• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podporte petíciu

(zamknutá)
26. novembra 2010 
Nefunguje mi ten link, da sa este do peticie zapojit? Dakujem!
5. okt 2010 o 20:24  • Odpovedz
5. okt 2010 o 20:26  • Odpovedz
kde sa dá podpísať petícia v Nových Zámkoch je nás vela nahnevaných rodičov.
5. okt 2010 o 20:26  • Odpovedz
Mna by zaujimalo, ci aspon jednemu z politikov, ktori presadzuju nizsi rodicovsky prispevok doslo, ze niektori rodicia za tie peniaze vychovavaju hned 2 al. viac deti? Zvlast ak ide o dvojcata, co clovek velmi nemoze ovplyvnit. Ved ako sa da pri riadnej vychove viacerych deti este aj zarabat a platit odvody do statnej kasy, aby naplnili statny rozpocet???
5. okt 2010 o 20:29  • Odpovedz
No keďže bola moja téma zamknutá - pokračujem tu:
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/matersky-prispevok-4/

Ja tvrdím, že toto sú tu iba kecy cez internet :grinning: a bohužiaľ to nepomôže...

Kto dvihne zadok od počítača keď príde na lámanie chleba?? Kto pôjde napr. štrajkovať pred úrad vlády?? To nie je sedieť doma na zadku a ťukať poloanonymne do počítača....

Bohužiaľ vidím záujem ľudí o "riešenie problémov" u nás podľa účasti na referende... no comment!

Úprimne držím prsty aby sa podarilo niečo vybojovať, ale bohužiaľ ja na konci tohto tunela svetlo nevdím!! Sme na Slovensku a tu nás má každý za d@bilov...
6. okt 2010 o 09:37  • Odpovedz
Za pokus sa nič nedá... a ked budeme ticho, tak budú s nami robiť ešte vačšie divy a pýtam sa, dokedy necháme robiť zo seba hlupich? Ja zadok od počítača celkom určite dvihnem a verím že aj ostatné mamičky pojdu do štrajku. Bohužial, nedá sa už trpieť to, ako sa vláda chová... a za blbých sú tí, čo nič pre to nerobia. Ja som rada, že sa našiel niekto, kto našiel odvahu, silu, guráž sa im postaviť, ja pojdem do toho s nimi.

Jedno mi je ľuto, že mamičky, ktoré majú doma choré deti a príspevok zvýšený nemajú, že na týchto ľudí vlada zabuda a že im chce zalepiť oči s pár drobnými. No čo to je, preboha???? Banda jedna.
6. okt 2010 o 13:20  • Odpovedz
Kocky, musim sa Vam pochvalit - dnes uverejnili cast mojho listu v Ptavde - Listaren..sice par slov zmenili ale pointa zostala...je to kratucke, ale aspon malicky uspech...
a dostala som aj odpoved z MPSVR...
takze tie, ktore mate doma dvojicky...citajte:

Dostali sme Vaše podanie vo veci nároku na rodičovský príspevok, resp. jeho výšku, ak rodič zabezpečuje starostlivosť o dve súčasne narodené deti vo väzbe na návrh novej právnej úpravy, ktorá by mala byť účinná od 1. januára 2011.

Vzhľadom na to, že návrhy na prípadné zmeny platnej legislatívy v oblasti rodičovského príspevku sú predmetom legislatívneho procesu, je predčasné sa k nim v súčasnosti vyjadrovať. O konečnom znení novej právnej úpravy rodičovského príspevku bude možné informovať až po schválení novely zákona v Národnej rade Slovenskej republiky.

