• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Otázky na Asmira Team

(zamknutá)
8. júla 2015 
@hajanka
zn. hlavolam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. apr 2012 o 13:35  • Odpovedz
@irriss no asi tak :sweat_smile:
... ale je tu tolko spekulantiek, ktore taketo scenare vymyslaju :grinning: len aby sa vynasli, predali a zarobili aj ked nie celkom "ferovou" cestou
27. apr 2012 o 13:38  • Odpovedz
@hajanka
ale "jsou chytre" ..ja bych na to nemela - uz u Tveho prispevku jsem si zamotala hlavu 3x dokolecka..
a "zbytecne" :wink:
27. apr 2012 o 13:41  • Odpovedz
@hajanka to je celkom zaujímavá otázka..myslím si, že ak je to so súhlasom pani "A", ktorá to vyrába a ktorá si fotky objednala - a teda fotky sú vlastníctvom pani "A" - nie fotografa - a táto pani "A" ponúkla fotky pani "B" - nie je na tom nič zlé.

Kopec značiek funguje ako franchisa...alebo proste je jeden výrobca...a viacero predajcov...a predajcova získavajú od výrobcu propagačný materiál.
27. apr 2012 o 13:47  • Odpovedz
@minewka fotka ostava VZDY vlastnikom fotografa, on je jej tvorca a ma na nu plne prava, posuva vsak tieto prava dalej (predava) - bud plne autorske prava, alebo ciastocne (a su tam rozne obmadzenia) a to na pouzitie/prezentovanie tejto fotografie osobe, ktore ktora si ju dala vyhotovit.

Podotykam, ze nejde o nejaku velku znacku a volne dostupny propagacny material (ako Adidas, Next, a pod. kde su fotku volne dostupne na nete - cize autor svoje plne prava na pouzitie predal), takze pochybujem, zeby si mamicka ktora tieto veci vyraba kupila plne autorske prava od fotografa a nasledne dalsia mamcika od nej......
Prava na fotografiu spadaju pod prava fotografa a sluzia iba na osobne ucely, t.zn. ze ich nieje mozne dalej predavat napriklad na nejaku reklamnu cinnost a pod.

V konecnom dosledku mozem napisat mamicke ci dala suhlas na pouzitie tychto fotografii a samozrejme aj fotografke.
27. apr 2012 o 13:55  • Odpovedz
@hajanka Plati, ze kazdy na stranke ma zverejnovat iba fotky, na ktore ma autorske prava. V pripade ak nas autor oslovi, ze su jeho autorske prava porusovane, fotku stiahneme. :wink:
27. apr 2012 o 15:41  • Odpovedz
@martinjasen a ak Vas upozorni niekto iny, nez autor? :slight_smile:
28. apr 2012 o 12:07  • Odpovedz
@martinjasen je hirjak este adminom tejto stranky??? pisala som mu IP a nedostala som ziadnu odpoved.. tyka sa to zmazania neopravneneho hodnotenia + zmazania dnesneho hodnotenia, resp. skor konstatovania tej istej osoby, ktore mi napisala do hodnoteni. Pokial viem, tak jedna osoba = jedno hodnotenie, ci???
28. apr 2012 o 14:11  • Odpovedz
@martinjasen ja by som sa chcela spytat.dala som jednej pani negatko,lebo si ho fakt zaslužila a ma ho zmazane.tak načo sa to piše ,ked aj tak si to kupujuce nenajdu?!ja som myslela že to služi nato,aby to mamičky upozornilo ,že s nou možu bit problemy.je niečo ine,ked ho dostala nepravom.
29. apr 2012 o 20:34  • Odpovedz
@hajanka Ak upozorni niekto iny, nemame ako zistit, je podozrenie je odvovodnene. Autor moze dokazat, ze je to jeho. Najlepsie ak mas podozrenie je upozornit autora, aby nas kontaktoval.
30. apr 2012 o 10:38  • Odpovedz
@katmi Uz som to dnes riesil.
30. apr 2012 o 10:38  • Odpovedz
@monka9999 Takto sa ti neviem vyjadrit, preposli mi link na inzerat a dovod pridania neg. hodnotenia. Prosim do IP.
30. apr 2012 o 10:39  • Odpovedz
@martinjasen ak Vam poslem link na autora fotografie, ani to nepomoze?
Vies... pytam sa preto, lebo asi tazko nejaka zahranicna fotografka bude hladat svoje fotky na slovenskych internetovych strankach... tie maminy tvoria, fotia, predavaju, nemaju cas ako to zistit... takmer vzdy to zistia len tak, ak ich na to niekto upozorni.
Ale ak to inak nejde. Ja jej napisem, spytam sa, ci dala povolenie na pouzitie jej fotiek s dielami inej mamicky. Aky jej mam dat kontakt (kde sa vam moze ozvat)...
30. apr 2012 o 10:42  • Odpovedz
@hajanka Skus sa jej spytat a ak by bol problem, nech nas oslovi.
30. apr 2012 o 10:46  • Odpovedz
Ked chcem nieco predat a davam sem inzeratik, nejdu mi fotky!! stale mi vypisuje chyba neviem preco .. poradte mi.. Dakujem
30. apr 2012 o 21:26  • Odpovedz
@martinjasen ahoj, chcela by som sa opytat ci sa da mij fotoblok "bloknut" len konkretnym osobam? Dakujem
2. máj 2012 o 07:48  • Odpovedz
ahojte, chcela by som sa spytat...uz nejaky cas, asi tyzden, sa nezobrazuje pri mojich prispevkoch moja vizitka, ze cakame babatko...neviete poradit preco? v profile to mam nastavene.
2. máj 2012 o 08:01  • Odpovedz
@lvka neda, jedine ak si svoje albumy das na sukromne, ktore uvidia len ti ludia, ktorych mas v priateloch....ale konkretne osoby blokovat na tvoj fotoblog to zatial nejde
2. máj 2012 o 15:09  • Odpovedz
@zuzkag2 ako mas nastavene sukromie vo fotoblogu? konkretne cast Kto vidí moje osobné informácie vo fotoblogu?
2. máj 2012 o 15:11  • Odpovedz
@zuzkag2
Nemas nastavene v profile, ze to vidia len tvoji priatelia?
Pytala si sa ich ci to vidia oni?

