• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám kontaktovať príjemcu finančného príspevku v nadácií?

(zamknutá)
13. septembra 2009 
Ahojte,
chcem sa Vás opýtať, či by ste sa Vy skontaktovali s príjemcom Vášho finančného príspevku. Či považuje za vhodné mu „vstúpiť“ takýmto spôsobom do jeho života. Myslím tým, že mu pošlete trebárs email, ako sa mu darí, že na neho myslíte, prajete mu veľa zdravia a tak, trebárs nejakú pohľadnicu na Vianoce a pod. jednoducho sa budete o neho zaujímať z toho ľudského hľadiska.
Na jednej strane príjemca môže mať pocit, že niekto sa o neho zaujíma. (Ja totiž osobne mám skúsenosti, že ľudia, ktorí sú chorí a hlavne ide o onkológiu, tak ostatní akoby sa od nich izolovali a niekedy to padne človeku dobre, že je tu niekto, kto sa o neho zaujíma.) Ale zas na druhej strane príjemca sa môže cítiť voči svojmu darcovi zaviazaný alebo si myslieť, že sa chce uistiť, že jeho príspevok je dobre použitý.
Napísali by ste príjemcovi Vášho príspevku alebo radšej nie? Aký je Váš názor?
V danej neziskovej organizácii platí úplná adresnosť. Darca bude poznať meno aj adresu chorého človeka, ktorý bude jeho peniaze dostávať. Príjemca bude poznať meno a adresu darcu len so súhlasom darcu.
Vďaka
13. sep 2009 o 14:38  • Odpovedz
ahoj sussane: mas pravdu, nektorych ludi moze zaujem osoby, ktora poskytla financny prispevok potesit, inych naopak nie. pokusila by som sa vsak dotycnu osobu kontaktovat, najlepsie mailom a cakat na jeho reakciu. ak by mi dal najavo svoju priazen a vdacnost, bol by to pre mna signal, ze je rad a ze ho potesi obcasna komunikacia...
13. sep 2009 o 15:20  • Odpovedz
sussane ja som posielala jednej slečne baličky,mala som jej tel.čislos televizie tiež som mala strach či jej napisat,či sa nenahneva nakoniec som sa odhodlala a napisala,slečna sa potešila,bože taku radost ani neviem opisat aku mala ona.Dohodli sme sa aposielala som jej zopar baličkov,vždy som jej pisala ako sa ma,ako sa im dari....keby nebyvala tak daleko určite by sme sa aj stretli.Takže ja by som tiež bola za ten email. :wink:
13. sep 2009 o 15:48  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.