Z hľadiska platnej legislatívy si dovoľujeme poukázať na účel rodičovského príspevku, prostredníctvom ktorého štát finančne prispieva na zabezpečenie potrieb rodiča, ktorý sa riadne stará o dieťa alebo o deti do troch rokov veku alebo ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav do šiestich rokov jeho veku. Výška tejto dávky nie je a ani nikdy v minulosti nebola odstupňovaná podľa počtu detí. Táto štátna sociálna dávka nadväzuje na nemocenskú dávku - materské, ktorou sa nahradzuje strata príjmu zo zárobkovej činnosti rodiča. Materské rovnako ako rodičovský príspevok sú určené rodičovi a nereaguje sa nimi na počet narodených detí. I keď sa účel rodičovského príspevku chápe širšie, ako účel materského, štát rodičovským príspevkom nahradzuje aj stratu príjmu rodiča v období, keď sa osobne stará o svoje dieťa a preto nevykonáva žiadnu zárobkovú činnosť. Zatiaľ čo výška materského je určená vo vzťahu k vymeriavaciemu základu, z ktorého je platené poistné na nemocenské poistenie, rodičovský príspevok sa vypláca v zákonom ustanovenej sume bez ohľadu na predchádzajúci alebo súčasný príjem rodiča.

Rodič dvojičiek alebo viac súčasne narodených detí je pri vyplácaní materského zvýhodnený v tom, že táto nemocenská dávka sa mu môže vyplácať nie 28 týždňov, ale až 37 týždňov. Pri poskytovaní rodičovského príspevku nie sú rodičia dvojičiek zvýhodňovaní, ale toto zvýhodňovanie sa uplatňuje pri poskytovaní iných štátnych sociálnych dávok, ako je napr. príspevok pri narodení dieťaťa, prídavok na dieťa. Účelom týchto dávok je na rozdiel od rodičovského príspevku zabezpečenie potrieb každého dieťaťa, a preto sa poskytujú podľa počtu detí. Príspevok pri narodení dieťaťa, ktorým štát finančne prispieva rodičom na pokrytie výdavkov spojených so zabezpečením nevyhnutných potrieb novorodenca, sa poskytuje vo výške 151,37 eura na každé narodené dieťa. V prípade dvoch súčasne narodených detí sa poskytne vo výške 302,74 eura, suma ktorá sa v tomto prípade ešte zvyšuje o polovicu t. j. o ďalších 151,37 eura. Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa, ktorým štát pripláca na zvýšené výdavky spojené so zabezpečením nevyhnutných potrieb dieťaťa, ktoré sa matke narodilo ako prvé dieťa, druhé dieťa alebo tretie dieťa a dožilo sa aspoň 28 dní, sa poskytuje vo výške 678,49 eura na každé narodené dieťa, a to aj v prípade pôrodu, pri ktorom sa súčasne narodí viac detí. Uvedené znamená, že v prípade narodenia dvojčiat je celková suma príplatku vo výške 1356,98 eura. Prídavok na dieťa vo výške 21,99 eura poskytuje štát na výchovu a výživu každého nezaopatreného dieťaťa, t. j. pri starostlivosti o dve nezaopatrené deti je to suma 43,98 eura mesačne. Rovnako príspevkom na starostlivosť o dieťa štát prispieva na výdavky spojené so zabezpečením starostlivosti o každé dieťa rodiča v čase výkonu jeho zárobkovej činnosti.

Záverom považujeme za potrebné dodať, že rodičovský príspevok, ktorým štát finančne prispieva rodičovi, ktorý zabezpečuje starostlivosť o deti v útlom veku, je len jednou dávkou z celého komplexu uvedených štátnych sociálnych dávok ale aj iných foriem pomoci štátu poskytovaných rodinám s deťmi. K významnej pomoci štátu patrí napríklad v rámci daňového systému inštitút daňového bonusu, ktorý si môže zárobkovo činný rodič uplatniť na každé nezaopatrené dieťa v rodine, platenie odvodov v systéme zdravotného poistenia, platenie odvodov v systéme sociálneho poistenia ako aj ďalšie formy pomoci poskytované formou dotácií, zliav a pod.

