• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Letecká spoločnosť Skyeurope

(zamknutá)
18. septembra 2009 
zuzi, ja osobne ti neviem povedat, mimo pariza som velmi vlaky nikdy nebrala... kedze som priamo, ale borne, mas vsade..... takze toho sa neboj..;
1. sep 2009 o 11:35  • Odpovedz
Ja by som radšej volala na infolinku karty. A čo sa týka kariet, tak Mastercard nijaké poistenie zrušenia letu neposkytuje, len Gold Mastercard, tak predpokladám, že s Visou to bude rovnako.
1. sep 2009 o 11:36  • Odpovedz
clovece ale som mala ja stastie...
1. sep 2009 o 11:41  • Odpovedz
yvetta, velmi pekne dakujem, skusila som zavolat na tu wizz air, skutocne beru pasazierov zo sky europe, za urcity poplatok, nie je to vela, uz som si bookla listky, letime z prahy do londyna v piatok, ale do prahy ma stal dvojnasobok za ten extra poplatok, ktory som platila wizzair... nevadi... ako som uz hovorila, draha dovolenka... na buduci rok sa cela rodina stratavame niekdy v turecku... na SK ma uz asi nikto len tak rychlo nedostane... :rolling_eyes: ... ok, tak teraz od tej zlosti prehanam... samozrejme, ze ma na sk niekto dostane... drobec tu mal super letne prazdniny... :dizzy_face:
1. sep 2009 o 11:43  • Odpovedz
no ja som to platila s carte blue visa, takze muza poslem do banky s tym, ze chce vratit peniaze, lebo spolocnost krachla a sluzbu nedoda, lebo zrusila vsetky lety? nic ine k tomu nepotrebujem?
1. sep 2009 o 11:46  • Odpovedz
co sa tej visa tyka... oni mi stale stahuju za nejake poistky a co ja viem co... musim v londyne skusit, ci mi nieco vratia....
1. sep 2009 o 11:49  • Odpovedz
Bluebell, som rada, že ste to vyriešili :wink:

Zuzhim, ak manžel nemá Visu Premium, tak ani nemusí ísť do banky. už som to písala, obyčajná Visa toto poistenie neposkytuje. :unamused:
1. sep 2009 o 11:51  • Odpovedz
ahojte, pracujem v banke a tie vyjadrenia (aj v tlaci, ci na stranke skyeurope) o tom, ze ak ste platili kartou, tak vam banka peniaze vrati, povazujem za dost zle formulovane (ak nie zo strany skye za zavadzajuce). ide o to, ze ak pri normalne fungujucej spolocnosti (co aktualne skye nie je) mate problem s uhradou (napr. kupujete 1 letenku a bola vam zuctovana 2x), tak podate vo svojej banke (tej, ktora kartu vydala) reklamaciu (a v lehote max do xx dni) a zvycajne (nepisem vzdy) su vam peniaze refundovane/vratene (pretoze banka moze siahnut na ucet a vratit peniaze aj bez suhlasu jeho majitela, ak su splnene urcite podmienky).
lenze pri skye je teraz taka situacia, ze uz su 3 mesiace pod ochranou sudu a vcera vyhlasili bankrot. takze si myslim (neviem to na 100%), ze v tomto pripade, ak aj podate ziadost o vratenia penazi vo svojej banke, ze let vam bol zruseny, tak nepochodite, lebo ich ucty su pod spravou restrukturalizacneho spravcu (a po vyhlaseni bankrotu to bude asi spravca konkurznej podstaty) a on urcuje na co budu peniaze z uctov (ak tam vobec nejake su) pouzite. no a pri konkurze su ako prve uspokojene pohladavky statu (odvody, dane, cla a pod.) a zamestnancov (mzdy) a az nasledne ostatnych, ktori si sa prihlasia do konkurzu.
mozete skusit dat ziadost v banke, prosim vsak, nekricte na zamestnancov, ak vam nebudu moct pomoct.
1. sep 2009 o 11:57  • Odpovedz
bihan :unamused: naco potom platime cez 7eur to Jazz :angry:
1. sep 2009 o 12:03  • Odpovedz
To netuším... možno máte nejakú doplnkovú poistku.. fakt neviem.. ale ak máte len obyč. kartu, tak ti v banke asi veľmi nepomôžu, viz. príspevok od Tin.
1. sep 2009 o 12:07  • Odpovedz
my uz so skyeurope pre istotu nelietame.
1. sep 2009 o 12:14  • Odpovedz
bihan, ja som prave volal do banky mojej cic..
a pan mi na telefone povedal, ano , aj s carte blue visa, vyplacaju, treba len napista pîsomnu ziadost a vyplacaju, kedze , spolocnost lmetecka, nesplnila svoju , povinnost...
takto je tu v fr.. a nie je to , ci je carte blue , alebo, gold, visa karty tu maju tuto , tu istu , funkciu..

