• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnice v Anglicku a ich hodnotenie

(zamknutá)
12. októbra 2009 
Takze tato tema vznikla pre tie,co sa v Anglicku rozhodli rodit a maju na vyber zopar nemocnic v okoli…
Nejake skusenosti od nas,co to uz mame zasebou;) Informacie su len z nasich skusenosti a vela sa odvtedy mohlo zmenit,takze si overte u midwife,ci to stale takto funguje…
Zacinam:

BIRMINGHAM, WEST BROMWICH SANDWELL HOSPITAL, Jul 2009

Antenatal classes: midwife mi dala cislo na krote som si zavolala a objednala sa. Poponahlajte sa lebo je one velky zaujem a moze sa stat,ze nebude miesto. Boli zadarmo. Jedenkrat tyzdenne poobede (tusim od 19-22hod) celkom zaujimave,ukazali nam jednotlive oddelenia, vysvetlili co a ako na porode, pain relief, poporodne obdobie, starostlivost o novorodenca, a hlavne ozivovanie novorodenca (ani jedna z nas to nechce zazit,ale urcite je to dobre ovladat…)
Midwifes, scan, blood tests: ja som mala midwife v Carters Green (veelmi nespokojna) a potom v Lyng Centre(lepsie). Stale vsak musite poziadat sami,ak chcete vysetrit zospodu… a necakajte stale tu istu,strieda sa to tam.na scan som chodila do nemocnice a takisto na krvne testy (vsetko robia na Antenatal hospital)
Woman’s health hospital: porodnica-delivery suite je na prizemi, postnatal- poporodne je na prvom poschodi, neonatal-pre predcastne narodene (tusim az od 30tt+) je na druhom. Recepcia nefunguje,ak rodite,musite ist priamo na DS.
Idete rodit: treba zovolat DS, vzdy si zoberte svoju tehu knizku, doklady nepotrebujete, najlepsie je ist uz ready s taskou,ale stale vam ju mozu priniest aj neskor…
Navstevne hodiny: pre oteckov je od 13-20hod. Pre ostatok rodiny a znamich 14-15 a 19-20hod. Pocet je vacsinou 3ludia ale videla soma j viac…

Water birth: nebol k dispozicii.
Parkovanie: 20min zadarmo, niekedy bol problem zaparkovat…
Pain relief: EPI, gas & air, petedin… TENS si musite doniest vlastny, ak chcete FIT loptu,tak tu tiez (mali len jednu)
Vybavenie izieb: porodna izba- pohodlna postel,ktoru potom nastavia na porod ako kreslo (nie kozu). Dalej kresla, tv, incubator v pripade nudze pre babuso… wc boli na chodbach,ale boli aj izby s vlastnou kupelkou. Za tie sa tusim doplaca.
Na poporodnom- su 3 miestnosti po 6 posteli, oddelene ste zavesmi. Takisto su tam aj (tusim) 3 izby kde ste sama, za tie sa plati. Wc(1), sprchy(2) a vane+wc(4) su na chodbe. Mate postel,kreslo,stolik a skrinku.
Birth partner: povoleny je jeden clovek pri porode (niekedy povolia dvoch). Ostatni cakaju vo vestibule,takisto tam je aj restauracia vo vedlajsej budove.
Strava: pred porodom som isla este do restauracia (dostala som stravenku). Na poporodnom som si nestazovala,kantinova. Ak tam budete lezat dlhsie,tak cakajte,ze budete jest to iste dokola ale davaju tam aj zmrzlinku a ine dobroty ak neoblubujete ranajky mlieko+cerealie alebo toast+maslo+dzem,tak si doneste nieco z domu… Rodina,partneri atd.musia za stravu platit a jedina v restauracii… k dispozicii su aj automaty…
Po porode: do sprchy vam musi pomoct vas BP. Babatku daju vitamin K, odmeraju, odvazia, daju mu znacky na rucicku a nozicku a pipatko na nozicku,takze sa s nim nedostane nikdo von z budovy…
Na vyvolanie placenty maju injekciu. Ja som ju pouzila, nestratite tolko krvy cakanim na “druhy porod”.
Skin to skin contact je normalka,takisto mozete skusit svoje dieta nakojit hned po porode… ja som mala babuso cely cas na hrudi kym ma sili…
Na poporodne vas odvaza midwife na voziku (alebo na posteli po sekcii), babuso doktorka a ste v sprievode security (aby zaistili bezpecny presun babuska). Babatko mate stale pri sebe.
Nie je normalka kontrolovat zospodu,takze si poziadajte ak sa necitite vpoho. Kontroluju,ak zena silno krvaca…
Zadarmo k dispozicii: dostala som noclah,stravu :grinning: ,celkova starostlivost (pain reliefs,…. Na vyziadanie dostanete aj vlozky. Ak sa pokusate kojit,daju vam aj krem na bradavky (vzorku).
Neplatila som si ani midwifes,takisto ani porodnicu.
Midwifes su prijemne aj neprijemne,ako vsade. Pediater ani doctor sa tam normalne nezdrziava,pride vam skontrolovat mimino a volaju ich ak je nejaky problem…
Breastfeeding Support: chodia kazdy den doobeda(pridu vas navstivit aj domov,ak chcete),takisto aj fotografka z bounty (u nej si mozete dat urobit fotecky svojho mimca)
Takze spokojna?: nie. Rozhodla som sa,ze uz nikdy viac do tej nemocky rodit nepojdem… Velakrat ma starostlivost a chovanie veeelmi neprijemne prekvapili. Chlorom rozhodne smrdiet nebudete…
8. okt 2009 o 14:45  • Odpovedz
MANCHESTER - CRUMPSALL
nebyla jsem spokojena vubec a malou mi zachranily 5 minut po 12 h.......a to,ze jsem nebyla spokojena s pristupem behem porodu nejsem sama...

samotny porod str55
8. okt 2009 o 17:05  • Odpovedz
Tak aj ja pridaqm svoju skusenost:

Chorley Midwifery Unit, marec 2009
Maximalna spokojnost. Velmi mile, ochotne a sikovne PA. Dosla som tam 4 tyzdne pred terminom a vsetko slo ako po masle (odbery, registracia atd). Antenatal classes - zadarmo, boli sme na kojeni, starostlivosti o babatko a porode. Okrem toho sme boli aj na individualnej prehliadke porodnice, stacilo zavolat.
Vybavenie - niekolko porodnych sal, my sme mali salu s vlastnou vanou a wc, bola tam zinenka, rebriny, balon, cdprehravac, porodna postel a resuscitator. Chcela som rodit do vody, takze sme sa potom presunuli do bazena, je vely asi 2*2 metre a asi meter hlboky. Na sestonedeli su izby bud po 4, kde ste oddelene zavesom, alebo 2 samotky. WC, vana a sprcha su na chodbe, ale vobec to nevadilo, lebo tam mali malo rodiciek. Bolo tam cisto.
Strava velmi chutna, bola som prekvapena. Nosili mi obed a veceru na izbu (da sa vybrat aj veget. strava) a okrem toho tam je miestnost s gaucami a svedskymi stolmi, keby ste dostali hlad.
Navstevy mozu chodit nejak poobede a vecer, uz si presne nepamatam cas a manzel tam mohol byt od 12:00 do 20:00.
Oddelenie je vybavene alarmom, keby niekto chcel odniest babatko (to asi maju vsade).
Personal velmi mily. Je to midwifery unit, takze tam nemaju lekarov. Ak treba cisarsky, prevazaju sanitkou do Prestonu (vraj sa to stava velmi zriedka).
Bola som maximalne spokojna.
12. okt 2009 o 22:16  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.