• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koniec rodičovského príspevku a ďalší pôrod

(zamknutá)
4. septembra 2008 
Zdravim vas mamicky ja mam taku otazocku: prve dieta som porodila doma a teraz v oktobry nam konci matersky prispevok po 3 rokoch dam si to predlzit do 5tich rokou a chcela by som sa opytat teraz sme momentalne v uk manzel tu pracuje a ja som v 12.tom tyzdni a idem domou na vysetrenia gynekologicke bez nich sa vraj neda poziadat o matersky prispevok pre druhe dieta ktore porodim tu v uk vie mi niekto s tymto poradit? Dakujem za akukolvek odpoved :slight_smile:
2. sep 2008 o 19:00  • Odpovedz
jarka, len trochu upresním. Asi hovoríš o poberaní rodičovského príspevku zo slovenska? t.č. 4560,- (od 1.9.08 je teda už 4780,-) nie materskom príspevku. Na materské zo SP, ak nie si nem.poistená, nebudeš mať nárok.

Predlžiť na slovenku si nemôžeš poberanie rodič.príspevku (to by muselo isť o dlhodobo nepriaznivý zdrav.stav dieťaťa) ale podla slov.zákonov môžeš pokračovať v riadnej starostlivosti o dieťa do 6rokov. Ak si si podala prihlášku do SP po narodení prvého dieťaťa (aby za teba štát platil dôchodkové poistenie počas riadnej starostl. o dieťa do 6rokov), tak vlastne do narodenia druhého dieťaťa na tom nič meniť nemusíš.

Do zdrav.poistovne by bolo treba zájsť (lebo už nebudeš zdrav.poistená štátom ako poberatel rodič.príspevku ale ako osoba osobne celodenne a riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov), no to platí pre mamičky zdrav.poistené na slovensku. Neviem, kde si zdrav.poistená ty, či v SR alebo UK - v tom sa nevyznám.
3. sep 2008 o 00:03  • Odpovedz
autor
Ahoj ja som poistena na slovensku vo vseobecnej zdravotnej poistovni,ja som mimo sr ale uz som si dala zistit co vsetko budem potrebovat,mna hlavne zaujimalo to ze ked porodim druhe tu ci budem moct si poziadat o matersky prispevok doma ze co k tomu potrebujem vcera soom dokonca volala aj na ministerstvo a prisla som na to ze tam sedia uplne zbytocne no hamba :astonished: :sweat_smile:
4. sep 2008 o 10:49  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.