• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Otázky na Asmira Team

(zamknutá)
8. júla 2015 
@traktor Informacie mam z druhej ruky, takze ak to bol omyl, tak sa ospravedlnujem.
12. mar 2012 o 16:53  • Odpovedz
@martinjasen Zrejme povazujes moj pripad za uzavreny, no ja sa tentokrat tak lahko nevzdam a som rozhodnuta "bojovat". Rada by som vedela, preco niekedy admin rovno vymaze fotku z albumu a preco niekedy album stopne kym si uzivatel sam fotku nevymaze. V mojom pripade ste vzdy hned mazali, no ako som sa dozvedela od ostatnych (ktorym mimochodom takyto postup pride rovnako zvlastny ako mne), vacsinou album stopnete. Dakujem.
14. mar 2012 o 06:17  • Odpovedz
@pallacinka Pokojne navrhi ako by si si to predstavovala ty, skusim sa ti k nemu vyjadrit.
Vyzva do boja zvacsa znamena nadavat na vsetko co sa mi nepaci, verim, ze to v tvojom pripade tak nie je.

Fotky, ktore porusuju pravidla sa vymazu v kazdom pripade, ci cez blokovanie albumu, alebo ich admin vymaze rucne. Rucne vymazavanie je pre uzivatelov z mojich skusenosti skor pozitivne, lebo ich album zostava viditelny.
Nevidim nejaky velky problem, aby sme albumy iba blokovali, je to skor na dohode. Ty mas na to pohlad, ze tebe vadia vymazavanie fotiek priamo, inym praveze vadi blokacia albumu. Vzdy sa najde niekto komu to bude vadit. :wink: Najlepsie riesenie je dobre si precitat pravidla fotoblogov a nepridavat tu fotky, ktore tu nepatria. Ale to by asi v mnohych pripadoch bola nuda. :grinning:

Pekny den Ti prajem, Martin
14. mar 2012 o 09:42  • Odpovedz
@martinjasen Moj navrh je uplne jednoduchy: kludne mazte fotky rucne, len ma o tom prosim informujte, kratka IP ze fotka bola zmazana postaci (nemusi byt uvedeny ani dovod). Stale ale nechapem, na zaklade coho to robite raz tak a raz tak, ja patrim do tej skupiny ludi, ktorym viac vyhovuje stopnutie albumu. A prepac, ale nikdy by mi nenapadlo, ze niektoremu adminovi bude vadit fotka porodnice, kedze podla mna ta ma s tehotenstvom aj detmi dost spolocneho. Pravidla poznam velmi dobre a nemam dovod sa vramci nudy zabavat tym, ze ich budem rusit :slight_smile: Pekny den aj Tebe :slight_smile:
14. mar 2012 o 10:44  • Odpovedz
@pallacinka Pri pocte vymazanych fotiek a casovej narocnosti adminovania je oznamovanie o vymazani fotky cez IP pre nas velmi neefektivne, proste by sme nestihali skontrolovat ani to, co sa nam teraz dari. V pripade blokacii albumu je automaticke oznamenie, pri vymazani fotky nie. Tato funkcionalita admina je okrajova a nepodari sa mi presadit, aby aj kvoli tomu sme mali automat.
Musim pocitat s tym, co sa za den da skontrolovat a vyriesit a pri sucasnom pocte adminov sa neda kazda vec osobne riesit. Na vacsinu z takychto poslanych IP by sme dostali reakciu - " a preco?", lebo je normalne, ze kazdy si mysli, ze ta fotku tu patri, inak by ju tu asi skutocne nedaval.

Nemyslim si, zeby sme vymazavali fotky, ktore su v primom kontexte MK.sk, iba tie, z ktorych tento kontex jasne nevyplyva. Co sa tyka tebou spominanej porodnice, neviem aka to bola fotka, mozno to bola budova, mozno interier. Aj ked das do popisky, ze toto je porodnica v ktorej som rodila, uzivatelia si citaju popisky az ked si otvoria detail fotky. Kym to vsak urobia vidia, nejaku budovu, alebo interier, ktory nicim nepripomina tehotenstvo a materstvo. Takto musime hodnotit fotografie my. Z tvojho pohladu sa to zda pochybenie, kedze pre teba je kontext jasny, mozno aj pre tvojich priatelov, rodinu, ktori boli s tebou v tej porodnici. Na tejto stranke mame mesacne 2,5 miliona navstev, myslis si, ze oni chapu kontext spominanej fotografie? Skor nie. Preto odporucam ak chces mat v albume sirsi kontext, zverejni album iba pre priatelov, pre ktorych je jasny.

