka coje kusok a ked je dobry kurz na euro,tak tam nakupim..drzim palceky,daj vediet ako stedopadli.
16. máj 2008 o 09:42  • Odpovedz
miriamkac, veď julia ani neútočila na nikoho, len jej to prišlo úbohe a to viacerým z nás, že manžel prideľuje... Ja síce ešte nie som zobratá s priateľom, ale už odteraz si budujem to, aby to nebolo ako u otrivinkajanky. Je mi jej ľúto, lebo to musí mať poriadne ťažké. A najväčšie hádky vznikajú práve kvôli peniazom a ja to neznášam. Veď sme ľudia, nie zvieratá, mali by sme normálne dohodnúť, sadnúť si, v kľude si to vysvetliť a každí z partnerov musí urobiť určitý kompromis, inak to nejde... :rolling_eyes:
16. máj 2008 o 09:46  • Odpovedz
autor
mirka asi si necitala prispevky dopadli sme tak,ze sme sa dohodli na nakupoch a rozdeleni penazi na nakupy ucty a podobne maybee a miriamkac ja som napisala co si myslim lebo ta osoba ma neskutocne rozculuje jej primitivnymi poznamkami a ako som uz napisala to nie je o nej a viac sa na temu julia vyjadrovat nebudem lebo este napisem nieco co ma bude mrziet otazka bola jasne dana a nie tu pisat co som komu napisala a podobne pekny den vam vsetkym prajem
16. máj 2008 o 09:48  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.