• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Otázky na Asmira Team

(zamknutá)
8. júla 2015 
no podla mna to neni v poriadku ze admin ma pristup do vytvoreneho konta a moze za uzivatela pridavat prispevky...
jedine co si viem predstavit ze ma pristup k tomu aby vyresetoval heslo k uzivatelskemu uctu ale prispevky len na upravu v zmysle vymazania a pod ale nie taky ze vie prispievat do fora pod nickom ineho pouzivatela... jednoznacne sa bavime o tom ze nie je zarucena jednoznacna autentifikacia a teda aj doveryhodnosti prispevkov na MK...
ja problem vidim skor pre profesionalov a pod... ze co ak nahodou sme nekomunikovali s tym od koho sme si tovar objednali, a pod.

no ale ved hadam sa vyjadria... a min. sa teda ospravedlnia a vysvetlia ze to bol ojedinely preslap z ich strany a prijali proti opatrenia

proste admin by mal vystupovat pod svojim kontom prip. pod svojou rolou...
11. júl 2012 o 22:31  • Odpovedz
@maznacik007 a ako by opravoval chyby v programe? Ak mal na mysli technik= programátor? :sweat_smile: keĎ jej nefunguje napr. IP, nefunguje xy vecí?

Podľa mňa to bol len omyl, aj technik sa môže pomýliť. A čo by z toho mal, ak by vedome takto prispieval v mene niekoho iného? Každý by sa ohradil :slight_smile:
11. júl 2012 o 22:35  • Odpovedz
@roo zamestnanec banky sa prihlásiť nevie, ale programátor celkom určite sa prihlásiť vie. Ako by to asi vôbec vytvoril, opravil, atď..?

Programátor, či technik, čo to spravuje - sa určite neprihlasuje. A ak by sa čisto teoreticky prihlasoval - čo mu to pomôže, keď chyba nie je na konte jeho - ale na konte nejakého užívateľa? Akože to nejak opraví od seba? :grinning:...to isto nie.

Ospravedlniť by sa mal - ale nie je mamička, čo tu vysedáva pol dňa - a zrejme si svoj omyl ani nevšimol. :slight_smile: ale tak hádam niekto teda dopraje poškodenej morálnu satisfakciu.
11. júl 2012 o 22:39  • Odpovedz
@minewka ja chapem ze nie kazdy rozumieme zalezitostiam okolo nastavenia pristupovych prav a pod.

ale skusime este raz....

kazdy uzivatel sa do systemu prihlasuje pod svojim uctom a to sposobom ze zada nieco co ho autentifikuje teda zabezpeci ze to je prave on co sa prihlasil standartne sa to robi menom a heslom uzivatel potom robi pod svojim uctom rozne operacie pise maze pridava atd...
tak ako bezny uzivatel konika ma svoj ucet ako ja maznacik kde mozem robit niektore operacie tak ma svoj ucet aj admin a on pod nim moze tiez robit svoje operacie a ma vyssie prava ako ja ... teda mi moze aj mazat prispevky ci IP a pod... na to aby to urobil nepotrebuje byt prihlaseny pod mojim uctom...

ak sa niekto iny napr. admin prihlasuje pod uctom ineho uzivatela tak potom vznika opravnena pochybnost o tom kto vlastne ten prispevok pridal... nechce sa mi tu vysvetlovat co by sa dalo vidiet v logoch a pod.. to nie je dolezite... podstatne je ze je to nepripustne... proste sa to stavat nemoze .... je to vazny preslap voci informacnej bezpecnosti
neviem ci mas eshop ale predstav si ze by si mala nastavene prava zle ako je to pravdepodobne tu a tvoj administrator webu ak by si ho mala by sa vedel nalogovat na tvoj ucet a za teba by odpovedal zaujemcom a pod.. alebo cokolvek preposielal a ty o tom ani nevies a keby z toho konania vyplynulo nieco nedobre tak ty v podstate ani nedokazes ze si to nebola ty lebo to bolo pod tvojim uctom... :wink:
11. júl 2012 o 22:44  • Odpovedz
@minewka no tak prrr v ziadnom pripade sa technik, ci administrator nesmie prihlasovat v banke pod uctom akehokolvek ineho zamestnanca ci inej role ... a uz vobec nie programator... to je velmi vazny bezpecnostny incident ak by sa nieco taketo stalo a je to brane ako vazne porusenie prac. discipliny ...

