• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Streptococcus agalactiae v krku v tehotenstve

(zamknutá)
15. septembra 2009 
Ahojte dievcence.

Som v 20 tt a mam velky strach.Priblizne tri tyzdne ma jemne poskrabavalo v krku, s teplotou 36.7 - 37.0. Nasledne mi zistila obvodna lekarka vyterom z krku streptococcus agalactiae, ojedinele a rozhodla sa ho liecit ATB Zinnat 500, 1 tabletka kazdych 12 h.

Chcem sa spytat ci je tento streptok v tehotenstve nebezpecny, citala som len o pripade ked sa nachadza v posve a pri porode sa davaju ATB.

Resp. moze mat tato liecba resp. streptok nejaky vplyv na plod?

Da sa tejto potvory nejako zbavit?

Mate niekto s tytmo skusenosti v tehotenstve, teda streptokok v krku nie v posve?
O tom posvovom viem, ale o tomto. Prosim velmi mi pomoze ak niekto mal podobnu skusenost so streptokokom v krku pocas tehu.

Dakujem.
15. sep 2009 o 18:23  • Odpovedz
lala,ide hlavne o to,ze aj keby si konkr.teraz nemala problem,moze prepuknut ked budes mat TP,a potom by to bol vacsi problem./to ze nemas streptokoka v posve,neznamena,ze by si nenakazila babatko.staci ze si v jeho blizkosti kychnes,zakasles.
a pri porode mat kasel,no-neviem-neviem.nerozumiem,tvojmu vahaniu. :confused: :sweat_smile:
v druhom,tretom trimestri sa ATB podavaju bezne v prip.potr. :wink: :slight_smile:
15. sep 2009 o 19:07  • Odpovedz
autor
Ahoj roasha, dakujem. Antibiotika samozrejme beriem, dufam ze sa to vylieci. Este ze sa to zistilo, naprv mi doktorka ani nechcela robit ster, dala mi Bioparox ale nakoniec mi ho vzala.
15. sep 2009 o 19:19  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.