• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podporte petíciu

(zamknutá)
26. novembra 2010 
@kvietky teraz som ti to prerátala a vychádza ti to uplne rovnaká celková čiastka , lebo v starom systéme by si po 24 mesiaci detí dostávala 165 a po novom 190...vyšla mi teda uplne rovnaká suma...
skôr v tvojom prípade je absolutne nespravodlivý jeden RP na 3 deti... :rolling_eyes:
30. sep 2010 o 21:55  • Odpovedz
ahojte mamičky. tak ja sa tiež pripájam k petícii. ideme napísať s manželom aj list s fotkou malej. komu všetkému sa to posiela? dakujem
30. sep 2010 o 21:59  • Odpovedz
mám už zozbieraných cca 80 podpisov za 2dni, ešte do pondelka by sme chceli toho zohnať viac. Dúfam že sa s tým RP niečo ešte bude dať robiť
30. sep 2010 o 22:01  • Odpovedz
Myslim ze zeny, ktore pracovali pred tym urcite toto nove vymyslanie ako znizit prispevok urcite nepotesi, aj ja sa rada pridam, ale nechcelo mi otvorit peticiu :(
30. sep 2010 o 22:03  • Odpovedz
@juliagregor - ja to mam tiez preratane,ale tym som chcela napisat, ze zvyseny rodicovsky prispevok maju ponechat a ten stary - t.j. 165 Euro zvysit na 190. a taktiez by mohli pracujucim matkam ponechat 256 Euro do troch rokov veku dietata a ze mi ide o vsetky zeny, ktore pred nastupom na MD pracovali, aby sa nam romske a ostatne nezodpovedne spoluobcianky, ktore do statnej kasy neodviedli ani cent nesmiali do tvare.
Tak my trojickovske maminy sme uplne zabite s tym 1 RP a tie smiesne rodinne pridavky - to ani nevravim. Sice som mala priplatok aj k porodnemu a dostavam na kazde dieta do 15 roku ich zivota este jednorazovu statnu davku rocne -uplnu almuznu - nestaci nam to- popri vsetkych vydavkoch este uhradzame pausalne aj opatrovatelku, na ktoru mame zo zakona narok ( avsak nic nie je zadarmo, ze?...)
A spravodlive by bolo, keby dvojickove a trojickove maminy poberali RP na kazde dieta.
30. sep 2010 o 22:23  • Odpovedz
@kvietky sociálny systém nebude nikdy spravodlivý, to sa nedá, snád za 50 rokov možno...ono celkovo, aj maminy čo sú doma naraz s viacerými deťmi a majú len jeden RP, ...
k neprisposobivým občanom sa vyjadrovať nebudem...RP je dávka pre dieťa a je jedno či žena robila, alebo nie...
systém má byť postavený inak...
v každom prípade Vám držím palce, nech sa Vaša snaha neminie účinkom :wink:
30. sep 2010 o 22:29  • Odpovedz
@juliagregor aby bol aspon ako tak systém spravodlivý tak sa musíme o tom pričiniť my teraz. musíme sa konečne postaviť proti vláde (a je to jedno aká tu bude vláda) aby sme my maminky neboli uplne odstavené a nezabudali na nás, ked zhánaju hlasy do volieb tak ak sme im dobre naslubujú hory doly ale skutek utek po voľbách.za pár rokov nám budú budúce maminky vdačne že sme šli teraz do toho petícia štrajk aj rok 89 a revolúcia začala protestom a petíciami až sa nakoniec systém zmenil. a už jednoducho stačilo aby sa všetky dávky vytváranali na základe menšinového etnika na úkor nás ostatných. :angry:
nech vláda rieči koncepčne etnickú otázku, nech im vytvorí pracovné návyky.
1. okt 2010 o 06:05  • Odpovedz
Vazeny pan minister, pani premierka, naozaj...my maminy a vobec rodicia sme ostali v nemom uzase...pretoze sme zodpovedne pracovali, zodpovedne a vedome odvadzali vsetky prispevky statu s vedomim, ze sa nam to raz vrati, ked budeme potrebovat....takze apelujem na zdravy rozum a prossssssiiiiiiim - neberte nam tento prispevok, ktory je okrem ineho v mojom pripade i jedinym prijmom, pretoze manzel je uz vyse roka nezamestnany.........mam este starsie dve deti vysokoskolaka a gymnazistu a naozaj, mozete si prist vyskusat tento kazdodenny boj. Nie som ziaden asocial a ani som nikdy nebola, taketo spravanie mi ani nie je vlastne. Od svojich 18-tich rokov som bola nepretrzte zamestnana okrem MD....PRIPAJAM SA K PETICII...
1. okt 2010 o 07:07  • Odpovedz
No tak si neviem vysvetlit, ze preco, no tato stranka sa jednoducho neda nacitat :unamused:
1. okt 2010 o 07:08  • Odpovedz
@elise dobre vieš, že to neni také jednoduché a zabúda sa na invalidov, na ženy s postihnutými deťmi, na dôchodcov, na viacčlenné rodiny, na vdovy, siroty......keby som rozmýšľaľa kolko dostanem peňazí na RP tak deti nemám...štát sa o mňa nepostará, musím sa postrať o seba sama...
čítam dôvody, prečo sú niektoré maminky nahnevané, a niekedy sa ozaj nestačím diviť..."aby som sa mohla obliecť, atd...
mala som doma 3 deti s jedným RP a ten bol 165 Eur, kočíkové bolo 12000 Sk....
a čakám, kedy schvália zákon, ab som mohla pracovať, a nevzali mi RP...
ja nový zákon vítam, lebo nepozerám len na peniaze ale aj na ostatné výhody....