ani v inych spolocnostiach sa to nesmie... :wink: ale v banke je to specialne prisne brane a aj v inych instituciach...
11. júl 2012 o 22:47  • Odpovedz
Ziadny admin , programator...nemoze napisat prispevok v niekoho mene, opravuje sa inak ;) no ak sa niejtorej niecoastalo, baby, zmente si hesla na tazsie,, su tu totiz aj mamicy ktore sa nestitia "hadat" druhym hesla a obcas sa im to podari
11. júl 2012 o 22:49  • Odpovedz
@maznacik007 :slight_smile:..neviem to nejak do podrobna - ale ak napríklad mi z nejakej chyby nezobrazí zostatok na účte. či pohyby, atď - potom čo? AKos a to opraví? Určite podľa mňa môže...ale je to nejak zmluvne podchytené s bankou :slight_smile:
11. júl 2012 o 22:50  • Odpovedz
@maznacik007 tak napríklad som bola na chate, kde nie je preukázateľne signál a mala som na to100 svedkov :grinning:...

Podľa mňa môže, má prístup, aj v banke (ako napríklad banka z môjho účtu prevedie peniaze, v mojom mene, mne sa to tam objaví - pričom len ja som dala príkaz na úhradu? Musí sa akoby "nalogovať" v mojom mene) - otázka je, prečo by to robil nejaké nekalosti a čo by z toho mal? Ako napríklad mi v mojom fotoblogu zruší príspevok ako porušujúci pravidlá?

Programátor celkom určite môže zasiahnuť do užívateľského konta - a to aj bez toho, aby vedel heslo.
11. júl 2012 o 22:55  • Odpovedz
@minewka no on vstupi do systemu pod svojim uctom ako admin to samozrejme moze ale nesmie tam vstupit pod uctom minewka ani pod uctom akehokolvek ineho pracovnika... a ked auditor pride a vyziada si auditne logy tak ano uvidi ze tu a tu sa to a to opravovalo na ucte minewka a robil to admin fero mrkva ale nie ze by videl ze si si to robila sama resp. admin prihlaseny ako ty...

ak sa robi nejaka oprava chyby softveru alebo sa nasadzuje nieco kde je napr. potrebna organizacna struktura tak sa cez LDAP vyexportuje pripadne inak zavisi od databazy ale nasadzuje sa tam utilita ktora istym sposobom prevedie hesla resp. zmeni tak ze su nepouzitelne takto sa to potom v testovacom prostredi vyvija a ked sa to spat nasadi do ostrej tak sa urobi spatny prevod ale pocas vyvoja ani testovania ani technici vyvojari ani testery nemaju a nesmu mat pristup k obom udajom menu a aj heslu pouzivatelov...

proste nesmu jednoduchsie to uz neviem napisat
11. júl 2012 o 22:58  • Odpovedz
@maznacik007 viac polopatisticky to uz vysvetlit neslo. Uplny suhlas :slight_smile:
11. júl 2012 o 23:28  • Odpovedz
Inak mna "fascinuje" to zaradenie tem - akoze hladat diskusie o antikoncepcii, prip. potratoch v teme Snazime sa o babatko, by mi fakt nenapadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. júl 2012 o 23:30  • Odpovedz
@martinjasen @hirjak prosim ako budu teraz fungovat sukromne skupiny? Mali sme v nej niekolko diskusii, teraz neviem, ktora diskusia patri do ktorej sukromnej skupiny.
11. júl 2012 o 23:35  • Odpovedz
@hirjak
vdakaaaa, poradie diskusii a otazok je uz OK
ale mne velmi chyba v sekcii "kde sa diskutuje" pri kazdej teme - diskusii - otazke aj naznak toho posledneho prispevku, tak ako to bolo predtym :frowning2: ako je to teraz pod diskusiami "paci sa mi"
nemohlo by sa take nieco aj tam doinstalovat? :sweat_smile:
11. júl 2012 o 23:53  • Odpovedz
@hajanka za toto sa aj ja prihovaram, tiez mi to chyba..aj som menej prispela teraz....a uz ma prsty svrbia, ..toto mi nerobte :grinning: @martinjasen @hirjak
12. júl 2012 o 07:28  • Odpovedz
@roo palec hore.. jasne ze to bol omyl. viem, ze to nebolo narocky, no aj tak si to ziada aspon dopisat do tej IP : " prepácte, bol to nas technik, mame tu dnes zmatok ... " alebo nieco podobne

