• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Paragrafy - články

(zamknutá)
11. februára 2010 
Ahojky, veľmi by som uvítala, keby aj na koníkovi existovala podobná zložka ako na mojasvadba - "Články" (umiestnená pod bazárom), v ktorej sa nachádzajú jednak aj paragrafy, ale aj podrobný rozpis rád a čo kedy kde a ako vybaviť...
Ja osobne sa strácam v zákonoch a paragrafoch pre tehotné a maminy a rodičov celkove... a zamestnanci našich úradov sú poväčšine takí neochotní, že aj tak odchádzam rovnako "blbá" ako som tam prišla...
Chcela by som preto poprosiť, ak by sa to dalo o zložku s paragrafmi, zákonmi, rodičovskými, materskými príspevkami, zoznamom inštitúcií, ktoré treba pred a po narodení dieťaťa navštíviť a podobne...
Ďakujem... (dúfam, že nechcem príliš veľa ) :pensive:
27. máj 2007 o 12:12  • Odpovedz
super napad sue :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to by kazdemu podla man bodlo :grinning: :grinning: :grinning:
27. máj 2007 o 12:14  • Odpovedz
Sue, ja som to navrhovala uz davnejsie, pisala som aj emjee, ze by tu mohlo byt nieco ako "pravna poradna", kedze som clovek od fachu, niekedy ma zaraza svojsky vyklad pravnych predpisov od nepravnikov, ktory najdem v niektorych temach. Ono vzdy treba vidiet veci v suvislostiach, zakon si vie precitat kazdy, ale vylozit si ho a spravne aplikovat, to uz chce prislusne vzdelanie.
Vsak ak sa to tu nepodari, naco mas mna ?:grinning: Vies, ze mozes kludne zavolat, napisat - a teda aj hocijaka ina maminka, ked budem vediet, poradim vzdy. Sue, ty mi zas naoplatku prides nastylovat obyvacku :grinning: :dizzy_face:
27. máj 2007 o 12:38  • Odpovedz
autor
Babulka, ja som ale teraz nemyslela len na seba :slight_smile: ale komplexne, že by to pomohlo viacerým tu na MK... aspoň myslím...
Ale ďakujem krásne... to vieš, že spravíme výmenný obchod :grinning: :grinning: :grinning:
27. máj 2007 o 12:41  • Odpovedz
Sue, mas IP. Mne je jasne, ze by to pomohlo, ved ja by som bola z toho tiez jelen (tak ako som z mnozstva inych veci, len na to pravo mam papier :wink: ). Ako som pislala, ak sa to nebude dat spravit, ze tu nieco take bude, tak pomozem maminkam aj cez IP, a samozrejme zadara :dizzy_face: aj ked pravnici si dokazu vypytat nehorazne prachy uz len za spisanie jednej zmluvy :unamused:
27. máj 2007 o 13:06  • Odpovedz
baby

myslim, ze bob nieco take planuje, ale pravdepodobne stale hlada niekoho, kto sa vyzna a tie clanky by mu napisal :grinning:
takze ak sa vyznate (pravnicky, lekarky, detske sestry, ucitelky ...) - sup sup nieco zbuchat a poslat bobovi nech to zverejni ako clanok
27. máj 2007 o 18:37  • Odpovedz
autor
No baby, tak toto je výzva :grinning: :grinning: :grinning: skúste to nejak zbúchať :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. máj 2007 o 18:39  • Odpovedz
Emjee, nie je problem, napis ake temy presne by to mali byt, alebo to nechas na nas?
27. máj 2007 o 20:08  • Odpovedz
Mozno by mohli maminky, tehulky, oteckovia... napisat, co ich najviac zaujima, o ake informacie by mali zaujem a potom to bude jednoduchsie, ako vykladat vsetky socialne a rodinnopravne predpisy, hm? Teda ja to beriem z toho pravneho hladiska, samozrejme su tu aj ine oblasti, co by tu mohli byt, zdravie, psychologia... co ja viem co este, hm?
27. máj 2007 o 21:10  • Odpovedz
autor
Babulka, na začiatok myslím by bolo potrebné napísať o materskom príspevku (kto má naň nárok, ako as to dá vypočítať a čo musí spraviť, aby mu ho dali), ďalej rodičovský príspevok, ďalej úrady ktoré treba navštíviť v súvislosti s novonarodeným dieťaťom. Ďalej vybavovanie pasu...
27. máj 2007 o 22:59  • Odpovedz
sue myslím, že máš dobrý nápad. Ale skôr si myslím, že by to malo byť takým štýlom čo kedy treba urobit.
Napr. kedy treba požiadať o materské na akom tlačive, kto ho vystavuje a kde sa má odovzdat no a samozrejme najprv vysvetliť kto vôbec má na nu nárok.
kedy sa žiada príspevok pri narodení dieťaťa, tiež kde sa on požiada, kde je tlačivo k dispozícii a kto on môže požiadať.
kedy sa treba prihlásit na sociálnu poistovnu a aké zmeny sa nahlasujú (mám na mysli pred nástupom na materskú pri prechode z materskej na rodičovský príspevok ....)
poradie dokladov, ktoré treba vybaviť pri narodení dieťaťa ako je rodný list, kartička zdravotnej poistovne ....
No a mnohé iné veci, ktoré treba urobit a nenapadajú ma lebo nemám žiadne skúsenosti.

