• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Musím mať zapísané dieťa v pase po 21.12.2007?

(zamknutá)
19. mája 2009 
Nikto nevie? :cry: :cry:
31. dec 2008 o 12:13  • Odpovedz
slaviq neviem, ale na pasovom by ti mali vediet povedat

ingulka bud ju budes mat zapisanu v tvojom (manzelovom) pase alebo jej das spravit vlastny pas - to ze sme v schengene, neznamena, ze mozes vycestovat bez dokladov - tebe staci obciansky, ale kedze deticky op nemaju, potrebuju bud vlastny pas alebo zapis v pase rodica
31. dec 2008 o 17:02  • Odpovedz
ingula nie nepotrebuješ :wink: my jazdime do čiech pravidelne a bez pasu.
ale neviete ako je to s občiankou,manželovi plati do 1.2.2009 ale teraz sa stahujeme do čiech a kvoli tomu jazdit na slovensko sa mu neoplati,myslite že mu ju vymenia o mesiac skor?a hlavne bez poplatku?
31. dec 2008 o 17:51  • Odpovedz
womenne urcite mu ju vymenia :wink:
31. dec 2008 o 18:54  • Odpovedz
peta1510 • Včera o 22:21
Maminky,nemate skusenosti,ako to je s cestovanim po EU s 15mes.dietatom,ked ja mam pas prepadnuty,platil by mi obciansky,ale co dieta?Poradte.
Dakujem

perelandra • 1d • Včera o 22:27
ahoj. dieta by malo mat vlastny pas ak s nim chces cestovat alebo ho moze mat zapisane v pase jeden z rodicov (tusim do 5 rokov dietata, potom uz musi mat svoj pas). vlastny pas by bol asi vhodnejsi, kedze tvoj pas je neplatny. neviem ake su ceny teraz ale ked som ja davala pas pre malu, to bolo v sept. 2007, tak to stalo tusim 250sk. je platny na 5rokov. zapisanie do pasu stalo asi 150sk.

peta1510 • Včera o 22:31
Dakujem

peta1510 • Včera o 22:42
Este- co k tomu treba?Kolky?Fotky?A kolko to trva,kym ho vystavia,mesiac?

perelandra • 1d • Včera o 23:12
Fotky netreba,fotia digitalne priamo na policii. Urcite potrebujes kolok. Ale aky to netusim, ale to by ti mali povedat na informaciach na policii. ja som to tam priamo aj kupovala. a trvalo to mesiac, ale mozno sa to da aj urychlit ale urcite za priplatok.

bambusko • 3d • Včera o 23:16
plati len 2 roky pri detoch do 2 rokov

perelandra • 1d • Včera o 23:22
a zabudla som to najdolezitejsie. budes potrebovat rodny list dietata a svoj obciansky preukaz. musia si nejako overit, ze to dieta je tvoje

perelandra • 1d • Včera o 23:26
prave som si to bola overit. mojej malej plati pas 5 rokov a davala som jej ho robit ked mala 3 mesiace. ibaze by to medzicasom zmenili. sice asi sa budu na nu dost cudne pozerat na pasovom, ked ma fotku ako trojmesacne babo a usmievat sa na nich bude uz ako 5rocna slecna . ale ked si dobre spominam, ta pani na policii mi hovorila ze asi si prideme pas vymenit skor ako po piatich rokov, pretoze sa deti rychlo menia, a najma ked su tam odfotene ako uplne malinkati drobci

bambusko • 3d • Včera o 23:30
perel, to je divne my sme vybavovali malemu v juli 2008, mal pol roka. pokial viem, plati stale toto
http://www.vasaeuropa.sk/index.php?i=2395

perelandra • 1d • Včera o 23:43
tak to je vazne divne. pozerala som aj na stranke min. vnutra, a je to vazne len na dva roky.... tak bud to mame na 5rokov omylom alebo to predtym tak bolo... no uvidime... zatial sme ziadne problemy nemali, a to cestujeme pomerne casto. ved pas bude platny, lebo je tam uvedeny datum, len ta foto bude taka vselijaka ale zase na druhej strane, ak deti do 5 rokov mozu byt len zapisane v pase rodicov, kde vlastne nie je ziadna ich fotka, tak by ani pas na 5 rokov aj pre male deti nemal byt problemom

