• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Redon po cisárskom

(zamknutá)
25. júla 2008 
ahojte baby!
Chcela by som sa spýtať či máte niektorá skúsenosť s redonom. Ja som ho mala po cisárskom 5 dní a ostalo mi brucho ako keby som bola v 4 mesiaci. Môže to súvisieť s tou hadicou v maternici? Ja som počula že po pôrode sa maternica najviac sťahuje a ked je tam ta hadica, tak sa to proste nema kam stiahnuť. Je to pravda?
24. júl 2008 o 22:43  • Odpovedz
ja tomu teda neverim, bola si u tvojho gyn aby ti ultrazvukom skontroloval maternicu? hadicka z redonu, ktora byva zavedena v tele je vacsinou velmi tenka.
25. júl 2008 o 09:52  • Odpovedz
Krajanocka, redón sa nedáva priamo do maternice ale do brušnej dutiny, v tvojom prípade dole, aby sa zamedzilo hromadeniu tekutiny príp. krvi v bruchu. Väčšinou sa zavádza po nejakej komplikácii alebo ak došlo k väčšiemu krvácaniu a pod. Pomocou neho sa dá ľahko odhaliť aj prípadne prvácanie do dutiny brušnej po operácii. Určite nie je príčinou zväčšeného bruška, funguje totiž podtlakom.
25. júl 2008 o 10:41  • Odpovedz
autor
tak to som nevedela že sa redon dava do brucha :confused: fakt? :fearful: Ja som sa na to pýtala dr. a z jeho rozpravania som pochopila že sa dava do maternice :confused: . že funguje podtlakom to viem-citila som ked mi to podtlakovali :frowning2: hadičku som videla, ale ked som sa pýtala sestry(bola tam nova, mlada dr. a tej to moc nešlo) že aky kus tej hadice bol vo mne, tak mi ukazala 20-30cm. :astonished: .
Myslela som že sa to tam uložilo do takeho kruhu.
by ma to zaujimalo ako to tam asi tak vypadalo. neviete, je niečo na youtube?
25. júl 2008 o 22:17  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.