• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mimotelové oplodnenie marec - apríl 2009

(zamknutá)
26. januára 2011 
ja tiež neviem koľko máme oplodnených. Mne ani nehovorili, že mám volať. Len, že máme prísť vo štvrtok a o 11 bude vklad. Ja to ani nechcem vedieť.
31. mar 2009 o 14:12  • Odpovedz
nam to stale povedali skor kolko mam na zmrazenie aj vsetko
31. mar 2009 o 14:14  • Odpovedz
kuspitka, nemáš také pocity, ako keby si mala dostať MS? Mne je tak zvláštne. Nie je to bolesť, len taký divný pocit.
31. mar 2009 o 14:15  • Odpovedz
tina ani nie..len citim taku tazobu na zalodku...inak nic mi nechuti len spat...ale trosku ma obcas boli spodok len nie stale
31. mar 2009 o 14:19  • Odpovedz
Ahojte dievcata,som tu nova a kedze vidim,ze mate skusenosti s IVF,tak by som vas chcela poprosit o radu.Ja som bohu zial tiez jeden z tych pripadov,co ma nepriechodne vajickovody,takze musim ist tiez na IVF - ina moznost nie je.Zijem v zahranici,ale kedze tu by som si musela vsetko hradit sama,rozhodla som sa,ze sa dam poistit na Slovensku a dufam,ze mi tam poistovna nieco preplati.Vie mi niekto poradit,ktora poistovna je v tomto ohlade najlepsia a hlavne ako dlho sa caka na rozhodnutie z poistovne a potom som citala aj nieco o poradovnikoch.Neviem,nevyznam sa v tom.Neviem sa rozhodnut,co by bolo lepsie,kedze na Slovensko by som mohla prist spolu s manzelom v auguste,ci by sa to s tou poistovnou a s tym poradovnikom do vtedy stihlo.A ako dlho trva cely zakrok? Myslim aj s injekciami,atd - ako dlho by som musela byt na Slovensku?Mam strasne vela otazok,dnes vas nebudem zatazovat ostatnymi vecami,bola by som rada,keby ste mi poradili poistovnu.
Tak vam pekne dakujem
31. mar 2009 o 14:24  • Odpovedz
Ahoj adap najskor musis najst centrum ,ktore chces....
Ty mas aku poistovnu na Slovensku..????
A este v tom centre by ti mali urobit aj testy aby vedeli vsetko o tebe...
Ozaj kolko mas rokov???mesiac sa caka na schvalenie ziadosti
31. mar 2009 o 14:27  • Odpovedz
adap aj ked si tu poistvonu zalozis tak musis caka asi pol-roka aby ti schvalili ziadost..
ja mam vseobecnu poistovnu a oni mi ziadost schvalili do mesiaca aj skor
31. mar 2009 o 14:28  • Odpovedz
tina a nevkladas si do posvy Utrogestan ja kazdych 8 hod 2 tab
31. mar 2009 o 14:32  • Odpovedz
bakoska ja len 2x2 denne
mam 34 rokov a preco musim cakat pol roka? Na Slovensku nie som momentalne poistena,pratoze som poistena v zahranici a v zakone stoji,ze jedna osoba nemoze byt poistena v 2 statoch.Ja by som sa ale odhlasila tu v zahranici a prihlasila znova na SK
adap, vitaj. Čo sa týka tých poiťovní, asi tá všeobecná je v tejto záležitosti najlepšia. Ale teraz je veľký problém medzi poiťovňami a lekármi. Ale aj v tom prípade, keď sa niekde poistíš, žiadosť ti schvália až po roku. Teraz neviem či 1/2 roka, ako uvádza kuspitka, alebo 1 rok. To si musíš zistiť.
31. mar 2009 o 14:34  • Odpovedz
adap ,lebo to ti aj v poistovni povedia ,ze ked chces ist na IVF musis byt poistena aspon pol.roka..
kamoska menila poistvnu tak jej povedali,ze musi byt poistena pol-roka ,aby jej schvalili IVF
31. mar 2009 o 14:35  • Odpovedz
1/2 roka alebo 1 platí v tom prípade, keď sa poitenec odhlási z jednej posťovne a prejde do druhej poiťovne. Myslím tým poiťovne v rámci SR. Niektoré poiťovne robia so schvaľovaním rôzne obštrukcie, napr. už nemajú limity na tento výkon, alebo si nájdu niečo iné. Možno sa mýlim, preto si radšej zavolaj nalr. do Všeobecnej zdravotnej poiťovne.
31. mar 2009 o 14:37  • Odpovedz
ja mam vseobecnu poistovnu a je super nemozem sa nanu stazovat
31. mar 2009 o 14:38  • Odpovedz
Adap, tebe v zahraničí poiťovňa nepreplatí IVF? Viem, že je tu veľa dievčat, ktoré sú v zahraničí a majú IVF tam.
31. mar 2009 o 14:38  • Odpovedz
Adap a kde v zahranici byvas???
31. mar 2009 o 14:39  • Odpovedz
Adap napisem svoju skusenost.Aj ja byvam v zahranici a tu zdr.poistovna nepreplaca vobec IVf(len odbery;kontrolu a UTZ)inak si hradis vsetko sama :frowning2: Z financneho hladiska ,sme sa rozhodlii ,ze podstupime IVF na Slovensku ako samoplatci,ale dr.v Gynfive mi povedal aby som sa poinformovala ako to je s poistenym na Slovensku.Ked som sa informovala tak mi bolo povedane,ze uz to nieje mozne kedze mam trvaly pobyt v cudzine,len by sa dalo v jednom pripade,ze zrusim poistenie v cudzine a poistim sa na Slovensku.Lenze ja zijem 12 mesiacov v cudzine ja si nemozem dovolit zrusit poistenie tu a poistit sa na Slovesku,na Slovensko pridem mozno na 10dni a co mam s takeho poistenia :confused: Takze podstupime IVF tu stoji to strasne peniaze(160-200tisic Sk)ale inac nam to nevychadza a cestovat hore-dole,na kontrolu,UTZ,manzel nerozprava po slovensky takze sameho ho nemozem nechat atd.atd.Len tolko odomna
31. mar 2009 o 15:58  • Odpovedz
ja sa oplodnujem v Rakusku a poistovna mi normalne preplaca
31. mar 2009 o 16:36  • Odpovedz
Kuspitka ahoj moja? No ako si dopadla???