@minewka tiez viem, ze to nebolo narocky, boze ved z toho nerobim dramu, nic sa nestalo, nenapisal ziaden prispevok mne poskodzujuci meno... ale trosku inu odpoved som cakala od admina.. uz len z toho blbeho principu... lebo takto sa citim ako ovca, co si tu vypisuje a ked sa cosi zomelie a dmini urobia chybu / aj ked nechtiac/ tak je to ok, no ked ja urobim chybu, napr nahram nechtiac jednu foto, na ktorej si nevsimnen, ze je nieco nevhodne, uz aj mi to mazu
12. júl 2012 o 08:10  • Odpovedz
@martinjasen @hirjak nezobrazovanie počtu detí pri každej užívateľke a jej príspevku je úmyselné, či to náhodne "vybehlo"? :confused:
12. júl 2012 o 08:56  • Odpovedz
chyba za chybou. velmi neprofesionalne. priam epic fail :zipper_mouth:
12. júl 2012 o 09:32  • Odpovedz
@hajanka namiesto "Posledny prispevok" teraz treba kliknut na cas kedy bol pridany (modrym), vtedy ta hodi na posledny prispevok v teme
12. júl 2012 o 09:39  • Odpovedz
@lovesista toto viem :slight_smile: ale ja by som rada uz v nahlade medzi vsetkymi temami videla kde sa co aktualne pise (diskutuje) :sweat_smile: tak ako to bolo predtym :wink:
12. júl 2012 o 09:43  • Odpovedz
@lucka1987 ako som v soku ze je take nieco mozne ze technik pod niekoho nickom moze pridat hocijaky prispevok :astonished:. uz teda neverim ze nemozu citat IP ako sa kedysi tvrdilo. ked mozu za mna a pod mojim nickom napisat prispevok ktory vyzera ako moj mozu vidiet vsetko :confounded:

@pink_lady ako vidis je to mozne sami priznali ze to bol technik stranky...
12. júl 2012 o 14:41  • Odpovedz
@dm1 :slight_smile: ja neviem co sa stalo ako sa stalo a zatial to stale citam len z jednej strany...ako niekdajsi admin viem ze bezny admin urcite sa nemoze prihlasit na cudzie konto :wink:
12. júl 2012 o 15:00  • Odpovedz
@lucka1987 tak to, že ti niečo zmažú - je všeobecná a povinne akceptovateľná "diktatúra".. :grinning:

Pozri - myslím, že martinjasen každý deň má kooopec IP, musí ich prečítať, odpovedať, už to, že ti napísal, zisťoval, znamená, že tvojmu problému venoval pozornosť a nedopísal to čarovné slovko "prepáč" - zrejme v návale povinností, možno to chce ešte poriadne prešetriť, čo sa to tam stalo, atď...

Ale tak princíp je princíp, chápem. No uvidíš, ako sa to vyvrbí...

Inak - v našej bývalej firme nám kontrolovali firemný mail jedna radosť :grinning: ... nepoužívala som ho na osobné veci - na to som mala svoj.
12. júl 2012 o 15:08  • Odpovedz
@maznacik007 no chápem...a potom ako to vedia - že keĎ volám na info linku do banky - a chcem už niečo podrobnejšie - zadávam niektoré písmená z loginu, ident. čísla a hesla? Niekto to heslo musí vedieť, aby vedel skontrolovať , či to ktoré písmenko je to správne...a ak vie moje heslo - vie sa nalogovať - ilúzie si nerobím. Či nie? Neviem, nevyznám sa v tom.

Kým mi ale nemiznú prachy z účtu a nešíria sa infošky - ma to ani nezaujíma. :sweat_smile:
12. júl 2012 o 15:10  • Odpovedz
@minewka tie pismenka a cislice, ktore im nadikujes, len nahodia do pocitaca tak, ako ich nadiktujes. SKontroluje to pocitac, nie pracovnik, ktory ich od Teba telefonicky pyta. On tam nikde heslo ani nic podobne nevidi. Keby to fungovalo tak, ako si to Ty vysvetlujes v tomto aj v predchadzajucich prispevkoch, to by bola ina sranda :grinning: :grinning: :grinning:
12. júl 2012 o 17:09  • Odpovedz
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či je bazár+ len pre predávajúce s paušálom? Ja mám kredit, už som skúšala poslať sms z dvoch rôznych čísel, no vždy mi prišla sms s textom: " Pozor, služby sms platieb (mikro platby cez mobilný telefón) žiaľ nie sú momentálne dostupné pre Vaše telefónne číslo" ...

