• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mimotelové oplodnenie marec - apríl 2009

(zamknutá)
26. januára 2011 
Ahojte chcem sa vás spýtať ako dlho trvá proces IVf ja viem že asi je to u každého iné ale len približne.Dakujem :slight_smile:
28. mar 2009 o 16:53  • Odpovedz
jaja1118 - to mi nikto nehovoril, že mám toľko piť, predstav si, že som sa to dočítala až na modrom koníkovi, takže až teraz veľa pijem, dokonca som malo pila aj počas stimulácie. Ale keď si ľahnem a dám nohy do zvýšenej polohy tak to prejde, ja nemám krče mňa to boli v podbrušku také pichotanie a niekedy to bolí ako keď mám mršku :frowning2: Ja keď vypijem 3 dc pohár tak mám pocit, že mi praskne bruško od plnosti. Ja som v GF platila 37 tis. s tým, že som mala predĺženú kultiváciu a tá stojí 4500 sk. Máš aj snehuliačikov v mrazáčíku?
28. mar 2009 o 17:01  • Odpovedz
Ahoj lulocka.
je to naozaj individualne.-niekedy sa zacina uzivanim antikoncepcie-a aj to bud len 15tbl,alebo aj 30.-a potom to zavisi od liekov-od tvojej reakcie na ne...atd.ja som napr.pri mojom prvom IVF zacala pichat 1DC.a pichala som cca 15.dni.Teraz mam za sebou druhe IVF a mala som silnejsie hormony a pichala som len 9 dni.....fakt je vela faktorov-ktore to ovplivnuju
28. mar 2009 o 17:03  • Odpovedz
Ahoj lulučka - niekto začína od začiatku cyklu teda od 1 alebo od 2 dňa, no ja som začínala si pichať Diphereline od 23 dňa ešte predchádzajúceho cyklu, samozrejme že som si pichala aj počas mršky a od 4 do 12 dňa sa k tomu pridal aj Gonal a ešte aj Pengoveris do 15 dňa išla som na punkciu až na 17 deň. Ak chceš ešte niečo vedieť tak sa pýtaj :slight_smile:
28. mar 2009 o 17:08  • Odpovedz
luločka ja som bola prvý krát na IVF
28. mar 2009 o 17:10  • Odpovedz
Po skonceni stimulacie nasleduje odber vajicok-OPU-v narkoze-a nasledne ich oplodnenie-prirodzene alebo metodou ICSI-spermie pichnu priamo do vajicok.
vratenie embryok mamicke-embryo transfer -ET-Zavisi znova od kvality embryok-alebo po dohode s doki...je to cca od 2. do 5.dni
28. mar 2009 o 17:14  • Odpovedz
jaja1118 - v GF sa chodí na krv na 10 a 14 deň takže ja idem 1 a 6, ale aj tak rozmýšľam, že si spravím na 9 deň po ET tehot. test. Ty počkáš až na test v centre
28. mar 2009 o 17:20  • Odpovedz
lulu to mi je luto,ze ta takto nechali sa trapit.
ale mozno si nemala ani nabeh na hyperstimulak...mne ho pri prvomIVF zistila tiez az doki.-som si myslela,ze ked sa tie krce daju zniest,tak je to ok.....ale nieje to dobre podcenovat.....Teraz pri druhom sme si ho s doki odkontrolovali a aj som bola dva dni na infuzkach a som skoro bez krcov.
snehuliacikov mame 6 :slight_smile:
28. mar 2009 o 17:22  • Odpovedz
ja tiez rozmyslam,ze testnem-do teraz som ani po IUI ani po IVF netestovala
potom,ked som volala po obede do CARu-tak som bola tak blbo prekvapena-ked povedali ze negat.
28. mar 2009 o 17:26  • Odpovedz
este k tomu pitiu-od OPU po ET som ani nejedla-co som len pila a celu dobu mam pocit ze prasknem-ale nozaj sa tych bolesti da zbavit len takto
28. mar 2009 o 17:30  • Odpovedz
jaja1118 - podľa toho čo som čítala na nete je to väčšinou u žien s väčším počtom folikulov po veku 30 rokov a u chudších žien. Takže nejaká tá pravdepodobnosť by tam bola. Ale mám nejaká veľké bolesti. O tých bolestiach mi hovorili iba že sa môžu vyskytnúť po punkcii. Ty si ich mala po ET? Si doma na PN?