takze asi tak s mojej strany.; na slovensku su ine pomery, nemozem , hovorit za slovensko..
1. sep 2009 o 12:15  • Odpovedz
Erika, ale možno ešte nie sú v banke informovaní o súdnej ochrane, o kt. SE požiadala. Proste neviem, kde by banka tie peniaze vzala.. jedine ak má nejaké poistky a hovorím, to už je záležitosť doplnkového poistenia, ale pochybuje, že sa niečo podobné dá aplikovať paušálne.
1. sep 2009 o 12:18  • Odpovedz
bihan, preto si platis , mesacne, ano su tam poistky, to nie o sudnej ochrane, ale, o tom ze si letecka spolocnost nesplnila, povinnost, a ostattok kryje, poistka banky, to mas ako ked , ti niekto cez net stahuje peniaze, s tvojho konta, a to ze tu s ato deje, kazdodenne, vies dobre ze je na dennom poriadku...

a banka ti vrati, napises kontestaciu a ide to... len to musis urobit rychlo...
nato su tie poistky apreto si to platime, nam stahuje banka 10 euro mesacne; za kartu..

to mas ako kredit , bez platenia si poistky , sa ti ani neoplati, ak by nahodou... :wink:
1. sep 2009 o 12:34  • Odpovedz
este jedna vec aj ked boli pod sudnou ochranou, ale ak ty potvrdis ze si si listok kupila, este pred sudnou ochranou tak mas narok urcite, ak by doslo aj k takej situacii.;

mne v telefone, povedal, ze to nema s tym nic spolocne;;; tak si vyber...

podla mna treba skusit, moja mi urcite by dala, ci ostatne, to treba hned telefonovat.;
1. sep 2009 o 12:36  • Odpovedz
erika a co teda treba povedat v tej banke? ked ja ani nemam letenku, uz som pisala, ze som to kupovala cez net
1. sep 2009 o 12:48  • Odpovedz
ahojte! Ja mam dve deti 6 a 4 na prazdninach v Ke, mali letiet zajtra......Vcera som cakala skoro do polnoci, ci sa nieco dozviem, no potom som to vzdala. Volala som aj na CSA, no treba sa dostavit do Prahy a potom sa da, ak je volne miesto v lietadle, priplatit 50eur a mozes letiet. Uz som myslela, ze pojdem po deti autom, no otec mi to zarazil. Nakoniec sme kupili listok na eurobus 190 euro pre dve deti a mamu na buduci tyzden. Deti maju z toho srandu, ze pojdu autobusom a ze pojdu do skoly o 10 dni neskor, no mama sa chyta za hlavu! Inac autubosy su uz ties skoro vypredane!
1. sep 2009 o 12:50  • Odpovedz
zuzi, mas banku tu ze v FR,a lebo na slovensku??
ty mas letenku teda mas , potvrdenei s tvijim cislom rezervacnym.... to staci.. a datum , vydania... teda platenia...

ak mas tu v fr tak si v pohode, ak na slovensku tak to pojde asi tahsie,podla toho co pisali hore...
1. sep 2009 o 12:58  • Odpovedz
svagor je s rodinou v Spanielsku, uz im hladame nahradny let. no je to zaujimave.
1. sep 2009 o 13:13  • Odpovedz
baby mame letenky nahradne
:grinning: 30eur jeden smer ak predlozite vytlaceny kod skyeurope cez wizzair.com
1. sep 2009 o 13:13  • Odpovedz
renca ja som kupila budapest barcelona a spat
teraz uz len zohnat sofera co tam hodi, kedze tam nie je spojenie pre nas z vychodu ako do blavy
1. sep 2009 o 13:15  • Odpovedz
minus, aj ja som kupila tie letenky s wizzair, ale som aj doplacala extra 30 eur za batozinu.... a extra za kosice praha.... vela extra... :angry:
1. sep 2009 o 13:17  • Odpovedz
doobeda boli iba odlety z prahy za tych 30 pre skyurope zakaznikov, teraz uz pridali aj budapest. Tiez som nebrala z prahy kvoli tomu, ze je pre nas drahsie sa dostat tam nez do budapesti hlavne aj casovo zdlhavejsie
1. sep 2009 o 13:22  • Odpovedz
ved to baby, ze pre bnas su to este dalsie vydavky okrem tej le :slight_smile: tenky , naklady za vlak a bus.. treba vzdy este napocitat aspon 100 euro niekedy.. :angry:

drzim vam palce..
1. sep 2009 o 13:24  • Odpovedz
S tym vraj preplatenim bankou to nie je celkom pravda, volala som mojej banke vo francuzsku, ked uz peniaze boli odobrate z uctu tak banka s tym nic nema, mozno je tam nejake poistenie, mozno
1. sep 2009 o 14:25  • Odpovedz
este doplnim info k tomu preplacaniu cien leteniek cez banku: v pripade, ak ste platili kreditnou kartou (cize takou, kde si peniaze poziciavate od banky a jej to vraciate v splatkach, t.j. necerpate vase vlastne peniaze), tak moze nastat to, ze mate poistenie ku karte prave pre pripad, ze nedostanete sluzbu, ktoru ste nou zaplatili, vtedy vam banka peniaze vrati a bud stratu odpise (na jej vlastne naklady) alebo si to uplatni z poistky. druha moznost pri platbe kreditkou je, ze peniaze (vasa platba) este neboli prevedene na ucet skye a vtedy moze na ne banka siahnut a zobrat ich bez suhlasu skye. toto su tie lepsie pripady, ale ak ste platili priamo skye napr cez internet banking, alebo vkladom na ucet, ci cez debetnu kartu a tie peniaze im uz boli pripisane na ucet a oni ich pouzili, tak sa k nim asi nedostanete. :frowning2: a budete si ich moct vymahat, ked pohladavku prihlasite spravcovi konkurzneho konania. drzim vsetkym palce
1. sep 2009 o 14:33  • Odpovedz
tini, ale toto tu takjto funguje tu v fr.. ; z emas debitne ucty, kreditne...
takze co som pisala a bolo mi povedane, bankou..... tu v fr.. inac ked som tam volal uz o veci aj vedeli... :wink:

to s tym uctom je aj vypisane, v sky;; ze nikto im nepreplati.. :frowning2:
1. sep 2009 o 15:04  • Odpovedz
erika, vy ste tiez na SK?
tak ńa tu banku sa pozriem, az priletim domov.... prave som pozerala ryan air a aj wizz air.... na najblizsi tyzden je uz vsetko vypredane, tak som rada, ze sme to rano stihli... to bola ale panika...
uz aj ked mi tie peniaze nevratia, to neva...ale dost mi to pokazilo poslednych par dni dovolenky... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
1. sep 2009 o 17:07  • Odpovedz
bluebell, nie, som v pariziz, ale letela som teraz s sky pred 2 tyzdnami este som to stihla, ale poviem Ti , 6 tyzdnov som stiskala zadok od strachu , ci poletime....

s tou bankou mas urcite na beton, aspon v zahranici.; bankovy system slovenska je podla mna iny...
1. sep 2009 o 17:16  • Odpovedz
bankove systemy nie su velmi odlisne, odlisne su sluzby, ktore sa viazu k jednotlivym produktom. napr. na slovensku nie je velmi zvykom predavat kreditne alebo debetne karty aj s poistenim pre pripad xxx (hospitalizacie, cestovnych nakladov, odpustenia splacania dlhov pre pripad straty zamestnania, vratenia prostriedkov v pripade zrusenia cesty a pod). niektore banky maju automaticky poistene embosovane karty (ci uz kreditne alebo debetne) pre pripad ich zneuzitia do 24 hod pred nahlasenim zmiznutia, do vysky xxx eur, ale nie vsetky, toto poistenie sa vsak zakonite odrazi v cene za vedenie kartoveho uctu, ci pri obnove karty. no a niektori klienti preferuju co najnizsie poplatky ale potom s tym rizikom, ze nemaju taketo pripoistenia. ak si pozriete stranku napr. american express, tak ku karte sa moze viazat napr. moznost stravit cakanie na letisku vo vip saloniku, je tam automaticky urazove poistenie, zlavy na nakupy a pod., ale toto je potom zahrnute v rocnom poplatku za kartu, ktory je aj kludne cez 100 eur.
1. sep 2009 o 17:27  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.