• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mimotelové oplodnenie marec - apríl 2009

(zamknutá)
26. januára 2011 
Aj ja chodím do GF k Dr. Drábekovi, ty si tiež po IVF?
26. mar 2009 o 20:43  • Odpovedz
no ja si začnem od zajtra pichať Gonal 900 a ten stojí nejakých cca 10000 a mám doma 2 pera, asi my to preplatila poisťovna, lebo za všetky lieky a injekce som doplácala 4200 KČ. A takisto idem na IVF + ICSI.
Nie je to na Slovensku trochu iné? Nechápem :slight_smile:
26. mar 2009 o 20:48  • Odpovedz
lulu ja mam zasebou už 2 IVF teraz v pondelok mam ket
ja chodím k behúnovej a ty si s drabekom spokojná????,
lebo ja ho nemam rada je premna strašne surovy
26. mar 2009 o 20:51  • Odpovedz
autor
jeeej ale sa to tu rozbehlo :slight_smile:
kuspitka drzim zajtra palce a ozvi sa potom
bobovci1 - prva injekcia, neboj to zvladnes, s Gonalom je to jednoduche. Ja som tiez zo zaciatku pichala sama, az kym to nevyskusal manzel prvy krat a odvtedy sa hra na doktora kazde rano a vecer :grinning:
lulu 107 - teraz sa uz naozaj nemusis bat OHSS, uz len pekne cakat, ziadne stresy, pohodicka, nech sa embryjka uchytia
bakosko - dufam ze ti je uz lepsie, mna tiez bolelo hrdlo jeden den a na druhy den uz nic :slight_smile: Som zvedava ako zajtra dopadneme na ultrazvuku :wink:
vitaj honey13, s cenami ti neporadim, ale to lahko zistis v lekarni. Inak to strasne leti, ja som len nedavno este brala antikoncepciu a uz som skoro na konci stimulacie :sweat_smile:
26. mar 2009 o 23:09  • Odpovedz
luly3 - mne sa nezdá dr. Drábek surový, vlastne teraz chodím k nemu len v prípade konzultácie a pri utrazvuku som ho mala iba raz a bolo to v pohode a ešte raz som to mala pri IUI. Keď som išla k nemu po neúspešnej konzultácii, tak sa snažil rozprávať dosť citlivo, to som sa normálne čudovala pretože už som bola s neúspešným IUI vysporiadaná. Ešte má aj operoval, robil mi laparoskopiu a ozaj to bolo v pohode, mala som po LS menšie bolesti ako po punkcii. Držím palce nech snehuliačikovia radi zmenia prostredie a od šťastia sa do teba zahryznú a už sa nepustia. Koľko drobčekov máš v mrazáčiku? a koľko ich rozmarazujú? A ozaj mala si aj predĺženú kultiváciu?

bobovci 1 - tiež som si pichala sama, Gonal som sa bála pichnúť iba prvý krát, ten bol v pohode, horšie bolo keď som si pichala injekciami Diphereline a Pengoveris, to som mala za každou injekciou strach. Xixixi stali sa z nás sestričky, to by som nikdy tomu neverila a tomu by neverila ani moja mama, že som si toľko injekcii pichla sama.
saxana - ďakujem, snažím sa byť v pohodičke a preto som zostala doma na PN mám dosť stresovú prácu.

