• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podporte petíciu

(zamknutá)
26. novembra 2010 
som za peticiu,mam dvojicky a horko-tazko som to zvladala , tak teraz uz neviem.nech si to ti mudrci vyskusaju,zit z takej almuzny
30. sep 2010 o 20:26  • Odpovedz
@bolulka nienie,len to tak bolo postrihane...no nebola to posledna reportaz ;) v peticnej informacii je i zmienka o tom, ze ocenujeme, ze dvihaju vysku min. sumy x;o)
30. sep 2010 o 20:38  • Odpovedz
Súhlasím s petíciou!!!
30. sep 2010 o 20:38  • Odpovedz
30. sep 2010 o 20:40  • Odpovedz
@olifcek ale to nie je na online podpisovanie, nie?
30. sep 2010 o 20:43  • Odpovedz
@susannz ee, online vybavuje @carodejnica, zajtra im ide volat, ze co
30. sep 2010 o 20:51  • Odpovedz
@olifcek ok, takže či sa bude dať online to sa dozvieme zajtra?
30. sep 2010 o 20:53  • Odpovedz
@susannz jo, verim..cakali sme, ze uz dnes to nahodia...nevyslo
30. sep 2010 o 20:55  • Odpovedz
@olifcek no hej aj ja som už také čítala a čakala som to... ja by som to aj do roboty vzala podpísať, ale tam je moje tehu ešte tajomstvo
30. sep 2010 o 20:56  • Odpovedz
nezbabnbudbite, toto nas caka

1. mail 4.10.2010 premiérke za všetky mamičky - premierka@vlada.gov.sk
2. mail 4.10.2010 ministerstvo práce soc. vecí a rodiny za všetky mamičky - Odbor pre komunikáciu a styk s verejnosťou - okv@employment.gov.sk
3. mail 4.10.2010 ministerstvo financií - tlacove@mfsr.sk
4. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - igor.matovic@obycajniludia.sk
5. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - tlacove@strana-smer.sk
6. poštou listy mamičiek každá súkromne, poslať doporučene 4.10.2010 /+mailom s foto babatka?/ :

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

RNDr. Jozef Mihál
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava

7. protest v uliciach - ako zorganizovať protest, povolenie na zhromaždenie ?? kto sa v tom vyzná?
8. mail za všetky mamičky 4.10.2010:
noviny@joj.sk
somreporter@markiza.sk
expres@expres.sk
stranavova@joj.sk
ta3@ta3.com
30. sep 2010 o 20:58  • Odpovedz
@olifcek moja prepáč, teraz ťa nechcem rozrušiť a ani privodiť mrtvicu, ja viem že si chvíľami pripadáš ako opakovací papagáj, ale prosím ťa, čo tím tam treba napísať? myslím, že tu bola aj nejaká stránka so vzormi, no neviem to ani za svet nájsť, prepáč mi to, ale nejak my to prestáva myslieť, dnes ma hrozne bolí hlava....má to byť nejaký osobný, či formálny list alebo ako by to malo vyzerať, nechcem napísať kravinu :sweat_smile:
a vie sa niečo už o proteste v uliciach=štrajkom?
30. sep 2010 o 21:29  • Odpovedz
@olifcek to sa jednalo este o staru peticiu.
30. sep 2010 o 21:35  • Odpovedz
@bolulka a kde je spravny link? :grinning:
30. sep 2010 o 21:36  • Odpovedz
@fadhillah :grinning: :grinning:

teraz sme riesili peticiu, takze hajde si chystat listy, emotivne i s fotkou babatka, ale nemusi byt fotka, list sa posle v pondelok postou na oboch a email tiez minimalne na tych dvoch majstrov sveta...

strajk sa dotiahne paq
30. sep 2010 o 21:37  • Odpovedz
baby mne to nechce otvorit ten link :frowning2:
30. sep 2010 o 21:38  • Odpovedz
@natalia777 skus este raz, mozno Ti to len zblblo
hm>
30. sep 2010 o 21:39  • Odpovedz
ani mne to neche otvorit
30. sep 2010 o 21:40  • Odpovedz
tu je jeden návrh listu máme ich na výber viac takže každá si môže vybrať alebo kľudne napísať aj vlastný