perelandra • 1d • Včera o 23:47
uz som to nasla. bola zmena zakona 15. 1. 2008
inak tu su vsetky potrebne info http://www.minv.sk/?dolezite-informacie

lindda • 1d • Včera o 23:49
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=26030&vOffset=0&vGroupOffset=80&vGotoLast=1#end

bellablonde • 1d • Dnes o 01:23
v marci ideme na lyzovacku do talianska, my s mangelom pasy nemame (ratame s tym, ze OP stacia mat so sebou+rodny list maleho), drobec tiez nema pas.
Mylim sa, ak uvazujem, ze cestujeme v ramci schengenskeho priestoru a tak pasy mat nemusime?

vroni • 1d • Dnes o 09:56
Bellablonde, mylis sa. Vy sice pasy mat nemusite, lebo obciansky je tiez doklad totoznosti, ale vase dieta mat pas musi!!!! Rodny list je zdrap papiera a nie doklad totoznosti, mozes sa nim tak maximalne ovievat a nie vycestovat za hranice. Sa divim, za este nikto neskusal vycestovat na kartu poistenca Je pravda, ze v ramci Schengenu nemusis mat pas, ale musis mat doklad totoznosti (cize obciansky), nie rodny list, nie preukaz poistenca, nie vodicak, nie dennicek starej mamy. Ked tvoje dieta nic take nema, musi mat vlastny pas!

elise • 1d • Dnes o 10:09
rodný list by som so sebou na cestu nikdy nebrala ja mám pas a malého mi za 100 sk zapísali na 2 roky do pasu. dieťa musí byť zapísané v pase alebo mať svoj vlastný doklad totožnosti a to nieje kartička poistenca ani medzinárodná (medzinárodná kartička poistenca by mala byť určite na cestu do zahraničia) ale rozhodne by som necestovala s rodným listom

olinka6226 • 1d • Dnes o 11:09
petra aj samkov pas plati 5 rokov davali sme ho robit v roku 2007 v juli ked mal 2 mesiace
24. jan 2009 o 13:23  • Odpovedz
mariann5 • Dnes o 09:17
ahojte, chcem sa spytat ci pri vybavovani pasu pre dieta do 5 rokov treba podpis oboch rodicov. som v zahranici a moja matka so synom chcu prist za mnou na dovolenku a manzelka musi vybavit pas. a vraj treba podpis oboch rodicov, je to pravda alebo jej ho musia vydat ak o to ziada iba sama?dik za info

roasha • 1d • Dnes o 09:31
netreba podpis oboch rodicov,staci len podpis jedneho rodica.
potrebuje len rodny list.prvacik,uz sa podpisuje sam,-pokial sa vie

roasha • 1d • Dnes o 12:56
http://www.cernak.sk/2007/04/12/desat-najcastejsich-otazok-pri-vybavovani-cestovnych-pasov/
11. mar 2009 o 14:39  • Odpovedz
Marek ide 4.júla do tábora do Moravského krasu a 30. augusta má 15.Neviete či sa dá urobiť občiansky o 2 mesiace skôr,alebo musíme na 2 mesiace robiť pas?
11. mar 2009 o 16:48  • Odpovedz
claudinka • 1d • 15. nov 2008 o 17:39
Rada by som sa poradila, keďže mám malinké bábätko a rada by som s ním niekedy išla napríklad cez týždeň nakúpiť do Rakúska, keďže tam je to omnoho lacnejšie..
ibaže nemám pas.. myslíte, že by bol nejaký problém v zahraničí, keby ma stopli policajti, aj keď sme už v EÚ a stačí mi platný OP? Nestačí rodný list dieťaťa, treba ho mať zapísaného v pase?
ak je tu náhodou už podobná téma, dopredu sa ospravedlňujem, nevidela som ju..