Aj ja mám snehuliačikov, teším sa z 8 :slight_smile: Takže si asi mala dosť vajíčok?
28. mar 2009 o 17:30  • Odpovedz
Jaja1118 - xixixi oprava chcela som napísať, že nemám nejaké veľké bolesti. A ozaj prišli by na to keď mi 1. zoberú krv? mali by nie?
28. mar 2009 o 17:33  • Odpovedz
lulu107 ja som úplne na začiatku.Môj lekár nám odporučil navštíviť centrum s tým že budem musieť podstúpiť IVF Zatiaľ som bola len v telefonickom kontakte a bolo mi povedané že mám prísť do prvých troch dni men.Preto by ma zaujímalo čo ma čaká a ako dlho trva dopracovať sa k IVf
28. mar 2009 o 17:35  • Odpovedz
autor
Ahoj bakosko, ako si dopadla na ultrazvuku? Do pondelka to este stihnes preliecit. :slight_smile: Ja som tiez mala povodne ist v pondelok, ale ultrazvuk ukazal, ze az v stredu bude najvhodnejsi cas. Tak ma trochu predbehnes, kedy mas naplanovany transfer embryi?
lulu107 - punkciu mam v stredu rano. Ja som tiez vecny optimista, tak dufam ze to vyjde, len ked citam pribehy tych co mali vyssie FSH trochu ma to schladi. Ale tiez som citala min. o dvoch pripadoch co mali len jedno vajicko, ktore sa oplodnilo a bolo vlozene, tak to ma zase ukludni. Je to individualne vsetko, aj doktor bol prekvapeny poctom vajicok, momentalne je uz otazna len kvalitka :slight_smile: Ale to sa coskoro dozviem :sweat_smile:
som na pn a do dnes som aj poctivo lezala,len dnes som si uz musela posadit paaar kvietkov pre radost :slight_smile:
ja som mala 14 vajok a OHSS hned po OPU-z narkozy som sa zobudila uz s infuzkou nad hlavou
k 8 gratulujem
Saxana - tak ti budem držať palčeky v stredu aj mne punkciu robili v stredu, tak dúfam, že ti ten deň prinesie šťastie, aby si bola spokojná s výsledkom :slight_smile:
Jaja1118 - tak OHSS ti zistili počas zákroku, tak to je dobre. Tak to si mala slušnú úrodu a nerozmýšľala si o predĺženej kultivácii?Ja som tiež na PN 3 dni som poctivo ležala a teraz trošku pochodiť a ľahnem si k telke, snažím sa veľmi nenamáhať.
28. mar 2009 o 17:47  • Odpovedz
lulu to ti zistia jedine ultrazvukom-ci mas zvacsene vajecniky,ci ti nadalej rastu vajicka a nasledne praskaju a tekutina z nich je v mimobrusnom priestore....to je OHSS
28. mar 2009 o 17:49  • Odpovedz
jaja1118 - ty si už bola na KET, spomínala si, že je to tvoje druhé IVF a dik za radu s pitím :slight_smile:
28. mar 2009 o 17:55  • Odpovedz
ahojte :wink:
sama lulu luločka a luly :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. mar 2009 o 17:59  • Odpovedz
lulu107, ja si pichám ráno gonal cca 200 a k tomu ráno i večer prednison, 5 deň si ráno ku gonalu pichnem 1 injekciu cetrotide, potom po cca 5-6 dňoch puregon a potom na odber :slight_smile:
28. mar 2009 o 18:01  • Odpovedz
Prave ze nie.Pri prvom som mala slabsie hormony a len 6 vajok a do ET prezili len dvaja bojovnici.
U nas su problem tie male chvostikove mrsky,tak doki dufala ze to ICSI pomoze a zostaneme tehot.hned-ale hold...
:slight_smile: ale teraz to je tutovka :slight_smile:
28. mar 2009 o 18:03  • Odpovedz
autor
lulu107 dakujem dufam aj ja, v stredu som sa aj narodila, tak snad to bude stastny den :wink:
Chcem sa vas spytat co uz mate po punkcii, ako to prebiehalo a ako ste sa citili potom, kedy ste sli domov atd.?
28. mar 2009 o 18:03  • Odpovedz
jaja1118 - to sa mi zdá, že mi to kontrolovali, keď mi robili ET, aj sa ma pýtali, či ma bolia vaječníky a hovorila som že má dosť bolia oni mi na to povedali, že má to bude ešte dosť dlho bolieť. Dokelu prečo to po takomto zákroku normálne nekontrolujú, veď sme dosť veľa zaplatili, to mám teraz rozlišovať bolesť.