Vážený pán minister,
posielame Vám tento otvorený list v mene mamičiek na MD a RD.
Dňa 22.9. 2010 vláda schválila návrh o zjednotení RP.
Touto cestou Vám ďakujeme za časť návrhu, ktorý rieši a odstraňuje diskrimináciu mamičiek, ktorú vytvorila minulá vláda. Zároveň sme rady, že chápete slobodnú vôľu mamičiek rozhodovať o tom, či sa budú popri starostlivosti o dieťa venovať aj istej možnej zárobkovej činnosti alebo nie. V dnešnej dobe je dôležité, aby mali rodičia možnosť postarať sa o svoje deti aj po finančnej stránke, čo úprava Zákona o RP umožňuje, nakoľko povoľuje mamičkám legálne pracovať popri RD.
Zároveň však jedným dychom chcem pripomenúť, že by sa v prvom rade malo jednať o možnosť a nie nepriamu povinnosť. Napriek všetkému tento nový návrh Zákona o RP nepriamo núti ísť mamičky pracovať a odložiť svoje niekoľkomesačné deti do starostlivosti cudzím ľuďom a hľadať si možnosť zárobku, ktorým by sa o vlastné deti dokázali postarať, nakoľko príjem manželov či partnerov nebýva dostačujúci, nehovoriac o slobodných matkách.
Pán minister, Vy ako človek, ktorý sa vždy zaujímal aj o situáciu mamičiek, nemôže zabudnúť na fakt, že v dnešnej dobe mnohé mamičky nemajú možnosť po materskej dovolenke „uložiť“ svoje deti v jasliach, v škôlke alebo u rodinných príslušníkov. Dôvodom je fakt, že na základe rastu pôrodnosti v posledných rokoch, dochádza k rapídnemu nedostatku jaslí a miest v materských školách. Zvýšením veku odchodu do dôchodku dochádza k stavu, kedy sa mnohé mamičky nemôžu spoľahnúť ani na pomoc rodičov, ktorí sú ešte zaradení v pracovnom procese. Ďalším nezanedbateľným faktom je výška nezamestnanosti v krajine, pri ktorej má problém si nájsť prácu človek bezdetný, bez záväzkov a nie to mamička, ktorá musí na pohovoroch zodpovedať aj otázku, či má s kým nechať dieťa v prípade choroby, aby z práce nevypadla . Keďže si plne tieto fakty , ako človek, ktorý bol a je v kontakte s mamičkami na MD resp. RD uvedomujete, nebudeme ich hlbšie rozpisovať. Preto nie je možné nepriamo nútiť mamičky čo najrýchlejšie sa zaradiť do pracovného procesu, keďže podmienky, aby tak mohli urobiť, sú priam mizivé.
Alebo to bolo celé len Váš ťah pred voľbami ako si získať mamičky na svoju stranu?