Bojovat proti tomu, aby admin nemohol vymazat fotku priamo, alebo iba s podmienkou, ze to oznami mi pride iba dokazovanie si niecoho a boj proti autorite. Chapem, ze to mas svoje odovodnenie, vdaka tomu sa my ucime a zlepsujeme. V tomto pripade to skutocne nerobime preto, aby sme niekoho nahnevali, alebo provokovali. Robime to pre to mnozstvo ludi, ktori prichadzaju na MK.sk a aby mali jasno v tom, ze su na stranke o tehotenstve a materstve a tiez takto dokazeme urobit viac za jednotku casu. Ziadny iny umysel z nasej strany tu nie je. Bol by som rad, aby bola zo strany uzivatelov dovera voci nam. Chapem vsak, ze zivot okolo nas uci nieco ine, ze ten kto moze mi z principu zneprijemny zivot. My to vsak takto robit urcite nechceme. Rad by som tu budoval vzajomny respekt a aby sme si zbytocne nekladli polena pod nohy. Verim, ze mi rozumies.
14. mar 2012 o 11:14  • Odpovedz
@martinjasen ahoj, od včera večera mi zmizlo 5 hodnotení, môžeš mi, prosím, vysvetliť, čo sa s nimi stalo? :frowning2: :confounded: ďakujem pekne za odpoveď
15. mar 2012 o 05:45  • Odpovedz
@danielaj dovolim si okopirovat odpoved :wink: *prebehlo preceistenie hodnoteni - hodnotenia od uzivatelov ktory boli blokovany (porusovali pravidla, davali si sami hodnotenia inych nickov, pripadne ich konto bolo zmazane) boli odstranene.*
15. mar 2012 o 06:32  • Odpovedz
ja by som mala pripomienku k téme Som tu nová... Nejako nechápem jej význam. Myslím si že ked sem príde nejaká nová baba (resp. chlap) tak sa sám/a predstaví v téme v ktorej chce diskutovať :confused: nie?
15. mar 2012 o 12:12  • Odpovedz
@nanulik nie kazdy sa vie pohotovo zapojit do diskusie, castokrat tu prisli novi ludia ktori pisali ze nemaju odvahu sa do nejakej rozbehnutej temy "vnucovat", proste toto jebtaky nejaky start pre tych, ktori chcu o sebe len tak napisat, velakrat im pomoze ked ich len niekto obycajne privita, poradi kde najde temy, o ktorych chce diskutovat.. a zase na druhej strane je tu priestor pre starych uzivatelov, ktori sa zvyknu osopit na novych clenov, ze vytvaraju otazku ktora uz davno existuje, casto si uz vopred vsimnu ze je to novy uzivatel a tak mu bez frflania poradia kde sa mozu zapojit.
15. mar 2012 o 13:32  • Odpovedz
@latvia ak prejdem na status "profesionál", stratím prístup ku klasickému bazáru?
15. mar 2012 o 13:52  • Odpovedz
@piacere kopirujem z Martinovho clanku

Bazár / Shopy

Profesionáli nemôžu inzerovať v Bazári, na tento účel im slúži Shop. Shop nie je súčasťou bazáru, dostanete sa do neho z hlavnej stránky (úplne dole), Profesionáli - Shopy, alebo cez odporúčanie v bazári. V Shopoch budete môcť nakupovať aj nový tovar. Ak budete nakupovať v Shopoch nákupy sa vám budú zobrazovať v Moje nákupy, budú grafický označené, tak aby ste mohli ľahko zistiť či nakupujete v bazári, alebo v Shope.
Toto sú tie navýznamnejšie zmeny, ktoré služba Profesionáli pre užívateľov prináša. Ak narázíte na niečo, čo vás zaujíma pýtajte sa v tejto téme: http://www.modrykonik.sk/forum/tema/otazky-k-spusteniu-sluzby-profesionali/ . V nej vám radi odpovieme.
So spustením sa môžu objaviť chyby funkčnosti, za ktoré sa ospravedlňujeme. Oznámte to v spomínanej téme, opravíme to.
15. mar 2012 o 14:33  • Odpovedz
mám otázku.v poslednej dobe sa tu kopia albumy typu - čelenka 3eurá .album amia2011.vo svojom albume predáva čelenky.to je dovolené?a nie je jediná,ktorá toto praktizuje.tento album som už odoslala 3x na skontrolovanie,ale nikto nič nerobí.a jedna mamička jej tam aj napísala,že album neslúži na predaj vecí a ona na to - že tak to nepozeraj.tak akože to je normálne?keď chce predávať,tak nech sa dá k ,,profesionálom,,a tam nech vkladá takéto albumy.