Ahojte všetky babenky. :slight_smile: Ja mám poisťovňu tiež v rakúsku, ale mám aj na Slovensku- teda ako poistenec pracujúci v zahraničí a tiež chodíme na IVF na Slovensko. Teda je to lacnejšie. Aj moja kolegyňa rakúšanka chce k nám na Slovensko, lebo je to lacnejšie. Držím vám všetkým palce :slight_smile:
31. mar 2009 o 17:18  • Odpovedz
mimka ahoj.tak zajtra idem na transfer..drz mi palce idem
ozvem sa mozno zajtra ppa
31. mar 2009 o 17:21  • Odpovedz
mimka kolko sa plati na Slovensku za IVF
31. mar 2009 o 17:22  • Odpovedz
Ako samoplatca pokiaľ viem okolo 35-40 tisíc, teda vo Ferticente. Za ICSI sa tam neplatí.

Bakosko skús si pozrieť stránku www.ferticent.sk
Inak oni patria ku Kinderwunschzentru vo Viedni, takže určite ti poradia. Inak lekár a sestričky sú tam super.
Vrelo odporúčam. Oni ako jediní robia seminal plasmu flushig, ktorá zvyšuje úspešnosť ivf. Ja teraz idem na druhé ivf, takže to mám ešte hradené cez všeobecnú poisťovňu, aj keď si poistné platím v rakúsku, teda mám klasickú e-card. Ty nemáš náhodou 25-poistenec poistený v zahraničí??? ( teda kartičku aj zo slovenskej všeobecnej poisťovne???)
31. mar 2009 o 17:27  • Odpovedz
Kuspitka mala si PK??? To je supeeeer. Držkaj sa mojko :slight_smile:
31. mar 2009 o 17:31  • Odpovedz
mimka ja uz som po punkcii vajicok a vo stvrtok idem na vkladanie ja som platila 860er aj som uz druhy krat a to v Graci
31. mar 2009 o 19:27  • Odpovedz
Bakosko, tak ti držím palce, nech je čo najviac embryjok na vloženie. Inak z Grázu do Blavy je teda hodný kus cesty. Ty tam bývaš už dlho? Inak tam ja fakt krásne, teda mne sa tam páčilo :slight_smile:
31. mar 2009 o 19:51  • Odpovedz
kuspitka - budem ti držať palčeky nech to dobre dopadne:slight_smile:
bakosko - ja tiež beriem utrogestan každých 8h po 2 tabletky a zajtra keď pôjdem na krv, tak musím sestričkam povedať, že utrogestan mám len do nedele a druhý krát na krv pôjdem neviem či v nedeľu alebo v pondelok zajtra to budem musieť pozisťovať, pretože mám ísť na 10 a 14 deň po ET ale keďže je nedeľa tak neviem
tina - po punkcii som mala pocit tiež ako keby mala prísť M a teraz to pokračuje a k tomu sa pridali aj vaječníky. To mám taký duet
tak zajtra idem na krvičku nastane hodina pravdy, bojím bojím
31. mar 2009 o 22:24  • Odpovedz
lulu, tak to je jasné, si tehuľku. To isté som mala aj ja pri 2 IVF, keď výsledok bol pozitívny. Mňa boleli aj prsia- skôr bradavky som mala strašne citlivé, nemohla som nosiť tričko, ani podprsenku. A ešte som mala v ústach takú divnú, kovovú chuť. No nevyšlo to, v 8 tt to odišlo.
A veľmi, veľmi ti držím palčeky na zajtra. Daj vedieť, ako to dopadlo. :slight_smile: :wink: :slight_smile: :wink:
31. mar 2009 o 22:30  • Odpovedz
autor
Ahojte dievcata, dnes som mala narocny den v praci, tak som sa sem dostala az teraz. Aspon mi to rychlo ubehlo. Zajtra mi prosim drzte palce rano idem na odber :wink:
31. mar 2009 o 22:32  • Odpovedz
Saxana, tak sa drž, a nech z teba vydolujú čo najviac vajok. Držím pršteky, dobre to dopadne :slight_smile:
31. mar 2009 o 22:34  • Odpovedz
saxana držím palce :wink: :wink: :wink:
1. apr 2009 o 09:15  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.