• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodičovský príspevok, rodinné prídavky, zamestnaná matka

(zamknutá)
26. februára 2011 
macka 23 Takze ty si bola v tej istej situacii co ja? Aj ty si otehotnela tu v Uk a rodit si isla domov. Ak som to spravne pochopila, porodila si doma a poberala si matersku s tadeto? Ja som totiz nad tym tiez premyslala, no nemyslela som si ze je tomozne. Ako si to mam vybavit? Spominala si nejake formulare, ale nemam v tom celkom jasno. Dnes rano som si robila test, vysiel pozitivne...takze asi by som mala zacat nieco riesit:slight_smile:))))
5. jún 2010 o 20:41  • Odpovedz
izdova, hej...bolo nas dokonca viac :slight_smile: jedna baba pomahal a radila mne a ja som ptom radila dalsej :D
Ano matersku mozes poberat odtial, rodit na slovensku a aj tu zostat, alebo sa vratit potom nazad.
Ale ty mas este furu casu, vsetko co sme vybavovali a ako postupovali najdes v tej teme a na tych linkoch, keby si niecomu nerozumela tak rada poradim :slight_smile:
Drzim palce.
7. jún 2010 o 12:55  • Odpovedz
Macka tak ja som si to precitala cele a velmi mi to pomohlo. Vdaka, ze si mi pomohla, normalne mi spadol kamen...Doteraz som bola v tom, ze to nieje mozne, ten porod doma a cele to s tou materskou. Vo stvrtok idem k GP a asi mu hned poviem, ze chcem rodit doma. Chcela by som, aby mi spravil sono, lebo nemam sainu v ktorom tyzdni som. Ja som vysadila ant. siesteho januara a menzes som dostala az koncom februara, no a dalsi bol az dakedy koncom aprila, takze vzhladom na moj nepravidelny cyklus mi asi sotva bude vediet vypocitat v ktorom som tyzdni. No a ak to nezaberie, poviem ze mam bolesti v jednom mieste :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. jún 2010 o 22:03  • Odpovedz
izdova, a uz si bola niekedy v UK u lekara? :D
Paci sa mi aka si optimistka :slight_smile: GP ti pogratuluje a povie ti aby si si zabookovala appoitment s midwife /u mna to bolo zhruba o 8tyzdnov/ potom pojdes k midwife, tak ti vsetko mozne porozprava, povyplnas nejake papiere a tak a bud ta objedna ona, alebo ti da cislo kam sa mas ty objednat na scan /prvy je zhruba 10-12tt/ :slight_smile:
Ked mam byt uprimna, nepamatam sa kolkokrat som bola u mojej midwife, ale prvy scan som mala na Slovensku u mojho gynekologa :wink: /boli sme doma na SK niekolko dni - otehotnela som v maji, v juni som bola u GP ked som mala pozitivny test, na sk sme boli v strede jula a po navrate do UK som bola na scane tam :slight_smile:/
S materskou to bude v pohode, najskor mozes nastupit 11tyzdnov pred predpkladanym terminom porodu /na slovensku je to iba 6-8tyzdnov ak sa nemylim/
Hlavne si davaj na seba pozor a postupne to vsetko poriesis :slight_smile:
8. jún 2010 o 21:46  • Odpovedz
macka 23 mozno sa mi ho predsa podari presvedcit. Kamoska (tiez Slovenka) zistila o den skor ako ja, ze je teh. a isla za GP. Vedela, ze jej sono nespravia, tak sa postazovala na bolesti v jednom mieste atd. no a v nemocnici jej to sono spravili o dva dni neskor. takto s urcitostou vie v ktorom je. Mozno sa mi to tiez podari. Moj GP je super, je to ang.ale bohovsky. Inac aj ja idem v juli domov a chcem ist za gynekologom, takze s toho sona nemam stres. Este si to vsetko zatial neuvedomujem, ale dokonca som krasne prestala fajcit :grinning: :grinning: Bojim sa len toho vybavovania tej materskej, ako sa poznam ja som strasny popleta a sralo :unamused: musim si to vestko poriadne odpisat a zaznacit!
9. jún 2010 o 20:33  • Odpovedz
Ozaj este som sa chcela spytat, mozem pouzivat samoopalovaci gel? neviem, jedna tvrdi, ze hej druha zase, ze nie...
9. jún 2010 o 20:55  • Odpovedz
Ahoj Macka23. Bola som sa pytat za ten formular E112 a bohuzial nepochodila som :frowning2: Bola som v Britania House, s tade ma poslali na post office, kde mi dali cislo na ktore som sa nevedela dovolat. Tak som ilsla na ireland avenue a tam o tomto tlacive nepoculi ani ho nemaju v pocitaci. Co je divne, lebo o E106 vedia a dali mi nanu aplikacku a este na jeden E109. Mam taky pocit, ze ten E109 je vlastne po novom ta E112. Dufam, ze mi staci aj ta E106. Trosku som sklamana s tohto pristupu. Kazu mi vybavit si apoitman tam a tam a nevedia mi na nic odpovedat len ma odbiju cislom kam mam zavolat. Horor, buduci tyzden mam triple test a este aj ten si musim sama vybavit. Som s toho vsetkeho frustrovana, idu mi na nervy s tymi cislami. Este ze tehotenstvo prezivam dobre, este mi nebolo zle a uz asi nebude, ani chute nemam. Teraz som v 15tt :slight_smile:
13. aug 2010 o 18:56  • Odpovedz
Ahojte,
viete mi prosim povedat ako je to s pridavkami a materskou, ak by som sla na matersku hned po skonceni skoly, nebudem nikde zamestnana.
26. feb 2011 o 19:30  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.