• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Otázky na Asmira Team

(zamknutá)
8. júla 2015 
@mariosmykal spytam sa aj co sa pyta @mac_p Preco sa nazorova odlisnost tresta zakazom prispievania do fora? co sme v bananistane?
Uz 3 hodiny sa znazim zozut tvoje vysvetlenia k zakazu prispievania na forum pre @vld . Nech sa to pokusam pochopit nechapem. Proste tvoje vysvetlenia, ze pouzival sposoby vyjadrovania, ktore nesedeli utlocitnym aj "utlocitnym" diskutérom nesedeli a sposobili im citovu ujmu akosi neberiem. Pretoze, on ako jeden z mala vedel diskutovat na urovni. Sice niekedy sarkasticky, niekedy ironicky ale vzdy k veci a ked sa mu podarilo v zapale diskusie niekoho sa dotknut tak sa ospravedlnil.
@danu zial tvoje vysvetlenia k pozastaveniu stanoviska lekarov v statuse @adsumus sa rozchadzaju pomaly v kazdom riadku. Logiku v tom nenachadzam, ani rovnake pravidla pre vsetkych...
12. jan 2015 o 22:00  • Odpovedz
@zita19 uz som sa bala, ze som o svoje logicke myslenie prisla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... a vidim, ze to nie ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. jan 2015 o 22:20  • Odpovedz
@maca_p preklepla som sa v tvojom nicku o 22:00. Patril aj tebe ako podpora
12. jan 2015 o 22:23  • Odpovedz
@kvieta
oh ! moja chyba ! myslel som Aristku, nie teba :grinning: ...ale prast , ako uhod ..vsetko jeden cert :slight_smile: preto by som velmi pekne poprosil teba a celu "komplaniu" expertiek, aby sa starali o svoje blogy a nejak prezili bez toho mojho (ak sa to da (?) ((najdite v sebe nejak tu silu starat sa o seba)) ) :dizzy_face:

ty mas , aspon tolko v hlave, ze si pochopila ,ze vitana fakt nie si ..na rozdiel od "zvysku" . takze este raz poprosim vsetky "dievcata" kolko vas je , vase nazory, postoje a rady ma skutocne (SKUTOCNE) nezaujimaju , piste si ich PROSIM do SVOJICH blogov v tom mojom pre ne miesto iste nenajdete.

dakujem za pochopenie. :sunglasses:

previ
12. jan 2015 o 22:53  • Odpovedz
@mariosmykal Chcela by som sa pridat k nazoru ostatnych; bola som nesmierne sokovana postihom pre @vld.
Mimoriadnou schopnostou a stylom, akym dokazal diskutovat, argumentovat, vyjadrovat sa a oponovat bol naozaj "mozgom" celej tej temy (presvedcenie, ktore prezentoval momentalne nie je podstatne).
Vulgarne sa nevyjadroval, vlastne postrehla som len jeho reakcie, v ktorych sa primerane branil slovnym utokom a vysmechu na jeho osobu alebo nazor. Ale ked uz, postih rovnaky by si zasluzili aj dalsi spoludiskutujuci...
12. jan 2015 o 23:39  • Odpovedz
Na posúdenie pre všetkých, prvá časť "diskusie" pod mojím statusom, ktorá ma dostatočne presvedčila, že dámam nejde o diskusiu, ale o to vyvolať konflikt a pretláčať výlučne svoje názory a preto som ich dalšie útočné komenty a nátlakové správy,aby som si neočkovala dieťa, lebo mi ochorie z toho mazala. dotyčné sa išli sťažovať adminke, správa bola okamžite zablokovaná,a pritom to ja som sa mala načo sťažovať, nie oni,ale ja som sa nesťažovala a admin mi tu napíše, že sa staviam do pozície obete. Nestaviam. Opakujem toto všetko tam je doteraz, nezmazala som ani jednu správu zo začiatku "diskusie". Takže asi ťažko možno tvrdiť, že nerešpektujem iné názory, ako ma tu admini presviedčate, rešpektujem,ale stačí mi ich povedať raz a nie hustiť to isté kolem dokola tralala celú sobotu ráno a ešte aj nedelu. to, že sa dotyčné nemali načo sťažovať a správa mi bola zablokované nespravodlivo je hádam jasné každému.

