• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Otázky na Asmira Team

(zamknutá)
8. júla 2015 
@danu sranda toto...keď pre každého užívateľa dakde jestvuje možnosť mazať čokoľvek v jeho statusoch...jestvuje v pravidlách mk aj návod, v akých prípadoch sa táto možnosť používať nemôže? Na čo sa tu hráte? Ešte nikdy som takýto precedens, a hlavne dôvody, ktorým ho odovodnuješ, nevidela u iných užívateľov...že by admin zasahoval nie do verejnej témy, ale do osobného fotoblogu, ak ten neporušuje žiadne pravidlá...
Opísala si @adsumus, akoby ona jediná dávala odporučenia a rady ohľadom očkovania na tomto fóre...jemine, veď sú to "len" informácie a ona sa snaží dávať valídne dáta...
11. jan 2015 o 22:08  • Odpovedz
@katja78 sprava pravidla porusovala, lebo presahovala slusnost. Vyvolavala hadky a provokacie. Nemazala som nic, ziadne komentare, mazala ich admusus uzivatelkam, ja som spravu stopla.
Odpisala som jej, lebo sa pytala priamo preco jej bola stopnuta sprava. Pekny vecer
11. jan 2015 o 22:11  • Odpovedz
@danu a čím autorka správy porušovala pravidlá? Mazaním komentov? To môže len s Tvojim schválením? Alebo obsahovo čím tá pôvodná správa bez komentárov porušovala pravidlá, keď svieti celá aj na predchádzajúcej strane?
Označila som pred časom jeden celý status s vulgarizmom a nebola som sama, nič sa neudialo!
No stačí, že 1 užívateľka sa sťažuje, že jej bol zmazaný komentár (ona tvrdí, že slušný, Ty sama si pred chvíľou napísala, že to bola "hádka")...a zasiahneš toho druhého? Nemá logiku, čo robíš.
11. jan 2015 o 22:18  • Odpovedz
@katja78 nie, uzivatel moze zmazat komentar aky len chce. Ide o to, ze cela komunikacia vo fotoblogu predstavovala provokacie a hadky. Neslo len o jednu uzivatelku. A stopnuta sprava nebola bez komentarov. Vzdy sa najde niekto kto je za ockovanie a kto nie. Od toho tu aj sluzia temy o ockovani. Tak preco si nevypocut obidve strany a prijat ich nazory. Akonahle sa jedna strana neprida na stranu druhu tak vzdy to bude vyvolavat hadky. A o tom to je, aby si kazdy povedal-napisal svoj nazor. Ale prosim, neberme ten nazor nikomu a nemazme ich vyjadrenia, ked sme napisali to svoje.
Ak by si sa chcela viac o tom porozpravat, napis mi prosim ip. Dakujem.
11. jan 2015 o 22:25  • Odpovedz
@danu - tu sa Ťa nemôžem pýtať? Veď nepíšem o svojom súkromí, píšem o tom, ako to tu na mk chodí? Prečo sa ma snažíš vypoklonkovať do IP?
Ja viem, že očkovanie je kontroverzná téma. No z Tvojich slov mi vyplýva (oprav ma, ak sa mýlim):
- nezmazať cudzie komentáre pre akúsi "koníkovskú" vyváženosť. Ok, beriem
- ak sa strhne hádka, privolať admina
- a ten radšej zablokuje celý status:sweat_smile: a nerieši ničiu objektivitu, ani porušovanie konkrétnych pravidiel
- no a ak sa použije ten zázračný gombík "Zmaž", udeje sa to isté :rolling_eyes:
Tým nepriamo nabádaš užívateľov, aby o očkovaní (alebo inej kontroverznej téme) verejne radšej nepísali, lebo veď aj tak sú z toho samé hádky a robota pre admina navyše ... Nie je toto cenzúra??
11. jan 2015 o 22:41  • Odpovedz
@katja78 mylis sa, ja pri stopnuti spravy-nie zmazani som napisala admusus, aby pisal do temy o ockovani, kedze na to su tie temy urcene a myslim si, ze tam si uzivatelia vyjadria svoj nazor a nie je potrebne vyvolavat hadky priamo na ploche. Stale opakujem, sme radi, ak si mamicky poradia a vyjadria svoj nazor, ale v hraniciach slusnosti, ale nie az na hranici vnucovania niekoho nazoru, tym myslim, obidvoch stran, tak ako aj za ockovanie alebo proti ockovaniu.