lulučka - neviem do akého centra chodíš, ale v GF som bola na 3 deň na odbere krvi, zistia ti hormonálny profíl, spravia ti mimo mendzesu výtery a potom záleží na tom či si mala nejaké vyšetrenie na priechod vaječníkov, napr. laparoskopiu, ak budeš mať všetky tieto potrebné údaje pre poisťovňu, výpíšeš si žiadosť a ideš na to, lekár ti presne všetko vysvetlí, dostaneš protokol, to je vlastne postup
28. mar 2009 o 18:04  • Odpovedz
bobovci1- úplne iné hormény berieš než ja spoločný máme len Gonal, chodíš do GF? a koľko ťa stály injekcie?

saxana - tak ja som mala konford, pretože som išla v stredu a išla som na tento zákrok z pacientiek sama, tiež som v tento deň narodená. Prišla som odovzdala som všetky potrebné papiere laškala som si do postieľky a pred zákrokom som sa išla vycikať, po narkóze mi vôbec nebolo zle, je to ako keby si si trošku zdriemla, mňa len bolelo potom bruško ako keby som dostala silnú mršku, taká bolesť bola asi hodinku. 9.15 som išla na zákrok a pred 12h som išla domov. Sestrička sa mi smiala, že vyzerám, že mi nič nerobili
28. mar 2009 o 18:16  • Odpovedz
Ajhoj saxana.
V ISCARe- par dni pred ziadne snazenie sa-aby nepraskli fol.skor.a aby mal muzicek vela chvostikovych :slight_smile:
od pol noci nejest,nefajcit.....
priniest si nocnu koselu a papuce
rano prist s dobrou naladou-tesit sa na narkozu a urodu.....
cakat,cakat.cakat kecat s kockami na izbe....
lahnut na kozu-znova sa tesit na narkozu
zobudit sa na izbe
pozriet koleginky
znovu zaspat
za 20.min sa zobudit a zavolat muzicka z kavickovania
pockat na prepustaciu spravu-pripadne embriologa-
zacat pit min.4l tekutin....
doma dalej spat :slight_smile:
28. mar 2009 o 18:19  • Odpovedz
lulu107 Dakujem.Laparoskopiu mám za sebou aspoň niečo.Som s toho trocha na nervy lebo neviem čo ma čaka ale ak tam pôjdem budem múdrejšia nie
28. mar 2009 o 18:19  • Odpovedz
lulu mne sa napr.pri prvom IVF ten hyperstimulak spustil az tri dni od ET-a to si doki vsimla na kontrole...mna to ani az tak nebolelo a ona si ma hned napichla na 1.5l.infuzku.
inac potom som to celkom zvladala s pitim ale preslo to az po prvej mrske....
28. mar 2009 o 18:25  • Odpovedz
luločka - podľa odberu krvi ti lekár napíše protokol ako ktoré injekcie si budeš pichať, budeš chodiť každé 2 až 3 dni na odber krvi a utrazvuk, budú kontrolovať hladinu hormónov a utrazvukom ako ti rastú vajíčka po každej kontrole budeš volať po 14h na výsledky a povedia ti ďalší postup, toto všetko budeš mať napísané v protokole, dostaneš aj poučenie pacientky tam bude celý postup čo sa bude s tebou diať teda IVF, naraz je to veľa informácii. Do akého centra ideš?
28. mar 2009 o 18:29  • Odpovedz
este sme lulocke zabudli povedat ze najprv bude cakat na svalenie ziadosti na IVF od poistovne-v ISCAR to trva cca 3-4t.ale tiez zavisi od poistovne
28. mar 2009 o 18:34  • Odpovedz
jaja1118 - tak ja dúfam, že po ET sa nespustí hyperstimulak, doki má na to upozorňoval po punkcii, že ak budem mať tlaky v podbrušku, tak šup do nemocnice, ale nepovedal mi, že je to hyperstimulak, tieto info. mám od teba a ja som sa o to začala zaujímať keď v správe po ET som našla, že som poučená o hyperstimulačnom syndróme, tak som si to išla 3 dni po ET pozrieť na net čo je to vlastne. Sestrička mi hovorila, že mám vaječníky jak lopúchy veľké, tak to ešte niejaké tie mesiace bude bolieť.
28. mar 2009 o 18:36  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.