• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Synček má slabé rúčky

(zamknutá)
24. októbra 2008 
Ani neviem,ci som tuto temu dobre nazvala.Ide o to,ze moj syncek-teda aspon ja mam ten pocit,ze ma slabsie rucky(konkretne prsteky).Ked napriklad nieco chyta,tak to chyti 2-3 prstekmi a tie ostatne akoby zabudol-vyzera to,akoby este nekoordinoval uplne vsetky pohyby.Ked nieco chyti,tak to dokaze aj pevne zovriet,ale nie vzdy.napriklad sa este ani sam nevie postavit a pritom uz od 6tich mesiacov pevne stoji,ked ho drzim a v behaku beha-je velmi zivy.Akoby sa mu nechcelo namahat ruky.Neviem,ci sa mam tym ''trapit'' alebo iba ho iba prehnane sledujem(je to moje prve vytuzene babatko a navyse zijem v UK a tu je vsetko normalne).Dakujem za vsetky rady a postrehy.
24. okt 2008 o 14:43  • Odpovedz
ahoj simonka, podľa mňa sa zbytočne trápiš...

7 - 12 mesiacov
Hrubá motorika – (7m) s oporou sedí samo, v ľahu sa dokáže otáčať dookola, v polohe na chrbátiku sa hrá s nohami, (8m) sedí samo s oporou vpredu v predklone, plazí sa a z polohy na štyroch sa snaží postaviť, (9m) samo sa posadí a sedí pevne a vzpriamene, lezie po štyroch, s oporou sa udrží v stoji a pri držaní sa obe ruky robí prvé kroky, (10m) pri opore sa vytiahne do stoja, (11m) s oporou stojí dlhšiu dobu, chodí okolo nábytku, (12m) stojí s istotou, začína robiť prvé samostatné kroky.
Jemná motorika – (7m) predmet chytí celou rukou, búcha ňou, (8m) predmet uchopí medzi palec a ukazovák, dokáže predmetmi búchať o seba, dotkne sa predmetu ukazovákom, (9m) vyťahuje predmety z krabice, pridrží si hrnček pri pití, (10m) medzi palec a ukazovák dokáže chytiť aj malé predmety, manipuluje s predmetmi, hrnček uchopí za uško, (11m) šikovne manipuluje s drobnými predmetmi, (12m) vysypáva a vkladá predmety naspäť.
Zmysly - (7m) usmieva sa na známe osoby, (8m) rozumie niektorým základným slovám, je nepokojné, ak matka nie je v dosahu, (9m) komunikuje gestami a zvukmi, (11m) rozumie základným povelom ako vstaň, sadni si a pod.
24. okt 2008 o 15:10  • Odpovedz
autor
dakujem velmi pekne
audreyd :slight_smile:
24. okt 2008 o 15:14  • Odpovedz
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.