Áno, súhlasíme a plne si uvedomujeme fakt, že rodičovsky príspevok je sociálna dávka a aj to, že niektoré politické strany to považujú za dôvod jeho zjednotenia. dane politické strany zároveň jedným dychom nezabúdajú podotknúť, že rodina je nosným pilierom štátu.
Áno, rodinu musíme považovať za dôležitý pilier štátu a ako taký si vyžaduje našu úctu, podporu a náš záujem. Štát nemôže a nesmie na tento svoj nosný pilier za žiadnych okolností zabúdať. Zníženie pôrodnosti vedie v budúcnosti k výrazným problémom. Je dôležité spájať fakty ako pôrodnosť, dôchodkový systém, inteligencia , hospodársky rast. Naše deti, ktoré dnes rodíme a o ktoré sa s takou námahou staráme sú budúci plnohodnotní občania Slovenskej Republiky. Sú to budúci platci daní, z ich odvodov budú uhrádzané dôchodky aj súčasným ústavným činiteľom, sú budúcou inteligenciou štátu. Hovoríme o budúcich lekároch, ktorí aj Vám a Vašim blízkym dokážu zachrániť život. Hovoríme o budúcich učiteľoch, budúcich strážcoch zákona, budúcich ....... / dopísať /
V súčasnej dobe je mladý človek nútený zabezpečiť si vlastné bývanie z vlastných zdrojov, je nútený robiť maximum pre udržanie si prace vzhľadom k vysokej nezamestnanosti a to sú dôvody, prečo je nútený zvážiť či v prípade založenia si rodiny bude schopný ju aj uživiť. Zároveň musíme podotknúť aj fakt, že aj štát ma určité záväzky voči teraz narodeným deťom a má záväzky zabezpečiť aj dostatočnú podporu pre mladé rodiny.
Preto z už vyššie uvedených dôvodov žiadame štát o prehodnotenie podpory mladých rodín. Súčasnú časť návrhu – zjednotenie RP bez iných úprav výšky MP , RP a iných úprav dĺžky poberania týchto platieb – považujeme za značné demotivujúcu pre majoritne obyvateľstvo. Naopak, vedie k opätovnej motivácií neprispôsobivej časti obyvateľstva, zabezpečiť si finančne prostriedky bez akejkoľvek následnej zodpovednosti za svoje deti, a zabezpečenia ich patričnej výchovy.
Je neprípustné, aby štát, ktorý práve rodinu považuje za najdôležitejšiu časť vlastnej existencie takouto formou diskriminoval rodičov, ktorí k vytvoreniu rodiny, k starostlivosti o dieťa pristupujú zodpovedne s čistými úmyslami vychovať z vlastných detí vzorných občanov.
Žiadame o úpravu danej časti návrhu a to nasledovne:
1. predĺženie doby poberania materského príspevku na obdobie 12 mesiacov vo výške 55% z VZ. Ako dôvod uvádzame kompenzáciu výpadku jedného príjmu rodiča, ktorý sa rozhodol pre starostlivosť o dieťa.
2. zjednotenie vysky RP od 12 do 36 mesiaca zivota dietata . vysku daneho RP navrhujeme vypocitat ako sucet zivot min pre 1 dosp osobu a zivotnych min za kazde jedno dieta, ktore v rodine splna podmienku veku. ako dovod uvadzame podporu statu pri starostlivosti o deti minimalne vo vyske , ktorou by boli zabezpecene zakladne ludske potreby. / institut ziv minima je vyuzivany aj pri inych davkach a podmienkach soc. podpor /
3. daňovú úľavu pre druhého rodiča, ktorý zabezpečením finančných prostriedkov podporuje rodinu. Daňovú úľavu odporúčame prehodnotiť až do dovŕšenia 18. roku života dieťaťa. Ako dôvod uvádzame podporu rodín, ktoré ..... domyslim padny dovod...
4. určiť podmienky poberania RP, ktoré zabezpečia, aby nedošlo k zneužívaniu danej soc. podpory a to kontrolami starostlivosti o dieťa. V prípade porušenia daných podmienok, navrhujeme zabezpečiť krátenie príspevku až do zabezpečenia nápravy. Ako dôvod uvádzame zabezpečenie proti zneužívaniu danej dávky.
5. zabezpečenie fin. podpory mamičiek, ktoré by prvých 12 mesiacov nemali nárok na MP
6. zabezpečenie fin. podpory slobodných mamičiek, ktoré nemajú možnosť využiť podporu vo forme návrhu c. 3
Veríme, že si ako minister soc. veci a rodiny plne uvedomujete zodpovednosť štátu za podporu mladých rodín a zabezpečíte úpravu návrhu v časti o zjednotení RP.
30. sep 2010 o 21:41  • Odpovedz
alebo napr tento
Dobry den pan minister,
som jedna z mnohych nahnevanych mamiciek na materskej dovolenke.Neda mi aby som sa nevyjadrila k navrhu ktory ste predniesly.Myslim,ze asi dobre nechapete resp.nemate dostatocne informacie o tom,kolke fin.prostriedky je potrebne vynalozit na to aby ste vyvyjajucemu sa dietatu poskytli vsetko co potrebuje. Pocnuc od kvalitnej stravy,plienok hygienickych potrieb,oblecenia atd. Skuste si to spocitat a myslim,ze sa dostanete nad hranicu 190,eur ktore sa nam mamickam chystate odklepnut resp.nasim detom.
Je vrcholne nehorazne,ze sa snazite setrit na nas mamickach a detoch.Uberate nam aj z toho mala,co mame.
Som za to aby sa vyska rodicovskeho prispevku ponechala na tej urovni ako je.
Vobec si neuvedomujete,ze taketo navrhy su likvidacne pre rodiny ktore maju male deti?!
Tie rodiny, ktore len uvazuju nad rodicovstvom sa asi vzdaju tej krasnej predstavy byt rodicom,ked si uvedomia,ze nebudu vediet svoje deti zabezpecit,postarat sa o ne.
A co sa stane? Klesne porodnost a dochodcov bude neurekom. Predsa deti su nasa radost,nas zivot a nasa buducnost...Tak preco je to na ich ukor.
Bola by som velmi zvedava ako by ste Vy osobne vedeli vizit zo sumy 190,eur na mesiac.
Zabezpecit vsetko potrebne pre dieta. Preco nesetrite inde ale na nas,ktore sme na materskej dovolenke? Aj ked sa to dovolenkou vobec nazvat neda.Preco trestate matky za to,ze porodia a vychovavaju deti ako najlepsie vedia? Zena,ktora pracovala dostane menej ako zena,ktora nikdy nerobila a ani robit nebude a tym mam na mysli romske zeny.Aj ked sa najdu vynimky a nie som ziadna rasistka ale v skutocnosti je to tak.Toto nie je diskriminacia?
Zena,ktora pracovala platila statu nemale odvody dostava od statu tzv.ZOBRACENKU a nie rodicovsky prispevok.Zeny su trestane za to,ze sa rozhodli byt matkami a neskor su trestane aj v praci,ze vobec maju male deti.A toto uz je diskriminacia!
30. sep 2010 o 21:42  • Odpovedz
to zivotne minimu dame prec, bo dostaneme len 213eur, a my chceme 256///
30. sep 2010 o 21:42  • Odpovedz
@lubica69 to je super ak by sa to dalo zdielať tak zdielam :wink:
30. sep 2010 o 21:43  • Odpovedz
tieto vzory dam zajtra na web

