• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodičovský príspevok v roku 2009

(zamknutá)
29. novembra 2010 
Ahojte mamičky. :slight_smile:
Chcem sa vás opýtať či mi neviete poradiť. Možno sa to tu už písalo a rozoberalo, len pri našom malom betárikovi :grinning: , v poslednej dobe nemám nejako čas.
Tak sa vás chcem opýtať... materská dovolenka mi končí 15.2.2009, u zamestnavatela som si nahlasila dĺžku rodičovskej dovolenky, žiadosť o rodičovský príspevok už mám, už je aj vyplnená.
Len ževraj s tým musím iísť do Bratislavy osobne. Neviete mi poradiť, že kde v BA to je. Ja som zo Senca a z Bratislavy som trošku mimo :unamused: .
Neviete, nedá sa to tam poslať doporučene, aby som sa nemusela trepať do BA? Nemala by som kde nechať malého a meskou dopravou sa tam trepať aj s kočíkom, no už teraz pri tej predstave ma to desí :confounded:
12. feb 2009 o 10:56  • Odpovedz
michru - žiadosť o rodičovský sa dáva v mieste trvalého pobytu. Takže ak máš trvalý pobyt v BA, tak áno, inak nevidím dôvod, prečo by si mala žiadosť dávať tam.
12. feb 2009 o 13:36  • Odpovedz
michru,
ako píše jaduška, žiadosť sa podáva v mieste trv.bydliska. A "potvrdenie o nároku na materské na účely poskytovania rodič.príspevku" si môžeš zaslať aj poštou na adresu soc.poistovne.

Ak je tvoj zamestnávatel z Ba okolia tak na Lazaretskú 25, 81499 BA (asi odd.nemoc.dávkok) - je to relatívne blízko Kamenného námestia (býv.Prioru, t.č. Tesca), príp. ja som chodila aj pešo z hlavnej autob.zástavky na Nivách
ak je zamestnávatel z BA mesto, tak na Záhradnícku 31, 829 02 BA (je to blížko Trnavského mýta/konskej železnice)

no ak pôjdeš osobne, pozri si aj úradné hodiny na ich stránkach.
12. feb 2009 o 14:19  • Odpovedz
jaduska a gapa, DAKUJEM :wink:

Ja som zo Senca, ked som si vybavovala tych 25000,-Sk, tak ta uradníčka mi dala hned aj žiadosť o rodičovský príspevok a povedala mi, že to neodnesiem k nej (teda do Senca, ale do Bratislavy), po 6 mesiacoch.
... hmm ... tak neviem, tak preistotu skocim v pondelok najprv do Senca, že čo mi povie...

Moj zamestnavatel je z BA a mala by som ist na Lazaretsku, teda uvidim...

Baby strašne moc vám dakujem a dam vam vediet ako som v pondelok dopadla :slight_smile:

Prajem vam pekny víkend a hlavne pekneho Valentína :slight_smile:
13. feb 2009 o 07:17  • Odpovedz
michru,
ak má zamestnávatel sídlo v Ba a u neho si si požiadala o materské, tak ti vypláca materské SP BA mesto t.j. na Záhradníckej a nie podla tvojho bydliska!

Podla bydliska si dáva mamička prihlášku po narodení dieťa/resp. zamestnaná mamička s nárokom na materské už teraz od nástupu na RD (to tiež radšej trochu sleduj, lebo možno tam bola zmena) To už by bolo treba zistiť u teba na Lazaretskej, aj ked spýtať sa môžeš aj v Ba-mesto aj ked tam je stále frmol.
13. feb 2009 o 09:22  • Odpovedz
gapa, dik

aha, zamestnavatel má sídlo v Ba. Zistím si to. Strašne moc ti dakujem.
Dám ti vedieť v pondelok ako som dopadla a čo sa mi podarilo vybaviť. Ja dúfam, že si vybavím všetko ohladom rodičovského príspevku. :wink:
13. feb 2009 o 10:28  • Odpovedz
Dobrý deň.Potrebujem informáciu....Neter má 19 rokov do teraz nikde nerobila a nikde nerobí.Otehotnela.Bude dostávať materskú?Dostane aj ten jednorazoví materský príspevok...?Ďakujem za odpovede...
13. feb 2009 o 11:03  • Odpovedz
evinka,
ak nebola nem.poistená, tak nárok na materské nebude mať. Ale nárok na rodičovský príspevok od mesiaca narodenia dieťaťa t.č. 4780,- Sk (teda už v eur).