Ano, ja chapem, ze dostaneme tie prispevky na dieta dvakrat - ale ved presne tak to ma byt, nie?!?
6. okt 2010 o 13:47  • Odpovedz
prepacte, ze to bolo take dlhe...citajte len ktora chcete :wink:
6. okt 2010 o 13:48  • Odpovedz
@erha - mas pravdu.... ja sice na urad vlady nemam daleko, resp. sedim prave za jeho branami... (nezabite ma!!!)
Uz sa mi v praci smeju, ze si hreju hada na hrudi... ale povedala som sefke, ze tu bojijem za seba ako sukromna osoba....
Fakt je ale ten, ze kym sa nejaky strajk rozbehne, budem uz doma na PN s poriadne velkym bruchom, takze sa ho nemozem zucastnit aj keby som chcela...

ale prave vcera som sa zamyslela..... co by sme mi tym strajkom dosiahli? Ked strajkuju nejake zlozky dopravy - tak sa nejazdi, ked zamestnanci - stoji firma....
ale co mamicky?? mozeme maximalne zahatat cestu kocikmi.....a ohrozit tym jedine deticky v nich..... tak neviem, co tym dosiahneme....
a vobec....ten pan, co byva v stane pred uradom vlady je tam uz vyse mesiaca a nedosiahne nic, lebo si ho uz nikto nevsima... je to len taky jeho tichy protest proti nespravodlivosti systemu..... ale skodi si len on sam, ostatnym je to uz jedno.... (hoci pozadie celej tejto kauzy je uplne o inom - on je uz len tvrdohlavy, lebo jemu uz pracu davno na min.stavodlivosti ponukli naspat, len toto sa nikde nepise)
6. okt 2010 o 13:55  • Odpovedz
@sysinka tak to akoby si mi vzala z ust ... to mily pan minister,ktory si mimochodom nahrabal svoje volicske hlasy na svojej poradcovskej web stranke si zrejme plni svoje predvolebne sluby a zvysuje RP len zabudol ,ze ich zvysuje z penazi tych,ktorym na druhej strane vzal a este aj na tom usetri.. vsak v podstete zvysi o 30 ale znizi o 70 cize v konecnom dosledku na tom stat pekne zarobi a to si asi pribali do svojho ministerskeho platu,kedze on potrebuje mesacne 2000 €. :angry: :angry: :angry:
6. okt 2010 o 14:21  • Odpovedz
baby som rovnako znechutená, ibaže mám pocit, že na Slovensku sa pravdy nikto nikdy nedovolá....vždy si urobia po svojom a ešte nás chcú presvedčiť, ako veľmi sú spravodliví...a že vraj 1/3rodičov diskriminuje 2/3rodičov s nižším rodičovským príspevkom....tak sa iba tak zamýšľam, či my nie sme diskriminovaní, keď sme platili do sociálnych fondov a tie 2/3 rodičov nie....ale budeme dostávať rovnako...kde je tá spravodlivosť :rolling_eyes:
6. okt 2010 o 14:26  • Odpovedz
aj ja sa chcem zapojit...poslite ten link este raz
6. okt 2010 o 14:31  • Odpovedz
je to vrchol kocky, nesmieme sa len tak nechat oklamat... inak najsmiesnejsie je, ze KDH stale hovori o tom ako treba podporovat rodiny no, toto je teda velka podpora....
6. okt 2010 o 15:57  • Odpovedz
no baby, nevidím to vôbec ružovo.... už je schválený rozpočet na rok 2011 a kto z tej bandy vystupi na to, aby vrátili na prerokovanie náš návrh? Neverím, že niekto... fuuuj, som znechutená z toho, čo už robia v tejto vláde.