Vyvazenost ako ty pises by bola, keby boli napisane vsetky komentare, ktore v danej sprave boli a neboli by zmazane, vtedy by to bolo fer. Dakujem, ze prijmes aj moj nazor na vec
11. jan 2015 o 22:55  • Odpovedz
@danu platilo by, čo som napísala v tretej zarážke? K tomu si sa nevyjadrila...
Ostatné Tvoje dôvody: - kedykoľvek nájdeš status, ktorý by podľa Teba mal byť diskutovaný v téme a nie "na ploche", takto zasiahneš? Či až keď sa niekto sťažuje?
- dám Ti sem 5 statusov, kde sa hašteria minimálne takisto, ak nie viac...Ak admini nemajú čas VECNE riešiť takéto konflikty "na ploche", načo bolo treba rozšíriť kompetencie mazania samotnými užívateľmi? A potom na nich hádzať vykonfabulovanú vinu "nevyváženosti"? Vulgarizmy sú v pohode? Aj nahlásené?
- sranda...lajky k statusom sú pre mk výhodný artikel...no siahodlhé diskusie "na ploche"-lebo tie vačšinou vzniknú vtedy, keď majú viacerí odlišné názory na vec, tak tie nie:sweat_smile: no ani mazať nono...
11. jan 2015 o 23:09  • Odpovedz
@katja78 snazime sa, aby sa co najmenej blokovali spravy, ale znova a prepac poslednykrat opakujem, ze sprava by bola objektivna, keby sa v nej nemazali prispevky /neboli mazane mnou ale admusus/ a vyjadrenia by mali aj v sprave zmysel. Ked ju admusus dala verejnu, musela ocakavat, ze sa vyjadria aj mamicky, ktore su proti, nie len, ktore budu prikyvovat a o tomto to je, aby sa porozpravali a poradili, ale prepac nie takto, nie z utrzkov, mazanych komentarov a provokaciach a vyvolavani hadok, ci uz na jednej strane, alebo na druhej.
11. jan 2015 o 23:19  • Odpovedz
@danu este 23.12. minuleho roku som sa pytala, preco mi nejdu vkladat fotky. doposial ziadna odpoved od kompetentnych a ani problem sa nevyriesil. ked ta tu tak vidim onlajn na drate, tak sa pytam znova. da sa s tym nieco robit?
11. jan 2015 o 23:26  • Odpovedz
@danu ok. Takže ak by Ťa prvá privolala adsumus, ako si jej to do budúcnosti poradila...čo by si urobila? Správu ponechala, pokarhala niekoho, vymazala event.to, čo by si uznala za vhodné Ty...?
11. jan 2015 o 23:27  • Odpovedz
@maca_p s tymto ti zial pomoct neviem, ale popis svoj problem tu
http://podpora.modrykonik.sk/open.php
dakujem, pekny vecer
11. jan 2015 o 23:29  • Odpovedz
@katja78 ako som napisala, sprava bola stopnuta, kedze vyvolavala hadky a provokacie. pekny vecer
11. jan 2015 o 23:31  • Odpovedz
@danu takže bola by stopnutá, aj keby sa v nej nič nemazalo? :sweat_smile: veď o tú kvázi-objektivitu Ti v predošlej odpovedi hlavne šlo, či?