Babušky čo mi poradite? v utorok si chcem spraviť test, pretože je 31. koniec mesiaca 1 idem na tehotenský test - odber krvy, v utorok je 9 deň po ET, ET v 5 deň predlžená kultivácia. Čo si myslíte bude to už vidno na teste? ak nebudem tehotná, chcem sa vypísať do práce
27. mar 2009 o 11:06  • Odpovedz
lulu :wink: mrazáčikou mam 6 zygody a 4 blastocisty
neviem kolko mi budu rozmrazovat a neviem ani ake, oni to totižto
somnou neriešili :confused: :confused: :confused: v nedelu mi budu volat a povedia
test by ti už mohol ukazat že si :grinning: :grinning: :grinning:
27. mar 2009 o 15:13  • Odpovedz
Ahoj Luly3, to si mala peknú úrodu, ani som nevedela, že takéto embrya sa volajú zygody, predpokladám, že tie blastocisty máš predĺženou kultiváciou, že? ja mám v mrazáčiku iba jednu blastocistu a 7 zygody, ale teším sa, že tam mám aspoň niečo :slight_smile:
Prosím ťa aké hormóny sa berú pri KET, sú drahé?
27. mar 2009 o 15:22  • Odpovedz
takže ty ideš teraz prvý raz na KET?
27. mar 2009 o 15:26  • Odpovedz
lulu ja beriem estrofem nie su drahe cele lieky ma stali aj s kys.listovou
piridoxom a prednisonom a estrofenom 900sk
tie zygody su vlastne 1 dnove embrijka
27. mar 2009 o 15:26  • Odpovedz
podľa toho čo som čítala v protokele na 2 IVF sa môže ísť až po 4 - 6 mesiasoch, ale v prípade Ket môžem ísť aj hneď ?
27. mar 2009 o 17:33  • Odpovedz
Saxana,ty si brala tiez H.A. kolko dno? a zacala si hned stimulovatalbo ste cakali dalsiu MS?Dufam,ze v pondelok mi uz da rozpis na injekcie.Vraj zalezi na UTZ v akom stave su vajecniky.Tak velmi dufam,ze sa pohneme dalej :slight_smile: .Baby co ste mali kontrolu ako ste dopadli HALOO :grinning:
27. mar 2009 o 17:34  • Odpovedz
Bakosko SAxana podajte info :grinning:
27. mar 2009 o 17:35  • Odpovedz
Ahoj..saxana ako ???
uz som domka bolestivo sa velmi citim ,ale da sa...
27. mar 2009 o 17:53  • Odpovedz
ahoj kuspi no kolko vajok?
27. mar 2009 o 17:54  • Odpovedz
Ahoj ixi tak mam 10vajok stoho mam 7-1,2-2,1-3
27. mar 2009 o 17:55  • Odpovedz
super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. mar 2009 o 17:56  • Odpovedz
ixi viem zajtra budem volat ako sa maju
27. mar 2009 o 17:57  • Odpovedz
Čaute, rada by som sa pripojila, tiež som po IVF a 5 deň po ET :slight_smile:
kuspitka - rozmýšľala si aj o predĺženej kultivácii alebo si si ju už dala? inak je to super, že ti povedali koľko bunkové sú, mne to nehovorili
27. mar 2009 o 18:12  • Odpovedz
to je iba znam nie kolko bunkove su...
hej my musime mat predlzenu ,lebo mame aj darcu na spermie
27. mar 2009 o 18:14  • Odpovedz
ahojte dievcata
v pondelok som mala ET.v Iscare v Ba.
lulu mam na teba ?.-ty si mala ET tiez tento pondelok a uz 1.4. ides na krv.test -ci si tehotna?
ak som to popliela sorry

kuspitka -spolucitim a zaroven gratulujem-ja som po prvom IVF-nevedela co su to bolesti a teraz pri druhom som zostala velmi prekvapena.Doki ma ale ukludnila,ze na ukor bolesti a OHHS su kvalitnejsie vajka a aj uspesnost IVF.
tak hlavu hore a mineralku do postele...
27. mar 2009 o 20:05  • Odpovedz
oprava OHSS :slight_smile:
27. mar 2009 o 20:07  • Odpovedz
Ahoj honey13-tiez chodim k Petrovej-som veeelmi spokojna.
Tiez som na zaciatku stimulky brala Femoden-ale len 15ks-potom prisla M-a zacala som 1.DC-pichat--celu dobu sa dokine pacilo ako pekne ma ten Femoden pripravil na stimulku-dokonca som mala 10 vajok uz po deviatich dnoch stimulacie.....
drzim palce
27. mar 2009 o 20:26  • Odpovedz
jaj a za to Cetrotide som doplacala cca 50e-za 7inj.
27. mar 2009 o 20:33  • Odpovedz
autor
Ahojte, prave som dosla domov tak hned podavam info:
Mam cca 11 mozno 12 folikulov, 2 z nich su uz velke - 21mm a cca 3-4 este prilis male - cca 10-11mm. Doktor povedal, ze by pravdepodobne mohol vybrat 6-7 vajicok. Znizil mi davku Gonalu z 300 ktore som brala 8 dni na 150 ktore budem brat dalsie 3 dni.
Odber vajicok mam v stredu rano.
Co sa tyka mojho poctu vajicok, tak doktor hovoril, ze mozem byt rada, ze ich mam tolko, nakolko mi pri krvnom teste zistili vysoky LSH hormon 10.5 a preto necakal takuto reakciu, takze sa tesim. Na druhej strane obavam, nakolko su tam vacsie rizika, ze vajicka nebudu kvalitne a tiez ak sa to podari, je tam vacsie riziko potratu :frowning2:
Viete niekto aku ste mali hladinu hormonu LSH?