Ty niesi sama sebe priatelka.. tak sa ti to mozno nezobrazje.. :slight_smile:
Eli
2. máj 2012 o 15:16  • Odpovedz
@elinnka ahoj Eli, dakujem, mam to nastavene, len pre priatelov, to ma nenapadlo :cry: truhlik som ja. dakujeeeeeeem
2. máj 2012 o 15:20  • Odpovedz
@latvia no uz mi to aj eli napisala, mala som to sukromne :wink: dakujem za pomoc babulky.
2. máj 2012 o 15:21  • Odpovedz
@zuzkag2
Za malo, rado sa stalo, som rada ze som pomohla aj ked som tu nova..:slight_smile:
Vidim ze aj ty si oktobrovka, o tyzden neskor ako .. :slight_smile:

Eli
2. máj 2012 o 15:28  • Odpovedz
@martinjasen Pochopila som, že Vy ste admin, tak preto Vás oslovujem. Napísala by som Vám aj "do IP", ale vôbec netuším, ako sa to robí :slight_smile: Mám problém s krátkymi správami. Ešte nedávno mi išli zobraziť komentáre pri krátkych správach a teraz to absolútne nič nerobí, keď na to kliknem. A to aj od druhých užívateľov aj pri mojich krátkych správach. Moc aktívna v používaní tu nie som, tak som tu z toho ešte dosť jeleň. Niečo som si omylom prestavila, keď mi to zrazu nejde? Alebo je problém niekde inde? Ďakujem, ak mi poradíte.
4. máj 2012 o 07:38  • Odpovedz
mám návrh .. ked sa už toľko prerába stránka, čo tak doladiť čas poslednej návštevy užívateľa? vznikajú nezrovnalosti, najmä v bazáre, že kedy bola kupujúca naposledy na stránke, ako často sem chodí, prípadne ide leto, dostanú last minute a čo s bazárom? tak aby si každý mohol pozrieť, kedy bol predávajúci naposledy na stránke, presný deň aj čas, nie všeobecne, že po 8smich dňoch vypíše, že minulý týždeň, to je aj pondelok a môže to byť aj streda .. čiže, aby sa kupujúca nehnevala, že poslala peniaze a predávajúca ani zvuk, ani obraz .. pri presnom čase poslednej aktivity na stránke si môžeme domyslieť, že bud sa obohatila, alebo .. aha nebola tu tri dni, možno niečo s dieťaťom .. pretože stav aktívny je veľmi subjektívny
4. máj 2012 o 18:10  • Odpovedz
@lili_mia uuplne suhlasim . :wink:
4. máj 2012 o 18:11  • Odpovedz
@lucka1987 aj ked si myslím, že to bude na makové oné .. predávajúca sa môže ohradiť, že síce bola na stránke, ale začalo jej plakať dieťa a zabudla na to, ja zas nemôžem trvať na tom, že stále ako sa prihlási, tak si má skontrolovať, či odpovedala na všetky IP, či správy v bazáre
4. máj 2012 o 18:13  • Odpovedz
@lili_mia ale neposluzi to len na bazar, ale aj na ine ucely...
4. máj 2012 o 18:16  • Odpovedz
@lucka1987 na špehovanie, ktorá mamička fičí na koníku 24hodín? :grinning: iné ma nenapadá
4. máj 2012 o 18:17  • Odpovedz
@lili_mia :grinning: :grinning: :grinning: no to som zrovna nemyslela.. ale aj to mas pravdu. to ma veru nenapadlo... ja by som to vyuzila skor na to, ze by som videla, ci dotycna kamoska bola na MK fore vobec ... alebo je par dni mimo. ja som tu nadviazala par velmi peknych priatelstiev, takze uz si telefonujeme skypujeme ci sme na FB ci osobne sa stretavame . no v niektorych situaciach by to pomohlo . aj ked mne uz asi nie kedze som s tymi co potrebujem a v uzsom kontakte. ale na zaciatku urcite...
4. máj 2012 o 18:23  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.