na príspevok 4560 + 21440 musí splniť určité podmienky a predložiť potvrdenia, hlavne na 21440,- (gynekol, detský lekár ...). Treba pozrieť aspon na stránku UPSVaR
13. feb 2009 o 16:00  • Odpovedz
Michru, tomu fakt nerozumiem, prečo ti úradníčka povedala, že rodičovský máš vybavovať v BA, nie v Senci (predpokladám, že tam máš trvalý pobyt). Ja mám zamestnávateľa v inom okrese ako bývam, materskú mi vyplácala sociálka podľa sídla zamestnávateľa, ale rodičovský aj rodinné aj pôrodné som vybavavala u nás.
15. feb 2009 o 18:43  • Odpovedz
Ahojte. Chcela by som len poradiť. Mám dievčatká dvojičky. 23.1.2009 mali 3 roky. Dostanem ešte vo februári rodičovský príspevok? Ďakujem
16. feb 2009 o 09:03  • Odpovedz
áno, radka, vo februári ešte dostaneš za január.... :wink:
16. feb 2009 o 12:38  • Odpovedz
poradi mi niekto?mam 3 rocnu dceru a rok a pol staru dceru,ak mi bude moja mamka pri detoch a ja pojdem do roboty,pridem o rodicovsky prispevok?dakujem.lenka
16. feb 2009 o 21:35  • Odpovedz
vickynka,
vzhladom na to, že poberáš RP už za obdobie pred 1.1.09, tak sa na teba vzťahuje prechodné ustanovenie, takže aj ked budeš pracovať na prac.pomer, tak máš nadalej nárok na RP, ak sa o mladšie dieťa bude starať babka. Staršie môže ísť aj do škôlky.
17. feb 2009 o 09:21  • Odpovedz
Ahojte mamičky.mne sa skončila materska 15.2.ja by som sa chcela nahlasiť na zdravotnu poistonnu.mam to urobyť ešte vo februari,alebo stači ak sa prihlasim od marca?že ostavam z malou do 6 rokov doma.A môže taketo dieťa navštevovať škôku? aA ak ano koľko hodin denne. Dakujem za radu.
22. feb 2009 o 20:53  • Odpovedz
Ahojte.Som zivnostnicka t.c. na MD. Od 1.5.2009 by som mala nastupit na RD.Vie mi niekto poradit ci mam narok na nejaky prispevok od statu ked zivnost pozastavit nechcem a nemozem?
23. feb 2009 o 16:00  • Odpovedz
zuzadam,
nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa
23. feb 2009 o 19:43  • Odpovedz
gapa,
dakujem za info.Nevie mi niekto este poradit ako z toho vyzit? :frowning2:
24. feb 2009 o 08:42  • Odpovedz
Ahojte,

potrebujem radu.

Som na materskej , ale po materskej mám možnosť nastúpiť do práce. Otázka - Ak by moja mamka ostala s malým doma do jeho troch rokov dostávala by nejaký príspevok????????? ( kedže ja nie lebo by som robila, čiže nárok by som na rodičovský príspevok nemala )