1. okt 2010 o 07:26  • Odpovedz
ahojte žienky,ani mne nejde otvoriť tu peticii,ale budem sa pokušať,aby som aj ja prispela,pretože v dohľadnej dobe by sme s priateľom chceli babätko,sledujem všetko okolo príspevkov,začala som si dobrovoľne platiť do socialnej poisťovne a to nehovorim,že už som nejakých tých pár 10 rokov prispela do štatu,tak sa mi zdá nespravodlive,aby bol rod. prispevok jednotný aj pre také maminy,čo nedali ani cent a poniektoré ani nedaju....
1. okt 2010 o 07:41  • Odpovedz
podpísané 2ja....
1. okt 2010 o 08:10  • Odpovedz
Mne tá adresa nefunguje, kde sa dá podpísať petícia v Prešove?
1. okt 2010 o 08:40  • Odpovedz
nejde mi to, hodte sem link prosim Vas este raz, dakujem
1. okt 2010 o 08:45  • Odpovedz
@sisovina PREŠOV:

Petičné hárky môžete podpisovať v Prešove na Hlavnej ulici na nádvorí Čierneho orla /PKO/, v priestoroch dispečingu firmy HALO TAXI od zajtra od 11:00 hod, prevádzka funguje nonstop 24 hodín denne takže môžete prísť podpísať kedykoľvek.
1. okt 2010 o 08:46  • Odpovedz
Ahojte... my cakame dvojicky a snazim sa tuto temu rozputat aj medialne..... a pisem aj otvoreny list na MPSVR SR .... piste aj vy, ak matze chut - aj do socialneho vyboru v NRSR - treba byt adresny!! cim viac nas bude, tym skor mozno nieco dosiahneme...
ja nechcem iba sediet so zalozenymi rukami!!
inak, mne ten link na peticiu nefunguje.... :frowning2:
skuste mi dat nejaky este raz....
1. okt 2010 o 09:35  • Odpovedz
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573

uz som podpisala.....
a hodila som si to aj na FB.....
1. okt 2010 o 09:46  • Odpovedz
@zusika toto chysAME este

