• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podporte petíciu

(zamknutá)
26. novembra 2010 
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nenadávaj".
8. okt 2010 o 13:36 • leususu
som veľmi nešťastná, že 12.10. nebudem zo zdravotných dôvodov v Bratislave, určite by som sa štrajku zúčastnila.
8. okt 2010 o 21:38  • Odpovedz
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
9. okt 2010 o 14:53 • zusika
preco sa mi neda otvorit ta peticia? :frowning2:
9. okt 2010 o 14:55  • Odpovedz
isla by som tiez,no som z vychodu.... :angry: :angry: :angry:
9. okt 2010 o 14:55  • Odpovedz
@leususu pravda ani na moje dve neodpovedala. :confounded: No čo má odpovedať nato?ked sama nevie čo robí. :confounded:
9. okt 2010 o 14:56  • Odpovedz
Ahojte,
viete mi povedat, kde a kedy bude strajk kvoli RP? Rada by som sa pridala. Mam dvojicky a s tym znizenim ma pekne na....:((.
Dakujem
9. okt 2010 o 20:28  • Odpovedz
Baby zajtra sa vidime pred UVSR :slight_smile:
10. okt 2010 o 20:44  • Odpovedz
Dievcata, blahozelam k malickemu uspechu ktory sa peticnemu vyboru podaril..... malickemu preto, ze ste v podstate dosiahli cast toho co ste chceli, ale v podstate ste iba posluzili ministrovi k tomu, aby nevyzeral zas raz ako blbec, pretoze by musel priznat, ze urobil chybu. Ved sam predsa navrhol nieco, co bolo v rozpore s ustavou.... zrejme mu uslo, ze zakon nemoze byt retroaktivny pre mamicky, ktore uz prispevok poberaju..... ale zelam vam to....
Ja som samozrejme smutna, pretoze BUDUCE mamicky - a to najma DVOJICIEK neziskali nic..... :frowning2:

@matkamarek - som ta videla v spravach!!! :wink:
@lucija272 - citim s tebou.....aj ked vy budete dostavat ASPON tych 256€....
12. okt 2010 o 09:22  • Odpovedz
tiež som to sledovala, ale osobne sa mi nepáči že tie čo len budú mamičkami znova obišli zle, lebo vyžiť z takej smiešnej sumy je...... . Úplne demotivujúce mať dieťa v dnešnej dobe. Nie každý manžel zarobí toľko aby uživil celú rodinku a ešte keď každý deň nič iné v správach nepočuť, len ako ide všetko hore a platy dole tak to už ani nehovorím.
12. okt 2010 o 11:49  • Odpovedz
@zusika ty si jaka dobra ze si ma spoznala, nie si ty pravnicka nahodou? A zakon este nepresiel parlamentom tak ak sa dvojickovske maminy spoja nic nie je stratene treba dat pripomienky k zakonu nejlepšie cez nejakeho poslanca, ziadneho sice momentalne nepoznam ale ak by dvojickovske maminy potrebovali podporu som tu!
12. okt 2010 o 12:07  • Odpovedz
no, maminy dvojiciek....sem sa....
ja par kontaktov mam....hoci skor opozicnych, co je v tomto pripade asi na skodu.... ale kazdy poslanec ma na stranke nrsr.sk svoj email..... takze staci pisat....
ja som uz par mailov poslala... a este sa chystam :slight_smile:

len by som bola naozaj nerada, keby ste / sme sa uspokojili tymto .... 1) este nic nie je na papieri; 2) MPSVR samo tvrdi, ze nevie, kde zoberu na to peniaze 3) presne ako @maruska24 hovori, co buduce mamicky a tie, ktore o materstve iba uvazuju.... jasne, ze stat sa rodicom je dar a nemali by sme byt vypocitave, ale vsetko vzdy stoji a pada na peniazoch.... a ked vidim, ako si pani poslanci ani za ten svet nechcu znizit platy o smiesnych 10%, tak potom co my chceme?? - dokonca som dnes citala, ze ak si ich nezmrazia ani na tento rok, tak sa im ich platy dokonca zvysia.... juj....a to sa mam tesit, ze privediem na tento svet dve deti.... co ich tu len caka??!!
12. okt 2010 o 14:49  • Odpovedz
@matkamarek - nie som pravnicka, len sa trosku motam okolo politiky.... :wink: a aj tak sa citim bezmocna.....
12. okt 2010 o 14:50  • Odpovedz
@matkamarek ahoj, ty si bola včera na proteste, však? Ja som tá, čo si sa jej pýtala, či tiež patrím medzi maminy :sweat_smile:
12. okt 2010 o 14:52  • Odpovedz
@alca85 jeeej ahoj mamina 26 rocna dnes som pred parlamentom nebola prieznavam ale vsetko sledujem som zvedava co bude dnes v spravach ze vyhodili maminy z pred parlamentu !
12. okt 2010 o 15:05  • Odpovedz
@matkamarek ahoj :wink: ja som tiež nemohla :frowning2: nemám žiadne správy ako to tam dopadlo, ale pochybujem, vyhodiť ich nemohli, ked boli kludné... a myslím, že v správach to dnes nebude, štrajkujú odboráry, tí sú dôležitejší
12. okt 2010 o 15:07  • Odpovedz
@zusika Ani ja nie som vypočítavá, ale musím to povedať, lebo strašne sa mi to nepáči, čo chcú urobiť, hlavne pre tie maminy, ktoré pracujú a robia niečo pre ten štát. Prečo teraz štát nemôže niečo urobiť pre nás budúce maminy? Však, keď to dajú na rovnakú výšku, tak len znova na tom získajú a podporia väčšina naších rómskych mamičiek. Oni budú mať zvýšené RP o 26 eur a maminy, ktoré sa snažia o -66 eur. JA viem, že niektoré sú aj také, ktoré by chceli mať zamestnanie a nemôžu, ale väčšina je práve tých, čo rodia deti iba pre peniaze. Viem o čom vravím, pretože som z východu a nielen, že im to nestačí, ale ešte sa snažia, aby sa to dieťa narodilo poškodené, pretože budú mať príspevky. ( to mi vravela sestrička na gynde) Prečo náš štát také niečo podporuje? Prečo sa nesnaží niečo proti tomu vymyslieť, ale vymýšľajú proti nám normálnym mamičkám, ktoré sa o svoje ratolesti starajú a snažia sa??!!!
12. okt 2010 o 15:27  • Odpovedz
@luciaschur - ano nestras, ze to tak funguje..... ale mas uplnu pravdu.... ziskaju na tom hlavne ti, ktori sa prizijuvu na systeme (cest vynimkam - tym, ktore pracu jednoducho nevedia najst) Ved to, ze my odvadzame dane a odvody do statnej kasy a sme na tom rovnako ako socky z osad....
:angry:

no ale ja mam naordinovane nerozculovat sa....tak sa musim snazit...
od buduceho tyzdna som doma, takze bude vypisovat listy - Pravda je v tomto zlata a uverejnuje ich :wink: aspon cast....

@matkamarek - a ty mas info ze co bolo pred NRSR? lebo ja som ziadnu spravu o tom nezachytila, teda ziadnu ze by boli mamicky pred parlamentom - ani na Ta3 ani v tlacovych agenturach....
12. okt 2010 o 15:35  • Odpovedz
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
12. okt 2010 o 15:58 • luciaschur
Ja som mamička, ktorá poberá 164eur,ale to len kvoli tomu ze som pat rokov studovala vysoku skolu a necakala som ze este pred ukoncenim skoly otehotniem, skor by som povedala ze je smutne ze aj zeny ktore sa pre tento stat rekvalifikuju, davaju do skolstva nejake peniaze dostanu presen to iste ako tie co nemaju ani zakladnu skolu dokoncenu, to je este smutnesie....a romske zeny treba prevychovat ale to musi stat nie my, lebo oni si ich rozhyckali....
12. okt 2010 o 18:22  • Odpovedz
@zusika no my praveze asi tych 256 nebudeme dostavat, ak prejde to, ze ich budu poberat len tie mamicky, ktore ich poberaju uz teraz a ja mam zatial matersku do februara az potom prechadzam na rodicovsky prispevok.
Ale najdem si cas a napisem asi aj ja daky "pekny mail" na margo prispevok pre mamicky co maju dve deticky naraz, pripadne viac.
13. okt 2010 o 11:11  • Odpovedz
@zusika vcera to tu na ktorejsi diskusii ktosi pisal, inak ziadne spravy ani v TV, to je tragedia :cry:
13. okt 2010 o 11:18  • Odpovedz
@luciaschur ze by to robili preto aby ich mal kto volit? ja tam iný dovod nevidim, a setrenie ? to su keci.....nech si schvalia platy na 1000 EUR a kolko ušetríme???? noooo velaaaa....
13. okt 2010 o 11:23  • Odpovedz
@matkamarek Tak to máš pravdu :angry:
13. okt 2010 o 16:13  • Odpovedz
suhlasim s peticiou,z tej smiešnej sumy sa naozaj neda žiť,hlavne že máme zvyšovať pôrodnosť.
20. okt 2010 o 18:40  • Odpovedz
Nove info
www.olifcek.info listy 14.11. a 16.11.

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=514070

dnes 18.11.2010 sa nám po zasadnutí sociálneho výboru ozve poslankyna Bláhová
18. nov 2010 o 13:41  • Odpovedz
Ahojte, takze ja mam na toto vsetko uplne iny nazor. A je asi taky, ze kazde dieta ma rovnaky zaludok, takze nevidim zmysel v tom aby jeden typ mamiciek mal zvyseny a druhy znizeny RP. Z toho dovodu, ze ak niekto dieta neplanoval ako ja, a bol len studentom, nemal kedy pracovat, je na tom horsie ako ten, ktory bol zamestnanty. Zena, ktora pracuje, potom pobera dost peknu matersku a este k tomu dostane po pol roku aj vyssi RP, a zena ktora je studentkov bud na vysokej alebo strednej skole ma od zaciatku ubohych 160 eur. Zena na materskej si toho dost usetri, popri praci, popri materskej......nebudem sa tu dalej rozpisovat, ale mala by to byt pre vsetky mamicky rovnaka suma- okrem dovjiciak atd.
19. nov 2010 o 21:07  • Odpovedz
pre lizulu: mas pravdu, z tej smiesnej sumy sa neda zit...160 eur je fakt smiesna suma....a ked si este slobodna matka, vyhodu maju tie, ktore maju pracujucich partnerov a este poberaju peknu matersku a aj zvyseny RP
19. nov 2010 o 21:09  • Odpovedz
@danu , @olifcek - chcem sa spytat,ci tu kocky beriete schvaleny navrh pani Blahovej ako vitazstvo.....???
Viete o tom,ze osamele matky a ani mamicky dvojiciek ci trojiciek ziadne zvysenie nedostanu??? A ze aj to jedine 9 tyzdnove zvyhodnenie,ktore sme mali oproti mamickam s jednym dietatom nam skratia na 3 tyzdne...
toto naozaj nie je fer, ked mame dvojnasobne vydavky - resp. mna iba cakaju, kedze babatka su zatial pekne v brusku.... ;)
som nesmierne sklamana,najma ak tu ide MPSVR hovorit o prorodinnej politike a odstraneni diskriminacie. :frowning2: :unamused: :angry:
24. nov 2010 o 16:00  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.