• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Platenie výživného

(zamknutá)
28. júna 2009 
Konečne mám za sebou rozvod... Na pojednávaní bola stanovená výška výživného, no ex nesúhlasí s výškou, tak chce podať odvolanie na krajský súd. Moja otázka znie: výživné už má platiť od vynesenia rozsudku alebo až potom, keď dostaneme papiere?
26. jún 2009 o 10:05  • Odpovedz
od vynesenia rozsudku.
gratulujem k rozvodu ak prebehol v poriadku a zhodila si so seba ťažké bremeno :wink:
27. jún 2009 o 18:04  • Odpovedz
no a nie keď správoplatnie rozsudok? lebo on sa ide odvolať tak rozsudok nebude ešte právoplatný, výšku výživného mu môžu znížiť alebo ponechať ako určil daný súd.
27. jún 2009 o 19:15  • Odpovedz
a akú výšku si dal? bol by pre neho problém to platiť? ak sa odvoláva, tak výživné dostaneš až po druhom kole sedenia na súde :frowning2:
27. jún 2009 o 23:28  • Odpovedz
v rozsudku je zaviazany od akeho datumu ma platit...inak od pravoplatonosti a vykonatelnosti rozsudku...takze ak poda odvolanie...pravoplatnost bude az po rozhodnuti... :sweat_smile: myslim si ze by to malo tak byt :sweat_smile:
28. jún 2009 o 09:29  • Odpovedz
Povinnosť platiť výživné vznikne až dňom pávoplatnosti a vykonateľnosti rozsudku, avšak ak podal odvolanie, tak sa mu zvyšuje dlh na bežnom výživnom, lebo ty máš nárok na bežné výživné od podania návrhu na súd, prípadne aj skôr, ak tak rozhodol súd.
28. jún 2009 o 19:45  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.