Listč.1
Dobrý deň pán minister Miháľ,
som mamička na materskej /rodičovskej dovolenke. chcem vás požiadať o radu ako by mala vyžiť moja rodina z rodičovského príspevku....€ ked som samoživiteľka rodiny, mám ....deti/dieťa, platím....hypotéku.dieťa je budúcnosťou krajiny, štát chce aby dôchodkový systém neprepadol ale ked sa nebude rodiť dostatok detí a hlavne podporovať mamičky na materskej dovolnke pretože vychovávajú budúcu generáciu daňových poplatníkov. bohužial tento štát na nás mamičky zabúda, zabuda že dieťatku topánočky musíme kupovať viac krát do roka nestačí že ked tento rok nekupim čižmy kupim ich o rok u dieťatka je to aj s oblečením a aj so stravou, ked má byť o dieťatko dobre postarané a to ked nastupi do školy tak sa výdavky na dieťatko stále stupňuje. musí sa o to aj postarať štát. každá maminka by chcela byť do 3 rokov doma s dieťatkom a tešiť sa z jeho prvých krokov, slov a pokrokov, ale bohužial hypotéky, a pôžičky nepustia, nie každá z nás má šťastie na partnera ktorý zarobí tak že žena nemusí ísť predčasne do práce. my mamičky nemáme ani len minimálnu mzdu pritom robíme viacero funkcii od opatrovateliek cez kuchárky, manžerky,ošetrovatelky...v rodine. nech štát zváži že žena ktorá ide na matersku klesne s prijmon, po nástupe na rodičovský klesne uplne na tzv"žobračenku" je to trest pre nás maminy že vychovávame deti? ja v práci zažívam diskrimináciu stále som trestaná za to že mám dieťa

