• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nástup na materskú dovolenku po 1.8.2009

(zamknutá)
14. septembra 2009 
Ahojte neviete mi niektorá poradiť?

na materskú som nastúpila 24.8.2009. Papier od doktora som odovzdala môjhu zamestnávatelovi, ktorý ma nahlásil do SP.

donedávna som si myslela, že mi 6 mesiacov bude platiť zamestnávateľ a to 55% toho čo vypočíta z ročného hrubého príjmu. No ževraj je to od augusta inač, od začiatku celé platí SP.
Neviete, či i ja sa musím nahlásiť do SP alebo stačí ak ma nahlásil zamestnávateľ?

Má mi sociálka niečo poslať?
9. sep 2009 o 17:06  • Odpovedz
od augusta nie je žiadna zmena. Materské vypláca už veeeelmi dlho soc.poisťovna. Len myslím v čechách je takáto zmena, nie na Slovensku.

ale ak si v II.piliery, tak treba potom poslať jeden papier a tiež po ukončení poberania materského (ak budeš pobarať materské a tvoj PP bude trvať )!!! Inak nebudeš dôchodkovo poistená počas čerpania rodič.dovolenky.
9. sep 2009 o 20:09  • Odpovedz
ahoj mtrnovska, ja som bola v soc.poisťovni dnes, tiež som dala žiadosť o materské zamestnávateľovi, povedali že to doručia do SP a nič, dnes som tam musela vypísať nejakú žiadosť o poberanie materskej ... a oni mi teraz pošlú domov rozhodnutie o priznaní ... a je to tak ako hovorí gapa, celú materskú vypláca SP , len treba po narodení dieťaťa doniesť rodný list
14. sep 2009 o 14:15  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.