• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Musím mať zapísané dieťa v pase po 21.12.2007?

(zamknutá)
19. mája 2009 
že prípad... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
príklad som chcela napísať...
21. dec 2007 o 23:43  • Odpovedz
No, s tym dokazovanim, ze deti su tvoje.... Chlapa stopli tento tyzden s chalanmi v aute (na dialnici uprostred Rakuska) a vraj, ci su to jeho deti, ci ma nejaky doklad. Chalani este obcianske nemaju (9 a 13), v pase ich smie mat zapisany len jeden rodic (bud pochvalen "inteligentny" zakon) - v ich pripade je to matka, tak policajtovi vravi, ze nema, ale ak mu da pisomne (policajt chlapovi), ze tieto deti nie su jeho, moze si ich hned zobrat :grinning: :grinning: :grinning: Policajt po kratkom ofrflani len mavol rukou, ze chodte. Takze deti treba dokazovat asi len v zahranici, doma sa zrejme nejako predpoklada, ze to "unesene" dieta by sa branilo "novemu" rodicovi :grinning: :grinning: :grinning: (chlap aj chalani su Rakusania)
Inak, kazdy dospely sa musi vediet preukazat kedykolvek dokladom totoznosti (pas alebo OP, vodicak nie je doklad totoznosti), takze teoreticky mozu policajti kontrolovat totoznost aj ked idete vysypat smeti :wink:
22. dec 2007 o 13:14  • Odpovedz
22. dec 2007 o 14:15  • Odpovedz
preco nie je vodicak doklad totoznosti? :astonished: ja by som povedala, ze je, ked je tam fotka
22. dec 2007 o 20:26  • Odpovedz
Vodicak nie je oficialny doklad, lebo v nom chybaju udaje ako statna prislusnost, miesto narodenia a podobne. Je to len povolenie, resp. potvrdenie, ze vies a mozes soferovat. Nie potvrdenie tvojej totoznosti. To je tiez dovod, preco nasi policajti pri cestnej kontrole chcu vodicak + OP. Okrem toho neexistuje "standard" VP (aj ked vramci EU uz ano, ale celosvetovo nie) a to je tiez jeden z formalnych dovodov... :rolling_eyes:
22. dec 2007 o 22:25  • Odpovedz
...babulky a čo cesta do ČR? :confused:
24. apr 2008 o 20:43  • Odpovedz
sue aj ČR je zahraničie, preto platí - mať pas alebo zapísané dieťa v pase rodiča
24. apr 2008 o 21:21  • Odpovedz
inac - je jednoduchsie zapisat dieta do svojho pasu - je to na 5 rokov. vystavenie pasu dietatu je len na dva roky.
24. apr 2008 o 21:33  • Odpovedz
to je síce pravda ale dieťa sa dá zapísať do pasu jedného z rodičov a ak s ním chce ísť len ten druhý prípadne starí rodičia čo potom? asi sa to trochu predraží 250 za pas na 2 roky + xSK za zapísanie do pasu rodiča :grinning:
24. apr 2008 o 22:05  • Odpovedz
a nemoze si ho dat zapisat do pasu aj druhy rodic??? u nas nehrozi ze by s malou isli stary rodicia za hranice takze nam to vyhovuje. nejde mi ani tak o peniaze ako o to ze o dva roky musim ist vybavit znova :unamused:
25. apr 2008 o 08:30  • Odpovedz
ja som bola na policii v stredu zapisali mi obe deti platny pas bude na 10 rokov ale bez toho otlacku prsta, zapisat si ich moze aj manzel ale naco skor budem chodit von ja alebo spolu, v pase musia byt zapisane aj ked sa na hraniciach nekontroluje od 7 rokov musia mat vlastny pas
25. apr 2008 o 08:49  • Odpovedz
vlastny pas musia mat deti od 5 rokov, do 5 rokov musia byt zapisane v pase rodica, samozrejme, ze ich zapisu obom rodicom, aj my to tak mame. akurat, ak rodicia nie su manzelia alebo su rozvedeni, je potrebne na zapisanie rodicovi, ktory dieta nema zverene do vychovy, suhlas druheho rodica
http://www.minv.sk/krpzba/WWW_KRPZ/Ako_si_vybavit/Cestovny_pas.htm
http://www.minv.sk/tlaciva/pasy2005-1.htm#deti
25. apr 2008 o 09:30  • Odpovedz
este som si overovala na policii, v ramci maleho pohranicneho styku /do 50km od hranic/ mozete cestovat s vlastnym dietatom do 5 rokov na OP a original rodneho listu dietata
25. apr 2008 o 09:41  • Odpovedz
aha tak to som si zle zapamatala sorry tie roky :slight_smile:
25. apr 2008 o 10:26  • Odpovedz
avanka • 33tt • Včera o 11:38
Ahojte, nepoculi ste o tom niekto? Vraj dieta do 3 rokov nemusi mat pas ale staci len preukaz poistenca...Lebo pas sa dava tusim az od 2 mesiacov dietatka.....