adsumus (autorka správy) http://www.ockovanieinfo.sk/userfiles/file/Stan...
http://www.ockovanieinfo.sk/userfiles/file/EtK-...
http://www.ockovanieinfo.sk/userfiles/file/Inte...
http://www.ockovanieinfo.sk/userfiles/file/KBS2...
http://www.ockovanieinfo.sk/userfiles/file/Odpo...
10. januára 2015 o 07:58 • Páči sa mi to
eliaska23 Toto ma presvedcit neockujucu populaciu? Na smiech, zvlast ten bezdovodny strach z vakcin. Ale verim, ze nerozhodnej matke, ktorej sa zo strachu nechce dalej zaoberat touto temou, to isto pomoze....!
10. januára 2015 o 08:14 • Páči sa mi to •
jovanka81 Haha takto z rana ze aky vtip....ak si clovek dieta neochrani sam stat mu ho NIKDY nebude .... len tak dalej,rodicia....povinne ockovanie patri do smeti!!!!
10. januára 2015 o 08:20 • Páči sa mi to
stormie No neviem ci dieta s cukrovkou, autizmom alebo rakovinou atd ktore sa prejavili 'zahadne' po ockovani sa daju nazvat konspiracnymi teoriami a bludnymi informaciami, to nech niekto vysvetluje matke takto choreho dietata!! No ale aspon si mi zdvihla tlak hned po rane, mavam ho aj tak nizky emoticon
10. januára 2015 o 08:20 • Páči sa mi to •
adsumus (autorka správy) stormie
jovanka81
eliaska23 neviem prečo sa rozčulujete, ved neočkujte, ked ste také presvedčené o pravde, ktorú vám dávaju antivaxeri, trošku overovania a boli by ste iného názoru.
10. januára 2015 o 08:22 • Páči sa mi to •
eliaska23 adsumus ja sa nerozculujem, mna to pobavilo, uz vacsiu sprostost nase ministerstvo vydat nemohlo, vela namahy s tymto vyjadrenim nedali.
10. januára 2015 o 08:24 • Páči sa mi to •
jovanka81 adsumus ja sa nerozculujem ja sa poriadne bavim nad rozpravkou nazvanou kolektivna imunita a prospesnost vakcin....ja vam kludne venujem vsetky nase vakcinky. Si mozete dat pivhnut vcelicky naviac ved su neskodne xixixix
10. januára 2015 o 08:25 • Páči sa mi to •
adsumus (autorka správy) eliaska23
jovanka81 ja vám len jedno poradím, overujte si onformácie, ktoré vám dáva antivax, ide o zdravie detí a nezhadzujte názory a postoje iných bez toho, aby ste mali čo i len ponatia o tom, čo hovoria.
10. januára 2015 o 08:26 • Páči sa mi to •
jovanka81 eliaska23 ja som to ani nedocitala xixixi straya casu a zdraveho usudku...z dielne nasich mijistrov este nevyslo NIC prospesnenpre narod xixixi
10. januára 2015 o 08:27 • Páči sa mi to •
jovanka81 @adsumus overujem si ich denne a nielen na rodnej hrude...dokazy nepustia a ak ma clobek aspon trochylu sedliackeho rozumu a lasky s bliznemu nemoze dopustit nieco take ako dat si vakcinovat dieta ani sebaemoticon
10. januára 2015 o 08:29 • Páči sa mi to •
adsumus (autorka správy) jovanka81 Môžem vedieť, kde si si overovala informácie od antivaxu? nahodíš linky?
10. januára 2015 o 09:14 • Páči sa mi to
jovanka81 adsumus osobne a telefonicky emoticon tak ako ty povazujesbz doverne info nazor nasho ministerdtba ja dam na nazor americkeho lekara emoticon ako som pisala nepotrebujen studovat ani antivax aninprovax aby som sa rozhodla co urobim so zdravim seba a kojih blizkyvhemoticon staci debatovat s ludmi a divat sa na svet sedliackym rozumomemoticon
10. januára 2015 o 09:21 • Páči sa mi to