6. okt 2010 o 17:42  • Odpovedz
Je to fakt na ... Človeku chcú z mála zobrať aj to málo čo dostane. Tiež pracujem a odvádzam blbé odvody,z ktorých nikdy nič nemám a mať nebudem. Teraz , keď človek očakával aspoň trošku vyšší príspevok, ktorý mu aj tak vystačí len na zaplatenie hypotéky, aby mohol bývať, tak aj ten mu chcú ubrať. Priala by som všetkým vo vláde , zadĺžiť sa na 20 rokov banke s neskutočnými úrokmi , aby si mohli kúpiť byt a zároveň sa starali o dieťa zo 180 eur , prípadne ešte jedného platu, ktorý nedosahuje ani priemernú mzdu v nár. hospodárstve.
Som zvedavá ako by sa usmievali.
6. okt 2010 o 20:09  • Odpovedz
@deina caute baby , zákon o petičnom práve v § 4 hovori,za k menu a priezvisku a adrese TP musi pripojit svoj podpis, asi by bolo vhodne to nejak pozbierat cae materské centrá ja som z Malinova to je pri BA, ak mozem najako pomoct tak by som rada....
6. okt 2010 o 20:15  • Odpovedz
Precitala som celu diskusiu a uz som v obraze, zajtra zhanam podpisy a posielam vam harky!!!!! Ste super ze ste sa do toho dali :slight_smile:
6. okt 2010 o 21:39  • Odpovedz
neviem ci ma pani Radicova deti,ale ak ano tak zrejme zabudla kolko toho dietatko potrebuje.tak nech si vyskusa zit a prezit cely mesiac s dvoma detmi,najest sa a zaplatit ucty ak manzel-su aj slobodné- zarobi len minimalnu mzdu a ona dostane 190 eur.
podpisane a podciarknuté
7. okt 2010 o 10:13  • Odpovedz
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nenadávaj".
7. okt 2010 o 13:47 • erha
kocky....mam dve info....jednu od poslanca NRSR zo socialneho vyboru - nemame sa vzdat....
povedal mi, ze aj poslanci koalicie su do istej mieri nasho nazoru, ale prioritou tejto vlady je setrenie na kazdom fronte... ALE ze hlas mamiciek a verejnosti je dost silny a ze sa nam moze podarit nieco zmenit.... takze kricte, piste a volajte kam sa len da....

druha info je z kruhu premierky - vraj po vlade pripustili, ze diskusia o tomto zakone je stale mozna.... pretoze je vela vyhrad... takze nadej este neumrela....
a co sa tyka toho schvaleneho rozpoctu....este musi prejst v NRSR...aj ked chapem, ze to je len formalita..... ALE, peniaze sa este vzdy a stale daju preskupovat.....
udajne sa pohravaju s myslienkou, ze tych 300€ co by boli ochotni dat kazdemu,kto zacne pracovat a "odlozi" svoje dieta do nejakeho zariadenia by mohli o nejaku sumu znizit a toto by sa dalo navysit k planovanemu rodicovskemu.... aj ovca by bola cela aj vlk syty.....

no a ja som prave dostala este lepsie napad.... navrhnime, nech daju rovno 300 € ten rodicovsky, nie?! :grinning:

no a vyriesila som si aj dilemu co s prispevkom pre dvojicky..... na jedno dieta prispeje stat, na druhe bude musiet manzel... ked bol taky sikovny.... :wink:

Baby, hlavne nestracatje zmysel pre humor pri to zvysenom adrenaline.....
Drzim nam palce!
7. okt 2010 o 20:11  • Odpovedz
predosly link nahradte tymto a , dajte to i na FB, pls

http://www.olifcek.info/nezabudnite-protest-11-10
7. okt 2010 o 22:14  • Odpovedz
Ahojte, dnes o 09.30 bude tlačová konferencia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Temou bude rodičovský príspevok - aktuálne otázky a odpovede. skuste mat zapnutu TA3, moze to ist nazivo....
8. okt 2010 o 08:35  • Odpovedz
@zusika meskaju? :sweat_smile:
8. okt 2010 o 09:31  • Odpovedz
to nie...ale TA3 ma ine priority - a platene programy...aspon vidime, ako ich nasa tema zaujima... ale oni nedavaju aj ovela dolezitejsie tlacovky
8. okt 2010 o 10:03  • Odpovedz
@zusika to ste taka naivná, Radičová je tam len pajáčik a Mihál sa nám len smeje,oni nerataju centiky ako my,ja nemám na cestu do Ba,ledva čakám na materskú,zobudte sa,štát má na to,aby ochranoval dceru Radičky? Je to radový občan ako my,na to peniaze štát má. Pani premierka sa može hambiť,v žiadnej krajine neokrádajú takto matky ako v tejto. Nadávajú na minulú vládu,tá nepotrebovala ochranu a nedelila rovnako a vedela prečo.Keď je pán Bugár taký mudry,že všetkým rovnako,nech si dá plat 600,-eur a budeme spokojný!!!!!!!!!!!!!!!
8. okt 2010 o 13:34  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.