• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Naša zlá skúsenostť s dojčenským oddelením na Kramároch

(zamknutá)
2. júla 2008 
mili rodicia,

dovolujem si vam napisat moju skusenost s nemocnicou kramare. minuly tyzden sa nam stala nemila vec, jedna z nasich dvojiciek mala vysoku teplotu, krv v moci a vysoke crp /hodnota zapalu z krvi/ a nasa obvodna lekarka nas poslala, ako surny pripad do nemocnice na bratislavske kramare, kam patrime podla bydliska, kedze byvame v dubravke. s manzelom sme sa zlakli a na kramare bez zvazenia bezali aj s malou, kedze sme sa bali, co s nou bude. a tu sa zacali nase skusenosti a rozhodla som sa napisat vam to verejne, kedze mi prisli ip s prosbou, ze ako to tam chodi... prisli sme v podvecernych hodinach a sluzbu mala pani doktorka, ktora sa tvarila strasne otravene a pytala sa nas, aku ma mala stolicu. kedze ju mala redsiu ako obycajne, vyletelo zo mna, ze ma hnacku a spravila mi prednasku co je kasovita stolica a co hnacka a zakoncila to slovami "laskavo nehovorte, ze ma hnacku". ako cerstvi a vyplaseni prvorodicia sme naozaj "ocenili" jej pristup :angry: potom sme putovali na oddelenie, kde mala sluzbu a dostala nas na starost pani doktorka, ktora je hotovy anjel :dizzy_face: mila, prijemna, ochotna, s neskutocnym pristupom k detickam, som jej velmi vdacna za vsetko :slight_smile: nasla si cas vzdy vsetko podrobne vysvetlit, ak bolo treba aj zopakovat a pytala som sa jej aj na veci, ktore vobec nesuviseli s diagnozou malej a tiez mi vsetko vysvetlila a ukludnila ma :slight_smile: musim ale povedat, ze toto bola jedina svetla stranka na kramaroch. pristup sestriciek... malej zacala pretekat kanila z infuzie do ktorej dostavala antibiotika a uz bol cas na dalsiu davku a setricka mi povedala, ze jej to pride spravit. cas prisiel aj odisel, davka liekov mala byt uz dokvapkana a setricka nikde, tak som isla za nou, ze ci pride a pytala som sa slusne a kludne a odpovedou mi bolo odvrknutie "teraz nemam cas, riesim to". tak som len v nemom uzase isla na izbu a zamyslala sa nad tym, preco nam lekari vravia, ze treba dodrziavat cas uzivania liekov. po 10 minutach prisla a dala vec na poriadok, ale ze by sa osptravedlnila ju vobec nenapadlo. velky problem sme mali s mliekom a na to chcem zvlast upozornit !!! mala pije sunar 4 plus, doma ho zarabam niekolkokrat denne a dvojmo a viem presne, aku ma farbu, hustotu a chut. na kramaroch je zakazane robit detom prinesene mliecko, mliecna kuchyna nosi detom presne podla toho, ake mlieko rodic nahlasi, ale nas sunar nevyzeral vobec ako sunar. hustota, farba a chut zodpovedali krabicovemu mlieku a mala to vobec nechcela pit. ohradila som sa proti tomu a odpovedou mi bolo, ze ho specialne pasterizuju, aby dlhsie vydrzalo. nezdalo sa nam to s manzelom, tak sme napisali mail priamo firme Hero, co je dodavatel sunaru a dostali sme odpoved, ze sunar v ziadnom pripade nesmie menit farbu a hustotu. rozpravala som sa aj s inymi maminami a aj ine znacky mlieka mali presne tento isty problem. takze sa obraciame na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, piseme staznosti na nemocnicu a ziadame presetrenie. dalsia vec je, ze mliecna kuchyna ma svoj harmonogram, kedy mliecko nosi a ked ma vase dietatko iny cas papania, mate proste smolu alebo si to vydupete ako ja s tym, ze snad nechcu, aby som 7 mesacnemu dietatu vysvetlovala, ze musi hodinu a pol vydrzat. dalej, na izbe sme mali neskutocne teplo, az take, ze aj ked som vypila 3 litre vody, bolo mi na omdletie. v kazdej izbe je klimatizacia a ked som si pytala od setricky ovladac k nej, tak sa na mna osopila, ze ci aj doma mame klimu a ovladac som nedostala. od vcera je s rovnakou diagnozou v nemocnici druha dvojicka, je v nemocnici na antolskej a tam taketo problemy zatial nie su. takze co sa tyka mojej skusenosti, nemocnicu kramare v ziadnom pripade n e o d p o r u c a m !!!