bianca • 19tt • Včera o 11:42
avanka ja viem za musis mat dieta v pase bud ty alebo manzel,ale mozno sa nieco zmenilo

elise • 1d • Včera o 11:42
avanka my ideme cez leto do čiech a musela som si dať malého zapísať do pasu

avanka • 33tt • Včera o 11:56
No ved prave, nam obom uz pas prepadol a neoplati sa nam davat robit novy, nakolko na dovolenku ideme do Chorvatska a tam nam staci obciansky...
Tak budeme asi tvrdnut doma, kym nevystavia pas malemu

bianca • 19tt • Včera o 11:57
avanka tak to uz mas jedni nie?Ved vams taci jeden pas a je podla mna jedno ci ho budes mat ty alebo maly

bianca • 19tt • Včera o 11:58
inak na hranici ta nikto nebude kontrolovat lebo tam uz nikto nie je

emogeon • 1d • Včera o 12:09
bianca avanka to urcite vie ze na hranici ju kontrolovat nebude nikto, ale v state sa moze stat ze skontroluju tvoju totoznost a musis mat pas dietata alebo zapisanu...
btw my sme boli s malou v cechach len s kartickou

alami • 2d • Včera o 12:20
ja som tiež nad týmto istým rozmýšľala, že ako je to ak by som chcela ísť s detmi do Poľska na nákupy. Pasy nám obom s mužom prepadli prv než sme tam mali zapísané deti . Tak čo poviete, boli ste len tak s OP a kartičkou poistenca???

bianca • 19tt • Včera o 12:22
emogeon mne je to jasne ze to vie a o tej totoznosti mi to je jasne kedze uz roky zijem v CR

zuzla2 • 1d • Včera o 12:24
my sa xystame na jesen do CR a pre istotu mam malu zapisanu v pase...clovek nikdy nevie...

bianca • 19tt • Včera o 12:26
zuzla presne tak.Tu nejde o cudzinecku kontrolu,ale keby sa nedaj Boze nieco stalo,tak v nemocnici by bol velky pruser

pietra • 1d • Včera o 12:38
avanka, myslim, ze pas mozes vybavit aj mladsiemu dietatku ako dvojmesacnemu. ja by som len s kartickou poistenca nesla

bambusko • 3d • Včera o 12:45
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=42558&vGroupOffset=0&vOffset=30

elise • 1d • Včera o 12:48
inak pas je dôležitý ked sa niekam letí lietadlom

elise • 1d • Včera o 12:49
kartička poistenca dieťaťa neslúži ako doklad identifikčný.

