• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mimotelové oplodnenie marec - apríl 2009

(zamknutá)
26. januára 2011 
Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

to len v skratke
6. apr 2009 o 19:37  • Odpovedz
bakosko aspon budeš mat dušičku na mieste :wink:
6. apr 2009 o 19:38  • Odpovedz
autor
Ahojte, my sme v sobotu mali transfer embryi a odvtedy oddychujem. Ako sa mate? Nestiham citat co ste zatial popisali :wink: Kolko ste oddychovali po transfere? Uz sa mi moc nechce vylihovat :frowning2:
Bakosko radsej zavolaj do centra, oni ti uz poradia.
6. apr 2009 o 19:43  • Odpovedz
Bakosko, Tina ti to tu napísala dobre. O tom ťa neinformovali? Väčšinou to býva po odbere vajíčok, preto sa odporúča veľmi veľa piť, piť a piť. Ale keďže si už po ET tak to nemusí byť toto, ťažko povedať. Ja som pri IVF bolesti nemala žiadne počas čakania na výsledok, ale teraz ma od KET stále pobolieva brucho, neviem či je to dobre alebo nie, a mrcha nikde. Je to fakt na zbláznenie. Zajtra neviem či tým testovaním ráno budem o niečo múdrejšia, asi najlepšie len v stredu z krvi to asi ani spať nebudem.
6. apr 2009 o 19:45  • Odpovedz
Saxana, ja som po transfere oddychovala teda ležala v posteli len v deň transferu, potom som fungovala v podstate normáne. Hlavne maj kľud, nenamáhaj sa, robota počká. Ale doslovne podľa mňa vylihovať nemusíš.
6. apr 2009 o 19:46  • Odpovedz
Ozaj kočky, ešte by ma zaujímalo do akých centier chodíte? Ja do Heliosu.
6. apr 2009 o 19:47  • Odpovedz
Ja do SPLNu v Košiciach. Jennys, to s tým mrchovským pobolievaním vidím veľmi pozitívne. Tak by to malo byť- mrchovské pocity a mrcha nikde. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
6. apr 2009 o 20:07  • Odpovedz
Tina, ja to tiež vidím pozitívne lenže čo z toho keď som si robila tri testy a žiadny ani len náznak pozitivity. Nechápem to. A pri Lucke som žiadne mrchovské pobolievanie nemala, vlastne som nemala absolútne žiadne príznaky a test vyšiel pozitívny, lenže to som mala aj iný test, takže neviem. Ja verím stále že je nádej tak sa nechám prekvapiť. ja si neviem predstaviť že by nám toto nevyšlo, teda niežeby som nešla do dalšieho IVF ale sa obávam ako by to celé dopadlo. Mala som problémy s pečeňou tak preto a prirodzene keby sa to podarilo tak by to bol fakt zázrak, lebo naše spermičky sú o ničom, takže kvôli tomu sme museli na IVF, ja som mala všetko ok, aj na laparke som bola. No a Lucka vyšla z IVF a toto druhé by bolo po ICSI.
6. apr 2009 o 20:12  • Odpovedz
zajtra vam dam vediet tina ty ako
6. apr 2009 o 20:49  • Odpovedz
jennys, robila si pokazené testy, keď nevyšli pozitívne. Skús ešte zajtra, ale iný test, napr. mamatest, kočky hovoria, že ten je dobrý. Moja sestra je tehotná a pozitívny test jej vyšiel až o cca. 20 dní, ako by mala dostať MS. Pocity MS mala celý čas, no test furt negatívny. Hovorím, že sú to zlé testy.
6. apr 2009 o 21:09  • Odpovedz
ja sa teraz cítim tiež nejako divne, mám tiež pobolievanie po brušku. Len behám na WC, či náhodou neprišla MS.
6. apr 2009 o 21:10  • Odpovedz
bakosko, ty sa zajtra drž a ozvi sa, keď dojdeš domov. Uvidíš, nie je to nič vážne, ale aspoň budeš kľudnejšia a my s tebou.
6. apr 2009 o 21:21  • Odpovedz
Tinka, práveže som si robila mamatest 2x a nič, neverím mu ale ten druhý čo som kúpila ten tiež tak vyšiel a bol iný. Zajtra ráno to uzatvorím a uvidím už len ako v stredu krv.Iné mi už ani nezostáva, ďalšie testy už robiť nebudem. A s tým behaním na wc je to u mňa rovnaké :slight_smile:
6. apr 2009 o 21:27  • Odpovedz
nič sa neboj, všetko bude OK. Ešte nič neuzatváraj, v stredu sa uvidí. A uvidíš, bude dobre. Mysli pozitívne, a to je asi všetko. Kedy presne si mala transfer?
6. apr 2009 o 21:35  • Odpovedz
Tinka, ja pozitívne myslím, transfer bol 25.3., teraz je 12-ty deň. S uzatvorením som to myslela tak že už to potom nechám na stredu. Ale díky za podporu, potrebujeme ju tu všetky...