List č.7
Dobrý deň p. minister Mihál,
som mamička na materskej /rodičovskej dovolenke. chcem vás požiadať o radu ako by mala vyžiť moja rodina z rodičovského príspevku....€
Už teraz máme čo to robiť aby sme vyžili a vy nás chcete aj o to málo ukrátiť?
Každá matka či už pracujúca, alebo na materskej, resp. rodičovskej dovolenke je veľmi málo zaplatená, nakoľko zastáva veľmi veľa funkcií od opatrovateliek cez kuchárky, manažérky, ošetrovateľky. Je veľmi smutné, že týmto svojim rozhodnutím môžete ovplyvniť budúcnosť mnohých rodín, nakoľko znížením terajšieho RP 256€ spôsobíte ešte väčšie šetrenie, čím vzniká obava vyžiť, zníženie kvality života, výživy dieťaťa a tým môže dochádzať k napätým vzťahom v rodine a v niektorých prípadoch dokonca aj k ich rozpadu.
Takouto drastickou úpravou bude traumatizovaná a poškodená práve tá najzodpovednejšia, najobetavejšia a najcitlivejšia časť občanov: matky a ich deti, ktoré sú budúcnosťou štátu.
Veď si predsa hovoríme sociálny štát, ktorého základnou jednotkou je RODINA. Tak sa tým prosím Vás aj riadťe.

List č.8
Vážený pán minister,
so znepokojením som zaregistrovala vládny návrh zákona o zjednotení RP. Domnievam sa, že štát by mal významnou mierou pomáhať mladým rodinám preklenúť problematické obdobie starostlivosti o malé dieťa, keď rodina pocíti výpadok jedného príjmu. Táto pomoc môže významnou mierou pomôcť k zvýšeniu pôrodnosti a tým k zlepšeniu demografického vývoja, bla, bla... a v neposlednom rade môže byť pre štát prospešná.
Výpadok jedného platu môže mať pre mladú rodinu, ktorá si musela v prvom rade zabezpečiť bývanie, fatálny dopad. Na základe toho si myslím, že RP na úrovni minimálne mzdy je to najmenej, čo štát môže pre mladú rodinu urobiť. Taktiež so znepokojením sledujeme snahu vlády, začleniť matku čo najskôr do pracovného procesu. Je všeobecne známe, že pre zdravý psychický vývoj dieťaťa sú prvé tri roky mimoriadne dôležité a malo by ho stráviť s matkou. Každopádne rozhodnutie ísť či neísť do práce by malo byť osobnou záležitosťou matky a nemalo by závisieť od finančnej situácie v rodine.
S pozdravom
XY

Ale treba to ešte nejak rozviesť.

List č.9
Vážený pán minister,
so znepokojením som zaregistrovala vládny návrh zákona o zjednotení RP. Som presvedčená že štát by mal významnou mierou pomáhať mladým rodinám preklenúť problematické obdobie starostlivosti o malé dieťa, keď rodina pocíti výpadok jedného príjmu. Táto pomoc môže významnou mierou pomôcť k zvýšeniu pôrodnosti a tým k zlepšeniu demografického vývoja, bla, bla... a v neposlednom rade môže byť pre štát prospešná.
Výpadok jedného platu bude mať pre mladú rodinu, ktorá si musela v prvom rade zabezpečiť bývanie, fatálny dopad. Na základe toho si myslím, že zachoanie výšky RP na úrovni 256 eur a 164 eur je to najmenej, čo štát môže pre mladú rodinu urobiť. Taktiež so znepokojením sledujeme snahu vlády, začleniť matku čo najskôr do pracovného procesu. Je všeobecne známe, že pre zdravý psychický vývoj dieťaťa sú prvé tri roky mimoriadne dôležité a malo by ho stráviť s matkou. Každopádne rozhodnutie ísť či neísť do práce by malo byť osobnou záležitosťou matky a nemalo by závisieť od finančnej situácie v rodine.
S pozdravom