29. jún 2008 o 19:18  • Odpovedz
mixka, v prvom rade mi je veľmi ľúto, že máš choré dvojčence, pre každú maminku je to hrozný pocit...
ja som tiež bola so Simi na Kramároch, nedávno "len" na pohotovsti a predtým sme ležali na 2. detskej klinike a veru, tam sme takéto problémy nemali. simi dostávala "origoš" sunár, v čase, ktorý som si povedala, koľko som povedala. Sestričky boli ochotné, milé a lekárky tiež...
mrzí ma, že ste takto pochodili a prajem skoré uzdravenie
29. jún 2008 o 19:23  • Odpovedz
mixka: a to ste si potom mohli vybrat, ze s LAurou pojde manzel nie na kramare ale na antolsku?
A ako je to s tym pobytom otca v nemocnici? nerobili problemy?
30. jún 2008 o 00:17  •  3 deti  • Odpovedz
autor
eni, je slobodna volba lekara a najprv sme zavolali a spytali sa a normalne nam povedali, nech prideme a su tam. preco by mal byt problem, ze je s dietatom v nemocnici otec ??? vsak aj on je rodic :slight_smile:
30. jún 2008 o 07:27  • Odpovedz
Mixka, my sme boli nedávno tiež na kramároch, ale mám dobré skúsenosti, super lekárka aj sestričky. Mrzí ma, že si mala takúto skúsenosť, verím že je to dosť aj o náhode. Zároveň som aj rada, že to riešiš aj sťažnosťou. Také niečo treba dať do poriadku a nenechať len tak. Držím palce.
30. jún 2008 o 07:56  • Odpovedz
mixka neviem, niekde som zaregistrovala, ze bol problem, ked chcel ostat v nemocnici s dietatom otec, tusim niekde na babatku.sk
1. júl 2008 o 22:04  •  3 deti  • Odpovedz
autor
eni, vcera som za nimi bola a su tam 4 oteckovia sami s detickami. pytala som sa aj setricky, ci im to nevadi, ze tam nie som ja s malou a sa smiala ze vobec nie, ze nas ocko je sikovny :wink: takze problem s tym urcite nie je :slight_smile:
2. júl 2008 o 07:46  • Odpovedz
ja som bola so synom na patologickych novorodencoch pred dvomi rokmi-tam oteckom skoro vobec neumoznovali vidiet deti,len cez dvere-ak je dieta v inkubatore tak mali smolu :frowning2: ,dokonca som zazila nemili vystup ked chcel otecko zostat na izbe s mamickou-boli z vychodu a az po strasnych vystupoch mu to bolo umoznene.
Inak na lekarky som si nemohla stazovat,no sestricky a sanitarky horor! :frowning2:
2. júl 2008 o 07:53  • Odpovedz
ahojte mixka s kramarmi mas uplnu pravdu je to tam otrasne!!!!moja kamaratka ma postihnuteho synceka s ktorym od narodenia beha po nemocniciach jej maly bol stale na antolskej nevedela si vynachvalit detske na antolskej teraz jej maleho operovali na kramaroch a bola z toho na nervy aky pristup tam maju co sa tyka deti a rodicov svoju dceru by som tam nedala ani zaockovat nieto este aby sa mi tam o nu starali,alebo operovali :angry:
2. júl 2008 o 08:02  • Odpovedz
autor
no ja na antolsku nemozem povedat jedno zle slovo :slight_smile: ked som prvy den volala manzelovi, ze ako to tam zvlada a ake su tam podmienky, tak mi povedal, ze uuuplny veget, je s malou sam na izbe, ma 3x denne jedlo, izbu s balkonom a vyhlad na jazero, ze by tam aj mesiac ostal vegetit :grinning:
2. júl 2008 o 08:06  • Odpovedz
no vidis este,ze to takto u vas dopadlo antolska je super co sa tyka detsheho odelenia ja som na antolskej rodila,ale uz nikdy viac nemam na to dobre spomienky
2. júl 2008 o 09:16  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.