• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môže byť otec doma 2 týždne po pôrode zo zákona?

(zamknutá)
8. októbra 2009 
Chcem sa Vas spytat, ci mate niektora skusenost s tymto. Niekde som zacula, ze otec dietata ma narok zo zakona ostat prve dva tyzdne s matkou doma. Podla mna je to uplne normalne, ze by jej mal byt oporou na zaciatku a taktiez pomoct jej zo vsetkym, taktiez co sa tyka vybavovania roznych papierov. Zaujimalo by ma, ci je to ozaj pravda a ako to funguje. Je to neplatene volno, alebo ako klasicka dovolenka? Ze ako sa to vlastne klasifikuje a ci su to ozaj 2 tyzdne presne od porodu, alebo od prepustenia matky z porodnice.
Dakujem za vsetky vase nazory :slight_smile:
7. okt 2009 o 18:57  • Odpovedz
zo zákona nárok na 2 týždne? to som ešte nepočula :confused:
7. okt 2009 o 20:44  • Odpovedz
zo zákona nič také nevyplýva.
7. okt 2009 o 20:46  • Odpovedz
tak toto funguje napriklad ve Svedsku :slight_smile: Ale pokud vim, tak v cechach ani na slovensku toto neni.....
7. okt 2009 o 20:52  • Odpovedz
ja co viem, tak v zakonniku prace je uvedene, ze manzel ma narok na volno na cas nevyhnutny na odvoz manzelky do porodnice a jej odvoz spat domov. Nic o dvoch tyzdnoch volna
A este je dolezite, aby boli manzelia, teda nestaci, ze je otcom dietata
7. okt 2009 o 22:10  • Odpovedz
dejna mozno ti to povedal niekto, kto je v UK. tu to plati. otec dietata ma narok na 2 tyzdne otcovskej dovolenky, ktoru moze vycerpat do 56 dni po narodeni dietata.
7. okt 2009 o 22:52  • Odpovedz
zuzka, no MNE to práveže ešte nik nepovedal :wink: , počula som, resp. viem len to, čo píše pietra :sunglasses:
7. okt 2009 o 23:45  • Odpovedz
autor
Mzuzka, no mne sa zdalo, ze som nieco take zacula. A ako pises ze je to otcovska dovolenka tak je to ako klasicka dovolenka, cize normalne platena???
8. okt 2009 o 18:09  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.