• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pribudne nám bratríček

(zamknutá)
23. októbra 2009 
Ahojte,
neviem ci som presne vystihla nazov temy a zaradenie, ale skusim to..
mame chlapceka (4,5) a v januari cakame prirastok...
maly posledne dva tyzdne stale po veceroch place, ze nechce ist do skolky a ze radsej pojde so mnou do prace a ze je mu za nami v skolke smutno.... atd, atd....
predpokladam, ze je to jeho reakcia na prichod surodenca.. aj ked sa nanho tesi, podvedome sa zrejme obava...
mate prosim nejaku radu, ako toto obdobie do porodu (termin 10.1.) preklenut co najsetrnejsie..?
vopred dakujem
14. okt 2009 o 19:26  • Odpovedz
lenocka, venuj sa malemu co najviac, spestrite si doma program a mozno aj formou dakej hry mu skus vysvetlit, co nastane, ked bude mat braceka. Skus mu vysvetlit, ze potom bude velky bracek a ze bude mat velku zodpovednost, ze ti bude pomahat.....ale v ziadnom pripade nezabudni na to, ze sa musis venovat aj prvorodenemu synovi co najviac!!
alebo sa skuste zahrat hru nieco na sposob, ze ste kamarati a ze si poviete vsetko. skus mu prezradit nejake tajomstvo, a potom mu povedz, nech aj on ti povie tajomstvo, co ho trapi. je vela sposobov, ako toto obdobie preklenut, no musis zapojit fantaziu a vzit sa do jeho situacie. Vela zalezi aj od toho, ako ste maleho viedli od malicka a pod..
16. okt 2009 o 08:00  • Odpovedz
Ahoj. My máme 6-ročného chalana - prváka a mesačnú dcérku. Tiež som sa obávala toho ako prijme sestričku, mysleli sme, že bude žiarliť a vystrájať. No opak je pravdou. Je z neho starostlivý veľký braček. Samozrejme, že mu stále pripomínam aký je zlatý, že mi pomáha. Ešte pred jej narodením som mu neustále opakovala aký bude dôležitý, že bude pre sestričku jej ochranca, pomocník, proste veľký braček. Pomáha mi pri prebaľovaní, pri kúpaní, dokonca ju už aj uspí :slight_smile: . Takže ja radím pripomínať mu jeho dôležitosť keď sa to malinké narodí, u nás to zabralo.
23. okt 2009 o 08:11  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.