• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Letecká spoločnosť Skyeurope

(zamknutá)
18. septembra 2009 
hm.. to je asi cena za letenku Kočice-Praha-Londýn, lenže s u iných než nízkonákladových spoločností sa jednosmerná letenka neoplatí kupovať, lebo stojí toľko ako obojsmerná.

Fakt nepríjemná situácia, ale s 6r dieťaťom sa to určite bude dať zvládnuť. S miminom by to bolo horšie.
1. sep 2009 o 09:15  • Odpovedz
bihan, hovor mi nieco, aj s kosic so skype to bolo na zabitie pre mna// rano , let o 8 rano, s kosic a pripoj do pariza, o 17 30!!!! samozrejme, meskal takze az o 18 30!!! s dvoma malymi detmi, a k tomu sky ti nepodrzi batozinu, takze je to na zabitie.. cely den..

fyzicky ma to stalo velmi vela sil... :wink:
1. sep 2009 o 09:18  • Odpovedz
ano, baby, so aj lacnejsie, ale my sme z najvychodnejsiecho slovenska... takze pre mna je este drahsie dostat sa do viedne ako do londyna... v tom je ten problem... z viedne som nasla lety aj za 300 lebier... co je v poho... ale ak osom spominala... do tej viedne je problem... alebo cestovat celu noc vlakom, na co ja s malym nemam trpezlivost, alebo letiet... a tu sa uz dvihaju ceny...
takze, ja musim letiet y kosic... prave hladam nieco kosice vieden... a tu su uz ceny nad 300 eur...
je super tym, co byvaju pri blave alebo 3 hodinky od nej...
my sme asi takych 10 hodim autom a dobrych 7 - 8 vlakom... :rolling_eyes:
1. sep 2009 o 09:20  • Odpovedz
Teraz poradte mi nejaku inu spolocnost, ktoru mozem letiet. Istanbul-Bratislava.
Planujeme ist pred Vianocami a syn bude mat akurat tak rok. Dcera uz ma 7, ta je v pohode.
Pozerala som teraz na nete, ale letenka ma vyjde na cca 800eu, co je dost.
1. sep 2009 o 09:20  • Odpovedz
Moja, mi nehovor, ja som letela so Sárou sama... Reunion - Paríž - Praha a späť cez Viedeň a ešte sa mi Sára cestou do Viedne 2x pozvracala.
1. sep 2009 o 09:22  • Odpovedz
bluebell12sr
Ja som tiez z vychodu, Presov.
Tiez je pre mna dost problem dostat sa na zapadne SVk a nieto este do Viedne... :angry:
1. sep 2009 o 09:24  • Odpovedz
Pensadorcallisto - najlepšie je ísť na stránku istambulského letiska a vyhľadať buď spoločnosti, ktoré odtiaľ lietajú, alebo destinácie... a asi by som Bratislavu ani nehľadala :sweat_smile:
1. sep 2009 o 09:26  • Odpovedz
Kočky z východu a nie je v okolí nejaké bližšie letisko? Ja v tom nemám prehľad.. resp. nie je lepší prístup do Budapešti než do Viedne?
1. sep 2009 o 09:27  • Odpovedz
bihan, praveze kosice su najblizsie... ... nasla som super let z viedne, pre nas dvoch len za 260 libier... ale z kosic pripojny let do viedne za dalsich 300 eur aj z batotzinami... no nejako sa mi dnes nesnazi vyhravat...
1. sep 2009 o 09:29  • Odpovedz
bihan, tak to bol naozaj zaberak .. nezavidim ti to moja...........