Ďakujem Vám krásne za odpoveď
24. feb 2009 o 12:09  • Odpovedz
saskia,
mala by si nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa, presne tak ako zuzadam.
24. feb 2009 o 13:45  • Odpovedz
ahojte maminky, viete mi poradiť ohľadne rodičovského príspevku? teraz som nastúpila na materskú (zase po roku) a prerušili mi rodičovský, že obe nemôžem poberať - chápem. ale som počula, že po novom by som mala po ukončení momentálnej materskej (t.j za 6 mesiacov) poberať rodičovský príspevok na obe deti, je na tom čosi pravdy alebo len si niekto zle vysvetlil zákon? na ÚPSVaR mi povedali, že to nie je tak, ale isto to nevedeli povedať. rýchlo sa to mení. má v tom niekto z vás jasno? ja ked mám prečítať nejaký úryvok zo zákona, tak sa mi chce plakať, vôbec tej reči nerozumieť a rozprávať sa o tom na úrade to je to isté,. tak mi to prosím laickou rečou niekto napíšte. ďakujem. papa
7. mar 2009 o 22:16  • Odpovedz
zajo,
ak sa o Alžbetku staráš sama a si nastúpila na MD napr. 5.3.09, tak za 3/09 máš nárok ešte na rodič.príspevok. Ak porodíš, tak treba vyrátať 6týždnov od skutočného pôrodu. Teda ak sa druhé dieťa narodí 10.4.09, tak 6týždnov pripadá na 22.5.09.
Takže za mesiace apríl a máj 2009 budeš mať popri materskej nárok aj na príspevok na starostlivosť o dieťa (Alžbetku) vo výške 25% z rodič.príspevku t.j. tých 1195,- Sk (v eur samozrejme) na mesiac. Treba si potom o tento príspevok požiadať. Môže napr. aj pri vybavovaní rodinných prídavkov na druhé dieťa a príspevku pri narodení dieťaťa.

Takže od 4/09 už nárok na rodič.príspevok nemáš, no máš nárok na príspevok na starostlivosť na staršie dieťa, ale len do 6týždnov od pôrodu druhého dieťaťa. T.j. popri materskej dostaneš za 3/09 4780,-Sk (vyplatené v apríly), za 4/09 1195,- Sk, za 5/09 1195,-Sk (nejako neviem prejsť na tie eur, tak snád nevadí :sweat_smile: )

Už to tu nejaká mamina spomínala a ja som si to tiež osobne overila na UPSVaR. JE to tak.
7. mar 2009 o 22:37  • Odpovedz
ahojte dievcata ja by som chcela vediet ci sa bude zvysovat matersky prispevok asi nie vsak kedje fin.kriza ale hadla sa somnou moja znama ze v 2010 bude v takej vyske ako je minimalna mzda viete mi povedat ja o tom som pocula ale podla mna su to len suby :slight_smile: akoze bolo by tosuper mat vyssi prispevok lebo s tej almuzni sa zit neda :frowning2: :frowning2:
9. mar 2009 o 11:58  • Odpovedz
paula,
aj mne to tvrdil môj manžel :sweat_smile: , no to bol jeden z návrhov, no nie je to realita.

RPrispoevo sa podla zákona zvyšuje podla živ. minima. A to vždy za obdobie od septembra a zvýšené sa teda začínajú vyplácať od oktobra. Takto to bude predpokladám aj tento rok.
9. mar 2009 o 12:12  • Odpovedz
a to je kolko zase o 100sk?vsak
9. mar 2009 o 12:22  • Odpovedz
no predpokladám cca tak 100-200
9. mar 2009 o 12:36  • Odpovedz
dobre som si typla dakujem :slight_smile: pekny dnik :slight_smile:
9. mar 2009 o 12:55  • Odpovedz
ahojte,
ja by som sa chcela spytat tiez ohladom prispevku na starostlivost o dieta. Do 18.1.som poberala rodic.prispevok na prve dieta, potom som nastupila na matersku, takze sami automaticky zastavilo vyplacanie rodic.prispevku. Mozem aj ja poziadat o prispevok na starostlivost o dieta na prvu dcerku, ktory mi budu vyplacat do 6 tyzdnov veku druheho dietata? A da sa o to poziadat aj spatne,lebo ked som bola na Urade, tak mi nikto nic take nepovedal, ze by som mohla mat na to este narok. Dakujem.
9. mar 2009 o 13:20  •  2 deti  • Odpovedz
da, stači po pôrode, ked už budeš mať rodný list aj druhého dieťaťa a teda lahko zistia 6týžd. po pôrode. Myslím, že najlepšie to vybavovať hned s rodinn.prídavkami na II.dieťa + príspevkom pri narodení dieťaťa.
9. mar 2009 o 13:46  • Odpovedz
dakujem gapa, si zlata. Esteze ta tu mame. :slight_smile:
9. mar 2009 o 13:58  •  2 deti  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.