List č.10
Vážený pán minister,
so znepokojením som zaregistrovala vládny návrh zákona o zjednotení RP. Som presvedčená že štát by mal významnou mierou pomáhať mladým rodinám preklenúť problematické obdobie starostlivosti o malé dieťa, keď rodina pocíti výpadok jedného príjmu. Táto pomoc môže významnou mierou pomôcť k zvýšeniu pôrodnosti a tým k zlepšeniu demografického vývoja, bla, bla... (tu to treba ešte naformulovať) a v neposlednom rade môže byť pre štát prospešná.
Výpadok jedného platu bude mať pre mladú rodinu, ktorá si musela v prvom rade zabezpečiť bývanie, fatálny dopad. Na základe toho si myslím, že výpočet výšky RP na úrovni životného minima fyzickej osoby (t.j. 185,38 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu a 84,61 € mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa) je to najmenej, čo štát môže pre mladú rodinu urobiť. Prípadné zneužívanie systému podporiť silnými opatreniami, ktoré dohliadnu na plnenie učelu danej dávky - t.j. riadnej starostlivosti o dieťa. Taktiež so znepokojením sledujeme snahu vlády, začleniť matku čo najskôr do pracovného procesu. Je všeobecne známe, že pre zdravý psychický vývoj dieťaťa sú prvé tri roky mimoriadne dôležité a malo by ho stráviť s matkou. Každopádne rozhodnutie ísť či neísť do práce by malo byť osobnou záležitosťou matky a nemalo by závisieť od finančnej situácie v rodine.
(ešte by som doplnila to, že materská by mala byť rok - lebo dojčenie - a výpočet materskej zo mzdy, ale už sa mi nechce rozmýšľať)
S pozdravom
30. sep 2010 o 21:43  • Odpovedz
@olifcek ešte sa ťa chcem opýtať tie maily posielame všetkým poslancom?
30. sep 2010 o 21:45  • Odpovedz
ja som za vsetkych

nech vidia realitu
30. sep 2010 o 21:45  • Odpovedz
ok to minimum zmažeme a dáme 213 ok
30. sep 2010 o 21:46  • Odpovedz
ok tak ich skopírujem lebo tu bol niekde návrh len určitým nie všetkým
aj ja som za všetkých
30. sep 2010 o 21:46  • Odpovedz
1. mail 4.10.2010 premiérke za všetky mamičky - premierka@vlada.gov.sk
2. mail 4.10.2010 ministerstvo práce soc. vecí a rodiny za všetky mamičky - Odbor pre komunikáciu a styk s verejnosťou - okv@employment.gov.sk
3. mail 4.10.2010 ministerstvo financií - tlacove@mfsr.sk
4.mail všetkým

