• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Odmietanie ovocia a zeleniny 4 ročným dieťaťom

(zamknutá)
26. septembra 2009 
Hľadám radu od maminiek,ktorých deti odmietali zeleninu a ovocie,ako ste to riešili? Môj 4.r. syn nič z toho ani neochutná,nepomôžu žiadne finty,prehovárania...nechce ani žiadne mäso,ale to mu viem potrošku zamaskovať do zemiakov a ryže,len tie vitamíny ma trápia....pomohlo niečo alebo na to musí "dorásť" a pochopiť,že je to zdravé? Ďakujem za rady.
26. sep 2009 o 20:08  • Odpovedz
Skúšajte, ale ja som nepochodila, teraz má 6 rokov, a z ovocia zje jablko a zo zeleniny mrkvu-surovú. Mäso, ako kedy, ale nieje to sláva. Je tvrdohlavý a nejde to po dobrom ani po zlom, manžel skúšal nasilu, ešte ani neokúsil už ho naťahovalo. Zabudla som, ešte zje papriku, raz za mesiac.
26. sep 2009 o 20:29  • Odpovedz
tak u nás je to takto:starší má rád všetko ovocie a zeleninu okrem varenej mrkvy tu nechce ani vydieť.Mladší to bol kríž.Ten nechcel nič ani ochutnať.Teraz v lete nám pomohla malá lesť.Na dovolenke sme sa jedno rano zobudili,nam nebolo nič len najmenší bol doštípaný od komárov,hovorím mu že to preto,lebo nechce papať ovocie.Kto papa ovocie tak smrdí komarom a toho neštípu.Potom hocikedy prišiel a že daj mi banan na komare,daj mi jablko na komare. :grinning: Sme 2 mesiace po dovče a papá ovocie v pohode,zistil že je chutne a neriešime to viac,keď niekedy povie že nechce,sa opýtam či si pamäta ako ho komare štípali keď to nechcel,ale väčšinou už nie je problém.Treba si niečo na ne vymyslieť až si zvyknú
26. sep 2009 o 20:51  • Odpovedz
janinah,
u nás sa to zlomilo okolo 5. roku, terza okrem banánov a kivi, zje všetko.

macka,
my sme podobne odnaučili malého piť kofolu. V lete sme mu nahovorili, že ak vtom bude pokračovať, začne sa mu olupovať koža. Zabralo. A keď sa spýtal, kedy to prestane. Ak začne papať ovocie.
26. sep 2009 o 23:21  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.