adsumus (autorka správy) jovanka81 ked nepotrebujš študovať, tak nepotrebuješ. Iní napríklad potrebuju niečo aj poštudovať.
10. januára 2015 o 09:22 • Páči sa mi to
jovanka81 adsumus ty studujes? Tak mas veru este co robit odporucam zacat pribalovymi letakmi a potom uz mozno nebudes mat dolonelanu dondalsieho provakcinsceho honu na carodejnice xixixix
10. januára 2015 o 09:29 • Páči sa mi to
adsumus (autorka správy) jovanka81 príbalové letáky mám prečítané, ale nie tu antivax verziu, ale normálne.
10. januára 2015 o 09:34 • Páči sa mi to
adsumus (autorka správy) jovanka81 vieš, čo je SSPE?
10. januára 2015 o 09:36 • Páči sa mi to
kopytko03 Hehe vždy ma pobavia hádky medzi očkujúcimi a neočkujúcimi, ale uznávam že očkujúci sa aspoň môžu oprieť o konkrétne práce, kdežto neočkujúci argumentujú slovami typu "podla štúdie amerických vedcov" emoticon Osobne som za to aby si každý spravil ako chce a niesol všetky dôsledky svojho rozhodnutia.
10. januára 2015 o 09:43 • Páči sa mi to •
07111968 jovanka81 prepac ,ale mna by zaujimalo ci ste vy ako deti boli ockovane ...myslim maminky co su proti ockovaniu,lebo podla toho co tvrdite...by sme nemali byt zdrave ? Nie? Ved ako je mozne ze z mojho okolia nepoznam maminku ,ktora bola ockovana aj jej deti aby mali nejake nasledky ...ja tomu fakt nerozumiem...
10. januára 2015 o 11:21 • Páči sa mi to •
07111968 jovanka81 hej v pohode ja vam neberiem vase presvedcenie....ale ked ides do hlbky...ved predsa aj pred 200 -500 rokmi ledia ochorelina rakovinu,mali cuktovku ,deti boli mentalne chore...alebo z coho ochoreli ,ked vtedy neboli "eckove potraviny , nebol znecisteny vzduch ako teraz ..." toto ma teda zaujima a rada by som to pochopila preco to davate dosuvisu len s ockovanim ...
10. januára 2015 o 11:46 • Páči sa mi to •
adsumus (autorka správy) stormie
eliaska23 dievčence dakujem za názory, veda dokázala že vakcíny nespôsobuju ani rakovinu, ani autizmus, ani cukrovku, ak budete mať dokazy od antivaxu, že spôsobuju, privítam účasť v mojom fotobologu, ináč je to len strašenie a klamanie a neočko deti nato môžu doplatiť aj životom.
10. januára 2015 o 13:15 • Páči sa mi to •
stormie Mozes mi vysvetlit preco mazes moje prispevky? Nevyjadrujem sa vulgarne ani nic podobne a k teme?
10. januára 2015 o 15:04 • Páči sa mi to
adsumus (autorka správy) @stormie sú pre mna obťažujuce
10. januára 2015 o 15:08 • Páči sa mi to
13. jan 2015 o 06:06  • Odpovedz
@adsumus Z Tvojej strany nevidím nič urážajúce, pravdupovediac, nedivím sa, že si to premazala. Nato predsa tá funkcia je a využíva ju nespočetne veľa mamičiek a oteckov na MK. Tak ju treba zrušiť a to len bude zábava:grinning:
Čakala som aspoň čosi štipľavé z Tvojej strany. Je jasné, kto sa komu vysmieval a provokoval.
Možno by si to trebalo prečítať ešte raz a celé.
@admin
13. jan 2015 o 08:23  • Odpovedz
@adsumus som rada, ze si to sem dala ... aspon si kazdy moze vytvorit svoj nazor ... budem rada, ak bude @admin konkretny a presne ukaze, kde si urobila chybu a teda vysvetli znovu dovod bloknutia :wink:
13. jan 2015 o 08:35  • Odpovedz
@maca_p @kvieta @aristka @adsumus @prevenar @liebling98 @vld @katja78 @zita19 @zuzkaanicka @lorela @dr_smajlik

