• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám nárok na maródku?

(zamknutá)
19. mája 2009 
ahojte.chcela by som sa poradit.planujeme babetko.momentalne maturujem.o tyzden mi skola konci.po skole sa od 1.7.09 nastupujem do zamestnania s prijmom 1100eur.kedze planujeme babetko ratam ak sa podari ze okolo augusta budem na rizikovom teho pretoze mam na to zdrav.dovody cize budem asi po mesiaci od zaciatku prac.pomeru na PN a to asi az do nastupu na MD.chcem sa spytat ci budem mat narok na nejake davky zo soc. poistovne v case PN okrem tych prvych desat dni co mi ma dat zamestnavatel.dakujem za odpoved.
18. máj 2009 o 20:49  • Odpovedz
sofinka,
áno budeš. Aj keby si bola PN od druhého dna.

No pozor na nárok na materské. Ak si doteraz nebola ešte zamestnaná a ani inak nemocensky poistená, tak ak chceš mať nárok na materské a vieš, že s tebou neskončia prac.pomer v skúšobnej dobe (to v klude na PN môžu a aj s tehotnou), tak treba otehotnieť až po začiatku prac.pomeru, aby od začiatku prac. pomeru do dna pred pôrodom uplynulo 270dní (treba v takom prípade poriadne prerátať). Pozor ani o den menej, inak nárok na materské nevznikne. A teda prac.pomer musí trvať až do dosiahnutia tohto 270-teho dna!!!

Ale nemocenské by si poberala ďalej aj v prípade ukončenia prac.pomeru.
18. máj 2009 o 23:59  • Odpovedz
autor
dakujem velmi si mi poradila.
19. máj 2009 o 09:00  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.