v pondelok kAZDA POSLEME MAILOM AJ POSTOU

VID BOD 6

1. mail 4.10.2010 premiérke za všetky mamičky - premierka@vlada.gov.sk
2. mail 4.10.2010 ministerstvo práce soc. vecí a rodiny za všetky mamičky - Odbor pre komunikáciu a styk s verejnosťou - okv@employment.gov.sk
3. mail 4.10.2010 ministerstvo financií - tlacove@mfsr.sk
4. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - igor.matovic@obycajniludia.sk
5. mail 4.10.2010 za všetky mamičky - tlacove@strana-smer.sk
6. poštou listy mamičiek každá súkromne, poslať doporučene 4.10.2010 /+mailom s foto babatka?/ :

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

RNDr. Jozef Mihál
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
Špitálska 4, 6, 8
816 43 Bratislava

7. protest v uliciach - ako zorganizovať protest, povolenie na zhromaždenie ?? kto sa v tom vyzná?
8. mail za všetky mamičky 4.10.2010:
noviny@joj.sk
somreporter@markiza.sk
expres@expres.sk
stranavova@joj.sk
ta3@ta3.com
1. okt 2010 o 10:06  • Odpovedz
mna to mrzi, ale nesuhlasim s textom peticie....resp. s bodom 3, resp. s tym, ze sa to tyka vylucne dvojiciek (pre osviezenie pamate kopirujem bod 3: Žiadame, aby zákon zohľadnil matky, ktoré sa na rodičovskej dovolenke riadne starajú o viac ako jedno dieťa, narodené súčasne, zvýšením prislúchajúceho rodičovského príspevku o 25 % na každé ďalšie dieťa narodené súčasne.) ja mam dve deti, obe mam doma, o obe sa riadne staram, tak kay je rozdiel medzi mnou a matkou dvojiciek?

chcete to zjednocovat a zaroven same vytvarate vynimky...
1. okt 2010 o 10:18  • Odpovedz
@kacenqa Ty si mala na vyber, oni nie...teda hrubo povedane...peticia sa uz ale menit nebude..a snazime sa vyhnut tym, ktore rodia ako jablon, kazdy rok...prepac...
1. okt 2010 o 10:28  • Odpovedz
@kacenqa mamicky dvojiciek a viac musia vsetko riesit naraz, nemaju moznost nosit veci po sebe...ci kociar...
1. okt 2010 o 10:31  • Odpovedz
@olifcek nosit veci po sebe je velmi relativny pojem - (nehovorim o sebe, ale vo vseobecnosti) ak sa starsie narodi dievcatko na jar a mladsie chlapec na jesen, nosit veci po sebe je sanca tak asi 15%(t.j. par bodyniek cidupaciek a aj to iba v uplne najranejsom veku) ...kociar je jednorazova investicia, a to je vykryte zvysenym prispevkom pri narodeni a priplatkom k narodeniu

navyse mamicky s 2 detmi po sebe su omnoho dlhsie na RD ako mamicky dvojiciek, cim vypadok prijmu v rodine je omnoho vyssi a aj financne naroky starsieho dietata sa s vekom zvysuju, napr. ked mladsie ma 2 a starsie 5 rokov, tak je mamicka este stale na RD, pricom mamicka 5r dvojiciek je v praci a teda dostava full prijem, z ktoreho tie zvysene naroky dokaze pokryt....ale mamicka so 164 E mesacne asi tazko...

a este k vyberu....hrubo povedane, ak sa niekomu 'prihodi' tiez velmi nemal na vyber, vsak...(nejdem tu propagovat UPT)
1. okt 2010 o 10:55  • Odpovedz
@kacenqa ja chapem, mas pravu i Ty, samozrejme...ale toto by nam uz asi vobec nepreslo x;o(((( ja osobne, ak budem chciet dalsie, tak az po opat nejakom odpracovanom case...niesom najmladsia, tak mozno dalsie uz ani riesit nebudeme...lebo do 3 rokov urcit eneplanujem... :wink: no nie kvoli peniazom, ale...necitim sa na dalsie popri Olivke x;o)

oki, ale venujme sa teme, prosim x;o)
1. okt 2010 o 10:58  • Odpovedz
@olifcek - a kto a co posiela maily za vsetky mamicky??

