• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko peňazí vám mesačne dáva manžel?

(zamknutá)
14. apríla 2011 
Tak to je super, že ste sa dohodli. Čítam to od začiatku, a myslím, že to je pokrok, nie? Len aby mu to aj vydržalo... :wink:
16. máj 2008 o 09:51  • Odpovedz
Miriamkac - ja som len narazala na tu poznamku o chapavom manzelovi :wink: ,ale to je uz jedno... :wink:

Ale s odstupom casu na tuto diskusiu pozeram,ze asi ozaj niekedy treba pred chlapmi mat jasne a zrozumitelne poziadavky,aby im docvakla podstata problemu :grinning: Otrivinkajanka snad problem vyriesite k spokojnosti oboch stran...

A inspirovali ste ma,zalozim si aj ja zosit,uz ho aj mam na stole... :wink:
16. máj 2008 o 10:43  • Odpovedz
Nevesta ma asi pravdu treba to brat s nadhladom a trosku humorom aj ked viem, ze niektori muzi su drzgrosi, treba im vysvetlit, ze peniaze nerozhadzujes pre seba ale ze je to na zabezpecenie zakladnych veci pre rodinu. Ja tiez neviem ako to bude, ked budem na MD, lebo ja som zvyknuta chodit raz zacas ku kadernicke, alebo si posediet ku kamaratkam a vzdy donesiem nejaku malickost, kolac, kvety takze nejake peniaze len pre seba mi dufam da... :wink:
16. máj 2008 o 11:19  • Odpovedz
Babenky vykašlite sa na tu moja vedúca vždy hovorievala že chlapi su hadie plemeno no nie všetci ale na niektorých to sedí držím Vám všetkým palce dúfam že budete v pohode a štastné maminy aby aj detičky mali všetko čo potrebujú a boli v pohode zatiaľ pa.
16. máj 2008 o 11:22  • Odpovedz
Moj muz ma take obdobia ze je az neskutocne velkorysy az oci otvaram a niekedy zas musim nastojit, ze chcem kupit napr. nove zaclony a to uz sa mu zda zbytocne, to su chlapy ti najradsej davaju na elektroniku, auta a tak, a zas na oblecenie, nabytok, kozmetiku netreba, to je tak kazdy ma svoj pohlad a svoje priority, ale ja aj rada nakupujem a viem, ze na dieta setrit nebude. Teraz sa snazim kupit dom a nove rodinne auto a to pojde vsetko z jeho platu. :wink:
16. máj 2008 o 11:27  • Odpovedz
otrivinkajankaja viem ja som ti to pisala ohladom zaciatku tejto temy.dufam ze vam to bude klapat.drzim palceky.
16. máj 2008 o 11:32  • Odpovedz
no tak ja si vediem ten zosit s vydavkami nie preto aby ho mohol manzel kontrolovat (este sa tam nepozrel ani raz), viac menej je to pre mna aby som mala pod kontrolou kolko a zaco minam ... podla mna je to rozumne a osobne mam rada vo veciach totalny poriadok :slight_smile: ale kazdy si to musi medzi sebou zariadit sam... my sa o prachoch ani moc nebavime, tym, ze mame vytvorene rezervy tak nam nevadi ked sa nahodou nieco presvihne ... teraz napriklad prerabame dom na orawe a na vela veciach sa snazime usetrit ale co sa tyka maleho tak na nom nesetrime ale je to vec nazoru :wink:
16. máj 2008 o 12:39  • Odpovedz
my mame peniazky na manzelovom ucte - zda sa nam to praktickejsie - a len pred niekolkymi mesiacmi sme zariadili pristupove pravo pre mna. len z praktickych dovodov, keby sa mu nedajboze nieco stalo, aby som mala pristup k financiam. obaja si mozeme stav pozriet cez IB a kedze si navzajom verime a ani jeden nie je nadmerne marnotratny, nepreverujeme, na co presne ten druhy mina. bezne veci nakupujeme obaja - preto mame prehlad o sucastnych cenach a vacsie vydavky riesime vzdy spolu. ked nemam hotovost v penazenke, poziadam ho, aby mi dal zo svojej resp. aby mi dal kartu. ale asi by to nefungovalo, keby som mu na 100% nedoverovala a mal tendenciu k nakupovaniu zbytocnosti alebo by nakupoval drahsie veci bez mojho vedomia. a naopak. ani si neviem predstavit situaciu, keby som nemala peniaze a musela si od neho pytat a on by sa tvaril ako nejaky geroy, ze ako ma financuje. nastastie nie je takyto typ. som rada, ze nam funguje tento model a nemusime to riesit inak. no asi to nie je vhodne pre kazdeho.
16. máj 2008 o 13:54  • Odpovedz
Buffinko my to mame v podstate tiez ako vy, ked si manzelia doveruju mali by si doverovat aj vo financiach.
16. máj 2008 o 13:57  • Odpovedz
Ahoj!My to máme tak že manžel platí všetko z výplaty a ja len stravu a drogériu.keď ideme niekam tiež on platí.keby bolo málo tak my ešte doloží.alebo ho pošlem nakúpiť z papierikom aby videl aj on kolko všetko stojí.on šetrí aj na dovolenku aj na väčšie vídavky
16. máj 2008 o 14:01  • Odpovedz
autor
baby dakujem este raz aj ja zalozim zosit co vsetko kupujem co platim a druhy pre neho co plati on nech vidi,ze ake to je ked sa vsetko plati u nas stoji chlieb 46 sk a ked kupim k nemu mlieko a maslo a to len to najlacnejsie 100 sk je fuc a on mi to neveri ale teraz uveri kazdy ucet a sek budem lepit do zosita som zvedava ako zareaguje na konci mesiaca aj ho slahne
16. máj 2008 o 14:33  • Odpovedz
Otrivinkajanka ja si tiez vediem zosit s uctami, je to dobre mat prehlad o nakupoch a o tom kde sa tie peniaze vytracaju :sweat_smile:
16. máj 2008 o 14:34  • Odpovedz
mňa ste tiež navnadili na ten zošit, nie kvôli manželovi, to mu to je fuk, je rád, že sa tým nemusí zaoberať :grinning: , ale kvôli mne aby som mala lepší prehľad kam idú prašulky a na čom by sme mohli ušetriť :grinning:

otivinka, nerozmýšľala si nad domácou pekárňou? my ju máme 2 mesiace a som veľmi spokojná, chlieb ma vyjde oveľa lacnejšie a čo je najlepšie, tak sa tu na dedine nemusím stresovať, či budem mať na víkend, alebo cez sviatky dosť chleba :slight_smile:
16. máj 2008 o 14:39  • Odpovedz
Ja si tiež zošit vediem len kvôli sebe, vždy som sa čudovala, kde idú peniaze a ja teda som dosť šetrná :grinning:
16. máj 2008 o 14:44  • Odpovedz
ja to chcem preto, že nie som až taká šetrná, ale určite viac ako môj muž :grinning: :grinning:
16. máj 2008 o 14:46  • Odpovedz
autor
ahoj vesi no ked mi na nu ten moj zgrlos da peniaze tak to nie je zly napad co to stoji a kde kupujes muku a vsetky ingrediencie na pecenie toho chleba?alebo ako to vlastne funguje?
16. máj 2008 o 14:47  • Odpovedz
janka, ceny sú rôzne od 1500 vyššie, ale všetky poslúžia rovnako, ked sme boli my kupovať, tak v DS nebol výber, nakoniec nám poradili moulinex a som s ňou veľmi spokojná. múku si nakúpim raz za mesiac v DS v kauflande a 1kg chlieb ťa vyjde cca od 13,- sk aj s elektrinou vyššie, záleží od toho čo všetko si tam dáš. ak chceš mať lepšiu predstavu, preštuduj si tému v receptoch Domáca pekáreň :wink:
16. máj 2008 o 14:49  • Odpovedz
autor
ok dik a ta muka je nejaka specialna co sa pouziva do tej pekarne?ci to uz je nejaka hotova co tam len nasypes a je chlieb
16. máj 2008 o 15:34  • Odpovedz
k tej pekárničke na chleba sa pridávam aj ja. ja ju mám od vianoc a veru, dosť sme ušetrili :wink:
janka, idem tam normálna múka, alebo celozrnná.
16. máj 2008 o 15:37  • Odpovedz
janka, ako píše kluara, obyčajná chlebová t650 je v kauflande za cca 13,- sk, ale ked nemáš, tak stačí aj obyčajná hladká extra špeciál, môžeš si múky aj miešať s celozrnnou a pod. tie čo sú už namiešané, vyjdu dosť draho. okrem toho si tam môžeš dať spraviť kysnuté cesto na čokolvek, ja som robila už aj dukátové buchtičky, knedle, parené buchty, vianočku tam aj upečieš, nemusíš zapletať, už som v nej robila aj sekanú a bola vynikajúca :slight_smile:

odkedy chlieb nekupujem, nechodím tak často do obchodu a tak aj ušetrím, lebo ked ideš kúpiť chlieb, tak nikdy neodídeš len s chlebom...teda aspoň ja :sweat_smile:
16. máj 2008 o 15:46  • Odpovedz
autor
no super uz mi len zostava nahovorit na nu mojho stareho alebo ked budem mat nejaky sviatok ,tak si ju vypytam nech mi ju kupi dik za radu
16. máj 2008 o 15:55  • Odpovedz
tak držím palce :grinning:
16. máj 2008 o 15:56  • Odpovedz
otrivinkajanka
neblazni - na tvoj sviatok pekaren na chleba ? :confounded:
radsej nieco na oblecenie, alebo parfum.
pekaren mu kup ty na sviatok :sunglasses:
16. máj 2008 o 15:57  • Odpovedz
autor
alififi ak ju na ten sviatok dostanem budem stastna lebo mi ju asi len tak nekupi :frowning2:
16. máj 2008 o 15:59  • Odpovedz
priprav si rec, predloz mu argumenty, ze je to fajn vec na setrenie a bla bla.
nenechavaj si taketo veci na sviatky, lebo budes casom dostavat hrnce a varechy, pripadne prasok na pranie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. máj 2008 o 16:02  • Odpovedz
otrivinkajanka aj ja mam pekaren a som max.spokojna my tu mame vo svajciarsku super hotove zmesy,kde pridas len vodu a je to za 3hodiny hotove a je to super aj na cesto.staci ti uplne jednoducha masinka,nemusi byt nejaka znackova ja mam podobnu z obchodu ako tesko...a kupujeme krabicu trvanliveho mlieka na tyzden a cez zimu to bolo super nemusela som kazde rano chodit na nakup cerst.chleba a ta vona v dome parada a vyhoda je piect cez noc na lacnejsi prud.
16. máj 2008 o 16:11  • Odpovedz
mirka, u nás sú tie zmesi drahé, ale súhlasím s tebou je to super vecička :slight_smile:

janka nájdem link, kde je to spočítané kolko by ťa stál 1kg chlieb...aby si mala argumenty :grinning:
16. máj 2008 o 17:03  • Odpovedz
zabudla som, je to príspevok od daniely 12.25 :slight_smile:
16. máj 2008 o 17:04  • Odpovedz
autor
no super dakujem nieco uz vymyslim ako mu povedat nech to kupime diky moc
16. máj 2008 o 17:15  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.