6. apr 2009 o 21:39  • Odpovedz
Ahojte ja som malých robcov dva dni oplakala pretože test ukázal negat. krvička bola pozitívna dnes som bola na druhom tehu. teste krvi, takže sa to potvrdilo, je to pozitívne a za 3 týždne idem na UTZ a dozviem sa koľko je tam drobčokov:slight_smile: už sa na to teším
luly 3 - dnes som sa opýtala na HCG, tak na 10 deň po ET som mala 66 dnes na 15 deň po ET 147 - asi ešte som teraz z toho mimo, ale vôbec neviem čo to znamená
jaja - kde si ako dopadla krvička? dnes sme si mali podať info.
6. apr 2009 o 21:46  • Odpovedz
Ahojte baby,brala ste niektora pred IVF alebo pred KET tablatky ESTRIMAX?
6. apr 2009 o 21:48  • Odpovedz
ahoj lulu.nestihas docitat?
tu sa uz aj zabudlo ze som mala nejaku krvicku.
gratulujem k tvojej druhej
no a moje HCG dnes 14 den po ET 217,4 :slight_smile:
6. apr 2009 o 21:55  • Odpovedz
Lulu tak to je SUPER gratulujem!!!! jaja a tebe tiež!!! tak super. Lulu takže si si dala vložiť dve embryjká???
6. apr 2009 o 22:50  • Odpovedz
lulu HCG pekné hlavne ti pekne roste :wink: znamena to to že
s velkou pravdepodobnostou budeš mat jedno miminko :sweat_smile:
gratulujeeeeeeeeem
aj ja cem
7. apr 2009 o 09:26  • Odpovedz
bakosko, už si doma? Ako si dopadla v centre?
7. apr 2009 o 10:42  • Odpovedz
tina teraz som prisla docent ma prezrel a povedal mi ze zatial je vsetko v poriadku idem si po tabletky od bolesti v noci o druhej som mala take krce nedalo sa to vydrzat tak som si dala tabletku,este mi povedal aby som sa nestresovala ze vobec to neni vydno ci som alebo niesom tehotna ze to je este za vcasu,vo stvrtok po velkej noci mam ist na kontrolu.tie krce co mam tak to moje telo to tak priima co sa zotavuje po vsetkych injekciach a tabletkach odbere vajicok kazdej zene sa to prejavuje inak tak som spokojnejsia
7. apr 2009 o 11:23  • Odpovedz
tak som rada, že to nie je nič vážne. Už si len vychutnávaj ten zbytok dní a čoskoro sme tehule. Myslieť pozitívne, žiť naplno a bude to OK. :slight_smile:
7. apr 2009 o 11:31  • Odpovedz
bakosko ja som to mala pri prvom IVF a ešte k tomu aj zimnicu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pekne odpočivaj po 6 dni po ET mna to prešlo a už bolo dobre
7. apr 2009 o 12:55  • Odpovedz
halo kde ste kto :confused: :confused: :confused: :wink:
7. apr 2009 o 16:40  • Odpovedz
tina mam brucho nafuknute ako loptu a ty ako sa mas luly ako si potom dopadla kedy to preslo,tina vies o tom ze teraz mozes pribrat az 8 kil a to len ze budes naliata vodov, ako sa citis tina ja som teraz dopozerala telenoveli odichujem tina urobis si tehulko test
7. apr 2009 o 17:38  • Odpovedz
bakosko pekne odychuj :wink:
mne to prešlo po nejakých 6 dnoch :wink:
7. apr 2009 o 17:50  • Odpovedz
luly robila si si tehulky test po kolkych dnoch
7. apr 2009 o 17:56  • Odpovedz
luly3 - tak ti dám vedieť, či tvoja prognóza na jedno bábetko vyšla za 3 týždne po UTZ
jennys - áno dala som si vložiť dve embryja, drobci boli na PK
jaja - to máš dosť vysoké HCG, raz také ako ja a kedy pôjdeš na UTZ? ja už sa neviem dočkať, na to čo sa tam dozviem samozrejme či je jedno alebo dve a či je to tam všetko v poriadku. Pozerám, že u teba sa poriadne oslavuje:slight_smile:
bakosko - mňa tak strašne bolelo bruško a najviac čo už sa pomaly ani nedalo vydržať v ten deň keď som mala dostať M.
Držím vám všetkým palce a už sa teším, keď si budeme písať ako sa guľatíme:slight_smile:)))))
tak čakám na pozitívne správička, kedy nastane ten deň D?
7. apr 2009 o 21:10  • Odpovedz
Ahojte kocky.
lulu-ja myslym,ze to asi nebudu dvojky-pri dvojkach je HCG cez 1000.
ale mozno ......
ja by som prijala :slight_smile:
pekny vecer
7. apr 2009 o 21:33  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.