11. jan 2015 o 23:36  • Odpovedz
@danu ale chápem...treba to na "voľačo" zvaliť :rolling_eyes:
11. jan 2015 o 23:37  • Odpovedz
@danu Som veľmi sklamaná tvojim rozhodnutím zablokovať mi status s vyjadrením slovenských lekárov k očkovaniu z dôvodov aké uvádzaš, že som pomazala komenty a že ten status vyvolal hádky. Komenty, ktoré som pomazala boli pre mna nátlakové ("z očkovanie je rakovina, cukrovka" a podobne vnímam ako neprimeraný nátlak aby som neočkovala svoje dieťa), vysmešné ("som sa dobre pobavila") a urážlivé ("ja tu nesedím na koníku ako ty celý den") , provokačné ("ked sa tu hráš na odborníčku na očkovanie") písané za učelom vyvolania konflitku. Nevedela som, že takéto komenty nemôžem zo sovjho fotoblogu vymazať, bez toho aby ste mi zablokovali status. Píšeš, že sa mám obrátiť na teba, obrátila som sa, dala som v mojom predchádzajucom aj v tomto príspevku príklady komunikácie eliaska23, stormie a jovanka81. Dufam, že mi s tým pomôžeš a vysvetliš, či su takéto a podobné komenty, že moj status je sprostosť od užívateľky eliaska23 v poriadku a či takto vyzerá normálna diskusia. a či mám alebo nie takéto veci pomazať, bez toho aby ste mi zablokovali status. Ja ked niekomu začnem písať do fotoblogu, že píše sprostosti asi by dotyčná vymazala a ja by som to považovala za správne. A záhadou zostáva, prečo by vyjadrenie slovenských lekárskych organizácii malo byť na zmazanie z dôvodu, že vyvoláva hádky. Ako môže samotné vyjadrenie lekárov vyvolávať hádky? Neboli to náhodou tie dotyčné, ktorým vadil tento status a ktoré tam prišli vyvolať hádku? Ich vyjadrenia, myslím hovoria dosť jasne.
12. jan 2015 o 03:39  • Odpovedz
@danu V príspevku o 22:11 píšeš, že moja správa s vyjadreniami lekárov, ministerstva a katolíckej cirkvi ohľadom očkovania bola zmazaná pretože presahuje slušnosť. môžeš mi bližšie vysvetliť v čom táto správa presahuje slušnosť? To ma trošku zarazilo, až dodatočne som si toto tvoje vyjadrenie prečítala.
12. jan 2015 o 05:27  • Odpovedz
Ahoj @adsumus . Ako som písal pod tvojou najnovšou krátkou správu, tak @danu urobila správne a rešpektuj prosím jej rozhodnutie. Pomôžem si vyjadrením, ktorý som písal pod tvoj príspevok: "Pokiaľ by si neútočila na ľudí s opačným/iným názorom a nemazala ich príspevky, ak sa rozhodnú vyjadriť, bolo by to v poriadku." Nakoľko si svojou krátkou správou vyzvala druhú stranu na reakciu a potom si sa snažila ju zastaviť, zablokovanie príspevku bolo na mieste. Pekný deň prajem.
12. jan 2015 o 10:11  • Odpovedz
@mariosmykal Ja som na nich neútočila, prosím o jedinu moju utočnu správu, to oni utočili na mna, ved som tu predsa dala ich komenty, tie nepovažuješ za útočné? Eliaskina prvá reakcia na moj status bola, že to je sprostosť a dalej sa už len vysmievali.
12. jan 2015 o 14:29  • Odpovedz
@mariosmykal chcem sa spytat, preco ste natrvalo blokli uzivatela @vld ? nemyslim, ze by bol extra vulgarny, alebo ze by na niekoho utocil. myslis, ze je to spravny krok, blokovanie uzivatelov bez akejkolvek vystrahy a moznosti verejnej obhajoby?
pred casim to bola uzivatelka @irriss, teraz je to @vld, kto bude dalsi??
len prednedavnom tu bola kauza prisvojovania penazi rovno pod zastitou MK a len co utichla, uz je tu toto. takto sa podla mna verejne diskusne forum nevedie.
12. jan 2015 o 14:47  • Odpovedz
@danu žiadam o zablokovanie statusov užívatela @prevenar , ktorý opakovane a dlhodobo maže príspevky vo svojich fotoblogoch. Jeho komenty, kde maže nesuhlasné komenty iných užívateľov som označila ešte ráno. Zatial su všetky na svojom mieste, moj status bol vymazaný za pol hodiny od nahlásenia, že mažem komenty, pritom som mazala len komenty, ktoré nerešpekotvali moje želanie, aby ma neurážali a neprovokovali. dakujem za vyvážený prístup a rovnaký meter na všetkých užívatelov.
12. jan 2015 o 15:35  • Odpovedz
@maca_p To vážne? @vld bol blokovaný? Mne sa práve že zdalo, že on bol z tých, ktorí diskutujú slušne, trpezlivo vysvetľoval svoje argumenty a nezvykol sa znížiť k urážkam a vulgarizmom. Ak aj bol ostrejší v diskusii s niekým s opačným názorom, zvykol sa ospravedlniť, čo tu nie je taký častý jav.