pavol_abrhan@nrsr.sk, zuzana_astaryova@nrsr.sk, tibor_bastrnak@nrsr.sk, jaroslav_baska@nrsr.sk, miroslav_beblavy@nrsr.sk, anna_belousovova@nrsr.sk, natalia_blahova@nrsr.sk, juraj_blanar@nrsr.sk, julius_brocka@nrsr.sk, dusan_bublavy@nrsr.sk, jozef_bucek@nrsr.sk, bela_bugar@nrsr.sk, jozef_burian@nrsr.sk, katarina_cibulkova@nrsr.sk, dusan_caplovic@nrsr.sk, miroslav_ciz@nrsr.sk, ondrej_dostal@nrsr.sk, juraj_droba@nrsr.sk, jana_dubovcova@nrsr.sk, andrej_durkovsky@nrsr.sk, vladimir_faic@nrsr.sk, martin_fecko@nrsr.sk, igor_federic@nrsr.sk, martin_fedor@nrsr.sk, robert_fico@nrsr.sk, stanislav_fort@nrsr.sk, martin_fronc@nrsr.sk, darina_gabaniova@nrsr.sk, gabor_gal@nrsr.sk, milan_gala@nrsr.sk, tomas_galbavy@nrsr.sk, dusan_galis@nrsr.sk, monika_gibalova@nrsr.sk, tibor_glenda@nrsr.sk, martin_glvac@nrsr.sk, pavol_goga@nrsr.sk, jan_golian@nrsr.sk, pavol_hladky@nrsr.sk, kamil_homola@nrsr.sk, milan_hort@nrsr.sk, zoltan_horvath@nrsr.sk, pavol_hrusovsky@nrsr.sk, ivan_chaban@nrsr.sk, igor_choma@nrsr.sk, lubomir_jahnatek@nrsr.sk, elemer_jakab@nrsr.sk, stanislav_janis@nrsr.sk, vladimir_janos@nrsr.sk, dusan_jarjabek@nrsr.sk, viliam_jasan@nrsr.sk, ludovit_jurcik@nrsr.sk, erika_jurinova@nrsr.sk, robert_kalinak@nrsr.sk, peter_kalist@nrsr.sk, ludovit_kanik@nrsr.sk, peter_kazimir@nrsr.sk, jana_kissova@nrsr.sk, andrej_kolesik@nrsr.sk, jozef_kollar@nrsr.sk, maros_kondrot@nrsr.sk, magda_kosutova@nrsr.sk, marian_kovacocy@nrsr.sk, mikulas_krajkovic@nrsr.sk, kamil_krnac@nrsr.sk, stanislav_kubanek@nrsr.sk, pavol_kubovic@nrsr.sk, stefan_kuzma@nrsr.sk, marian_kvasnicka@nrsr.sk, jana_lassakova@nrsr.sk, milan_laurencik@nrsr.sk, ladislav_lazar@nrsr.sk, iveta_liskova@nrsr.sk, vincent_lukac@nrsr.sk, marek_madaric@nrsr.sk, robert_madej@nrsr.sk, lubos_majer@nrsr.sk, mojmir_mamojka@nrsr.sk, anton_marcincin@nrsr.sk, peter_markovic@nrsr.sk, lubos_martinak@nrsr.sk, ondrej_matej@nrsr.sk, vladimir_matejicka@nrsr.sk, igor_matovic@nrsr.sk, jan_mikolaj@nrsr.sk, jozef_mikus@nrsr.sk, dusan_munko@nrsr.sk, peter_muransky@nrsr.sk, jozsef_nagy@nrsr.sk, laszlo_nagy@nrsr.sk, viliam_novotny@nrsr.sk, bibiana_obrimcakova@nrsr.sk, branislav_ondrus@nrsr.sk, richard_oravec@nrsr.sk, peter_osusky@nrsr.sk, martin_pado@nrsr.sk, pavol_paska@nrsr.sk, pavol_pavlis@nrsr.sk, peter_pelegrini@nrsr.sk, lubomir_petrak@nrsr.sk, edita_pfundtner@nrsr.sk, jan_pociatek@nrsr.sk, jan_podmanicky@nrsr.sk, martin_poliacik@nrsr.sk, radoslav_prochazka@nrsr.sk, alojz_pridal@nrsr.sk, rudolf_pucik@nrsr.sk, marian_radosovsky@nrsr.sk, rafael_rafaj@nrsr.sk, richard_rasi@nrsr.sk, jan_richter@nrsr.sk, tatiana_rosova@nrsr.sk, lubica_roskova@nrsr.sk, maria_sabolova@nrsr.sk, marian_salon@nrsr.sk, jan_senko@nrsr.sk, igor_sidor@nrsr.sk, alexander_slafkovsky@nrsr.sk, jan_slota@nrsr.sk, laszlo_solymos@nrsr.sk, julius_stanko@nrsr.sk, viktor_stromcek@nrsr.sk, jaroslav_suja@nrsr.sk, richard_sulik@nrsr.sk, frantisek_sebej@nrsr.sk, ivan_stefanec@nrsr.sk, igor_stefanov@nrsr.sk, peter_suca@nrsr.sk, dusan_svantner@nrsr.sk, richard_svihura@nrsr.sk, jarmila_tkacova@nrsr.sk, viera_tomanova@nrsr.sk, stefan_tomco@nrsr.sk, tibor_toth@nrsr.sk, jozef_valocky@nrsr.sk, jana_valova@nrsr.sk, ivan_varga@nrsr.sk, marek_vargovcak@nrsr.sk, magdalena_vasaryova@nrsr.sk, lubomir_vazny@nrsr.sk, jozef_viskupic@nrsr.sk, anna_vittekova@nrsr.sk, peter_voros@nrsr.sk, marian_zahumensky@nrsr.sk, peter_zajac@nrsr.sk, stefan_zelnik@nrsr.sk, renata_zmajkovicova@nrsr.sk, lubomir_zeliezka@nrsr.sk, peter_ziga@nrsr.sk, jana_zitnanska@nrsr.sk

