• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Majetkové vysporiadanie

(zamknutá)
25. mája 2009 
Ahojte,
ak je tu niekto, kto mi vie poradiť, veľmi by som sa potešila.
Jedná sa o moju kamarátku. Rozviedla sa v roku 2004. Niekedy v roku 2006 si najala na vysporiadanie BSM právnika, ktorý ju viac ako dva roky ubezpečoval, že už čoskoro bude pojednávanie. Nedávno zavolala na súd a dostala informáciu, že jej právnik pred pár mesiacmi návrh stiahol. Odvtedy jej nedvíha telefón.
Má vôbec nejakú šancu na vysporiadanie spoločného bytu /nevie, či je štátny alebo družstevný/, v ktorom doteraz býva jej exmanžel aj s ich dvoma deťmi? Právnik jej kedysi spomenul možnosť odkúpenia bytu a následne vysporiadania. Ďakujem
20. máj 2009 o 14:03  • Odpovedz
Ahoj, moja kolegyna sa uz 5 rokov natahuje s byvalym manzelom o podiel z bytu. Konecne uz podpisali dohodu, cize byvaly si zoberie hypoteku a vyplati ju z bytu podla sudnoznaleckeho posudku a ona si konecne po 5 rokoch v podnajmoch bude moct kupit byt. A to prosim ona odisla s 2 detmi z toho bytu, nie ze on zostal s detmi v byte ako v tomto pripade... Nuz, ja by som najala noveho pravnika a ten uz presetri, co sa tam stalo a preco ten predchodca stiahol navrh. Mozno bol ovplyvneny jej byvalym, mozno mal pocit, ze byvaly si na ten byt pozicku nikdy nezoberie a z toho pripadu nic nekapne... Inak, vcelku by ma zaujimalo, kolko ma dostat z bytu zena, ktora nezostala s detmi, ale deti zostali u otca. Predsalen on potrebuje vacsi byt kvoli detom. Ona plati na deti vyzivne ?
25. máj 2009 o 00:04  • Odpovedz
autor
Ahoj Miika, ono je to celé trochu zvláštne a zamotané. Ona odišla z bytu, respektíve utiekla z bytu aj s oboma deťmi, lebo jej manžel pil a potom bol agresívny a bil ju. Jediné šťastie vraj bolo, že deti nikdy nemlátil. Odišli do azylového domu, kde ju manžel našiel a vyhrážal sa, vrátnici museli volať aj políciu. Keď prišlo k súdu /asi po pol roku /, potrebovala vraj potvrdenie z azyláku, že tam bude môcť aj naďalej s deťmi bývať určité obdobie, tí jej však toto na takú dlhú dobu nemohli dať. Keďže nebola zamestnaná a bez strechy nad hlavou, deti dali jemu.
Zostala bez detí, našla si prácu v Pns stánku, manžel sa to nejakým spôsobom dozvedel a chodil sa vyhrážať a vykrikovať pred zákazníkmi aj majiteľom aká je ona ... Vyhodili ju, aby neprišli o zákazníkov. Keď išla na súd, manžel ju po ceste dole zhodil po schodoch, málo chýbalo k otrasu mozgu... Je toho viac, viem len také útržky a je mi veľmi ľúto, keď vidím toľko nešťastia pokope. keď som to priebežne počúvala, sama som nemohla uveriť vlastným ušiam, že je niečo také možné. Tiež som si najprv povedala, že čo sa asi musí stať, aby deti prisúdili otcovi??? Ale asi sa aj také veci dejú.
25. máj 2009 o 10:00  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.