elise • 1d • Včera o 13:02
kartička poistenca s ktorou chodíma k lekárovi sa neôže predložiť ani v čechách u lekára je potrebná europska kartička poistenia je plastová a je tam znak eu to hočasu ju vydávajú na požiadanie všetky poisťovne - zdravotné je to teraz už bezplatne

vroni • 1d • Včera o 23:46
Kartička poistenca - aj tá európska - nie je doklad totožnosti. Čiže sa na ňu nedá vycestovať alebo sa ňou preukazovať inde než u lekára. Keď idete do zahraničia na občiansky, dieťa musí mať svoj pas. Keď idete s pasom, dieťa do 5 rokov môže byť spravidla zapísane v pase rodiča alebo mať vlastný Bodka. Výnimky neexistujú a dieťa nemôže vycestovať nikam na kartičku poistenca. Ani do Čiech. Ani keď má dve hodiny (vek)

sue • 1d • Dnes o 00:04
My máme cca dva týždne pas, boli sme v ČR a v Rakúsku. Nik nás nekontroloval, ale istota je guľomet. Najmä ak sa dieťa nepohybuje len s rodičmi, je potrebné, aby malo ozajstný doklad totožnosti...

alififi • 1d • Dnes o 07:49
urcite treba mat dieta v pase, alebo aby malo same pas
nejde len o kontrolu na hranici.
ak vas niekde stopnu policajti, myslim, ze sa budu pytat - koho to dieta je a nejaka karticka ich moc zaujimat nebude

sue • 1d • Dnes o 07:53
Vás už niekedy niekto zastavil, že Koho je to dieťa? my sme s našimi precestovali celú európu a ani raz nieč takétto... ale 250 je fakt mizivá cena, takže to treba dať spraviť ak by náhodou...

otrivinkajanka • 1d • Dnes o 09:04
ahojte no ja tiez chcem ist tento rok do prahy aj s dcerkou a pas uz nemam davno ani moj muz musim sa ist opytat na pasove,ze ako to vlastne je ked sme uz v sengene nie su hranice ci teda potrebujem dieta mat niekde zapisane alebo staci zobrat rodny list ale myslim si,ze tam kde hranice su tak tam to dieta pas mat musi ved uvidim co vybavim na policii
12. máj 2008 o 09:11  • Odpovedz
ja len dodam, ze ANI OMYLOM neprekracujte hranice s dietatom bez pasu, resp. bez zapisania vo vasom pase. (este tak par metrov, ked ste niekde na prechadzke, to ano...)
co ak sa nahodou nieco stane? ako budete v cudzine dokazovat, ze je to vase dieta???
12. máj 2008 o 09:14  • Odpovedz
presne tak ikke - ja by som urcite bez zapisu v pase, alebo s pasom nesla.
sue nahoda je blbec :sunglasses:
12. máj 2008 o 09:55  • Odpovedz
ja sa pridam s mojimi skusenostami teda skusenostami rodiny, byvame v prahe a boli ma navstivit rodicia aj asvokra, cestovali autobusom nasi poobede, svokra v noci a policajti kontrolovali sice nie na hranici ale za nimi nejak ked bola prestavka bud v brne alebo tam v blizkosti...no a svokra isla aj so svagrinou a vnuckou a tej pas nedali robit aj ked som im vravela ze potrebuje ved to vsade pisu ale co sa cudujem ze ju v pohode pustili nerobili ziadne problemy, asi to zavisi aj na tom na akych policajtov clovek natraf :sweat_smile: i
12. máj 2008 o 10:58  • Odpovedz
martina, to "mali stastie", na druhej strane treba vidiet aj to, ze kazdu chvilu ceska policia patra po detoch unesenych do cudziny vlastnymi rodicmi - tu australia, tam syria ci libya... a na slovensku na tom asi o moc lepsie nebudeme :pensive:
12. máj 2008 o 12:23  • Odpovedz
ikke normalne som si v duchu priala aby ich nepustili :grinning: lebo svokru nemusim :angry: ja osobne by som to neriskovala, aj ked to vizera tak ze s malym pojdeme domov prvy krat na vianoce a kedze sme slovaci tak mu tu v cechach nemozem dat robit cesky, cize na sr na rodny list,dam si spravit pas a potom naspat
12. máj 2008 o 15:35  • Odpovedz
Ahojte Bambuľky. Vie mi prosím niekto poradiť, čo spraviť, teda aký doklad použiť, keď chcú moji rodičia zobrať vnúčika do Zoo Lešná - Čechy? Ani jeden z rodičov nejde a neviem, kde a ako budú totožnosť dieťaťa dokazovať starí rodičia. Dík
14. máj 2008 o 23:14  • Odpovedz
mala musi mat svoj pas
15. máj 2008 o 08:47  • Odpovedz
ano pas urcite
15. máj 2008 o 11:36  • Odpovedz
nechcem zakladat novu temu,aj ked sa jedna o moju dceru,este mame 400sk kolky,tak chcem vyuzit este do konca roka na pas pre dceru.
proboem