@mariosmykal
12. jan 2015 o 15:43  •  3 deti  • Odpovedz
@maca_p - vld nebol zablokovaný, ale dostal zákaz prispievať do fóra. Bol upozorňovaný opakovane a naše upozornenie nerešpektoval. Čiže predchádzalo tomu viacero upozornení - ako v jeho prípade, tak aj v prípade irriss.
@adsumus Používať argumenty typu "európske aktivity podobného druhu z konšpiračných teórií, bludných informácií a zmanipulovaných štúdií" naozaj nie je vhodné. Nehovoriac o komentároch pod tvojím príspevkom, kde si ironické komentáre zastávajúce tvoj názor nechala, a akékoľvek komentáre s opačným názorom zmazala a tvrdíš, že oni začali. V takomto prípade ti žiaľ za pravdu nemôžem dať, keďže reakcie si vyvolala sama a staviaš sa do úlohy obete, ktorá za to nemôže. Pravda je však taká, že za to, aké reakcie pribúdajú pod tvojimi príspevkami, môžeš aj ty. Čo sa týka označenia príspevkov od prevenar, tak tie som zatiaľ nenašiel, no keď sa k ním dostanem, tak sa im povenujem.
12. jan 2015 o 15:56  • Odpovedz
Ahoj @admin chcem sa spýtať, prečo mi (nám) nejde v bazári, v novej verzii, keď mám otvorený inzerát a chcem si pozrieť aj iné inzeráty daného predajcu tak mi ich nenačíta, músím ísť pracne cez starú verziu a vyhladať si predajcu. ani profil sa nedá pozrieť, kedysi to šlo. Hodnotenia idú. a ešte som si v hodnoteniach všimla, že tých zelených usmievačikov neviem či ich máme brať, že zelený znamená rovno dobré hodnotenie, lebo potom v tom prípade sú zelený aj pri negatívnych hodnoteniach a to môže zmiesť a pomýliť kupujúcich/predávajúcich.
12. jan 2015 o 16:11  • Odpovedz
@mariosmykal Nie, myliš sa nezmazala som akékolvek komentáre, nechápem ako to môžeš tvrdiť. Ved predsa komentáre od eliasky, stromie aj jovanky v mojom fotoblogu zostali, mám o tom kopiu, mazala som až tie ich komentáre, ktoré boli pre mna utočné, násilne si presadzujuce svoj názor a výsmešné voči mojmu a voči mne.
12. jan 2015 o 16:40  • Odpovedz
@mariosmykal
uz sa tesim na tvoju navstevu :slight_smile: a dufam ,ze v pripade, ze v mojom blogu najdes uzitocne informmacie pre seba aj dalsich uzivatelov, tak moj blog podporis svojim lajkom :wink:

zaroven musim podotknut, ze moj blog sa snazim drzat na vysokej urovni vo vsetkych hladiskach , takze to samozrejme vylucuje prispevky od ludi typu adsumus, pectore , kvieta a "kaamosky" s.r.o. :sweat_smile: myslim ,ze na otazku "preco" je odpoved jasna kazdemu a hlavne tebe, kedze ich sposoby ti musia byt doverne zname. ze :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pre ich "odbornne" poznamky si budu musiet najst iny priestor, ako moj osobny blog ..myslim ,ze vo verejnej casti ho najdu az, az na svoju realizaciu :grinning: ..sice chapem ,ze sa tlacia tam, kde je vysoka sledovanost , co v nasej skupine o rizikach ockovania a mojom blogu teda je ..ale zial , je to presne preto , lebo taketo "individua" su z tohto priestoru vyfiltrovane, ludia uz nevedia, ze kde by mali od nich svaty pokoj :dizzy_face:

s prianim pekneho vecera

previ
12. jan 2015 o 18:14  • Odpovedz
@mariosmykal Tak to som zvedavá, či pánko prevenarko môže mazať nesuhlasné statusy a ja nemôžem mazať ani tie utočné. Kupuje si vás sledovanosťou? Alebo čím? :confused:
12. jan 2015 o 18:19  • Odpovedz
@mariosmykal A ešte by ma zaujímalo, či môže pánko prevenarko a spol. napríklad @marionmarion @bralilienka vo svojej skupine Nesuhlas s povinným očkovaním dookola ohovárať moj nick, @vld nick, @aristka nick a @pectore nick . Je v poriadku, že o nás títo ludia verejne klamu, že sa z nás verejne vysmievaju, že nás urážaju? Nemáme právo sa brániť? pomažete nás? zakážete nám prispievať? už som ti písala niekolkokrát, že si to neprajeme a nič, napíšeš, že situácia sa upokojila alebo že to budeš riešiť. Situácia sa zhoršuje a ty to neriešiš.