Pre lepší poriadok zhrniem, čo sa rieši:
1. zákaz prispievať do fóra pre @vld
2. mazanie komentárov pod vlastným príspevkom v prípade očko aj neočko
3. urážanie niektorých používateľov v skupine "Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania"
4. zablokovaný príspevok od @adsumus

1. S tým, že @vld vie komunikovať dobre, súhlasím. Sú však okamihy, kedy to preženie a pokojne to môžete prirovnať ku Francúzsku a Charlie Hebdo, ako ste už urobili. Význam príspevkov @vld nepopieram, ale na čo je dobré provokovať? Ak chcete byť "autormi karikatúr" a diskutujúcich zosmiešňovať, tak žiaľ takýto prístup na koníku nepodporujeme a aj naďalej sa budete stretávať s blokáciami. Keďže koník nie je "za" ani "proti" očkovaniu, nepodporujeme urážanie druhej strany ani súperenie, kto "nakreslí originálnejšiu a výstižnejšiu karikatúru".

2. Za obsah pod vlastným príspevkom je zodpovedný jeho autor. Preto samozrejme je povolené mazať niektoré komentáre, ak sú nevhodné alebo inak porušujú pravidlá, a teda spravovať, čo sa pod ním nachádza podľa vlastného uváženia. Je však dôležité, aké komentáre mažete a aké nechávate. Môže sa stať, že pod príspevkom ostanú len komentáre, s ktorými súhlasíte a aj ony s vami, sú však urážajúce alebo napádajúce konkrétne osoby. Ak sa to stane, nevhodný je celý príspevok.

3. Z dôvodu uvedeného v predošlom bode som prehodnotil príspevok od @dr_smajlik v skupine "Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania" a práve som ho zablokoval. Ak by sa to opakovalo, bude jej udelená sankcia a zároveň budeme dôslednejší na podobné príspevky.

4. Príspevok od @adsumus bol nevhodný hneď od úvodu. Jej opis "Slovenské antivakcinačné hnutie, ktoré vychádza, rovnako, ako iné európske aktivity podobného druhu z konšpiračných teórií, bludných informácií a zmanipulovaných štúdií" by sa dal zaradiť presne do tej kategórie karikatúr, o ktorých som písal v prvom bode. Obe skupiny, aj očko aj neočko, nájdu nejeden silný argument, ako spraviť z protistrany somárov. A viete, čo je výsledkom? Že prvorodička alebo záujemca o túto tému sa bojí do nej vôbec vojsť. Lebo vníma práve ten boj. A ak sa náhodou rozhodne opačne, takmer ju vyhostite. A k príspevku od @adsumus už len doplním, že áno, boli tam urážajúce komentáre, ale z oboch táborov. Hlavným dôvodom však bola nevhodnosť samotného príspevku, o ktorej píšem na začiatku tohto bodu.

A teraz znovu pre lepší poriadok zhrniem, ako s tým ďalej:
1. Ak si @vld oddýchne od neprimeraných príspevkov, zákaz mu bude zrušený. Zatiaľ to však platí na dobu neurčitú.
2. Dôsledne kontrolujte, čo sa píše pod vaším príspevkom. Nielen však druhú stranu, ale aj "vlastných ľudí".
3. My budeme dôslednejší a prísnejší aj pre Fotoblogy a Skupiny, teda budeme výraznejšie kontrolovať, kto sa ako vyjadruje a podľa toho dávať alebo nedávať sankcie.
4. Príspevok od @adsumus ostáva zablokovaný a do budúcna upozorňujem, že podobné príspevky budú blokované aj naďalej. Vysvetlenie v bode 4.

cc @janocka @emjee @srdiecko4u @ooo @danu @danulicek @martinjasen
13. jan 2015 o 11:21  • Odpovedz
@mariosmykal Ďakujem za odpoveď. Už len malá technická otázka, prosím neber to ako provokáciu. Ako zistíte, či si už vld "oddýchol", keď to má zatiaľ na neurčito?
13. jan 2015 o 11:42  • Odpovedz
@kvieta budu kontrolovat sukromky :sunglasses:
ci aj sukromky su povazovane za forum? :wink:
13. jan 2015 o 11:55  • Odpovedz
@mariosmykal okej, berieme na vedomie. trebalo preverit vsetky prispevky vo vsetkych ockoremach, pri co i len naznaku ostrokysleho vyjadrenia blokovat a blokovat a zakaz prispievat... :confounded: :angry:

aj ja sa budem uz len orientovat v takychto temach http://www.modrykonik.sk/blog/dona52/
je to tu uz ako s tymi spojenymi nadormi :sunglasses: :angry:
13. jan 2015 o 11:59  • Odpovedz
@maca_p Ja som to myslela naozaj bez irónie, lebo vld prispieval poväčšine do fóra, neviem, či je aj v nejakej súkromke. Do našej skupiny iba občas. Možno by stačilo určiť nejaký termín do kedy stopka bude trvať.
13. jan 2015 o 11:59  • Odpovedz
@kvieta tak bude musiet napisat cestne vyhlasanie... :wink:
13. jan 2015 o 12:02  • Odpovedz
@prevenar ešte aj tu urážaš,plus mám právo reagovať a nebudeš moje právo obmedzovať len preto,že si uto neželáš,to kde sme,plus nabudúce ak ma zmažeš ,aktívne to nahlásim,aj opakovane a dúfam,že @admin bude mať pre teba rovnaký meter ako pre @adsumus a zvyšok mk,nemám pocit,že by si mal byť nejak privilegovaný
13. jan 2015 o 13:57  • Odpovedz
@aristka kludne moja :grinning:
13. jan 2015 o 14:01  • Odpovedz
@prevenar a este sa aj vysmievas... :frowning2: :angry:
fakt uroven...
13. jan 2015 o 14:02  • Odpovedz
@prevenar Upozornenie platí aj pre teba. V prípade ďalších ironických či výsmešných reakcií priletí sankcia. Vďaka za porozumenie.
@kvieta @maca_p O pár mesiacov skontrolujem, ako reaguje a na základe toho rozhodnem, či si "oddýchol". Konkrétny termín nedávam, aby sa naučil kontrolovať reakcie prirodzene a nie tak, že "veď ešte mesiac vydržím". Preto je to na dobu neurčitú.
13. jan 2015 o 15:13  • Odpovedz
@mariosmykal konkretny termin by si si mal napisat aspon do svojho To Do List-u, aby si na to nezabudol. Keby si nahodou zabudol, my si to piseme do svojich To Do listov a priebezne sa ta budeme pytat...
@maca_p @kvieta @aristka @adsumus @vld @katja78 @zita19 @zuzkaanicka @lorela
13. jan 2015 o 17:55  • Odpovedz
Prosim Vas chcem si pridat inzerat, ale nejde mi nahrat fotky a bez toho mi inzerat neodosle, co s tym? :unamused:
13. jan 2015 o 21:14  • Odpovedz
Prosim Vas chcem si pridat inzerat, ale nejde mi nahrat fotky a bez toho mi inzerat neodosle, co s tym? :unamused:
13. jan 2015 o 21:23  • Odpovedz
@zita19 no, nie som pesimista, ale po precitani poslednych stranok, mi je to uz nejako jedno, co bude alebo nebude na MK :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. jan 2015 o 08:18  • Odpovedz
14. jan 2015 o 08:39  • Odpovedz
@prevenar musim sa vyjadrit k tomu "obtazovaniu" v tvojom fotoblogu-fotoblogy su verejne..tak ako ty tam pises svoje nazory,hocikto iny moze dopisat svoje -v mojom pripade otazky..to ze akceptujes len jeden nazor- nie je moj problem..ja osobne som sa pytala otazky na ktore (nechapem ze )zjavne nemas odpovede..
otazky sa kladu na to ,aby sa odpovedalo na ne, to je zaklad slusnosti.ale ked na ne nemas odpoved alebo ti je neprijemne,ze sa niekto pozrie na problem z inej strany a poburilo by to tvoje posluchacky?
14. jan 2015 o 15:22  • Odpovedz
@mariosmykal V skupine nesuhlas s povinným očkovaním opätovne došlo k hrubému napadnutiu našich lekárov, ktorí odporúčaju očkovanie. Boli označení užívateľom @manof za PSYCHOPATOV, ktorí rozhodujú o zdraví naších detí. Ide o príspevok od užívateľa @manof z dnes 04:02. Maminka neskúsená, ako píšeš, dojde sa informovať o očkovaní na váš portál do skupiny Nesúhlas s povinným očkovaním a prvé, čo sa dozvie je, že lekári su psychopati. :sweat_smile:
14. jan 2015 o 18:18  • Odpovedz
@mariosmykal Rovnaký príspevok má vo svojom fotoblogu @prevenar , už som hlásila, že to je príspevok, ktorý označuje lekárov za konšpirátorov, ale stále tam svieti, aj s karikatúrou na sestričky. Je tento jeho status v poriadku?
14. jan 2015 o 18:25  • Odpovedz
@adsumus v mojom článku sa celkom konkrétne píše, ktorý výrok jednej konkrétnej lekárky (nie lekárov všeobecne) je psychopatický a podrobne vysvetľujem, prečo je psychopatický, a za tým si aj stojím, lebo to je naozaj psychopatický výrok.
Takže
1. bezočivo klameš
2. zhadzuješ samu seba takýmto trápnym škôlkárskym žalovaním, navyše lživým
3. keby som ja mal žalovať jak žalobaba všetky tvoje urážky, tak celý deň nič iné nerobím
14. jan 2015 o 18:45  • Odpovedz
@manof Chceš povedať,že si našich lekárov neoznačil za psychopatov v skupine Nesuhlas s povinným očkovaním? Ze som si to vymyslela a že klamem? Ako ty píšeš bezočivo? :pensive:
14. jan 2015 o 18:52  • Odpovedz
@adsumus Áno, bezočivo klameš, pretože v diskusii pod článkom som napísal presne toto:
"A takíto psychopati rozhodujú o zdraví našich detí."
Z kontextu (diskusia pod komentárom k mini-článku doc. Krištúfkovej) jasne vyplýva, že reč je o doc. Krištúfkovej, ktorej psychopatickosť vo svojom komentári celkom jasne dokladám.
Množné číslo neznamená, že všetci lekári sú takí (chvála Bohu nie sú, to by bola čistá katastrofa), je to len zaužívaný slovný obrat, keď najprv hovoríš o niekom v nejakej funkcii a potom si povzdychneš, ako je možné, že taký .... môže vôbec zastávať takú funkciu, keďže nespĺňa základné morálne/duševné/vedomostné predpoklady, aby ju mohol plniť zodpovedne. Ak tomu nerozumieš, vráť sa na ZŠ a doštuduj si slovenčinu.

