• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prestup na strednú školu z 8 ročného gymnázia

(zamknutá)
24. októbra 2009 
Ahojte,
neviete mi niketo poradit akym sposobom a kedy sa vybavuje prestup na inu strednu skolu? Dcera navstevuje v sucastnosti 3. rocnik 8r. jazykoveho gymnazia. Zrejme to nebola moc dobra volba pretoze jazyky ju nebavia, naval a zvladanie uciva ju zatazuje natolko ze vidim ze v skole spokojna nieje comu nasvedcuju aj znamky.
Rozhodla sa ze dva rocniky gymnazia este zvladne, ale chcela by potom pokracovat na inej strednej skole. Nemate s tymto niekto skusenosti? alebo informacie akym sposobom sa toto vybavuje? ci ziak robi na inu strednu skolu prijimacie skusky alebo sa vybavi len prestup na inu strednu skolu? Snazila som sa vygooglit nieco viac ohladom tohto ale nic moc som nenasla. iba informaciu ze treba vybavit prestup. len sa mi nepozdava ze by dieta nemalo robit prijimaci pohovor.
Neviete teda ako to je.
Budem vdacna za kadzu reakciu.
20. okt 2009 o 10:28  • Odpovedz
To ohľadom príjimačiek moc neporadím, ale teraz na väčšine škôl ( pokiaľ sa nerobia talentovky ) tak sa ide na základe výsledkov Monitoru - robí sa v deviatom ročníku a známok zo ZŠ. zrejme najleošie by bolo sa opýtať na konkrétnej SŠ, lebo to môže byť všade rozdielne :wink:
20. okt 2009 o 19:43  • Odpovedz
Zisti si to e-mailom priamo na ministerstve skolstva, tu je stranka na kontakty:
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=143
vyber si sekciu aku potrebujes, alebo napis e-mail aj na viac sekcii, z nejakej by ti mali odpovedat.

Ja som sa uz viackrat na nieco informovala a vzdy mi odpovedali (takisto aj u dcery na skole to bezne vyuzivaju ucitelky).
24. okt 2009 o 19:26  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.