• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Odchod na materskú počas maródky v ochrannej lehote

(zamknutá)
26. septembra 2009 
Ahojte baby,
zamestnavatel ma prepustil po oznameni tehotenstva, mne v tomto pripade zacala plynut ochranna 6 mesacna lehota, pocas ktorej som PN ( z dovodu rizikoveho tehotenstva). Zamestnavatel mi teda stale vyplaca cast platu. O par tyzdnov uz nastupujem na MD a preto som sa chcela informovat, ako mam postupovat papierovo. Dalej ma zaujima jedna skutocnost. Podla zakona nesplnam podmineku na vyplacanie rodicovskeho prispevku, nakolko som nebola positena dostatocny pocet dni (myslim ze je treba 270, ja mam iba 150. V nejakom prispevku som vsak nasla informaciu, ze do poctu tejto doby sa zahrnuje aj PN pocas ochrannej lehoty a v tomto pripade by som tu podmienku splnila... Ako teda dalej?
26. sep 2009 o 13:52  • Odpovedz
ak nemáš splnenú podmienku aspon 270dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom, tak nebudeš mať nárok na materské z nem.poistenia ale len na rodič.príspevok od mesiaca narodenia dieťaťa.
Od ukončenia PP už ti netrvalo žiadne poistenie v soc.poistovni (nemoc, dôch, poist. v nezam), len zdravotné, lebo si poberala nemocenské. Takže do tých 270dní sa toto obdobie po ukočení PP neráta.

Takže sa nič nevyriešilo s tým PP?
26. sep 2009 o 16:18  • Odpovedz
autor
S tym PP sa to stale riesi, ako som uz spominala zastupuje ma nadacia pre ludske prava, ktora si prave v tychto dnoch vyziadala stanovisko mojho byvaleho zamestnavatela. Potom pripravuje zalobu. Tahalo sa to tak dlho kvoli tomu, ze som najprv musela napisat odvolanie, potom nesuhlas, potom podnet na inspekciu atd...teraz uz sa to konacne pohne.
26. sep 2009 o 19:54  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.