Rozhodne však z môjho výroku nevyplýva, že by všetci slovenskí lekári boli psychopati (to si mi len ty lživo podsunula) a ja si to ani nemyslím, lebo poznám veľa naozaj skvelých slovenských lekárov. Dokonca som v tej vete ani nepoužil slovo "lekár", takže podľa tvojej zvrátenej logiky by sa dalo z nej rovnako dobre vyložiť, že všetci docenti sú psychopati, všetci nositelia titulu PhD. alebo MPH sú psychopati, všetky blondýny sú psychopatky, všetci zamestnanci SZU sú psychopati, všetci členovia SEVS sú psychopati, všetky Zuzany sú psychopatky či dokonca všetky ženy sú psychopatky. Ľubovoľnú vlastnosť doc. Krištúfkovej si vyber a všetci takí/všetky také sú psychopati/psychopatky, nie?
Dúfam, že táto totálna absurdnosť už naozaj dostatočne demonštruje vyslovenú zvrátenosť (alebo skôr účelovosť???) tvojej "logiky", či skôr vyslovenej absencie logiky (alebo poznania slovenského jazyka - vyber si).

Mimochodom, psychopatia je celkom konkrétna psychiatrická diagnóza, nie urážka:
"Psychopathy is traditionally defined as a personality disorder characterized by enduring antisocial behavior, diminished empathy and remorse, and disinhibited or bold behavior."
http://en.wikipedia.org/wiki/Psychopathy

Takže ešte raz: áno, bezočivo klameš, trvám na tom.
15. jan 2015 o 08:45  • Odpovedz
Haha no zajtra mi konci 3 mesacny zakaz prispievania do tem o ockovani, ktory som dostala spolu s @adsumus, no ako vidim, niekomutie konflikty jednoducho chybaju a furt ma nejaky pocit krivdy... @mariosmykal no prajem prijemnu zabavu pri rieseni tychto stupidnych hadok, mne ta pauza pomohla a uz sa teda moc nechystam diskutovat s tymito damami o ockovacich temach :wink:
15. jan 2015 o 09:35  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.