aj ja som rodena presovcanka takze vas plne chapem baby..;;

bihan, budapest vieden, vsetko to iste, este aj blava bola vzdy problem sa dostat a nieto budapest;

ved o tom to je.........; staci ze sky zlyhalo teraz a cela infrastruktura taka krehka sa zrutila...........;;

asi prejdem znova na eurolines, ako za starych cias...... spred 15 rokov..............; :grinning:
1. sep 2009 o 09:35  • Odpovedz
ahojte, bluebell dufam ze najdes nieco rozumne.drzim palce

my sme mali v sobotu letet bratislava-dubrovnik, takze mame po dovolenke. som vytocena do vyvrtky :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
1. sep 2009 o 09:35  • Odpovedz
bluebell ja som nasla na nete, ze ak mas letenku od skyeurope tak myslim, ze z Prahy, alebo BA mozes ist cez CSA, alebo Wizz air za nejaky doplatok, ale musis predlozit letenku, ze si mala letiet zo sky a ten doplatok je velmi nizky skus si to checknut u tychto spolocnosti - napr. zavolat na ich info linku CSA by ta zobrali za doplatok myslim 50 eur pre osobu jednosmernne a Wizz air za 30 eur - ale ten Wizz sa mi zda, ze lieta len z Prahy no neviem skus pozriet :slight_smile:
http://wizzair.com/about_us/news/default.asp#wizcz011 - neviem kde presne chces letiet :wink:
1. sep 2009 o 09:37  • Odpovedz
erika, predstav si, ze mi to mame este aj do presova takmer dve hodiny... no veril by niekto ze je na slovensku taky daleky vychod???? kedysi mi vravievali, ze vraj z miesta odkial sme uz len lisky davaju ludom dobru noc... no podla vsetkeho, uz ani liskam sa tak daleko nechce...
mas pravdu, to sky nam do toho zahralo... a este teraz na zaciatku skolskeho roka...
1. sep 2009 o 09:38  • Odpovedz
taaak a nasa rodinka tymto konci na dovolenke sama. My letime z Londyna cez inu spolocnost do Barcelony, ale sestry mali letiet za nami z Bratislavy uz 12.9. :cry: tak velmi sme sa tesili, ze rodinka uvidi malinku a nakoniec nic. Pozeram nahradne lety pre nich do barcelony a spat, ale vsetko drahe. A ak uz clovek zapocita letenky zo sky co prepadli, hotel tak uz ani nema chut este priplacat za dalsie lety 300eur.

tiez som z vychodu a lietali sme stale londyn kosice alebo poprad. Neviem si predstavit prestupovanie, alebo trepanie sa vlakom. To uz sa nam naozaj viac oplati ist autom alebo busom. Ved ked si clovek spocita hodiny co musi ist na letisko, byt tam 2 h vopred +2h let a potom z blavy na vlak a vlakom do ke. To uz budeme doma aj vlasntym autom :cry:
1. sep 2009 o 09:38  • Odpovedz
tak aj my sme docestovali...mali sme letiet zajtra do Rima na 5dni :angry: :angry: . povodne sme mali letenky na minulu stredu, ale mala ochorela, tak sme ich prebookovali na tuto stredu..kto to mohol vtedy vediet, ze takto dopadneme.. :frowning2: je mi luto tych vyhodenych penazi, na stastie za hotel nam vsetko vratia.
1. sep 2009 o 09:40  • Odpovedz
1. sep 2009 o 09:41  • Odpovedz
jezisi, tak ked este aj do presova mas 2 hodiny tak to je uplne na nervy.... :frowning2:

mate pravdu, ked si clovek predstavi tu cestu, len na vlak, priklad, s presova do kysaku, a az s kysaku ide rychlik, a tam to je vzdy o hubu..
vlak stoji minutu, a clovek musi do predu vediet, kde je jeho vozen, a hlavne kde priblizne zastavi.. no ako v kocurkove.. a vstavat o 5 rano, aby dosiel do blavy na obed.. no na taku malu krajinu, mame velke , casove rozdiely v cestovani..; je to cele take nedomyslene... ale , aspon ze ceny su vysoke teraz za cestovne..
1. sep 2009 o 09:46  • Odpovedz
vychodniarky, a nemate to lepsie letiet z krakowa? ked tak pozeram ich stranky, je tam dost nizkonakladoviek
http://www.krakowairport.pl/en/15/2/175/Airlines-operating-tofrom-Krakow-Airport
ale nemam osobnu skusenost, v krakowe som v zivote nebola, len podla mapy pozeram... :sweat_smile:
1. sep 2009 o 09:52  • Odpovedz
ikke , no , mna by ani krakow nenapadol...... aj to je cesta.. jedna strma ako druha..
pre bratislavakov je , bud blava alebo vieden....
pre nas je to kosice.. zlata cesta blizsko.... inak je to kata, co sa tyka bud autobusov, almebo vlakov sa dostat.; takze nie...