12. jan 2015 o 18:28  • Odpovedz
@mariosmykal nechcem sa nikoho zastávať ,ale je pravda ,že prevenar pravidelne maže naše príspevky v jeho fotobloku bez toho ,aby boli urážajúce alebo dehonestujúce ,boli to len nesúhlasné argumenty , dokonca bez akýchkoľvek otázok a nestalo sa to len raz napr reakcia na med ako úžasné sladidlo pre ľudí trpiacich na potravinovú alergiu v nejakom úžasnom koláčiku ,kde bolo len podotknuté ,že med je obrovský alergén a určite nie je vhodný pre ľudí s alergiou ...bolo to vymazané a takto by sa dalo pokračovať, príklad pchanie si balónika do pošvy na jej roztiahnutie pred pôrodom ,tam sme viaceré od danej dámy boli mazané ,keďže sme jej asi narúšali biznis ,jednoducho bloknutých podľa takýchto kritérií by muselo byť mnoho a myslím si ,že neprávom ,keďže mojim právom v mojom fotobloku je, koho nechcem tj jeho príspevok vymazať ,mám pocit ,že nato tú funkciu tam máme ...blokáda celého príspevku ak nie je vulgárny len preto ,že zadávateľka maže ,čo tam nechce mať ,nie je namieste ,keďže to tu robí pomaly každý ....plus @vld mal svojský slovník ,dá sa povedať až vzácne vedel pomenovať veci ,tak sarkasticky ,nemám pocit ,že by to bolo oproti tomu čo tu dokáže opakovane napísať av tj tvrdé vulgarizmy,prianie smrti alebo ťažkého poškodenia zdravia ,bez akéhokoľvek postihu ,možno sa len pár zmaže ...neviem,mne to tu začína pripadať druhé francúzko ,ale také virtuálne ,vld a my tj provax tj ako karikaturisti ,ktorý schytali guľky od teroristov ,my ich schytávame od av a mám pocit aj od teba ....
12. jan 2015 o 19:41  • Odpovedz
@mariosmykal Bola som tu prevenarom spomenutá, že nie som vítaná v jeho fb. Ja to chápem, v podstate je mi cťou, že ma takto zaškatuľkoval. Mám odloženú debatku k jednému z jeho príspevkov, kde jedna mamička, ktorú nepoznám podľa nicku, takže zrejme sa v diskusiách o očku/neočku nejako extra neangažovala, sama píše, že jej bol vymazaný posledný príspevok a to preto, lebo nesúhlasila s tým, čo napísal. Dokonca k dnešnému dňu nie je ani v jednej z očko skupín, no je v Nesúhlase... Ak sa k tomu príspevku už nedopracuješ, rada Ti ho poskytnem cez IP, dnes som si ho archivovala. Ozaj, tento tu jeho príspevok nie je vôbec urážlivý, hm?
Takže aj ja prikladám jedno vyrovnávajúce závažíčko na misku váh.

Tá kauza s vld je podľa mňa veľký prešľap, z diskusie sú odlievané mozgy. Je to škoda, no nie pre vld :cry:
12. jan 2015 o 20:05  • Odpovedz
@mariosmykal a este mi vysvetli prosim ta, preco sa nazorova odlisnost tresta zakazom prispievania do fora? co sme v bananistane? v pripade iris adminovske konanie tiez nebolo koser, kedze pridavala foto volne dostupne na nete....
prave ten, kto poukaze na ludsku hlupost v tomto fore zrejme konci :wink:
vsetci sa nedokazu tvarit a konat, akoby sa pasli na zelenej luke... a je tu zopar ludi, ktore primarne nezaujima iba dojcenie, varenie prikrmikov a hnackovanie a kladenie otazok stupidneho charakteru.
12. jan 2015 o 20:56  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.