• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nárok učiteľa s vysokou školou na vyššiu platobnú triedu

(zamknutá)
6. marca 2009 
ahojky, chcem sa opýtať. moja sestra je učiteľka v mš. minulý rok spromovala na vš. v škôlke robí už 10ty rok. tento mesiac úspešne vykonala kvalifikačnú skúšku a mala by mať nárok na vyššiu triedu a s tým spojený vyšší plat. riaditeľka jej však robí problémy a nechce jej toto uznať. chcem sa opýtať, má na to nárok zo zákona? musí jej to riaditeľka povoliť? viete mi napísať číslo zákona alebo vyhlášky, ktoré o tomto hovorí? :sweat_smile: ďakujem
5. mar 2009 o 17:44  • Odpovedz
presné zákony ti napísať neviem, ale vraj ak na to miesto nie je požadovaná vysoká škola, tak sa v podstate neberie do úvahy...je to vlastná iniciatíva tvojej sestry, že si urobila VŠ....lebo v podstate na učenie v MŠ zatiaľ stačí stredná pedagogická. Moju dcérku učí učiteľka, ktorá má VŠ, ale odbor 1.-4. ročník a v podstate je ako nekvalifikovaná učiteľka, musí si dorábať školu - myslím, že to je nejaké dvojročné nadstavbové štúdium
5. mar 2009 o 19:00  • Odpovedz
Možno nájdete niečo v týchto vyhláškach, ja ich mám uložené zo stránky www.zbierka.sk, treba si do vyhľadávača dať to číslo predpisu:

374
V Y H L Á Š K A
Ministerstva školstva Slovenskej republiky
z 12. augusta 2005,
ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky
č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov
v znení neskorších predpisov

41
V Y H L Á Š K A
Ministerstva školstva Slovenskej republiky
z 26. januára 1996
o odbornej a pedagogickej spôsobilosti
pedagogických pracovníkov

131
ZÁKON
zo 16. marca 2005,
ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov
pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
v znení neskorších predpisov a o doplnení zákona č. 311/2001 Z. z.
Zákonník práce v znení neskorších predpisov
5. mar 2009 o 19:10  • Odpovedz
autor
ďakujem. segra šla do vyššej triedy, keď skončila vš. ale teraz si robila 1. kvalifiakčnú skúšku a to jej už riaditeľka nechce uznať. tak pátram, či na to má právo neuznať alebo nemá právo a musí jej to uznať. :unamused:
6. mar 2009 o 12:17  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.