• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Penové puzzle z Hornbachu. Máte ich?

(zamknutá)
20. decembra 2010 
Prave som sa docitala v jednej teme, ze penove puzzle cinskej vyroby je velmi skodlive a obsahuje toxicke latky, ja som taketo puzzle pouzivala velmi dlho, kupili sme ho v maji v Hornbachu, obal som uz davno vyhodila, takze neviem vyrobcu, to ktore bolo skodlive, je cinskej vyroby a ma v nazve EVA PUZZLE MATS , http://www.soi.sk/index.php?show=266 chcem sa spytat, ci niekto nemate este obal z puzzle kupovaneho v hornbachu s motivom zvieratiek - vevericka, krokodil, hroch atd... a nemozete mi povedat vyrobcu tohto vyrobku, dakujem
21. sep 2008 o 22:39  • Odpovedz
autor
este dodam kupovala som ho v Hornbachu v Bratislave a je tam 12 ks cervenej, oranzovej, zelenej, modrej a zltej farby
21. sep 2008 o 22:50  • Odpovedz
zuzana-hmm,aj my take mame,ale vyrobcu si nepamatam :frowning2: :angry:
21. sep 2008 o 22:54  • Odpovedz
autor
etuska, na mojom bolo pisane po nemecky a sice som si to precitala, ale vyrobcu si nepamatam a obal som hned vyhodila :angry: , hadam sa ozve niekto, kto nam to povie
21. sep 2008 o 23:01  • Odpovedz
Ahoj zuzana76.

Aj my sme mali puzzle tejto znacky (ale s obrazkom hello kitty). Hned po jeho rozbaleni som citila ako strasne zapacha. Nemohla som ho mat v byte. Hned islo prec. Normalne ma z neho napinalo a zle sa mi dychalo.
Na soi.sk som nasla info o jeho skodlivosti. Bola som ho vratit v predajni hraciek kde som ho kupila a bez problemov mi vratili peniaze. Tie predavacky urcite vedeli, ze je to zakazany vyrobok a aj tak sa predava. Pre istotu som napisala aj mail na soi na presetrenie. Ich odpoved bola asi v tom zmysle, ze sak som prachy dostala tak co maju riesit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Do albumu pridam fotky toho nasho smradlaveho kusku zakupeneho vo februari 2008, eteiketa obsahuje iba vseobecne info, nenachadza sa tam ziadne typove oznacenie.
22. sep 2008 o 02:51  • Odpovedz
CE na tomto vyrobku neznamena certifikat kvlaity ale china export :grinning: :grinning: :grinning:
22. sep 2008 o 03:04  • Odpovedz
no my tiež máme take zvieratkové, kupované v HYPERNOVE asi pred 5 rokmi ale ten vrch nie je taky leskly ako tie vaše tin.tinka.
Je to taky iny material, a mame z toho aj malu abecedu, aj penove kocky - a nesmrdí to, ani nesmrdelo.
EVA je typ materiálu (ako napr. skratka PVC), nie názov výrobku, aj napr. podrážky šlapiek k vode sa vyrábajú z tohto materiálu
22. sep 2008 o 07:11  • Odpovedz
- Skratka EVA znamená etylén, vinyl a acetát a označuje ľahký a flexibilný materiál používaný v obuvi ako tlmiaca vrstva medzi podrážkou a stielkou topánky.
či to je materiál vhodny aj na výrobu hračiek, no skor sa asi opýtať treba chemika
asi ani tak nejde o ten zakladny materiál, ten by mal byť zdraviu neškodný, kedže sa to dava aj do topánok ... ale skor o to, čo za svinstvo do toho pridajú, aby to bolo krásne, lesklé a farebné
22. sep 2008 o 07:18  • Odpovedz
autor
nase puzzle sa mi nezdali ze smrdeli a tiez nie su take leskle ako tvoje tintinka, nebolo to to EVA PUZZLE MATS, takze dufam, ze nase puzzle nebolo zdraviu skodlive :unamused:
22. sep 2008 o 09:45  • Odpovedz
ani nase nesmrdeli a ani nesmrdia a ani nepustaju farbu ani nic...mame aj velke puzzle aj male penove do vane tej istej vyroby kupovane v draciku v akcii pred rokom za 399,-
22. sep 2008 o 14:16  • Odpovedz
inak na veci z Draťika, čo niesu značkové by som si tiež dala poriadny pozor, tiež tam ŠOI-ka našla toho škodlivého viac než dosť :frowning2: Majú kopa čínakov, šmejdov.
22. sep 2008 o 17:56  • Odpovedz
vsetky su skodlive, lebo obsahuju zmakcovadlo ktore je karcinogenne, postupne sa od roku 2011 zakaze v EU predavat
19. dec 2010 o 20:48  • Odpovedz
já mám z obchodu puzzle, ne od vietnamců, výroba samo z Číny, napsáno, splňuje požadavky EU,certifikát EN71, tak tomu nemám věřit??? jinak i hračky od Fisher ´price jsou z Číny.
@juju já bych taky žila bio a eko, ale nevím jestli to má smysl. to si nikdy nedáš nic jinýho? :unamused:
20. dec 2010 o 10:28  •  1 dieťa  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.