Corinne - zacala som brat antikoncepciu 19 den cyklu, potom prisla MS tak ako ma, antikoncepciu som brala az po 15 den cyklu ked som zacala stimulovat Gonalom a v tomto case sa davka antikoncepcie znizila o 60%.
Mam dlhy protokol a ten trva cca 6-8 tyzdnov.
Kuspitka - to ti zavidim, ze uz mas po odbere, ked sa podarilo 10 odobrat, to je super. Tak len oddychuj a ozvi sa zajtra s novinkami.
27. mar 2009 o 20:51  • Odpovedz
lulu107, saxana, ďakujem za info, tak som prvú injekciu prežila, ani to nebolelo :slight_smile:
inak vám všetkým držím prsty nech ste čím skor tehu. :slight_smile:

saxana, i tak sa mi zdá, že máš krásny počet, i keby som mala i ja aspoň toľko :slight_smile:
27. mar 2009 o 21:51  • Odpovedz
jaja1118 - ahoj, áno mala som ET v pondelok o 10.30h ale v GF v BA, punkciu som malal 18.3 teda v stredu, 5 dni pred ET, dala som si predĺženú kultiváciu. Bola som 1 krát na IUI v ISCERE, prestúpila som po tom ako ma poslali na laparoskopiu do GF zatiaľ neľutujem som tam spokojná, koľko ťa vyšielo IVF-ko?

kaspitka - aj ja som bola na darcovských no nie preto a dala som si predĺženú kultiváciu, nie kvôli tomu, že sú darcovské, ale mala som dosť vajíčoch 20 a PK sa zvyšuje pravdepodobnosť až na 70% to mi povedali v centre. A ozaj aj teba tak bolí brucho? ja som po punkcii 10 dni a ešte stále má bolia vaječníky a v podbrušku.

saxana - v pravom vaječníku som mala menšie folikúli, zvýšovali mi aj dávky, ale tie v ľavom rástli rýchlejšie, a vieš čo ti poviem ani som sa nepýtala čo by to mohlo znamenať, ja som sa skôr bála, že nebudú folikuly prázdne, či tam budú vajíčka. A predstav si, že som mala ich 20 z toho sa mi oplodnilo 12 vajíčok a poznám baby, ktoré mali len 5 vajíčok a z toho sa im oplodnili len dve a tie dve sa uchytili. Takže nerob si z toho starosť. Dopadne to dobre. Kedy ideš na punkciu?

bobovci 1 - ty si picháš len Gonal?
28. mar 2009 o 15:21  • Odpovedz
jaja1118 - na to hlavne som zabudla v GF sa ide na tehotenský test krvy na 10 a na 14 deň po ET
28. mar 2009 o 15:27  • Odpovedz
jaja1118 - ako sa cítiš po ET, mňa od prvého dňa po ET boli v podbrušku, neviem či je to z tej punkcie alebo z toho vlastne
28. mar 2009 o 15:32  • Odpovedz
Ahoj lulu
IVF stalo cca 30tis-vsetko spolu.
to sa mas,ze uz za 10 dni mozes na krv-ja az 6.4.uz sa neviem dockat.-OPU som mala v piatok a v pondelok ET.
Krce priserne-nabeh na OHSS-ale dva dni infuziek to spravili.-teraz zostava uz len zmaknut 4litre tekutin denne a som skoro bez krcov.-len ma sem tam silnejsie pichne.
Tebe nekazali vela pit?
28. mar 2009 o 16:13  • Odpovedz
saxana ahoj kde si,ja idem v pondelok na odber vajicok budem ty drzat palceky na stredu,este stale som chora mam plny nos a zacala som aj kaslat :frowning2:
28. mar 2009 o 16:15  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.