@kacenqa - nehnevaj sa na mna, ale skus si ty predstavit kupovat vsetko co poptrebujes pre babatko 2x - za 190€
Ja som sa nerozhodla, ze budem mat dvojicky.....a stav, ktory dvojicky diskriminuje tu je a bol dlhe roky...bez ohladu na akukolvek vysku prispevku.....
Takze ja bojujem najma za dvojicky a za matky, ktore po celu dobu pracovali a odvazali dane a odvody a maju byt tymto statom zas o nieco ukratene..... Ja chapem, ze nic na svete nie je fer, ale ak pan minister hovori o zruseni diskriminacie, tak nech nediskriminuje jedno dieta z dvoch, ktore nedostane nic........
1. okt 2010 o 11:02  • Odpovedz
@zusika sme peticny vybor, ktory spiskal i harky a info k nim...tak zluskame list, dame ho i na okomentovanie a posleme x;o)
1. okt 2010 o 11:03  • Odpovedz
@zusika presne tak! a tiez pracujuce mamicky, ako si pisala
1. okt 2010 o 11:04  • Odpovedz
ozaj, kocky..... na FB je tiez niekolko diskusii - verejnych......
skuste kuknut....

http://www.facebook.com/?ref=home#!/mpsvar?v=app_2373072738&ref=ts
1. okt 2010 o 11:15  • Odpovedz
zusika len tak na okraj - kolko deti si pred tym, nez si otehotnela, chcela mat? je kopa matiek, co chceli mat 2 deti, neratali sice s tym, ze to budu dvojky, no potesili sa, ze to budu mat aspon jednym vrzom...

tiez som matka, ktora dlhe roky pracovala (pracovala som dokonca uz pocas denneho studia VS na polovicny uvazok popri skole!) a mam uz o mesiac 33 rokov. moje odvody! pred MD boli vyssie ako je teraz navrhovana vyska RP takze som prechdom z prace na prvu MD 'prisla' zo dna na den o 10tis (vtedy este) korun (v cistom) a prechodom z MD na RD o dalsich 10tis...takze dobre viem o com pisem...

jedine v com mas pravdu je to, ze ja som sa rozhodla, ze budem mat 2 deti. zaroven som sa rozhodla, ze ich budem mat pocas 1 MD, pretoze uz mam dost vysoky vek a nechcela som si zvysovat riziko neplodnosti ci pripadnych poskodeni plodu, tiez ine zdravotne dovody ako vysoky tlak cisarsky a pod ma k tomuto kroku viedli

ale uz vas nebudem poburovat, lebo som off topic, len som chcela vyjadrit svoj nesuhlas s tym bodom v peticii. majte sa idem s detmi von
1. okt 2010 o 11:19  • Odpovedz
ja som tiez dlhe roky pracovala a poctivo odvadzala statu dane a ked minula vlada zvysila RP pre tie matky ,ktore predtym pracovali som sa potesila,ze konecne nieco dobre urobila vlada.a ked prisiel pan mihal znovu som sa potesila,ze hadam tie "sluby",kt.mimochodom tak vehementne propagoval na "svojej " stranke,kde radil v socialnej a ekonomickej sfere ako sa to pre mamicky zlepsi,tak som bola veeelmi sklamana ake opatrenia zrazu prichadzaju a ktovie co nas este caka ...
1. okt 2010 o 11:28  • Odpovedz
chcem sa opýtat prečo mi vypisuje že kampan je ukončená.dakujem
1. okt 2010 o 12:03  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.