teda aspon pre mna to tak vzdy bolo...
1. sep 2009 o 09:59  • Odpovedz
aj pre nas su ine letiska take iste trapenie ako blava, vieden, krakov, rzesow, budapest.....trepes sa aj vyse 5h
1. sep 2009 o 10:10  • Odpovedz
no este ze nie som sama.. :slight_smile:

inac ak ste platili kreditkou tak si to dajte preplatit cez banku. co ste platili... :slight_smile:

aspon mala dobra sprava...
1. sep 2009 o 10:13  • Odpovedz
erikasadek, a myslis ze nam to banka preplati?? aj ja som to kuk na nette................
1. sep 2009 o 10:19  • Odpovedz
ja tiez si teraz nadavam, ze som sestram letenky platila ich slov. kartou visa electron a nie mojou ang. Tu by mi to mozno aj cez creditku vratili :frowning2:
1. sep 2009 o 10:23  • Odpovedz
ano... banka, ano, to je vyhoda kreditiek, su tam , poistenia, na taketo pripady..
musis sa pisomne, alebo osobne do banky sa obrat , s vypisom kolko a kedy si platila, za letenkua amas narok na odskodne;; :slight_smile:
1. sep 2009 o 10:25  • Odpovedz
tak sa pridavam k tym co musia hladat ine lety :confounded: ale baby skuste pozriet toto www.airberlin.com , su tam celkom slusne ceny a ked si hladate nieco na Vianoce, tak je v dobrej cene.
1. sep 2009 o 10:26  • Odpovedz
erikasadek nevies ako je to nahodou na letisko charles de gaulle so stanicou TGV? ci tam je ten borne libre servise alebo stanok sncf, kde by som vybrala listky....a ako je to s presunom, ci je to priamo na letisku alebo treba ist niekde busom alebo ako.
1. sep 2009 o 10:28  • Odpovedz
ahpote, mala som ist kocom mesica s kamoskou do menchestru, prisli sme dokopy o 240€. platila som kreditkou -este v juli, volala som na infocentrum do mojej banky, oznamili mi, ze ak peniaze uz odisli, tak nadej na vratenie nemam... viac info budu mat az zajtra, lebo dnes nie je prac.den.. :confounded: Vraj to vyjadrenie na stranke skyeuropky ohladne kreditiek je dost "nešťastné"... :unamused:
1. sep 2009 o 10:50  • Odpovedz
Nezavidim nikomu, kto zaplatil a nepoleti. Nerozumiem tomu, ako mozu povedat, ze ludom peniaze nevratia, ked im sluzby ktoru si zaplatili neposkytnu. Este minuly tyzden SE posielalo reklamne e-maily ohladom akcii na letenky. Pytam sa, ze ak spolocnost uz musela vediet, ze to nevedie nikam, preco lakali do poslednej chvile od ludi peniaze? Krach spolocnosti neprichadza zo dna na den, problemy mali uz mesiace.
1. sep 2009 o 10:58  • Odpovedz
Ono s tým vrátením nemá veľa spoločného banka, ale samotná "karta" Visa a aj Mastercard poskytujú automaticky s kartou aj poistenie nákladov v prípade zrušenie letu za určitých okolností, len neviem, či to neplatí len pri Mastercard Gold a tej "lepšej" Vise.
Pri platbe kartou odporúčam pozrieť na stránku karty, či poistenie cestovných nákladov karta poskytuje alebo nie.
1. sep 2009 o 10:58  • Odpovedz
bihan, ja som sa vzdy obracala na banku s tymto, aspon vzdy mi to bolo odporucene

aj carte blue, ti preplati.. :wink:
1. sep 2009 o 11:33  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.