anesim • 1d • 15. nov 2008 o 20:01
Tebe stačí OP, ale malý nemôže ísť bez dokladu mimo územia SR. Takže buď si dať spraviť pas a malého zapísať, alebo malému dať spraviť pas

olinka6226 • 1d • 15. nov 2008 o 22:45
ja som dala malemu urobit pas ked mal 2 mesiace... pas je na 5 rokov (co nechapem,kedze za 5 rokov bude vyzerat uplne inak ako na tej foto) a stal 200sk.

claudinka • 1d • 16. nov 2008 o 09:44
olinka naozaj je taky lacny??? tak to som netusila..

claudinka • 1d • 16. nov 2008 o 09:47
ahaaa akurat som to nasla na jednej stranke:
Cestovný doklad dieťaťa do piatich rokov, vydaný do 30 dní, stojí 250 Sk, do dvoch pracovných dní 1 000 Sk. Pas sa vydáva s platnosťou na dva roky.
to je clanok z januara 2008

olinka6226 • 1d • 16. nov 2008 o 11:48
ja som ho robila v 2007. cize u mna platilo vyssie uvedene. Vtedy som zvazovala ci si dam urobit sama novy pas (kedze vydajom som zmenila meno a vtedy treba robit novy pas) za 1000sk + 100sk dopisanie maleho, alebo dam 200sk za maleho pas a moze ist niekam napr aj s babickou. a kedze sme sa nechystali nikam mimo eu, tak som dala spravit pas len malemu.

claudinka • 1d • 16. nov 2008 o 12:24
to je super napad.. presne si to vystihla, mne tiez netreba mat pas, tak som rada, ze sa to aj takto da.. a kolko im asi trva vydanie toho pasu?

olinka6226 • 1d • 16. nov 2008 o 13:42
u nas to boli tusim 2 tyzdne a prisla mi sms ze je hotovy a mozem si pon prist. oficialne je lehota 30 dni cize zalezi od toho aky tam aktualne maju natresk

claudinka • 1d • 16. nov 2008 o 22:12
olinka super, dakujem velmi pekne za radu :wink: tento tyzden to vybehnem vybavit :wink:
11. mar 2009 o 20:18  • Odpovedz
mesje • Včera o 23:06
roasha: presunut do paragrafov,je tam tema"detsky pas"
Zmaž Chcem sa spytat na vase skusenosti, ze co je lepsie - mat mimino zapisane vo vlastnom pase, alebo vystavit mu samostatny pas. Ide o to, aky je v tom prakticky rozdiel - napr pri ziskavani viz (ci napr su potrebne ked ma vlastny pas, a netreba ich ked je len zapisany u rodica) atd...

roasha • 1d • Dnes o 13:00
mesje,je lepsie ked ma dietatko vlastny pas,lebo su krajiny/napr.Bulharsko/,ze netoleruju zapisanie dietata v pase rodicov.

erikasadek • 2d • Dnes o 15:37
roasha suhlas a mimo europy taktiez, treba pas problem j ev tom ze nasa legislativa nedava moznost dat foku , dietata pri zapisani adietata do pasa ako v inych krajinach.. a tak , ako dokazes ze je to tvoje dieta?
takze najlepsie zapis do pasu, ak by nieco, a mat vlastny pas dietata... :wink:

prasiatko30 • Dnes o 15:41 -
ja si tiez myslim ze je lepsie ked ma dieta vlastny pas, moja mala ho ma od asi 3m a cestujem bez hlavybolenia ci mi ho niekde uznaju alebo nie - je to platny cestovny doklad na celom svete :slight_smile:

ella1 • 1d • Dnes o 16:38
nad 5 rokov musia mať deti vlastný pas
ked má menej nemusí, ale môže byť, že v niektorých krajinách to neuznajú.

erikasadek • 2d • Dnes o 18:24
ella dam ti list krajin.... :wink:
11. mar 2009 o 20:20  • Odpovedz
Prosím vas,čo pri ceste do Chorvátska?Syn má 4 mam ho zapísaného v pase.Neviete či to Chorvati uznaju alebo budú žiadať aj jeho pas? Keď nie sú v EU,vďaka
19. máj 2009 o 11:16  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.