• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nočné služby a rodičovská dovolenka

(zamknutá)
23. septembra 2009 
Ahojte, vie niekto poradit? Od jula 2009 som na rodicovskej dovolenke, pred materskou som pracovala ako lekárka v státnom zariadení, pricom v zmluve o pracovnom pomere som mala len uväzok 0,05 a nocne sluzby boli riesene dohodou o vykonavani pohotovosti a prace nadcas. Od novembra by som sa chcela vratit do prace na nocne sluzby, s dietatom by bol zatial manzel, ktory ma flexibilne zamestnanie. Prisla by som o rodicovsky prispevok?
22. sep 2009 o 13:16  • Odpovedz
Castanea toto som ti nasla: Rodičovi, vykonávajúcemu zárobkovú činnosť, sa vypláca rodičovský príspevok vo výške 1 300 .- Sk mesačne, ak zabezpečil individuálnu starostlivosť o svoje dieťa inou fyzickou osobou a neumiestnil ho v jasliach alebo v materskej škole.No a zas som nasla ze mozes poziadat o prispevok na strostlivost do vysky 25% RP,alebo vo vyske skutocnych nakladov na dieta ale len do vysky RP.Nie som na to expert na to tu je gapa ale hadam je to dobre lebo ty si nastupila na rodicovsku dovolenku uz po novom.
22. sep 2009 o 17:37  • Odpovedz
autor
:slight_smile: A este otazka, ak by som teoreticky nastupila na tie nocne sluzby trebars formou dohody, musim si platit odvody?
22. sep 2009 o 21:30  • Odpovedz
ak ti stále trvá prac.pomer, len v nom čerpeš RD a pracuješ len na dohodu o prac.činnosti, tak to sa za zárobkovú činnosť nepovažuje.
Ak sa počas tvojej práce na dohodu stará o dieťa napr. manžel, alebo iná fyzic.osoba nie na živnosť, tak máš nárok na RP.

Odvody z dohody, ak ti trvá PP a u toho istého zamestnávatela máš dohodu, platiť vraj nemusíš. Osobne sa v zdr.poistení nevyznám, no teraz som to čítala na porade. No príp. si napíš dotaz na svoju ZP. Uved, že ti trvá PP, čerpeš v nom RD ...
22. sep 2009 o 21:35  • Odpovedz
autor
Dakujem za cenne rady... :wink:
23. sep 2009 o 08:45  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.