• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Stravné lístky

(zamknutá)
24. februára 2008 
Ahoj,

1. môžem dať do výdaja celú sumu 89,-- stravných lístkov? alebo sa to ešte rozdeluje na 45% a 55%?

2. možem dať do výdaja aj odmenu za manipuláciu so stravnými lístkami? Ovplyvňuje to základ dane?

3. Prípadne budem vďačná za link na plazný zákon o cestovných náhradách.

Ďakujem krásne!
24. feb 2008 o 10:59  • Odpovedz
tami www.zbierka.sk tam si daj vyhľadať potrebný zákon sú tam všetky zbierky zákonov. a ešte skús www.porada.sk tam je tiež diskusia o takýchto problémoch. inak som pred nedávnom dostala ponuku na školenie o cestovných náhradach skús si pozrieť akadémiu vzdelávania oni také školenia robia, možno by ti vedeli poradiť kedy bude najblyžšie, a tam sa spýtaš priamo lektorky, školenia stoja cca 1200,-sk ale to závisí od firmy, ktorá ponúka školenie.
24. feb 2008 o 12:52  • Odpovedz
autor
elise,

vďaka za rady. Ale momentálne som na MD takže firma mi školenie nezaplatí :frowning2: .
24. feb 2008 o 15:18  • Odpovedz
tami tak skús ísť na to školenie sama ja som tak vlani tiež bola na školeniach za vlastné lebo som to potrebovala k práci
24. feb 2008 o 15:58  • Odpovedz
1) SZČO má nárok dať si do nákladov celú sumu. Na tie percentá sa to rozdeľuje, ak kupuje stravné lístky zamestnávateľ zamestnancom. Takže na každý odpracovaný deň je nárok na jeden lístok. Študovala som túto tému na porada.sk nedávno, lebo som to tiež potrebovala. Diskusia sa točila okolo toho, čo sa považuje u SZČO za odpracovaný deň. Niektorí živnostíci pracujú totiž aj počas víkendov. Takže to už záleží na samotnom podnikateľovi, aby si počet lístkov obhájil.

2) manipulačné bude výdaj ovplyvnňujúci základ dane,

3) to, čo všetko si SZČO môže dať do nákladov hľadaj radšej v zákone o dani z príjmov.

Inak na tej stránke,čo spomína elise - www.porada.sk máš úplné znenia takýchto zákonov s komentármi a príkladmi :wink:
24. feb 2008 o 17:06  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.