Konkrétny výpočet materskej je veľmi náročný a treba pristupovať ku každému prípadu samostatne už veľa krát som sa snažila ho tu babám poradiť ale nedá sa to tak lahko vysvetlit a velakrát príde k nedorozumeniam. Kolkokrát babenky nevedia čo všetko majú povedať alebo čo treba položiť do otázky a uz sa to inak ráta. A keby sa to malo všeobecne popísať tak by to bolo hádam aj na 2 strany a keby to niekto začal čítať tak nepríde ani do polovice a uz nevie čo bolo na začiatku.
30. máj 2007 o 07:29  • Odpovedz
Uz sa snazim dat nieco dokopy, ono ako pise Alex nie je jednoduche minimalne preto, ze napisat to tak, aby to neznelo sucho a aby to bolo zrozumitelne je fuska :wink: Lebo nakopirovat ustanovenia zakona vie kazdy. Ale sa posnazim nieco vytvorit.
Aj tak si myslim, ze prave pre specifickost kazdeho "pripadu" by tu mohlo byt nieco ako "poradna", tada formou otazok a odpovedi, co vy na to? Teda ak by to bolo mozne, neviem...
30. máj 2007 o 21:17  • Odpovedz
Este aby som nezabudla, baby, ktore pisali otazky do IP, postupne poodpovedam, prosim o trosicku strpenia :slight_smile: papa.
30. máj 2007 o 21:18  • Odpovedz
myslim, ze pre tehotne a cerstve maimcky je to prehladne zhrnute tu aj s odkazmi na tlaciva a jednotlive urady:
http://www.dietaaja.sk/urady.htm
15. aug 2007 o 15:02  • Odpovedz
nejake dobrovolnicky na odborne clanky? hlaste sa u adminov
18. aug 2008 o 20:20  • Odpovedz
emjee, ahoj som tu nová, kde sa mám kuknut, čo píses u adminov?
24. aug 2008 o 20:40  • Odpovedz
hladám info o SZČO - práca na živnosť - predajna farieb a lakov , a som tehotná. Neviem,či mám ist na PN - kvoli zdraviu babetka, a ci sa mi tým nejak zmení výška materskej, platím si aj dobrov.nem.poistenie, ak mi vies poradiť, budem Ti vdačná.
24. aug 2008 o 20:44  • Odpovedz
Skusim urobit veci ohladne pracovne a narokov od zamestnavatela :slight_smile:
24. aug 2008 o 20:55  • Odpovedz
anib, skus sa spytat v niektorej s nasledujucich tem, venuju sa zivnostnickam:
Zivnost a materska http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=7581
živnosť a nemocenské dávky http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=56628
Kto platí zdravotné poistenie počas materskej u živnostníčky? http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=62907
Živnosť a rodičovská dovolenka /nie materská/ http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=50619
25. aug 2008 o 00:12  • Odpovedz
zuz11 dakujem ti velmi pekne, je to super, vidiet taku ochotu, krasny den
25. aug 2008 o 19:16  • Odpovedz
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
13. dec 2008 o 18:44 • jarus1
Ahojte chcem sa spytat ci mi niekto nevie poradit ake dokumenty potrebujem ked chcem dieta poistit na svk a narodilo sa v uk..chcem pobudnut na svk zo[par mesiacov takze si vybavujem e106 ale neviem ci treba pre dieta aj slovensky rodny list lebo vraj sa caka na vybavenie 3-4mesiaca..Dakujem
29. dec 2008 o 18:46  • Odpovedz
bubicek tato tema je o niecom inom, odpovede na tvoju otazku mas v tvojej teme http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=81267
30. dec 2008 o 09:52  • Odpovedz
dobry den, potrebujem poradit, dnes som bola na socialnej poistovni a zistila som, ze som po sa po narodeni dcery mala ist prihlasit, no nestalo sa tak, dnes som sa prihlasila, ale rok som nebola poistena.Som stale v pracovnom pomere, momentalne na rodicovskej dovolenke.Vraj si to mozem doplatit ale ani nemusim, mesacne to vychadza 76.6 eur, co je privela. Neviete mi niekto povedat, na co ma moje nepoistenie vplyv? prosim napiste odpovet lebo asi ani nebudem spat. Dakujem
10. feb 2010 o 18:26  • Odpovedz
takze skúsim sa opäť vrátiť k téme, nejako sa to tu zvrtlo :grinning:
ano sue, tvoj nápad je fakt úžasný a vid príklad vyššie pomohol by mnohým.. :grinning:
určite aspon tie základne veci niekde zhrnúť kedže sa rozoberajú stále dokola...
10. feb 2010 o 19:52  • Odpovedz
ehm..až teraz som si všimla že tri roky stará temička :sweat_smile: nevadí :slight_smile:
10. feb 2010 o 19:54  • Odpovedz
soniada - v novej verzii budu aj clanky.... kazda uzivatelka bude mat svoj fotoblog, v ramci ktoreho bude mat moznost vytvarat fotoalbumy a pisat clanky..... bude to na taky isty styl ako nasej stranke o byvani www.modrastrecha.sk /.cz http://www.modrastrecha.sk/fotoblogy/clanky/
11. feb 2010 o 09:52  • Odpovedz
dakujem janocka :wink: teším teším... :dizzy_face:
11. feb 2010 o 20:00  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.