dcera je prihlasena v druhom obvode - biskupice....byvame v piatom-petrzalka-tu nam/jej/ v lete odmietli vydat pas,ze je prihlasena v dvojke,ale co ked sa dotrepem tam, opytaju sa na adresu a co potom? uz nestiham pobehat tri dalsie urady pre zmenu prihlasenia.

vyzna sa v tom niekto,???dakujem.
12. dec 2008 o 09:42  • Odpovedz
...no tak keď už je oprášená táto téma - v máji či apríli som dala malému spraviť vlastný pas, včera som ho vytiahla a len som kukala na fotku - že čo je to za dieťa...ak by ma zastavili policajti, môžem mať vaute hocijaké dieťa, pretože na tej fotke sa malý vôbec nepodobá už na seba a to je ten pas platný ešte 1,5 roka... neviem načo je taký doklad s fotkou...keď sa dieťa za dvaroky tak zmení, že ho tam nieje poznať...
12. dec 2008 o 12:16  • Odpovedz
ja som pasy davala detom od troch rokov,a aj teraz ked mas pas mozes mat dieta do troch rokov tam.moji ich mali koly tomu ze sestra s nimi cestovala von-milan ma uz obciansky,michal na rok a marekovi spravime pas na leto
12. dec 2008 o 12:18  • Odpovedz
To je fakt co pise sue...sesternica dala malemu spravit pas kvoli dovolenke v Chorvatsku {tam musi mat dieta pas, nestaci zapis v pase rodica} a maly sa teraz absolutne nepodoba s foto co mal vtedy a to preslo len par mesiacov.
Mi cestujeme s malym vo februari do Anglicka a dam si ho len zapisat do pasu spolu s manzelom, i ked podstatne velky financny rozdiel tam nie je - zapis je 100 korun a pas je 250 pre dieta.
14. dec 2008 o 12:20  • Odpovedz
bibula:
Kde požiadať o vydanie cestovného pasu?
Cestovný pas vydáva občanovi okresné riaditeľstvo Policajného zboru príslušné podľa miesta trvalého alebo prechodného pobytu občana alebo miesta, kde si občan podá žiadosť o vydanie cestovného pasu (ďalej len "príslušný útvar").
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=148

inak je to paragraf 8, zakon 647/2007
takze by ho mali vydat vlastne kdekolvek, kde si on poziadas... ale tam, kde mas trvaly pobyt (resp. tvoje dieta, clovek, o koho pas ide) to mas s istotou
14. dec 2008 o 12:24  • Odpovedz
Mam otazku: dcere som dala urobit vlastny pas. Ale kvoli vizam by bolo vyhodnejsie keby som ju mala zapisanu v mojom pase. Moze teda mat svoj pas a sucasne byt zapisana v mojom?
30. dec 2008 o 16:57  • Odpovedz
ako je to teraz ked chcem ist s malou do Madarska? Potrebuje pas? Ved sme predsa vsetci v Europskej unii... hm ???
30. dec 2008 o 19:29  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.