všetky ostatné platby mi cez mobil idú (Mhd lístok, internetová TV - nebudem menovať a podobne...) Prečo si nemôžem aktivovať bazár + ak nemám paušál? Ďakujem
12. júl 2012 o 20:15  • Odpovedz
@roo raz som si zle zapísala heslo, zle som diktovala písmenká - a nepustil ma, vravel, že je to nesprávne, nech si to poriadne pozriem. A mal pravdu, zle som očíslovala tie písmenká a vravela som mu to zle.

JA viem, že to kontroluje počítač (či ten pracovník vidí celé heslo - to neviem) - ale niekto musel to heslo zadať do počítača - či nie? počítač to sám vygeneruje, sám to vytlačí, sám to zabalí, sám mi to heslo pošle poštou a aj sám si ho zapamätá?

BAby, vy si fakt myslíte a veríte - že Vaše heslo nikto nevidí a že administrátor stránky, internetbankingu, atď to nevie zistiť, ak chce?? :sweat_smile:

U nás vo firme s tým nemali problém na firemnom maili... :confused:
12. júl 2012 o 20:50  • Odpovedz
@minewka - prvotné heslo generuje počítač a náhodne prideľuje nejaký pracovník za prepážkou XY.. definitívne heslo zadávaš to počítača (servra), čoby užívateľ účtu, predsa Ty..či nie? :confused: to sa bavíme o internetbankingu. Bežné účty nemávajú heslá (tuším len vkladné knižky) pri jeho manipulácii v rámci kamennej banky, tam sa používajú na identifikáciu OP a podpisové vzory.
12. júl 2012 o 20:58  • Odpovedz
Dufam, ze tu niekto aj odpovie, kedze na spravu poslanu emailom som odpoved nedostala.

Takze kopirujem sem :
Dobry vecer,
Viditelne robite upravy,
avsak stranka :
http://www.modrykonik.sk/forum/sukromna-skupina/irsko-nas-druhy-domov/
nam nefunguje. Teda to bola stranka pre maminy zijuce v Irsku.

Ma/la 13 podtem, ktore su teraz "rozbite" v sukromnych diskusiach,
ale vacsina diskutujucich sa na nu nedostane, kedze sa im zobrazi
oznam, ze vyssie spomenuta stranka, ktora ich zjednodcovala jednoducho neexistuje !!!

Navyse neviem co komu povie napriklad nazov jednej z podtem nasej sukromnej diskusie,
priklad : "Medzi nami - vseobecna diskusia"
kedze nikto ani len netusi, ze sa v skutocnosti jedna o podtemu zo sukromnej diskusie pre maminy zijuce v Irsku.

Bolo by naozaj neprakticke rozbit sukromne podtemy, kedze ich nazov diskutujucim nic nehovori.
Napriklad podtema : MEDZI NAMI, VSEOBECNA DISKUSIA nikomu nikde nehovori o tom, ze je to tema o Irsku.
Dufam v skoru napravu a odpoved z vasej strany.

@hirjak @bob @markie @viz @g4bor @ceresnam
12. júl 2012 o 21:01  • Odpovedz
milý admini, čo bolo na starom koníku také zmeny?
chceli ste koník prehladný ale teraz sú tie zmeny neprehladné a chaotické :unamused:
nehnevajte sa na mna ale týmto zmenani ste celý koník pos.........rali ako sa len dal :rolling_eyes:
12. júl 2012 o 22:32  • Odpovedz
ja za seba..aj som si uz zvykla..je to celkom fajn :wink: ..chcelo sa to len zorientovat a ked si to clovek cele pozrie, zisti, ze to nie je zle, vsetko sa da najst..co mi vsak stale chyba, je ..ak sa v teme diskutuje, tak aby tam bola aj posledny komentar vidiet, tak ako to bolo predtym ..http://www.modrykonik.sk/forum/where-is-discussed/ a vopchat tam medzi komentar.. napr.takto.. *Jakou knížku právě čtete? sk & cz ..tu by bol ten komentar... 1347 19 dnes o 07:00*...bude to este ci mam uz byt spokojna s tym ako to je? :grinning: :wink: @hirjjak @viz @g4bor
13. júl 2012 o 07:03  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.