5. poštou listy mamičiek každá súkromne, poslať doporučene 4.10.2010 /+mailom s foto babatka?/ :

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

RNDr. Jozef Mihál
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava

6. protest v uliciach - ako zorganizovať protest, povolenie na zhromaždenie ?? kto sa v tom vyzná?
7. mail za všetky mamičky 4.10.2010:
noviny@joj.sk
somreporter@markiza.sk
expres@expres.sk
stranavova@joj.sk
30. sep 2010 o 21:48  • Odpovedz
ahojte, taktiez som za peticiu a vsetkymi desiatimi. Mam 18 mes. trojicky-dievcatka a myslim si, ze moja materinska povinnost je chranit moje deti a preto mi totalne dviha adrenalin v tele myslienka, ze moje tri deti spolocne budu mat narok na taku istu financnu ciastku ako dieta romskej dievciny, ktora ledva ukonci ZS. Aj ked pri mne sa poberanie vyssieho rodicovskeho prispevku vztahuje uz len na obdobie necelych troch mes. od 1.1. 2011 - 24.3.2011, ale aj tak pre mna je skoro 70 Euro mesacne - o ktore ma chce stat obrat krasny peniaz a zaroven je tato trapna a neiteligentna uvaha pana ministra, ktoru chcu schvalit, absolutne nespravodliva voci vsetkym mamickam, ktore pred MD pracovali a svoje babatka este len cakaju. Prosim Vas len sa mi tiez neda presmerovat na ten link, kde by som ju mohla podpisat. Taktiez chcem svoj nazor odprezentovat v mediach - zajtra zacnem, uvidim ako sa mi bude darit, pozdravujem
30. sep 2010 o 21:48  • Odpovedz
@lubica69 213 eur eee, 256eur jo x;o))

ideme uz hajat, Oliv sa zobudila a je zla

baby, premyslite si, ci chceme tie listy posielat doporucene, alebo nie...x;o) aby ic h neodmietli podpisovat x;oDD teda ich prevzatie, hehe ale verim, ze nie no
30. sep 2010 o 21:53  • Odpovedz
tak my mamicky dvojiciek to mame ovela tazsie, pretoze sme viacere nestihli zvyseny RP a dostavame ho len na jedno dieta, druhe dvojca pre stat neexistuje...skuste si predstavit prezivat doslova z mesiaca na mesiac, nemozete si odkladat veci pre druhe dieta, potrebujete vsetko hned a dvojmo...
kto je mamou chape a vie,ake je to tazke prezivat najkrajsie obdobie nasich deticiek pokial sme na materskej, ti hore nemaju ani sajny, pripadne tieto veci im zily netrhaju... :angry:
30. sep 2010 o 21:55  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.