neviem,ale v poslednej dobe to tu ,,upadá,,,čo sa týka albumov.akože nič v zlom.ale každý si tu dáva v poslednej dobe albumy že náš šatník,nextík,veci na jar,veci na leto,učím sa háčkovať,moje háčkovanie...nehnevajte sa,ale je to už toho veľa.ešte to háčkovanie pochopím-niekto si može odtiaľ zobrať nejakú inšpiráciu,ale fotiť si ,,handry,,zo skrine a dať tu potom album,že čo nosí/bude nosiť moje dieťa?je tu toho už strašne veľa.alebo aspoň potom urobiť nejakú osobitnú sekciu ,kde by sa tieto albumy pridávali - napr.moje hobby - albumy,alebo inšpirácie oblečenia pre deti-albumy...niečo také.lebo keď si naozaj chcem pozrieť nejaký album s deťmi,tak to si musím teda riaaaaaadne dlho preklikávať,kým vobec nejaký nájdem.
15. mar 2012 o 20:42  • Odpovedz
@terina25 ono je to ale dost uhol pohladu,radsej si ja pozriem album s obleckom,ktory ma mozno inspiruje-preco nie ako polonahe tehulku v spodnom pradle,kedze podla mna tieto fotky by mali byt v sukromnych albumoch. a teraz niekto iny povie,ze on si radsej ako oblecko pozrie tehulky v spodnom padle,lebo to moze byt pre nho inspiracia..kazdy sme iny,kazdemu sa nam paci nieco ine :wink:
k tym celenkam a podobnym albumom mi napada,ze niekto,kto sa tu tak nevyzna si to tu mohol popliect,kedze medzi fotoblogmi teraz nabiehaju aj fotoblogy z profi shopov a mozno si mysli,ze je to tu dovolene-ale moze to byt aj samozrejme zamer :wink:
15. mar 2012 o 21:06  • Odpovedz
@martinjasen ahoj, neviem, či sa už niekto pýtal, ale nejde mi pridať foto ak sa prihlásim cez mobil, vďaka :wink:
15. mar 2012 o 21:11  • Odpovedz
@estterka tak polonahú tehulku by som si ani ja nepozrela.to by mal byť určite album len pre priateľov a nie verejný.ale tak ,keď sa nehanbí...

k oblečeniu... teraz sú tu samé albumy značky next,h&m,gapa,zara a pod.už je tu tých albumov ohľadom týchto značiek strašne veľa.a v každom jednom je vlastne to isté oblečenie.len akurát,že je tam napísané iná veľkosť..keď si chcem kúpiť nejaké oblečenie alebo hľadať inšpiráciu,tak si kliknem na ich stránku s oblečením a nebudem hľadať inšpiráciu tu.ja keď si chcem kúpiť oblečenie značky f&f,tak idem do tesca a tam sa inšpirujem habadej alebo si kuknem ich stránku,ale nebudem tu dávať albumy na koníka.

to keď už,tak to potom fakt tá polonahá tehulka má viac spoločné s témou tejto stránky ako nejaký next,kde ide len o predaj handier.

k albumu s čelenkami...určite je to zámer.keďže dotyčná osoba ich v albume predáva-je tam aj taký koment.
15. mar 2012 o 21:15  • Odpovedz
@estterka a ešte k albumu Čelenky

pozri sa tuto:

http://www.modrykonik.sk/fotoblog/amia2011/album/celenky-3e/9086112/

k tomuto niet čo dodať...
niekomu zmažú fotku ,lebo si tam dá fotku porodnice-vraj nesúvisí porodnica s témou tejto stránky a tento tu nechajú...no,asi čelenky na hlavu viac súvisia s deťmi :confounded:
15. mar 2012 o 21:18  • Odpovedz
@estterka a podotýkam,že táto osoba tu je registrovaná rok,takže určite vie ako to tu chodí :wink:
15. mar 2012 o 21:19  • Odpovedz
@terina25 ale napriklad,budem hovorit o sebe,nie o inych-v mojom albume pod obleckom a topankami co mame doma si radime-aku velkost,aky je to material,ako to vyzera v reale(nie kazdy vie ist do obchodu,lebo ho nema doma),topanky riesime ake su najlepsie atd..rovnako pod fotkami inych uzivateliek sa ja vypytujem,uz som takto napriklad zistila,ze mikina co som chcela kupit je z nanic materialu-co by som z web stranky nezistila. vsetko ma viacero uhlov pohladu :wink:
15. mar 2012 o 21:23  • Odpovedz
@terina25 ja som sa tej uzivatelky nechcela zastat :confused: len mi napadlo,ze niekoho tie profi albumy vo fotoblogoch mohli zmiatnut :zipper_mouth:
15. mar 2012 o 21:25  • Odpovedz
@estterka o.k.to beriem,ale vieš,keď je tu už napr.xy albumov napr.tej značky next,tak to je už dosť veľa.nie?čo takto potom založiť novú tému napr.Skúsenosti so značkou Next... a tam si možte pridať aj fotky a radiť sa.ale nie každá tu dá svoj album k tej istej značke,kde sú tie isté veci.a takých albumov tu je napr.1500 z 2000.-to som uviedla len príklad.to je tu už potom toho veľa,či nie?
15. mar 2012 o 21:27  • Odpovedz
@estterka no,my dve to nevyriešime.toto by mali riešiť admini :wink: podľa mojho názoru,by sa tu mala urobiť nejaká osobitná sekcia k týmto albumom.a ten kto by mal záujem sa išpirovať či už oblečením alebo nejakým hobby,tak by šiel rovno tam.
15. mar 2012 o 21:30  • Odpovedz
@estterka a aby som zase nebola za tú zlú...ja sama háčkujem a občas nakuknem aj do albumov,čo sa týkajú háčkovania.ale mne samej sa zdá,že je tu toho už príliš veľa.aj tie albumy s nextom som predtým pozrela-pre inšpiráciu.veci sa mi zapáčili,tak som si pozrela next stránku alebo MMB.ale nebudem sem dávať zase nejaké albumy s háčkovaním alebo s oblečením.lebo keď raz o to má niekto záujem,tak to nebude hľadať tu ,ale niekde inde.toť moj názor.
15. mar 2012 o 21:33  • Odpovedz
@martinjasen zdravím - po kliknutí na upozornenie - a keď sa cez toto upozornenie chcem prekliknúť do diskusie na konkrétny príspevok - my vždy vyskočí hlásenie, že daná téma neexistuje - pritom existuje.(viď foto)...skúsila som to pri 3 rôznych témach.

Je to nejaký chyba alebo obmedzenie pre profi?

Rovnako ak si chcem v texte nejakého príspevku kliknúť kurzorom na odkaz - nikam ma to nepresmeruje - ale ak si vyberiem otvoriť odkaz v novom okne - funguje to...je to chyba u mňa alebo u vás?
15. mar 2012 o 21:50  • Odpovedz
@minewka ahoj, ak sú to súkromné témy, tak myslím, že ako profi sa do nich nedostaneš...
15. mar 2012 o 21:52  • Odpovedz
Dobrý deň. Nepáči sa mi, že ako profesionál nemôžem dávať hodnotenia kupujúcim. Ja hodnotenie dostanem, kupujúci ho často čaká tiež, ale ako profesionál takúto možnosť nemám. Vytvorila som si kvôli tomu účet aj na bazare, dala som hodnotenia kupujucim, ale bol mi zablokovany a hodnotenia zmizli. Možno strácam kvôli tomu zákazníkov, lebo to vyzerá, že sa za nákup neviem odvďačiť kladným hodnotením, preto nerozumiem, prečo nemôže dať profesionál hodnotenie. :unamused:
15. mar 2012 o 22:18  • Odpovedz
@beruska.zuzanka nie nie, nie sú to súkromné témy, ja do nich normálne prispejem - diskutérky na mňa zareagujú - mám upozornenie - a keĎ kliknem na upozornenie - vyskočí mi oznam, že daná téma neexistuje a mám skúsiť nájsť inú. A pritom normálne fachčí - len sa tam musím prekliknúť buď cez fórum, alebo cez "kde som písala" - alebo tak nejak sa to volá.
16. mar 2012 o 01:04  • Odpovedz
Hm, vidim ze idem pisat k aktualnej teme.
Ak uzivatel nema pristup do sukromnej temy / albumu a poslem mu priamy link, chybova hlaska je ze "stranka neexistuje". Neda sa to zmenit na nieco v zmysle ze album/tema je sukromna, a uzivatel do nej nema pristup?
16. mar 2012 o 08:34  • Odpovedz
@terina25 uz tam nie su celenky, skoda, chcela som si to pozriet
16. mar 2012 o 08:44  • Odpovedz
@minewka Som na tom rovnako, aj napríklad priamo táto téma, do ktorej píšeme sa mi ukázala v upozorneniach aj v histórii príspevkoch, ale cez odkaz mi ju nejde otvoriť a ukáže tú istú hlášku ako tebe.
16. mar 2012 o 09:26  • Odpovedz
@labutka nie, netýka sa to len súkromných správ - nefunguje mi to ani pri tejto téme napr - neviem sa sem preklinúť cez upozornenia.
16. mar 2012 o 10:16  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.