• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nástup do novej práce a rodičovský príspevok

(zamknutá)
29. mája 2009 
Prosim obraciam sa s prosbou.MOmentalne som na RD od februara 2008.V auguste2009 mam podpisat zmluvu do novej prace do ktore j nastupujem od septembra.Co vsetko mam vybavit?Musim najskor podat vypoved vo svojej povodnej praci?

Co sa tyka RP mala by som ho poberat este do augusta 2010.Bude mi vyplacana plna suma alebo len ciastka podla toho noveho zakona z januara 2009 alebo to sa ma este netyka?.Mala bude v opatere babky.
A kedy to mam ist nahlasit do soc.POistovne este pred podpisom zmluvy alebo az po nej.Dakujem Dufam ze som to napisala aspon trosku zrozumitelne.
28. máj 2009 o 21:13  • Odpovedz
adka,
nárok na rodič.príspevok budeš mať až do 3-och rokov dieťaťa (ak zase nezmenia nejako zákon dovtedy) ak sa o dieťa bude starať babka a nepojde do štátom dotovanej škôlky. Platí na teba prechodné ustanovenie.

Do soc.poistovne si musíš dať odhlášku do 8dní od nástupu do práce (je jedno, kedy podpíšeš novú zmluvu) t.j. odkedy je platná prac.zmluva.

Ak nie je výkon tvojej činnosti v novej práci zhodný s predmetom činnosti pôvodného zamestnávatela, tak môžeš prac.pomer skončiť aj neskôr, napr. až po ukončení skúšobnej doby v novom zamestnaní (aby si nakoniec neskončila uplne bez práce. Pozri si presné znenie toho v § 83 Zákonníka práce.
28. máj 2009 o 21:58  • Odpovedz
autor
gapa dakujem za odpoved pomohlo mi to.Pekny den prajem.
29. máj 2009 o 07:37  • Odpovedz
29. máj 2009 o 21:21  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.